Influenza elleni védőoltás

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Na, hát kértétek, írjuk le, ha betegek leszünk. Betegek vagyunk, azaz vagyok én a kisebbik gyerek. Nálunk kapott oltást Apa, Nimród (nagy) és én, a kicsi nem, mert még túl kicsi. És én is beteg vagyok, de remélem, hamar meggyógyulunk, a kicsi kapja az anyatejet, engem csak véd azért valamennyire ez az oltás. Tavaly nem lettem beteg, beadattam, pedig terhes voltam.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nahát, szegény göthös fejemre nem reagál senki? ;) Pedig azt hittem, lesz nagy felháborodás, hogy oltás ellenére mégis akadt valaki, aki úgy néz ki, elkapta...
 

Sani

Új tag
Szia Molli!

Én nem oltattam be magamat, hiszen a vírusok mutálódnak, és lehet, hogy az oltóanyagban - ami vírus ellen volt, annak már rég a mutációja kering a levegőben és fertőződünk meg tőle.
Ennek ellenére lehet hogy hat és hogy megvéd - biztos is - attól a vírustól, ami ellen hat...de ez nem az összes vírus...vagy lehet, hogy túl nagyok az igényeim? ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Molli!

Én nem oltattam be magamat, hiszen a vírusok mutálódnak, és lehet, hogy az oltóanyagban - ami vírus ellen volt, annak már rég a mutációja kering a levegőben és fertőződünk meg tőle.
Ennek ellenére lehet hogy hat és hogy megvéd - biztos is - attól a vírustól, ami ellen hat...de ez nem az összes vírus...vagy lehet, hogy túl nagyok az igényeim? ;)
Engem az gondolkodtat el, hogy a férjem és a nagyobbik gyerök nem betegek, tehát őket megvédte az oltás! Pedig ugyanazt az oltást kaptuk mindannyian. Magyarul, ha tuti mutáns lenne, akkor őket is megbetegítette volna...
 

Sani

Új tag
Szerintem ez függ az ember egészségügyi állapotától, szervezetének ' erősségétől ' is. A férjemnek 2 napja magas láza van ( 38 - 39 ), de a lányom és én - eddig még - nem kaptuk el tőle. Bízom benne, hogy így is marad.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szerintem ez függ az ember egészségügyi állapotától, szervezetének ' erősségétől ' is. A férjemnek 2 napja magas láza van ( 38 - 39 ), de a lányom és én - eddig még - nem kaptuk el tőle. Bízom benne, hogy így is marad.
Nálunk 2 ember mindig beteg, a férjem és Nimród - és most ők nem betegek. Ezért gyanús, hogy nem nagyon van összefüggésben az oltás ellenére lebetegedni az immunrendszer állapotával (nyilván, akinek totál lent van az immunrendszere az más, de annak nem adnak oltást sem). Majd megkérdezek egy dokit erről, hogy tudnak-e valamit arról, hogy mitől véd tényleg egy oltás és mitől nem. Szerintem fogalmuk sincs, mivel pont ezért vita az oltás széles körben és nincs rá egyértelmű vélemény.
Drukkolok, hogy ti ne kapjátok el Apától!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli! Mik a tüneteitek? És természetesen mihamarabbi gyógyulást kívánok!
A kicsinek nagyon erős torokfájás és köhöség és általános levertség. A doki azt mondta, hogy a torka tipikusan olyan, mint az influenzás gyerekeknek, ezért mondta, hogy influenza. Még csak fél éves, tehát kicsi még a lázhoz, nem elég fejlett ehhez az immunrendszere és még szinte csak szopik, szóval valamennyi védelmet kap tőlem még.
Engem is megvizsgált, nekem is torkom és a köhögésem, fejfájás, levertség, nekem hőemelkedésem van (elég ritkán van), ízületi fájdalmak. A doki szerint az oltás miatt nem volt eddig magas lázam.
Voltam 10 éve influenzás, pont ugyanígy kezdődött, mint ez, amikor ittam, azt hittem, ég a nyelőcsövem és mindenem fájt - ebből sejtettem most is, hogy ez is az, aztán a doki is ezt mondta.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok,
mi is megkaptuk az oltást a melóhelyen... ma reggel kollegina lázasan ébredt, nekem semmi bajom. Mondjuk lehet ő is "csak" megfázott... remélem én megúszom az ideit :) Molli! Remélem ti is gyorsan túl lesztek rajta! Jobbulást mindenkinek!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli!Végülis influenzád van/volt?És mennyire volt rossz?És már rendbejöttél?
Igen, az van (legalábbis tényleg remélem, mert elég szörnyű, akármi is ez), pénteken volt a háziorvos is nálunk, ő is ezt mondta és azt is, hogy az oltás miatt nincsen magas lázam, azaz csak ilyen 37 körüli. De a többi az stimmel, erős köhögés és borzasztó makacs, ma egy hete kezdett fájni a torkom és még mindig ugyanolyan szarul vagyok, a közérzetem is pocsék és Brúnó is pont olyan szarul van, mint 1 hete (ő nem volt beoltva). Őt az anyatej védi valamennyire, ő azért nem lázas valszeg, de még kicsi is az immunrendszere a lázhoz, a gyerekdoki szerint az anyatej miatt nem lett eddig tüdőgyulladása. De, ami nagyon nagy dolog, hogy a másik gyerek, aki be van oltva, ő nem lett beteg és Apa sem!!!
 

