Lantusz-aki már használja és aki még nem

.Remélem orvosnőnk tolerálni fogja, mikor legközelebb megyek inzulinért, ugyanis ő ragaszkodik az ő általa kiszámolt adaghoz.Az inzulint,ha venni kell,teljes áron szoktuk.De ez nem általános,évvége körül szoktak lenni ellátási gondok.Üdv,Anycikoci[/quote]


Teljes áron???? Nálatok nem támogatott?
 
Szia Tünde!
Én úgy gondolom, hogy egészen nyugodtan írhatsz akkor is, amikor nincs konkrét kérdés sem...
Én szívesen olvasnék a 10 év tapasztalatodból egy-két szösszenetet, érdekességről, elgondolkodtató esetekről, stb....! :)


Nagyon kedves tőled, köszönöm a bizalmat! Tapasztalat? Van bőven, de mindig adott írással kapcsolatban merül fel. Az inzulincsomóról (ez va vesszőparipám, látod?:D) szivesen megosztok egy-két érdekességet: Egyik betegünk 18 éve diab. extrém magas értékekkel a kórházban. Inzulinigénye 124 E, sovány testalkatú, I. tip.diab. Megkértem mutassa meg a beadás helyét, módját, eszközét, kiderült, hogy ba bhas két oldalán, s a két combon volt 4 db "bazi" nagy inzulincsomó. Körberajzoltam a területet, hogy ide többé nem... Ettől kezdve hypózott és az inzulinigénye közel felére esett vissza. Szóval a technikai hibák kiszűrése szerintem az elsődleges dolog.
Volt, amikor valaki nem vette észre, hogy a patron el van repedve a tartóban. Az ugyan feltűnt, hogy beadás közben mindig nedves a tenyere, de nem gondolt arra, hogy a patronnal van valami gond.
Most ennyire van időm. Gyorsan elköszönök, amint lehet visszatérek közétek tanulni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Volt, amikor valaki nem vette észre, hogy a patron el van repedve a tartóban. Az ugyan feltűnt, hogy beadás közben mindig nedves a tenyere, de nem gondolt arra, hogy a patronnal van valami gond.

Ehhez nehéz valamit is fűzni!(?)!
Főleg, hogy az inzulinnak olyan orvosi rendelő szaga van. Legalábbis a fiam ezt mondta, amikor pici volt. Tényleg nagyon sok technikai hibát lehet találni.

Nekem egyszer a pumpánál a luer zárnál szivárgott az inzulin, na ott a szagát sem lehetett érezni, mert a pumpa messze volt az orromtól. Fél napomba telt, mire rájöttem, hogy valószínű én húztam rá nagyon a menetet, és ezért repedhetett meg a luer zár. Végül úgy jöttem rá a dologra, hogy a "levegőbe" adtam az inzulint, kíváncsi voltam, hogy a beadagolt 10 E-ből mennyi jön ki a kanül végén. Hát nem sok, na akkor kezdtem el szaglászni, hogy van-e "orvosi rendelő" szag. Bár ez igazán a pumpás topikba lenne való, de talán a pumpások is olvassák ezt. Az is igaz, hogy ilyen repedés a 4 év alatt egyszer fordult elő, de előfordult.
 

Kiska

Új tag
Opticlick nevü tollat használók figyelmébe!

Lantust és Apidrát használok, mégpedig Opticlick tollal, amihez sajátos, opticlick kiszerelésű patron kell. Másodszor fordul elő, hogy a gyógyszertárban nem opticklick-et adnak, hanem másfajtát: a raktárból ezt küldték a megrendelésre és sem a raktár, sem a gyógyszertár,sem én OTT nem vettük észre, én is csak akkor, amikor el akartam rakni a hűtőszekrénybe.


Aki OPTICLICKET HASZNÁL, NAGYON FIGYELJEN!

Az opticlick toll egyébként remek, felhasználóbarát, egyszerű és biztonságos!!
 

pusimelu

Őstag
19-én megyek átállításra remélem utána olyan diagrammot biggyesztek hogy csak na.Már végig olvastam párszor ezt a jó pár oldalt.Csak megyek meg jövök .Igaz?
 
Szia Meli! Annak idején, Lantus cseréjénél doki csakannyit mondott, hogy hétvégén kezdjem el. Ezért nem kell befeküdni (legalábbis mifelénk), átállításkor nem hipóztam, különösebb változást sem éreztem. Remélem hasonlóan egyszerű lesz az átállásod.
 
Lantust és Apidrát használok, mégpedig Opticlick tollal, amihez sajátos, opticlick kiszerelésű patron kell. Másodszor fordul elő, hogy a gyógyszertárban nem opticklick-et adnak, hanem másfajtát: a raktárból ezt küldték a megrendelésre és sem a raktár, sem a gyógyszertár,sem én OTT nem vettük észre, én is csak akkor, amikor el akartam rakni a hűtőszekrénybe.


