Lantusz-aki már használja és aki még nem

bioszaky

Új tag
Tényleg, lehet, hogy nem jut be valamiért szervezetedbe az inzulin a pumpából. Ez korrekt megoldásnak tűnik a sok inzulin miértjére.
 
Igen az elöbb írtam egy misét de amikor küldtem ledobott ez a szutyok, aztán másodjára már egy csomó mindent kihagytam. Bocsi de eltelik még néhány nap mire az átláthatósághoz elegendő infód lesz.
Az OEP határozatot nem kell indokolni és nem is teszik, nem is fellebbezhető,őket csak jogszabálysértésre hivatkozással támadhatod.
A kulcsszó :költséghatékonyság. Ezt az eszközt annak biztosítják akit ez vmien szinten rehabilitál. Kevesebb gyógyszerköltség munkába állás jelentősen kevesebb insulin(itt jön Kautzky) stb.Most hogy már 1000 feletti a pumpa használó nem titok hogy az OEP ki kíván szállni a támogatásból. Szóval jó dolog a pumpa de csak azt tudja amit bele programozol amíg nem tudod kellőn befolyásolni a vc.szinted már pedig nem tudjuk, addig tök mindegy milyen csövön jön az az insulin.
A Roche-ék összehoztak a Grósz Mária főorvos asszonnyal mondván hogy nagyon sokra tartják a véleményét .Tüzetesen átnézte a nem kevés anamnesist sokat beszélgettünk és teljesen tanácstalan maradt időt kért hogy utánakeressen vhol a dolgoknak.
 
Folytatom és ez egyben válasz Bioszakynak is hogy mi az a labilis anyagcsere. Azért mondom hogy nem csak hajnali jelenség mert az alap gond az hogy a vc.szintem amint elszunnyadok azonnal emelkedni kezd.Tehát nem a bioritmusba illeszkedve hanem aktivitás fügvényében. Hogy erre még rakódik több - kevesebb az insulinigény változásától az most itt nem játszik. Az egy ezt követő lépés lehetne.Túl nagy falat ez ahhoz hogy egyszerre akarjuk megoldani. Viszont igaz a másik oldala is .Fizikai aktivitástól elképesztő mértékben csökken. Jó példa a trgnapi eset. Ez egy szimpla bevásárlás heti 2x esedékes. reggel,induláskor 18.5 oda-vissza 5km.kerékpározás ja,pár szem keksz tejeskávé (18.5-re!)mertén már tudom mi következik. az egész turné 1 óra 10 perc volt mérés 5,6mmol/l OK megúsztam. Aztán fél óra múlva akkora hipo mint a ház. utána persze somogyi ,este volt mire helyre hoztam.
És ne higgyétek hogy van közép út.Visszatérve az akár pumpa akár más beállításra ha a reggeli az elfogadhatót közelíti akkor napközben még a pislogástól is hipo.
 

Szabolcs

Új tag
Gastronauta!

Én most kaptam meg a pumpához az OEP támogatást. Még nem döntöttem. A három hónap próbaidő után, 18 év diabétessel, két év Lantus használattal a hátam mögött tudom, hogy nem könnyű dönteni.

De az esetedben egyértelműen a pumpa az ideális, mert a segítségével csökkentheted, leállíthatod, vagy növelheted bármely napszakban, bármennyi időre az inzulin bevitelt. Ezt hosszú távú inzulin esetében nem tudod megtenni.

Sajnos tapasztalatból tudom azt is, hogy a szerelékekkel sokszor gond van. Ki kell több fajtát is próbálni. Több hét, hónap a betanulási időszak. De meg kellene még egyszer próbálnod. Az igénylést be lehet újra adni új adatokkal.

Elkeserítő, hogy mennyire nincs magyar nyelvű gyakorlati szakirodalom. Én semilyen gyakorlati segítséget sem találtam a neten. A pumpás topicban írók nagy százaléka pusztán üzleti célból szól hozzá a témához. Nem tudnánk összefogni és érdemben támogatni egymást???

Vajon fennmarad a hozzászólásom?
 
Gastronauta írta:
... az alap gond az hogy a vc.szintem amint elszunnyadok azonnal emelkedni kezd...
Azt próbáltad már, hogy elszunnyadás előtt gyorshatású inzulint adsz?
Lehet, hogy neked nem is Lantus kellene bázisnak, hanem valamelyik rövidebb hatástartamú inzulin, amit úgy adagolsz, hogy éjszakára, amikor nincs mozgás többet, nappalra kevesebbet adsz.
Pumpával ez elvileg egyszerűen megoldható, illetve a konkrét esetedben is, ha biciklizés előtt és alatt leveszed a bázis mennyiségét, akkor elkerülhető vagy legalábbis jelentősen csökkenthető a hipo.
Bár írtad, hogy a pumpával is vannak problémák. Ha a többi gondot sikerül megoldani, az oep elutasítása esetén azért némileg lehet csökkenteni a pumpa költségeit: pl. biztosan lehet használtan venni 4 évnél alig idősebb pumpát (igaz, erre már nincs garancia), a szerelékek esetében pedig talán össze lehet fogni több, azonos típusút használóval...
 
