Magas koleszterinszint

Nálam 3 évig tartott:rolleyes:, hajam alig maradt(kb a fele). Talán könnyebb elviselni, hogy tudod miért vagy fáradtabb vagy tudod miért hízol. Eleinte magamat hibáztattam, biztos lusta vagyok...stb De ha végig gondoltam a napjaimat az nem a lustaságról szólt, így végkép nem értettem mi van velem, majd az emelkedő, nehezen befolyásólható vc szintre fogtam:rolleyes:, ettől még rosszabbul voltam, mert úgy tudtam, hogy saját magunk tudjuk befolyásolni a vc szint alakulását.....ekkor végképp padlót fogtam, mi az amitt rosszul csinálok.Kezdtem beletörődni (de feladni nem),hogy mindig fáradt leszek és előbb-utóbb mázsássá válok. Ekkor jött az a bizonyos labor érték, majd a többi vizsgálat.
Elvileg a koleszterin is visszafog állni, ha megfelelő dózis jut a szervezetbe.

Hormonokról mindig kérjél vizsgálatot, azzal szépen nyomon lehet követni, bár ez a köztes állapot nem olyan jó.
 

joe960

Új tag
Vége hétvégének ,de látom a koleszterin maradt!

A zsírmájról egy röpke gondolat,vissza multamba.
Még gyógyszeres diabosnak mondtak magas koleszterin értékkel ,őszintén szólva nem tudtam ,hogy ez mivel jár. Gyönyörüen "beállt" a koleszterin szintem,(5-6 mmol/l) ,a problámás reggeli VC érték is 6mmol/l körüli értékű volt.Hurrá,gondoltam csak így tovább ,minden remek .Igen ám csak,hogy a diab
kezelésére napi két( reggel és délben) tablettát szedtem és kutya nem foglalkozott az éjszakai VC értékkel. Reggel jók a VC értékek nappal sem okozott problémát , így AKKOR MÉG azt gondoltam rendben van minden ,2-3 havonkénti kontrollal. Nagy hiba volt !Az történt ,hogy éjszaka /alvási idő alatt/ a
fölös szénhidrát (CH) alattomosan a májban elraktározódott .A májam tette a dolgát ,eddig nem is lett volna baj. Mint egy hat év elteltével a fölös CH a májban csinos 3-4 cm és sok apró zsírgöbökké alakult át.

Kérdések forogtak bennem ,ki vagy mi a hibás mert,hogy az volt bőven!

Fájtak a térd izületeim ,gyorsan elfáradtam (ami nem volt jellemző),pocsékul éreztem magam,lépcsőzés már gondot jelentett.

Még egy gondolat hozzá ,
eddig /lásd előbb, 2004 őszéig/ nem is hallottam a HbA1c mibenlétéről.
Pedig kellett volna!Akkor ugyanis tudtam volna ,hogy mennyi az utolsó 2-3 hónapban az átlagos VC értékem,nem csak a reggelit .
Fontosnak tartom e fórum témában is kiemelni ennek jelentőségét és a kiszámítását leírni ,a vérvétel előtti 100 napra vonatkozóan :

Átlagos (100napban)VC = 1,6*HbA1c - 2,6 (mmol/l);

Jó érték , ha : 7,8 mmol/l alatt van ! (a HbA1c< 6,5%)

Ezen Átlagos VC éték elérésére törekszem , akkor tudom ,hogy "jó" a zsíranyag csere is és a májam ismét teszi a nekem is tetsző dolgát ,a diab mellett !

Inzulin kezelés ,gyógyszerek (merkformin , atorva /sztatin/) és egy év kőkemény diéta (zölség "evés"+a zsemle korszak) meghozta gyümölcsét , eltünt a zsírmáj.
Nem volt kérdés ,hogy akarom-e ...? Akkor nem "örültem ",de most már le is tudom írni a történéseket. Röviden:folytatni ,folytatni...! Megleltem a kivezető utat ,a HbA1c megismerése volt az iránytűm. Ennyit erről.

KOLESZTERIN
==========
Hogy magas-e ? Ne feledkezzük meg a RIZIKÓ tényezőről,a diabos az ( M T A) szerint magasan veszélyeztetett , mint kiindulási alap (I/2. besorolás)
- az életkort se haggyjuk ki
- az egyén neme is fontos (nő /férfi )
-alkati adottság (pocakos ,hízásra hajlamos ,testfelépítés,stb )
-genetikai "örökség" hajlam
-és amit még nem soroltun fel,
mind figyelembe szükséges venni annak eldöntéséhez ,hogy mikor magas a
koleszterin. CSATOLVA néhány táblázat:
Lipidek 1.,3.,5. JPG Érdemes néhány pillantást vetni rá.

Ezek után ember legyen a talpán aki megmondja ,magas -e?Kivétel a kórosat.
Szerintem a koleszterin olyan mint "COLOMBO felesége",mindenki beszél róla, de senki nem látta...

A Laborban a levett vért "szétbontják" -savó (triglicerid TG) ;-plazma (ebbe van a koleszterin ,de mind a kettő LDL+HDL )- meg a többi ami maradt.
A szérum összkoleszterint (<4,8mmol/l),
A szérum HDL-koleszterint (>1,2mmol/l),
A szérum triglicerid (<1,7mmol/l) , (optimális értékek),ezeket mérik,számolják,meg a jó ég tudja.

Ami "BAJT" okozza az a vérsavóban lévő TG. Ez egy huncut vegyület!
Ha sok van belőle az "érfalra ragad" és kész a baj.
A HDL+ LDL koleszterin meg csak együtt tudnak dolgozni,érdekesek.
Kialakulnak feloldódnak lerakódnak,hol magas az értékük ,hol kevés ,NO most igazodj el közöttük.
Két de inkább három éve foglalkozom "EZEKKEL",nálam a TG értéket nem
tudjuk(diab Dr) beállítani határértékre.

NO mára ennyit.Folyt.köv.
 

Csatolások

  • Lipidek 1.JPG
    Lipidek 1.JPG
    46.8 KB · Olvasás: 13
  • Lipidek 5.JPG
    Lipidek 5.JPG
    209.1 KB · Olvasás: 10
  • Lipidek 3.JPG
    Lipidek 3.JPG
    249.8 KB · Olvasás: 9
Oldal tetejére