Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

K

KNimród

Vendég
A cukorbetegség nem a helytelen táplálkozás miatt alakul ki.

Szia! Értettem! Na de és a II. típusú!?
A 2-es típusú diabetes mellitust (más néven nem inzulinfüggő diabétesz) az izolált szénhidrátok fogyasztása (cukor, fehér liszt stb.) a magas glikémiás index (GI) miatt okozzák. Minél magasabb a glikémiás indexe a szénhidrátnak, annál gyorsabban szívódik fel és jut a vérbe, és annál nagyobb inzulintermelésre serkenti a szervezetet.
Továbbra is fenntartom az alábbi videó igazságait, hasznos tudnivalóit! Még akkor is ha a lisztérzékenyek sajnos nem fogyaszthatnak tönkölybúza kenyeret...
http://vimeo.com/15683313
 

poe

Őstag
Az 1-es típusnál.
A 2-es típusnál nagy szerepe van!!
Ez igaz. De azt állítani, hogy ammiatt alakul ki, nem lehet, mivel sok más tényező is befolyással van rá.
Azért írtam csak ennyit és ilyen egyszerűen, mert az állítás is ilyen "egyszerű" volt. Ez negatív sztereotipizálás, amivel minden diabost felelőssé tesz az állapotáért. Ez meg hülyeség. ;)
 

dg

Őstag
Ez igaz. De azt állítani, hogy ammiatt alakul ki, nem lehet, mivel sok más tényező is befolyással van rá.
Azért írtam csak ennyit és ilyen egyszerűen, mert az állítás is ilyen "egyszerű" volt. Ez negatív sztereotipizálás, amivel minden diabost felelőssé tesz az állapotáért. Ez meg hülyeség. ;)

Hát itten..
 
K

KNimród

Vendég
Mondtam, írtam már hogy rendben, te tudod a tutit, de az hogy mások véleménye bosszant téged, hát szerintem minimum furcsa! Nem szeretném minősíteni, a te dolgod! De annyit javasolnék, hogy inkább próbáljunk a lényegről kommunikálni s nem pedig személyeskedni! Sok sikert.
 

poe

Őstag
Személyeskedik a fene. Azt sem mondom, hogy én tudom a tutit.De elég sokat tudok a diabetesről és én csak a tudományosan alátámasztott dolgokban hiszek. A diab kezeléséhez ugyanis nem elég a hit...
Amit linkeltél , nekem erősen reklámízű, azzal együtt hogy a tönkölyt nem tartom az ördögtől valónak. ;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A videóban a génmódosított kajákról van szó... ez a lényeg... Ki tudja, hogy 10-20, vagy akár 1-2 év múlva mit okozhatnak ezek az emberi szervezetben... Erről mit gondoltok?
 

borka

Őstag
A videóban a génmódosított kajákról van szó... ez a lényeg... Ki tudja, hogy 10-20, vagy akár 1-2 év múlva mit okozhatnak ezek az emberi szervezetben... Erről mit gondoltok?

A videóban ahogy felsorolja az élelmiszerek tápértékének a csökkenését,elképzelhető,hogy 1-2 tízév múlva,az erdőben guberálunk
édesgyökér után,hogy a tápanyag szükségleteinket be tudjuk szerezni.:(
Sándor
 

dg

Őstag
A "hülyeség" szerintem messze nem obszcén.
http://www.hazipatika.com/services/enc/Obszcen?etid=1421
De nem is bántási szándékkal írtam, bár azt aláírom, hogy hanygyányit pikírt voltam.
Kicsit besokalltam attól, hogy időnként megjelennek itt emberek, akik meg akarják mondani a tutit...