Szabolcs írta:
Elkeserítő, hogy mennyire nincs magyar nyelvű gyakorlati szakirodalom. Én semilyen gyakorlati segítséget sem találtam a neten.
Sajnos így van, talán azért, mert még viszonylag új dolog a pumpa. Az orvosok a saját tapasztalataikat, tanulmányaikat pedig nem a mindenki által hozzáférhető helyeken publikálják.

A pumpás topicban írók nagy százaléka pusztán üzleti célból szól hozzá a témához.
Ezt hogy érted :?: Nekem, felhasználónak semmilyen üzleti érdekem nem fűződik ahhoz, hogy más is használjon pumpát vagy az általam használt típust vegye. Én csak leírom, hogy mit használok és azzal mik a tapasztalataim. Gyanítom, hogy a többség (nagy százalék) is hasonlóan tesz...

Nem tudnánk összefogni és érdemben támogatni egymást???
Úgy gondolom, hogy a többség érdemben próbálja támogatni a többieket a hozzászólásaival. Te pontosabban mire gondolsz :?:
 

bogácsa

Új tag
Szabolcs írta:
Gastronauta!

Én most kaptam meg a pumpához az OEP támogatást. Még nem döntöttem. A három hónap próbaidő után, 18 év diabétessel, két év Lantus használattal a hátam mögött tudom, hogy nem könnyű dönteni.

De az esetedben egyértelműen a pumpa az ideális, mert a segítségével csökkentheted, leállíthatod, vagy növelheted bármely napszakban, bármennyi időre az inzulin bevitelt. Ezt hosszú távú inzulin esetében nem tudod megtenni.

Sajnos tapasztalatból tudom azt is, hogy a szerelékekkel sokszor gond van. Ki kell több fajtát is próbálni. Több hét, hónap a betanulási időszak. De meg kellene még egyszer próbálnod. Az igénylést be lehet újra adni új adatokkal.

Elkeserítő, hogy mennyire nincs magyar nyelvű gyakorlati szakirodalom. Én semilyen gyakorlati segítséget sem találtam a neten. A pumpás topicban írók nagy százaléka pusztán üzleti célból szól hozzá a témához. Nem tudnánk összefogni és érdemben támogatni egymást???

Vajon fennmarad a hozzászólásom?


szia!

üzleti cél a pumpás topikba?
ezen a fórumon jársz?
jól eltévedtél meg benézted.... :D
 

Szabolcs

Új tag
Bocsánatot kérek azoktól , akik magukra vették az előző hozzászólásomban írtakat. Biztos nem véletlen, hogy személy szerint nem rájuk gondoltam az általam is túlzónak- de továbbra is igaznak - tartott megjegyzésemben.
 
Gastronauta írta:
Sziasztok!
7.éve szúrom magam. (I.tip) Végig próbáltam az összes insulint, használtam már régebben is a Lantust aztán 1 1/2 éve kipróbáltam a pumpát is. Sajna az sem hozott megoldást. Utána áttértem a Levemirre,2 hónappal ezelöttig azt használtam. 85E-et adtam 1-2-3 szori elosztásban. Az én fő problémám:"az éjszakai hiperglikémia napközbeni hipoglikémia nélkül nem csökkenthető." A 85E-el a reggeli értékek 10-12 körül alakulnak és a bázis csökkentésével szépen kúsznak felfelé a mérhetetlen tartományba. A laborok 35-45 mmol/l mutatnak,de volt már 75 (!) is. Ma 2 hónapja visszatértem a Lantusra. 75-tel kezdtem,ezzel a reggeli értékek 11-12 voltak de 11 körül mindig hipoztam. Csökkentettem 60-ra a reggeli 15-18-ra emelkedett és 12-14 óra körül jött a hipo. Jelenleg 42-tszúrok,a reggeleket 18-22-es vércukorszinttel kezdem és vacsora elött jön a hipo,viszont 19 órától gyorsan emelkedik.(Ki kisérleteztem nem Somogyi egyszerűen nem tart ki a Lantus.)Ha már 18óra elött úgy is kicsi az insulin igény a 22 órai bázist át tettem 18 órára.Így a hipok megszüntek (már 11 napja) viszont az alap problémám maradt. Sok orvosnál jártam,mind nagy reményekkel kezdte de egy sem jutott semmire. Volt aki marslakónak nevezett ,amásik megkérdezte hogy melyik bolygóról jöttem,neves tanárunk az asztalt verte és azt kiabálta "maga nem ember az emberi szervezet ismert,le van írva a magáé nem az.
Mindenkitől minden véleményt ,észrevételt,javaslatot szívesen veszek.

