Inzulin-problémák

Pepy

Új tag
Nem tudom járt-e már valaki sorstárs úgy, hogy elment a diabetológus szakorvoshoz, ő kiállította szakorvosi javaslatát, majd azt elvitte a háziorvoshoz, aki a javaslatot elolvasván az egészségbiztosító szakmai ellenőrzési irányelvében foglaltakra hivatkozva kijelentette: nem kell magának ebből és ebből az inzulinból egy csomag, azaz 5 darab toll, hanem elég két darab is! Majd adott hónap 20-a körül elfogy a háziorvos által felírt inzulin ... Ja, és minderről a kórház diabetológiai szakambulanciáján tudnak, de csak sajnálkozni tudnak, érdemben nem intézkednek. Ti hova fordulnátok segítségért?
 

blaci

Őstag
Szia!
Érdekes amit írsz, velem is hasonló dolgok történnek mostanában. Én megkapom a javaslatot, a háziorvos kiírja a receptet. Semmi gond. Bemegyek a gyógyszertárba kiváltani az inzulint és a patikus azt mondja nem kell magának egy csomag vagyis öt ampulla elég abból kettő is! ??? Közben egy számológépen számolgatja, hogy hány egység inzulint használok naponta és az mennyi egy hónapra. Aztán kibontja a dobozt elkezdi széttépkedni az ampullák csomagolását és kettőt belerak egy papírzacskóba és úgy kapom meg. Jó esetben nem tépi fel az ampulla fóliáját. Egyszer már feltépte, szóvá tettem, hogy ezt most így hogy?! Még neki állt feljebb... Most úgy csinálom, hogy felíratom a három havi adagot amit egyszerre váltok ki és így kapok egész dobozzal legalább nem bontják fel. Mondjuk nekem még nem fogyott el eddig. De hiába mondom, hogy nem lehet számológéppel kiszámolni a napi mennyiséget. A beadott inzulinon felül kell pl. légteleníteni is, ahol elmegy pár egység mindig.
 

Vitamin

Aktív tag
Szia!
Érdekes amit írsz, velem is hasonló dolgok történnek mostanában. Én megkapom a javaslatot, a háziorvos kiírja a receptet. Semmi gond. Bemegyek a gyógyszertárba kiváltani az inzulint és a patikus azt mondja nem kell magának egy csomag vagyis öt ampulla elég abból kettő is! ??? Közben egy számológépen számolgatja, hogy hány egység inzulint használok naponta és az mennyi egy hónapra. Aztán kibontja a dobozt elkezdi széttépkedni az ampullák csomagolását és kettőt belerak egy papírzacskóba és úgy kapom meg. Jó esetben nem tépi fel az ampulla fóliáját. Egyszer már feltépte, szóvá tettem, hogy ezt most így hogy?! Még neki állt feljebb... Most úgy csinálom, hogy felíratom a három havi adagot amit egyszerre váltok ki és így kapok egész dobozzal legalább nem bontják fel. Mondjuk nekem még nem fogyott el eddig. De hiába mondom, hogy nem lehet számológéppel kiszámolni a napi mennyiséget. A beadott inzulinon felül kell pl. légteleníteni is, ahol elmegy pár egység mindig.
Így van! Ráadásul betegség esetén is markánsan növelni kell az adagot.
 

krisz_2011

Aktív tag
Így van! Ráadásul betegség esetén is markánsan növelni kell az adago
Szia!
Érdekes amit írsz, velem is hasonló dolgok történnek mostanában. Én megkapom a javaslatot, a háziorvos kiírja a receptet. Semmi gond. Bemegyek a gyógyszertárba kiváltani az inzulint és a patikus azt mondja nem kell magának egy csomag vagyis öt ampulla elég abból kettő is! ??? Közben egy számológépen számolgatja, hogy hány egység inzulint használok naponta és az mennyi egy hónapra. Aztán kibontja a dobozt elkezdi széttépkedni az ampullák csomagolását és kettőt belerak egy papírzacskóba és úgy kapom meg. Jó esetben nem tépi fel az ampulla fóliáját. Egyszer már feltépte, szóvá tettem, hogy ezt most így hogy?! Még neki állt feljebb... Most úgy csinálom, hogy felíratom a három havi adagot amit egyszerre váltok ki és így kapok egész dobozzal legalább nem bontják fel. Mondjuk nekem még nem fogyott el eddig. De hiába mondom, hogy nem lehet számológéppel kiszámolni a napi mennyiséget. A beadott inzulinon felül kell pl. légteleníteni is, ahol elmegy pár egység mindig.
Ez a lányom esetében is így volt, egészen addig, míg pumpás nem lett, mert ott aztán már nem működik a számológépes módszer :) . Előtte a szakorvos "bőven" számolta a napi inzulinadagot papíron, hogy baj esetén ne kelljen kórházba, v. ki tudja hova futkosni, ha menet közben elfogyna. A szakorvosi javaslaton található mennyiség tehát ebben a formában elég volt. A 3 havi adagot váltottuk ki mi is. Ha az annyi ampullára jött ki, hogy csomagot kellett bontani, hát bontottak a gyógyszertárban, minden további nélkül.
 

