Gyógyászati segédeszköz támogatás

misamaci

Aktív tag
Pont ma írattam fel 3 havi adag tesztcsíkot - a doktornő némi bizonytalankodás és gondolkodás után úgy döntött, hogy 1 receptre írja.
Ezekután kíváncsi vagyok, hogy ki tudom-e váltani...

Ha a doki feltüntette valamilyen formában a recepten, hogy ez 3 havi adag, akkor minden gond nélkül ki kell hogy adják .... ha nem, akkor a gyógyszerésztől függ (hogy mennyire bátor). (Az alap előírás az, hogy 1 receptre 1 havi mennyiség írható fel, az ettől való eltérést fel kell tüntetni megjegyzésként.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap írattam ki a csíkot, és 3 receptre írták a 3-3-3 dobozt. A diabon 1 receptre írták a 9 dobozt, és úgy is ki tudtam váltani.

A mostani 1 recept 3 dobozra rá van írva, hogy 1 havi, napi 4x-ri mérés.

Az inzulint is 3 receptre írták, pedig a diabon azt is 1 receptre írták. Végülis nekem mindegy, hiszen a diabos 1 recepten rajta volt, hogy 90 napi mennyiség.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap a házidokinál még nem tudnak semmit a mostani változásokról, de amikor mondtam, hogy talán visszaáll minden a régi kerékvágásba, ugráltak örömükben.
 

christina

Őstag
Szerintem azért ne hagyd "bent" azt az 1 dobozt se, írasd ki a dokival és váltsd ki most:)
Az előírás ugyanis nem 1 hónapra adja meg a felírható össz mennyiséget, hanem 3 hónapos kihordási időre (tehát: 2-6-9 doboz/3 hónap, az inzulinadás gyakoriságától függően). Szóval akár az egész negyedéves adagot is kiválthatnád egyben - 3 külön vényen, mert 1 vényre max(!) 1 havi mennyiséget lehet felírni - ha úgy tartaná kedved, csak utána 3 hónapon belül a doki nem írhatna fel újabb adagot (a felírt mennyiségeket elvileg a dokinak kellene figyelnie).

Szóval ha a dokit rá tudod venni, hogy írjon fel külön 1 és 3 dobozra receptet. akkor váltsd ki (a gyógyszerésznek a pontosan kitöltött receptre kötelessége kiadni a felírt mennyiséget .... kevesebbet szabad írni egy vényre, csak többet nem)

Azt hiszem igazad van, köszi a "noszogatást"!:dr_24:
Úgyis fel kell íratni a januárit, így majd azt az 1 dobozt is bepótolom.:)
 

szolnok

Új tag
A mi körzetink eddig is egy receptre írta a 2 vagy 3 havi adagot, csak írt rá napló számot , meg azt, hogy 2 havi adag... és hátul alá kellett írni , hogy a kihordási időn belül nem vettem már igénybe.. vagy valami ilyesmit. Na Szolnokon ez minden gyógyszertárban és gyógyásziti seg..eszk.boltban működik, ugyan ezt a receptet Pesten nem adták ki.
A franc se érti .:laz:
 

manocs

Új tag
Óóóóó, igen, ez a patika dolog nálam is volt, jártam sorba gyógyszertárakat, amíg valaki hajlandó volt kiadni
vighkata:
Az a napi 4x- mérés dolog nem lesz jó, mert az 90el szorozva (3 hónap) csak 360, míg a 9 doboz (50db/ doboz) az 450 db. Nálam is ezzel volt a gond...hiába volt ráírva a dobozszám, ha nem stimmel a napi adagolással.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Óóóóó, igen, ez a patika dolog nálam is volt, jártam sorba gyógyszertárakat, amíg valaki hajlandó volt kiadni
vighkata:
Az a napi 4x- mérés dolog nem lesz jó, mert az 90el szorozva (3 hónap) csak 360, míg a 9 doboz (50db/ doboz) az 450 db. Nálam is ezzel volt a gond...hiába volt ráírva a dobozszám, ha nem stimmel a napi adagolással.
Amíg a diabon írták ki a receptet, addig nem is nagyon nézegettem, hogy mit írnak rá, mert tudtam, hogy kiadják a megfelelő számú csíkot.
Én is keveseltem, hogy 4 mérés van ráírva, de nem gondoltam volna, hogy még ez is baj lehet. Még a végén nem kapom meg a 9 dobozzal? Akkor nem váltom ki a kevesebbet, inkább visszamegyek, és átíratom a receptet. Így is veszek teljes áron, nem fogok többet venni, mert a csíkot is úgy adagolják be nekem, mintha vérnyomáscsökkentő lenne.