Zsu77

Új tag
Hát sajnálom,hogy ez történt.De az tényleg nagyon jó,hogy nincs magas láz.Tavaly én is lebetegedtem és nagyon magas lázam volt,majd 40' és bizony a tüdőgyuszit épphogy megúsztam.Olyan hétfő tájt kezdődött normál lázzal és mivel tudtam,hogy vírus,így nem mentem dokihoz,pihentem,lázat csillapítottam.Nem volt kedvem 3 órát ücsörögni,hogy azt halljam,hogy ezeket kell csinálnom...De csüti hajnalra lettem igazán rosszul,nem is tudtam,hogy hogyan fogok túljutni rajta,de mire csodásan éreztem magam és képes voltam fölkelni lázat mérni,akkor volt 39,x-már nem emlékszem.Na,aznap mentem dokihoz és akkor kaptam antibiotikumot is,mert mondta a doki néni,hogy kezdődö,még elcsípett tüdőgyuszkó,szval:megúsztam!De annyira pocsékul voltam,hogy idén inkább beoltattam magam.Ha az ember 100-ra nem is tudja megúszni,de az akármilyen védettség már nagyon nagy dolog.Aszonták,hogy az idei sokkal rosszabb lesz,mint a tavalyi...:?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Olyan hétfő tájt kezdődött normál lázzal és mivel tudtam,hogy vírus,így nem mentem dokihoz,pihentem,lázat csillapítottam.
Na,aznap mentem dokihoz és akkor kaptam antibiotikumot is,mert mondta a doki néni,hogy kezdődö,még elcsípett tüdőgyuszkó,szval:megúsztam!..:?

Vírusra antibiotikum?
És honnan tudtad, hogy vírus?
Ha antibiotikumot kaptál akkor az nem vírus. Az bacira van, de azt is akkor szabad csak beszedni, ha kitenyésztik a bacit. Tudom, hogy a dokik szívesen adják ránézésre, de nem kéne. Egy tenyésztés meg kb. 1 hét.
 

dg

Őstag
Azt az orvosi magatartást tapasztalom (na ez azért nem valami széleskörű vizsgálat), hogy ha 3 nap után sem múlik a lázas állapot, akkor nyúlnak antibiotikumhoz. Egyrészt, hogy a lehetséges szövődményeket elkerüljék, másrészt, a vírusos eredetű betegségek (a felsőlégútiakra gondolok) zömmel néhány nap alatt gyógyulnak spontán. Ha nem gyors lefolyású a betegség, akkor kell baktériumra (felülfertőzöttségre) gondolni, és jön az antibiotikum.
Én még egyetlenegyszer sem voltam részese annak, hogy kitenyésztették volna a bennem lévő kórokozót olyan esetben, mint aminek kapcsán itt írogatunk. Mire meglenne az eredmény 7-10nap is eltelik. De a mai antibiotikumok zöme elég szélesspektrumú.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még nálam sem tenyésztettek soha, és tele is lett a sapkám, hogy a harmadik találgatásra jött be a dokinak, hogy milyen antibiotikum kellett nekem. Kifizettem két sorozat fölösleges gyógyszert, mérgeztem magam velük, és igencsak eltelt másfél-két hét, mire a megfelelő bogyó telitalálat lett.