Pepy

Új tag
Sziasztok!

Mint írtam, nekem a háziorvossal van problémám, aki a szakorvosi javaslatban foglaltnál mindig kevesebbet ír fel e-receptre, akkor is, ha 3 havi adagot egyszerre ír ki, és a toll légtelenítéséhez szükséges inzulin mennyiségen kívül a korrekcióval sem számol, igaz, ezt nem is lehet megsaccolni, hiszen honnan tudná 3 hónapra előre, hogy melyik napokon és a reggeli, déli vagy esti beadandó inzulinadagot kell-e majd megnövelni és mennyivel. Eddig én nem tapasztaltam, ezért számomra újdonság, hogy már a patikusok is "számolják" az inzulinadagot, és nem hajlandók kiadni a szakorvos által kért mennyiséget. Azt hiszem, a kórház igazgatójához fogok fordulni, hogy jelezze a problémát a tiszti főorvosnak vagy a kamarának. Sajnos a korábbi Egészségbiztositási Felügyelet már jó 10 éve megszűnt, ahova az ilyen egészségügyi "stikliket" korábban be lehetett jelenteni és a háziorvos már kapta is a felügyeleti bírságot!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!

Mint írtam, nekem a háziorvossal van problémám, aki a szakorvosi javaslatban foglaltnál mindig kevesebbet ír fel e-receptre, akkor is, ha 3 havi adagot egyszerre ír ki, és a toll légtelenítéséhez szükséges inzulin mennyiségen kívül a korrekcióval sem számol, igaz, ezt nem is lehet megsaccolni, hiszen honnan tudná 3 hónapra előre, hogy melyik napokon és a reggeli, déli vagy esti beadandó inzulinadagot kell-e majd megnövelni és mennyivel. Eddig én nem tapasztaltam, ezért számomra újdonság, hogy már a patikusok is "számolják" az inzulinadagot, és nem hajlandók kiadni a szakorvos által kért mennyiséget. Azt hiszem, a kórház igazgatójához fogok fordulni, hogy jelezze a problémát a tiszti főorvosnak vagy a kamarának. Sajnos a korábbi Egészségbiztositási Felügyelet már jó 10 éve megszűnt, ahova az ilyen egészségügyi "stikliket" korábban be lehetett jelenteni és a háziorvos már kapta is a felügyeleti bírságot!
Szia! Hát ez elég szörnyen hangzik. Mindig ugyanabba a patikába jársz inzulinért? Annak idején sokat vitáztam ott, ahova jártunk, de végül is előfordult, hogy előbb fogyott el az inzulin, mint ahogy recept lett volna és így is kiadtak egy ampullával, amíg rendezem a sorokat. Nem is értem, hogy a háziorvos egyébként milyen alapon meri felülbírálni a szakorvosi javaslatot. Háziorvos váltáson még nem gondolkodtál el?
 

Pepy

Új tag
Hát igen, én is azon vagyok teljesen kiakadva, hogy egy háziorvos felül meri bírálni a szakorvosi javaslatot! Állítólag erre az hatalmazza fel, hogy az egészségbiztosító ellenőre őt ellenőrzi - hiszen ő a vényfelíró -, így neki kell vállalnia a felelősséget a szakorvos esetleges hülyeségéért, tehát ezért bírálhatja felül a szakorvosi javaslatot. Nincs ez jól így.
 

krisz_2011

Aktív tag
Hát igen, én is azon vagyok teljesen kiakadva, hogy egy háziorvos felül meri bírálni a szakorvosi javaslatot! Állítólag erre az hatalmazza fel, hogy az egészségbiztosító ellenőre őt ellenőrzi - hiszen ő a vényfelíró -, így neki kell vállalnia a felelősséget a szakorvos esetleges hülyeségéért, tehát ezért bírálhatja felül a szakorvosi javaslatot. Nincs ez jól így.
Válts háziorvost szerintem. Nem gondolom, hogy a szakorvos felelős döntését jogában áll felülbírálni. A hatóság ellenőrzéskor biztosan megnézi, hogy a szakorvosi rendelvény szerint mi felírható, ha ettől többet ad, az kérdéseket vethet fel, de egyébként nem tudom elképzelni, hogy ne a szakorvosi papír legyen a mérvadó. Az ellenőrzés miért is kérdőjelezné meg a szakorvosi véleményt??? Ha másik háziorvost választasz, az új kéri át az esetleges átkérni valókat az előző helyről, oda neked nem kell menned már ebben az esetben.
 

Vitamin

Aktív tag
Itt egy nagyon jó 2010-es tanulmány arról miért is olyan nehéz a jó anyagcsere kontroll megvalósítása. Leírja nagyon szépen hogy az inzulin hatása alacsony vércukor esetében jelentősen növekszik, míg magas vércukor esetében markánsan csökken:


(aki szereti a matekot gyönyörködhet az egyenletekben is ;-)
 
Oldal tetejére