FreeStyle Libre

Vitamin

Aktív tag
CGM előrejelzés a következő két évre:


"Top players Abbott Laboratories and Dexcom are expected to benefit the most from the growing market over the next two years, while Medtronic is expected to lose share of the Type 1 market by 2022."

A Medtronic már most is csak azokban az országokban tud markáns piaci részesedést szerezni, ahol kizárólagos szerződése van az aktuális kormánnyal.
 
Magyarországról az Abbot elment pár éve, a Freestyle csak magánimportból szerezhető meg. A mai járványos világban az nem működik, hogy kiugrok Bécsbe, vagy valaki elhozza. A futár tovább drágítja az egyébként is drága szenzort. Különösen az egyetlen támogatott Enlite-hoz képest. A Dexcom egyrészt nagyon drága, másrészt az itthon kapható változat másutt már kifutott.
 

krisz_2011

Aktív tag
A Medtronic-kal a családunknak több mint 10 éves tapasztalata van. Azt vettem észre, hogy nem feltétlenül verik nagydobra, hogy pont mit is fejlesztenek, aztán egyszer csak piacra dobnak valami sokkal jobbat (pl. 680 g esetében). Az Enlite-tal sok a gond, de feltételezem, dolgoznak már az ügyön :). Persze lehet, hogy tévedek, de őszintén remélem, hogy így van.
Mellesleg a Medtronic az az egyetlen cég, amelyik a legújabb fejlesztéseit maximum néhány hónap késéssel már forgalmazza is a magyar piacon, a többi céggel ellentétben.
 

Vitamin

Aktív tag
Unboxing Libre3:
Szeretem látni amikor igazi verseny van.
Az Abbott és a Dexcom között igazi verseny van.
Az eredmény az innováció. Nem is akármilyen!
Várhatóan még az idén mindkettő megjelenik az új termékével.
Szinte minden adatuk ismert már, egyedül a G7 ára nem.

Hajrá Abbott, hajrá Dexcom!
 
Unboxing Libre3:
Szeretem látni amikor igazi verseny van.
Az Abbott és a Dexcom között igazi verseny van.
Az eredmény az innováció. Nem is akármilyen!
Várhatóan még az idén mindkettő megjelenik az új termékével.
Szinte minden adatuk ismert már, egyedül a G7 ára nem.

Hajrá Abbott, hajrá Dexcom!
Ezt a versenyt sokan élvezni tudják, de itthon a háromból csak egy cég szenzor termékeit támogatják. A másik kettővel mi van?
 

Vitamin

Aktív tag
Nagyon jó kérdés!

Azt én is szeretném tudni ki és milyen alapon döntött az éppen futottak még kategória mellett.

A Dexcom itt van a G6 szenzorral. Nem tudom ők miért nem kapnak támogatást a termékükre, éppúgy mint a Medtronic aki kap?
Úgy látszik ők nem csókosak...

 
Nagyon jó kérdés!

Azt én is szeretném tudni ki és milyen alapon döntött az éppen futottak még kategória mellett.

A Dexcom itt van a G6 szenzorral. Nem tudom ők miért nem kapnak támogatást a termékükre, éppúgy mint a Medtronic aki kap?
Úgy látszik ők nem csókosak...

Az is kérdés, hogy mely cégek jönnének Magyarországra azonos támogatás mellett. Például a pumpában két cég van, minden áruk azonos.
 

Vitamin

Aktív tag
Eléggé kihalt lett ez a fórum... Remélem jól van minden kedves fórumozó!!!

Egy nagyon jó videó, érdemes a hozzászólásokat is elolvasni alatta:

 

krisz_2011

Aktív tag
Eléggé kihalt lett ez a fórum... Remélem jól van minden kedves fórumozó!!!

Egy nagyon jó videó, érdemes a hozzászólásokat is elolvasni alatta:

Nyár van :) . Ez valóban egy nagyon jó videó. Annak idején nézegettük az Ominpodot is, igazából ezt a típusú pumpát is kb. annyian szeretik, mint a Medtronicot. Talán az a kulcs, hogy mindenkinek meg kell találnia a magáét. A Dexcommal együtt alkalmazva biztos, hogy szuper találmány. Viszont többeknél jelentett gondot, hogy nekiment az ajtónak és leverte, stb, és ezekben az esetekben ugrik az inzulin is... Remélem, a Medtronic is összeszedi magát előbb-utóbb és kijön egy tényleg használható szenzorral az Enlite helyett. Valamint, hogy az OEP végre támogatásba veszi a legújabb pumpáját, amin már több mint 1 éve rugózik és a felhasználók csak várják, várják, várják...
 
Nyár van :) . Ez valóban egy nagyon jó videó. Annak idején nézegettük az Ominpodot is, igazából ezt a típusú pumpát is kb. annyian szeretik, mint a Medtronicot. Talán az a kulcs, hogy mindenkinek meg kell találnia a magáét. A Dexcommal együtt alkalmazva biztos, hogy szuper találmány. Viszont többeknél jelentett gondot, hogy nekiment az ajtónak és leverte, stb, és ezekben az esetekben ugrik az inzulin is... Remélem, a Medtronic is összeszedi magát előbb-utóbb és kijön egy tényleg használható szenzorral az Enlite helyett. Valamint, hogy az OEP végre támogatásba veszi a legújabb pumpáját, amin már több mint 1 éve rugózik és a felhasználók csak várják, várják, várják...
Azt hiszem, hogy nem a fórumozókkal van baj - én rendben vagyok - hanem az új pumpa befogadásával és a Medtronic szenzor fejlesztésével.
 

Vitamin

Aktív tag
Igen, a kulcs hogy mindenki találja meg a magáét.
Apró bibi hogy Magyarországon kizárólag a Medtronic nem túl jól sikerült szenzorát nyomják.
A Covid 4. hulláma előtt ez különösen nagy felelőtlenség...
 
Egy hete bejelentették, hogy augusztus 1-től támogatott lesz az új Medtronic pumpa. A gyakorlat az, hogy a következő hónaptól történő változásokat 20-ig közzéteszik a Magyar közlönyben. Ilyen volt december közepén a szenzor támogatottsági kiterjesztése. Hosszú ideig nem tért magához a jó hír miatti forgalomnövekedéstől a cég. Most is ez lesz? Eddig a pillanatig nincs hivatalos infó.
 
Jobban tetszik, mint az eddig árak, de még óriási a különbség. A jeladó 3 hónapot működik, az érzékelő 10 napig. A többi szorzás kérdése 3 hónapra. :(
 

Vitamin

Aktív tag
Kénytelenek árat csökkenteni, ha versenyben akarnak maradni az Abbottal:


Libre3 percenként küldött vércukor értékkel, bluetooth jeladással, nagyon kis mérettel, változatlan árral (60 EUR).
Ezzel kell versenyezniük.

Úgy hallottam a gyógyszertári értékesítést tervezik (az USA-ban) bevezetni, nem kis költséget megtakarítva ezzel.
Bár nem volt jellemző rájuk a puccos irodaház...
 
Oldal tetejére