Ez néhány éve volt. Akkor eldöntöttem, hogy belém legközelebb akkor kerül antibiotikum, ha eszméletlen vagyok és az életemet akarják vele megmenteni. Azóta egy szemet sem voltam hajlandó beszedni. Persze én könnyen hencegek, mert tényleg nem vagyok egy beteges típus, de hogy kísérleti nyúl sem leszek többet, és nem én fogom a gyógyszercéget szponzorálni az is biztos. Ránézésre nekem többet egy doktor sem fog antibiotikumot adni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kata, ez felsőlégúti nyavalya volt, amire nem hatott az antibio?
d.g.-nek igaza van, a vírus nagyon könnyen felülfertőződik bacival és abból lesz a szövődmény, pl a tüdőgyulladás és, ha időben kap az ember antibiot, nem lesz tüdőgyulladása. Gyerekeknél a tüdőgyuszi mellett a leggyakoribb szövődmény a középfül- és arcüreggyuszik, melyekbe, ha már beleléptek, hónapokig tart sokszor kikezelni és nagyaon gyakoriak, szóval ha a doki azt látja, hogy kezd belemenni valaki, akkor joggal ad antibiot. És tényleg szélesspektrumuak, tehát 99%-ban nincs szükség tenyésztésre. Azért Kata, ígérd meg, ha nagyon beteg lennél, 3 nap után sem szűnő lázzal, akkor beveszed az antibiot, jó? :D
 

Zsu77

Új tag
Vírusra antibiotikum?
És honnan tudtad, hogy vírus?
Ha antibiotikumot kaptál akkor az nem vírus. Az bacira van, de azt is akkor szabad csak beszedni, ha kitenyésztik a bacit. Tudom, hogy a dokik szívesen adják ránézésre, de nem kéne. Egy tenyésztés meg kb. 1 hét.

Hát az flue-nak indult,de majdnem tüdőgyuszit hozott szövődményként.Egy tüdőgyuszi,pedig mindig és kizárólag bakterológiaiaiaiaiaaiai...Na,szóval érted!Ja,és sürgősen kell,mit tenyésszenek rajta,örülök,hogy nem lett tüdőgyuszkó és injekció-kúra...:)
 

Zsu77

Új tag
Még nálam sem tenyésztettek soha, és tele is lett a sapkám, hogy a harmadik találgatásra jött be a dokinak, hogy milyen antibiotikum kellett nekem. Kifizettem két sorozat fölösleges gyógyszert, mérgeztem magam velük, és igencsak eltelt másfél-két hét, mire a megfelelő bogyó telitalálat lett.

Ez néhány éve volt. Akkor eldöntöttem, hogy belém legközelebb akkor kerül antibiotikum, ha eszméletlen vagyok és az életemet akarják vele megmenteni. Azóta egy szemet sem voltam hajlandó beszedni. Persze én könnyen hencegek, mert tényleg nem vagyok egy beteges típus, de hogy kísérleti nyúl sem leszek többet, és nem én fogom a gyógyszercéget szponzorálni az is biztos. Ránézésre nekem többet egy doktor sem fog antibiotikumot adni.

Én még nem jártam pórul antibiotikummal.Már úgy,hogy nem hatott volna a betegség ellen,ilyen még nem volt.Egy kezdő tüdőgyuszkón nincs mit vizságlni,arra vagy beveszed,amit ír,vagy tied a "csomag":cool:
 
Oldal tetejére