Gyógyászati segédeszköz támogatás

poe

Őstag
Gyerekek!
Én most picit elvesztettem a fonalat... Most épp ki írja fel az inzulint és a tesztcsíkot?
 

misamaci

Aktív tag
Gyerekek!
Én most picit elvesztettem a fonalat... Most épp ki írja fel az inzulint és a tesztcsíkot?

Az inzulint nem tudom, mert azt egy másik rendelet szabályozza, de a segédeszközöknél (csík, tű stb) visszaállt a régi felírási rend, szóval ezeket most újra felírhatja a szakorvos is (és a háziorvos ajánlás alapján).
 

moncsi

Új tag
Nekünk a háziorvos (azaz a gyerekorvosunk) írja fel az inzulint és a tesztcsíkot is.

Nekünk is ő irta föl, bár segítenem kellett kiszámolni a havi inzulin adagot. Mindent az orvosok sem tudhatnak...:rohog:
Nekünk viszont nem elég a 3 doboz tesztcsík havonta. Lehet ebből többet kérni? Vagy ennyi a max.?
 

umbra08

Aktív tag
Nekünk is ő irta föl, bár segítenem kellett kiszámolni a havi inzulin adagot. Mindent az orvosok sem tudhatnak...:rohog:
Nekünk viszont nem elég a 3 doboz tesztcsík havonta. Lehet ebből többet kérni? Vagy ennyi a max.?

Azt hiszem ennyi a max., de még ebben én sem vagyok teljesen otthon, össze-vissza mentem eddig, nem számoltam vissza, hogy akkor most mennyit is kaptunk eddig és mennyi időtartamra.
Sajnos mi is vettünk már teljes áron 2-3 dobozzal dec. óta.
 

dg

Őstag
Nekünk is ő irta föl, bár segítenem kellett kiszámolni a havi inzulin adagot. Mindent az orvosok sem tudhatnak...:rohog:
Nekünk viszont nem elég a 3 doboz tesztcsík havonta. Lehet ebből többet kérni? Vagy ennyi a max.?


Közgyógyra biztos, hogy ennyi a maximum,amit kapni lehet. Ez a kezelés módjától függ. Nekünk például csak 2 doboz jár, havi 4-et pedig vígan megveszek.
 

dg

Őstag
2 jár, 4-et megveszel?? Ez nem igazságos! Hogy bírod anyagilag? :-(


Igyekszem úgy nézni, hogy még jó, hogy ez a kettő is van...
Nyögjük az árát, mind mindenki más, de azon azért eltűnődöm néha, hogy munkanélkülivé válni tilos az elkövetkezendő kb 20 évben. Izgi...
 

szolnok

Új tag
A napi 4 * -i inzulinosoknak havi 3 db tesztcsík jár kiemelt eü támogatásra a penekhez való tűk esetében azonban csak normatív támogatás van és abból 50 db jár penenként 3 hónapra, azaz kb 16 db / hó /pen. Az inzulinokat napi 4* i- inzulinozás esetén szintén kiemelt eü támogatásra adják. Felírhat mindent a házi orvos / peneket és mérő készülékeket nem! / szakorvosi javaslatra melyeknek érvényessége most már 1 év. A diabetológus is írhat fel mindent megint, bár a rendeletből a diabetológus szó kimaradt ismét, de benne van a belgyógyász szó és igy ők is írhatnak fel csikot stb. Ugyanis Mo.on egyedül az EU ban a diabetológia és az endrokinológia két külön szakma, / endokrinológus van a rendeletben de mivel minden diabetológus egyben belgyógyász is igy írhatnak fel mindent. A rendelet ujboli módosítás folyamatban van. Ezt a belgyógyász endokrinológus orvos ismerősöm magyarázta el. Szóval itt a minden bogár rovar de nem minden rovar bogár cimű eset forog fenn. Vagy ez is fordítva van????
 

somcsika

Aktív tag
Közgyógyra biztos, hogy ennyi a maximum,amit kapni lehet. Ez a kezelés módjától függ. Nekünk például csak 2 doboz jár, havi 4-et pedig vígan megveszek.