Előre is köszi
Gastronauta


Szia! Felmerült bennem egy kérdés: Biztos-e, hogy elegendő a vércsepp a tesztcsíkodon, és nem lehet, hogy méréshiba okozza az alacsony értéket? Rosszul is érzed magad ilyenkor? Csak szeretném kizárni ezt a lehetőséget. Esetleg nem gondolod, hogy emelni kellene a Lantuson és csökkenteni az étkezési inzulin adagján? Ebben az esetben lehet, hogy jó értékről indítanál és megúsznád a napközbeni hypót. Szerinted?
 

Semperfi

Új tag
Sziasztok!Most 20 éves vagyok.1999 óta vagyok cukros és az elmúlt 2-3 évbe kezdtek kialakulni inzulincsomok a lábamba és a hasamba.

Én ebbe a topicba olvastam erről.
Nekem az lenne a kérdésem,hogy testedzéssel el lehet-e őket tüntetni?
Vagy mivel próbálkozzak?
Nagyon várom a tanácsokat,mert kezd idegesíteni a dolog.:???::(
 

szolnok

Új tag
Váltogatod a beadás helyét? Az ilyen csomók nagyon nehezen oldódnak, gyakran évek alatt. Valahol egyszer a tv ben láttam?vagy olvastam, hogy van akinél maga az inzulin okozt ezt /súlyos formában/ és orvosi kezelésre inzulin váltásra kényszerült. Ez csak halványan dereng. Kiváncsi vagyok én is ki mit tud erről??????????
 

Semperfi

Új tag
igen!Kéz,has,láb,néha fenék.
Próbáltam már fürdőkádban szétmasszírozni,de nem sok haszna volt sajnos.
Most szeptembertől folyamatos mozgást fogok végezni és reménykedem,hogy eltűnnek,mert nagyon látszik nekem is. Én olyat is hallottam,hogy néha ki is műtik a csomót.De ezt csak félfüllel,még sehol nem olvastam.
 

bogácsa

Új tag
igen!Kéz,has,láb,néha fenék.
Próbáltam már fürdőkádban szétmasszírozni,de nem sok haszna volt sajnos.
Most szeptembertől folyamatos mozgást fogok végezni és reménykedem,hogy eltűnnek,mert nagyon látszik nekem is. Én olyat is hallottam,hogy néha ki is műtik a csomót.De ezt csak félfüllel,még sehol nem olvastam.

szia!

pennél nekem is rengeteg ilyen csomó volt a lábamban és hasamban...főleg sz insulatardos koromban volt durva a dolog.
a csomók nehezen szívódnak fel, de masszírozással meg lehet gyorsítani a folyamatot. a kimetszés kicsit durván hangzik.
mióta pumpám van, érdekes, de nincs csomó....sosem gondoltam volna h nem lesz!:confused:
 

Semperfi

Új tag
Szia!

A pumpa nekem nem tetszik.Szerintem sokkal kötöttebb vele az ember,mint a pennel. Nem mehetsz vele fürdeni,csak úgy. Ott lóg az ember nyakában. Ki kell venni,mert benövik a szövetek.

Mondjuk mindenki másra eszküszik. Én a penre.
 

kiskifli

Új tag
Sziasztok!

Én is Lantust használok kb 2-2,5 éve. Cukorbetegségem miatt úgy dönöttem, hogy nem fogok szülni (28 éves vagyok). Több hónapja már magasak a cukraim, bármit is csinálok. Ha több inzulint adok be (az azonnal hatóm: Novo Rapid), akkor hypozok. Szerintem is ingadozóan hat a Lantus: vacsora után mindíg leesik a cukrom, napközben viszont magas. A Lantust este adom, vacsora előtt. Tudtok nekem tanácsot adni, hogy mit csináljak? A kezelőorvosom nem tudott mondani semmit, ami beállította volnam a cukor szintemet. Vannak olyan dolgok, ami segít szinten tartani és beállítani a vércukor szintet? Én a savanyúkáposztáról hallottam, hogy jó lehet. Szerintetek? Várom segítségeteket.
 

szolnok

Új tag
Sziasztok!