Tulajdonképpen patikán múlik, hogy hogy értelmezi? A napi adagolást, vagy a doboz darabszámát nézi?
 

manocs

Új tag
Azt hiszem a patikus figyelmetlenségén...elvileg napi 5-6x- mérés kell, hogy szerepeljen. Igen, csak kevesebbet adnak ki rá elvileg. Az én háziorvosomnál nem is adott a rendszer 5-6x-i mérési lehetőséget (igen, az OEP szoftver, no comment) csak 4x-it, végül áthúzták kézzel és ráírták, majd nyomtak oda is is egy pöcsétet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja, hát igen, ezek a szuper OEP-es szoftverek. Vagy későn érnek oda, vagy nem frissíthetők, vagy korlátozottak. Vagy akármi. :rolleyes: Mennyi bonyodalmat okozhatnak ezek a többi gyógyszer, és adagolásuk esetében.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Apropó, az első alkalommal, amikor a háziorvos írta ki a receptet, akkor nem is néztem meg mi van ráírva. A patikus mondta, hogy Personal Optimum van rajta, és most melyiket kérem. Az Optimumot kértem, szerencsére ez nem jelentett gondod.
Aztán most, amikor telefonon szóltam, hogy írjanak ki csíkot, akkor elég nehezen értette az asszisztens, hogy a Personal és az Optimum az két különböző csík. Ragaszkodott ahhoz, hogy a szakorvosi javaslaton így szerepel, neki így kell írni. Mondom persze, mert fel van sorolva, hogy milyen csíkokat használok. Igaz, hogy a javaslaton az Accu-Chek Active is szerepel. Akkor jött a következő kérdés, hogy most akkor melyiket használom. Hát felváltva mindhármat, mivel 3 cukormérőm van, és mindegyikbe másik csík kell.

Persze meg tudom őket érteni, a nyakukba zúdítanak valamit, amit nem kértek, a javaslaton számukra ismeretlen nevek és kifejezések vannak felsorolva.
Tudom, hogy sok helyen a háziorvos írta ki eddig is a csíkokat, meg egyebeket, de nálunk évek óta a diab gondozóé volt ez a feladat, a háziorvosoknak ez új.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az a napi 4x- mérés dolog nem lesz jó, mert az 90el szorozva (3 hónap) csak 360, míg a 9 doboz (50db/ doboz) az 450 db. Nálam is ezzel volt a gond...hiába volt ráírva a dobozszám, ha nem stimmel a napi adagolással.
Kiváltottam a receptet, szerencsére minden gond nélkül kiadták a 9 dobozzal. Igaz két részletben, mert egy patikában sem volt 9 doboz készleten, és ehhez 3 patikát kellett megjárnom, de ez nem a recept hibája. :hurra:
 

borka

Őstag
Sziasztok !

Ma adtam le az OEP-nél/nál a féléves szerelék igényemről szóló vényeket. Kíváncsi vagyok mikor póstázzák vissza.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok !

Ma adtam le az OEP-nél/nál a féléves szerelék igényemről szóló vényeket. Kíváncsi vagyok mikor póstázzák vissza.
Borka, léccike írd majd meg, hogy mikor kaptad vissza a receptet. Azokon nem ülnek hetekig, nekem legalábbis nagyon gyorsan, posta fordultával eljutott ez ellenjegyzett receptem Mártáékhoz.
 

borka

Őstag
A mai napon megkaptam az ellenjegyzett recepteket:hurra:
Majd,ha nem lesznek ilyen hidegek elkutyagolunk a szerelékekért.;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mai napon megkaptam az ellenjegyzett recepteket:hurra:
Majd,ha nem lesznek ilyen hidegek elkutyagolunk a szerelékekért.;)
Én meg tegnap (amikor nektek ma volt, mert ma már nektek is tegnap a ma :rohog:) hoztam el a diabról a recepteket.
Hamarosan én is postázom a MEP-hez. Nálam annyi a különbség, hogy irtó rendesek, mert ellenjegyzés után vállalják, hogy elpostázzák a Pharma-nak. Én már csak a cuccost várom.

Borka, ha kutyagoltok, akkor nekem léccike kunyerálj olyan kis ide-oda aggatható pumpát. :dr_24::dr_24::dr_24: Köszike, köszike
 
Oldal tetejére