Aki OPTICLICKET HASZNÁL, NAGYON FIGYELJEN!


Sziasztok!

Valóban! Tényleg figyeljetek, amikor kiváltjátok: egy nagyobb dobozt kell kézbe kapnotok a patron speciális kialakítása miatt, ill. még a rendelőben pillantsatok rá a receptre, hogy rajta van-e "OptiClik készülékhez". Így elkerülhetőek a kellemetlenségek. Ehhez a penhez Penfine (nincs rá támogatás), vagy a Microfine tű kompatibilis. Ne felejtsétek 2 naponta cserélgetni, hogy ne száradjon bele a tűbe az inzulin.

Üdv! Tünde
 
Sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre. A főiskolán kaptunk egy házi feladatot, de jómagam nem lévén közgazdász, sok fejtörést és utána olvasást igényelne megfejteni a következőt: egy mondatban kell megfogalmazni, mi a különbség a likviditás, a forgási sebesség és a körvény-részvény között. Ha valaki jártas ebben a témában, kérem szépen, hogy segítsen! December 13-ig kell elküldenem a választ mailben.
Előre is hálás köszönet!

Üdv! Tünde
 
Meli! Már nem,kb 2 évig volt, most már pumpám van. Lantus melett is nagy ingadozások voltak, magas reggeli vc, napközben hipo.... Pumpával már csökkent ez a hullámvasút.
 

pusimelu

Őstag
Szia Judit! Köszönöm a válaszaidat,remélem engem elkerülnek a hypók mert abból az utóbbi időben több volt pedig eszem rendesen ch-t.Remélem kevesebb lesz majd a Lantus mellett.Még csak egy éve vagyok beteg ezért a pumpa még odébb van de sokat olvastam róla és hát könnyebbé tenné a mindennapjaimat. Van még egy (vagy volt) kicsike saját inzulintermelésem,így könnyebben kordában tartom még a cukraimat.(Ki tudja meddig?)Jelentkezem ha már megkaptam az inzulint és a decemberi diagramm már vegyes lesz.Meli
 

gabibaba

Aktív tag
A likviditás azt jelenti, hogy az adott értéket hordozó tárgy (pénz, értékpapír, ingatlan) ,ilyn gyorsan váltható át másik értékre, míg a forgási sebesség azt jelenti, hogy a pénz milyen gyorsan kerül vissza annak kezébe, aki azt a pénzt kiadta.
A kötvény lényegében speciális hitelnyújtás. míg a részvény tulajdonosi jogot testesít meg.
 

Sani

Új tag
Szia Pusimelu!

A Lantus nekem is egy ideig bevállt. Akkor jöttek a bajok a vc értékekhez, és akkor váltottam át pumpára , amikor a hajnali jelenség elkezdett jelentkezni nálam.
De addig minden ok. volt a Lantussal.
Elvileg - ugye, a Lantus 24-28 órán át ugyanolyan mértékben fejti ki a hatását ( bázis inzulin )és ehhez a bevitt ch-hoz adagolva az ultragyors inzulint ( bólust) tudjuk szabályozni a vc-ket.
Nekem jók a tapasztalartaim a Lantussal.
 

pusimelu

Őstag
Sani!Remélem nekem is jó lesz mert az Insulatard már nem a legjobb.Reggel magasabbak az értékeim nem minden nap és a délutáni értékeim se mindig jó.Mondjuk nem is nevezhető rossznak mert sokszor 10 alatt van de én szeretnék az egészséges tartomány ban maradni 4-7 között. Már azt is próbáltam hogy emelem de akkor meg akkora hipoim vannak és az sem jó.Majd most remélem jobb lesz.Meli
 

Zsu77

Új tag
A likviditás azt jelenti, hogy az adott értéket hordozó tárgy (pénz, értékpapír, ingatlan) ,ilyn gyorsan váltható át másik értékre, míg a forgási sebesség azt jelenti, hogy a pénz milyen gyorsan kerül vissza annak kezébe, aki azt a pénzt kiadta.
A kötvény lényegében speciális hitelnyújtás. míg a részvény tulajdonosi jogot testesít meg.

Manka a profi! :D;)
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Mindenhol jó de legjobb otthon!Péntek este óta már Lantus és Apidra inzulint használok és nem akarom elkiabálni de jó!Nem mértem 3 napja 7 feletti értéket sem étkezés előtt sem utána.3 napja hipom sem volt.Mondjuk az inzulinigényem kevesebb csak 25 egységgel működök de azt mondta a doktornő hogy lehet hogy kell rajta változtatni.Most úgy látom így jó.Vasárnap itthon voltam eltávra hétfőn még volt egy ultrahang meg EKG de eddig minden rendben.
 
Oldal tetejére