Én is Lantust használok kb 2-2,5 éve. Cukorbetegségem miatt úgy dönöttem, hogy nem fogok szülni (28 éves vagyok). Több hónapja már magasak a cukraim, bármit is csinálok. Ha több inzulint adok be (az azonnal hatóm: Novo Rapid), akkor hypozok. Szerintem is ingadozóan hat a Lantus: vacsora után mindíg leesik a cukrom, napközben viszont magas. A Lantust este adom, vacsora előtt. Tudtok nekem tanácsot adni, hogy mit csináljak? A kezelőorvosom nem tudott mondani semmit, ami beállította volnam a cukor szintemet. Vannak olyan dolgok, ami segít szinten tartani és beállítani a vércukor szintet? Én a savanyúkáposztáról hallottam, hogy ó lehet. Szerintetek? Várom segítségeteket.

:confused: Az , hogy szülsz , vagy nem a te dolgod, bár butaságnak tartom ez a merev elzárkózást!
Az, hogy magasak a cukraid, relatív. Mennyi az a magas? Mik az inzulin adagjaid, mennyi CH-t eszel? mennyit mozogsz stb. A vacsi utáni cukor leesés, ha a lantust is ekkor adod be, nem lehet a lantustól, hiszen az csak kb 12 óra mulva kezd csúcsosodni. Szerintem máshol van a hiba. Esetleg keress egy jobb orvost és másként módositsd a Novot!
 

lizzi

Őstag
Szia!

A pumpa nekem nem tetszik.Szerintem sokkal kötöttebb vele az ember,mint a pennel. Nem mehetsz vele fürdeni,csak úgy. Ott lóg az ember nyakában. Ki kell venni,mert benövik a szövetek.

Mondjuk mindenki másra eszküszik. Én a penre.
Bocsi,de szerintem nem vagy elég tájékozott pumpa ügyben.Mi az ,hogy benövik a szövetek??Ki mondta ezt neked ,és mit nőnek be??És a pumpát nem csak nyakban lehet hordani,hanem legalább 10 féle képpen!Elmondhatom neked 26 év diab után,hogy 4 hónapja vagyok pumpás és rengeteget javított a cukraimon és NAGYON SOK ELŐNYE VAN,DE PERSZE HA VALAKINEK NEM TETSZIK NEM KÖTELEZŐ KIPRÓBÁLNI.És mehetsz vele fürdeni vagy le is veheted fürdéskor 1-1 órára nem történik semmi gond!Amúgy meg régen amikor én is érdeklődtem a pumpa iránt évekkel ezelőtt és elmondták hogyan mükődik én is azt mondtam hogy nekem nem kellene és most meg azt mondom hogy miért nem próbáltam ki előbb?Tehát próba,szerencse:p!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Én is Lantust használok kb 2-2,5 éve. Cukorbetegségem miatt úgy dönöttem, hogy nem fogok szülni (28 éves vagyok). Több hónapja már magasak a cukraim, bármit is csinálok. Ha több inzulint adok be (az azonnal hatóm: Novo Rapid), akkor hypozok. Szerintem is ingadozóan hat a Lantus: vacsora után mindíg leesik a cukrom, napközben viszont magas. A Lantust este adom, vacsora előtt. Tudtok nekem tanácsot adni, hogy mit csináljak? A kezelőorvosom nem tudott mondani semmit, ami beállította volnam a cukor szintemet. Vannak olyan dolgok, ami segít szinten tartani és beállítani a vércukor szintet? Én a savanyúkáposztáról hallottam, hogy jó lehet. Szerintetek? Várom segítségeteket.
Szerintem egy másik, jobb szakember diabdokit kéne találnod. Szerintem itt sokan tudnak ebben segíteni.
Ilyet utoljára 30 éve mondtak a cukrosok, hogy nem mernek szülni a cukorbetegség miatt. Miért nem akarsz? Tudod egyáltalán, hogy milyen egy terhesség? Ha ennyire pumpa ellenes vagy, 9 hónapot akkor is ki lehetne bírni pumpával... Te tudod, de itt sokan úgy gondoljuk, hogy kizárólag a cukorbetegség miatt lemondani a babáról nagy butaság. Ha bármi más oka lenne, akkor persze nem akarok beleszólni.

Ezen a fórumon nagyon sok hasznos infot találsz, ha olvasgatsz régebbi hozzászólásokat, témákat. Sokat lehet tanulni mások problémáiból, kérdéseiből is! Ha beleolvasol a témákba, láthatod, hogy nem sok mindenki hisz a gyógynövényekben, csodaszerekben, ellenben egy jó beállításban igen!!! Ahhoz persze kell először is egy normális orvos.
 

bogácsa

Új tag
Szia!

A pumpa nekem nem tetszik.Szerintem sokkal kötöttebb vele az ember,mint a pennel. Nem mehetsz vele fürdeni,csak úgy. Ott lóg az ember nyakában. Ki kell venni,mert benövik a szövetek.

Mondjuk mindenki másra eszküszik. Én a penre.

azt hogy érted h ki kell venni mert benövik a szövetek????!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Oldal tetejére