Nekünk még nincs meg a közgyógyunk, pontosabban a határozat már meg van, éppen tegnap kaptam kézhez kb. 2 hónap után, de még a kártyát nem kaptuk meg. 5470 Ft-os keretösszeget állapítottam meg egy hónapra. Ami állítólag nem rossz, mert talán 6000 Ft a maximum. Én így hallottam az orvosunktól. Negyedévente utalnak rá jogosultságot.
De igazán nem tudom, hogy ez most hogy működik.
Inzulint a gondozóban írnak fel ill. volt már hogy kaptunk 1-1 gártis dobozzal. A gyerekorvos felirja a tesztcsíkot 3 hónapra nekünk 9 doboz. Ha nem elég ez a mennyiség akkor arra a keretösszeg terhére nem vehetek újjabb tesztcsíkokat?
Illetve nekem még nagy kérdés az az, hogy mi minden eszközt, a kórházból kaptunk (vércukormérőt, peneket és egy rakat tűt is, még azt sem kellett vennünk), de azt ha meglesz a közgyógyunk akkor vissza kell vennünk. Ezt sem tudom, hogy hogy működik. Ill. annyit mondtak a kérdésünkre, hogy a gyógyszer és az orvosi segédeszköz az más kategóriába esik. Egyébként, nekünk ez alatt a 2 hónap alatt nem nézte meg a gyerekorvosunk, hogy hány csíkot írattunk és mi mindet kiváltottunk, ami szerintem jóval több, mint 3 doboz volt havonta. Sőt, kérdeztük tőle, hogy mi van akkor ha a pen megsérül és használhatatlan lesz. Jogos aggodalom, gondolom, hogy mindenkiben felmerül. Azt is felirta és valami 2000 Ft. körüli összeget fizettem érte. Tehát nekem azok az infók amiket ti mondatok egyelőre még ismeretlenek, ezért is vagyok tanácstalan.
 

dg

Őstag
Nekünk még nincs meg a közgyógyunk, pontosabban a határozat már meg van, éppen tegnap kaptam kézhez kb. 2 hónap után, de még a kártyát nem kaptuk meg. 5470 Ft-os keretösszeget állapítottam meg egy hónapra. Ami állítólag nem rossz, mert talán 6000 Ft a maximum. Én így hallottam az orvosunktól. Negyedévente utalnak rá jogosultságot.
De igazán nem tudom, hogy ez most hogy működik.
Inzulint a gondozóban írnak fel ill. volt már hogy kaptunk 1-1 gártis dobozzal. A gyerekorvos felirja a tesztcsíkot 3 hónapra nekünk 9 doboz. Ha nem elég ez a mennyiség akkor arra a keretösszeg terhére nem vehetek újjabb tesztcsíkokat?
Illetve nekem még nagy kérdés az az, hogy mi minden eszközt, a kórházból kaptunk (vércukormérőt, peneket és egy rakat tűt is, még azt sem kellett vennünk), de azt ha meglesz a közgyógyunk akkor vissza kell vennünk. Ezt sem tudom, hogy hogy működik. Ill. annyit mondtak a kérdésünkre, hogy a gyógyszer és az orvosi segédeszköz az más kategóriába esik. Egyébként, nekünk ez alatt a 2 hónap alatt nem nézte meg a gyerekorvosunk, hogy hány csíkot írattunk és mi mindet kiváltottunk, ami szerintem jóval több, mint 3 doboz volt havonta. Sőt, kérdeztük tőle, hogy mi van akkor ha a pen megsérül és használhatatlan lesz. Jogos aggodalom, gondolom, hogy mindenkiben felmerül. Azt is felirta és valami 2000 Ft. körüli összeget fizettem érte. Tehát nekem azok az infók amiket ti mondatok egyelőre még ismeretlenek, ezért is vagyok tanácstalan.


Szerintem az eszközök, amiket kaptatok a kórházban, maradhatnak. Mindig vannak a gondozókban repi cuccok, belátásuk és lehetőségeik szerint odaadják a pácienseknek.
A havi 3 dobozon túl nincs további támogatásra lehetőség. Se recept, se keretösszegre vásárolni, semmi. A többit én se értem, úgyhogy a további kérdéseidet passzolom!
 

poe

Őstag
Tudtommal az OEP-től lehet egyedi engedélyt kérni 3 doboz fölötti támogatásra, de olyat nem tudok, aki megpróbálta volna.
 

christina

Őstag
Tudtommal az OEP-től lehet egyedi engedélyt kérni 3 doboz fölötti támogatásra, de olyat nem tudok, aki megpróbálta volna.

Most már tudsz! :DMi megpróbáltuk!:) Ugyanis anno a két dobozra kértem harmadikat méltányosságból. Ez 2 éven át működött (évente kellett beadni a kérvényt rá), és az OEP kiküldte a kérvényt a 3. évre is. Akkor már pumpa mellett havi 3 dobozra kértem a +1 dobozt, mivel havi 6 dobozzal használunk el. Elutasítottak minket 1-2000 forint miatt, mert egy nem olyan régi határozat szerint túlléptük a megengedett 1 főre eső keresetet.:rolleyes:
 
Oldal tetejére