Jaj, Poe... :(
A 'hülye' obszcén szó. Köszönjük, hogy beidézted a szótárt, így magad is láthatod, hogy az. Az más kérdés, hogy az óvodások alap-szókincsében is benne van és te nem érzed annak.
Továbbá, az itt megjelenő emberek megmondját a tutit tartalmú mondatodat nagyon rosszkor lőtted el. Igen, van ilyen jelenség, van, aki kiérdemli ezt, de ez nem az a helyzet.
Vannak jó gonolataid, nem is egy, de a stílusoddal többeket megbántottál már, sokszor engem is zavar, mint például most.
Ugyan nem vagyok moderátor, de mégis kérlek: fogalmazz körültekintőbben és udvariasabban!
 

poe

Őstag
Nem azt írtam, hogy hülye, hanem hogy hülyeség..
De értelmetlen a vita. Úgy gondoljátok, ahogyan csak akarjátok.
Attól a sok embertől akit megbántottam, elnézést kérek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Továbbra is fenntartom az alábbi videó igazságait, hasznos tudnivalóit! Még akkor is ha a lisztérzékenyek sajnos nem fogyaszthatnak tönkölybúza kenyeret...
http://vimeo.com/15683313
Csak ma volt lehetőségem megnézni a videot. Szerintem nagyon helytálló, én a legszívesebben eljuttatnám Szendi Gábornak, hogy lássa, mi a (tudományos)vélemény a paleoval kapcsolatban. Csak hát ismerve Szendit, ez vajmi kevéssé érdekli őt.
A videonak már csak azért is örülök, mert az ott elhangzottak nem újkeletűek számomra. Végre jó látni, hogy egyre több oldalról bemutatják nekünk a táplálkozási alapanyagok hiányosságait, és a szervezetre gyakorolt hatását. Nagyon nem bonyolódnék bele, de ez egy igazolás a megnevezésre, miszerint a diabétesz egy civilizációs betegség. Már pedig a manipulált élelmiszerek és termőföld mind a mai modern civilizációnak a végterméke.
Addig rendben van, hogy a diab immunbetegség, de az immunrendszer a bevitt táplálékokból építkezik. Az vagy, amit megeszel. Hiába mutatnak ki egyre több diabot okozó markert, azok mint "defektes" gének. Nincs ma még az a tudós, aki megmondja, hogy egy defektes gén mely manipulált ételtől ered. És nem biztos, hogy nálam, lehet, hogy már a nagyanyámnál okozott defektet, én csak örököltem a gént és a hajlamot. Egy kicsit mégis belebonyolódtam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A videóban ahogy felsorolja az élelmiszerek tápértékének a csökkenését,elképzelhető,hogy 1-2 tízév múlva,az erdőben guberálunk
édesgyökér után,hogy a tápanyag szükségleteinket be tudjuk szerezni.:(
Sándor
Már nagyon régóta a vitaminokat és egyéb táplálék kiegészítőt úgy reklámoztak, hogy a terményekben, és magában a földben nincs meg az a szükséges ásványi anyag, és nyomelem, ami szükséges az emberi szervezet metabolizmusához. Persze azért van benne jócskán reklám is, de tény, hogy az ember képes úgy belerondítani úgy a természetbe, hogy még csak elképzelése sincs a hosszú távú hatásokról. Ha pedig már szembesül a problémával, akkor nem tudja a visszavezető útat, vagy ha tudja is, már nem lehet meglépni, mert gazdaságok pénzügyi, gazdasági, piacait kéne ahhoz semmissé tenni.

Őszintén szólva, lehet, hogy egészségesebb lenne kezeletlen erdőben termő édesgyökeret rágcsálni. Fűben-fában orvosság, nem pedig a C-vitamin tablettában, ami tele van számunkra idegen és haszontalan, sőt káros adalékanyaggal.
 

Zsu77

Új tag
Szia! Köszi, ebben igazad van

Hát akkor talán nyiss egy gabona-topikot a témában.Nincs szükség a "törődő" rokonok félretájékoztatására lisztérzékenység terén sem.Amúgy nem igazán értem,hogy a gabonák fogyasztása miként okoz cukorbetegséget,ha az emberrel minden rendben(é:nem lisztérzékeny)Vagy: a helytelen táplálkozás miként ekvivalens a gabona fogyasztással,vagy valamelyik gabona nem fogyasztásával.
 

Zsu77

Új tag
Mondtam, írtam már hogy rendben, te tudod a tutit, de az hogy mások véleménye bosszant téged, hát szerintem minimum furcsa!

A tények nem vélemények.Ha tényekről beszélünk,akkor azt tegyük tényszerűen.És ha nem így írsz,mások reagálnak rá és mondjuk nem egyetértéssel.
 
Oldal tetejére