mindenkinek

Kedves Lizzi!

Én azért nem váltogattam eddig reggel kar, délben has stb. mert akkor mindig más volt az érték. Nyílván a felszívódás miatt is! Most 2 kar, este vacsi egy has. A hasamon igaz, nagyon kevés párna van, de fáj, komolyan fáj ide adni. 2 naponta cserélem a tűt, de azt megfigyeltem, ha új a tű, akkor sokkal jobb. A karnál, és hasnál nem megy fel nagyon a vcukor, de a comb, tompor nagyon, teljesen más értékek jönnek ki, sokkal magasabb! Még is valamit csinálnom kell, csak tudod, féltem az értékeimet, mert akkor elveszik az inzulinomat, ha nem vagyok bent határon. Én jövőre leszek 3 éves, és mit vettél észre? Jobbak a vércukrok, jobb lett az életed? Sportolsz vele? Én mindenképpen ki akarom próbálni a pumpát, legalább addig, míg a gyártó ingyenesen biztosítja. Ezt megtehetem nem? Még is milyen lehet vele? Egyedül nevelem a lányom, nincs gyerektartás, reményem sincs kifizetni, de azért, hátha ki tudnám próbálni!
Köszi mindent!
Moncsi
 

tubi

Aktív tag
sziasztok!
egy barátnőm kérését közvetítem, aki a cukorbetegség témájában ír szakdokit és ezt a könyvet keresi:
Dr Halmos Tamás – Dr Jemendy György: Diabetes mellitus Medicina Könyvkiadó 2002.

Ebből kellene neki szkennelve a könyv eleje (kiadás és évszám miatt), valamint a gesztációs diabétesz meghatározásáról és a cukorbetegség meghatározásáról szóló oldal, szintén szkennelve.

Ha vkinek megvan és be tudja szkennelni, légyszi erre az e-mailre küldjétek: gal.adrienn@invitel.hu

Köszi a nevében is!

Tubi
 
ÚJ INZULINTÖRVÉNY!!!!!!!!!!!!!

AZ ATV-n most megy az EGYENESBESZÉD C. műsor.A TASZ. ügyvédjével lesz riport.Aki tudja nézze meg!!!!!!!!.
Osszátok meg!!!!!!!!
 

borka

Őstag
Továbított levél !

Kiss Kata kért meg hogy tegyem fel ide.

Sajnos valami gond van a DrInfo-s belépésemmel, nem tudok bejelentkezni... Megkérhetlek, kiraknád a cukorbeteg csoportba a következő üzenetet?
"A TASZ rádióinterjúhoz keres nyilatkozókat az inzulinrendelettel kapcsolatban. A szerkesztők 2 vállalkozó cukorbeteget keresnek, AKIKET ÉRINT az inzulinrendelet és elmondanák személyes tapasztalataikat (név nélkül, csak telefonon, pár mondat erejéig.) Ha szeretnél nyilatkozni, írj nekem emailt: kiskatka2@yahoo.com"
Nagyon köszönöm!
Minden jót!
Kata
 

borka

Őstag
Kedves Mindenki!

Szeretnék segítséget kérni, 2,5 éve vagyok I. típus. Most lantus, novorapidon vagyok. Mostanában el kezdte a cukor csinálni a következő tüneteket. Reggeli előtt mérek, utána másfél órával mondjuk 9,4 a vércukor, 11 órára már hipó közeli állapotba megy, alig 4,0 a cukor. De délután ugyanezt csinálja az esetek 60%-ában. Tegnap mondjuk ebéd után 1,5 órával 8,6 a vércukor nem tart ki az esti 6-os szúrásig. A munkahelyen vagyok, nagyrészben ülök, irodában nincs plusz mozgás. Mielőtt elindulok 4-kor a munkahelyemről megint mérni kell, mert tegnap is 3/4 4-kor már 5,3 volt a vércukor. Tehát ez a városban egy nagy hipóhoz vezetne ha nem ennék, valamit. Ettem 10 CH teljes kiőrlésű kekszet, de még így is hogy ettem, az esti 6-os szúrásnál csak 5,0 volt a cukor, tehát mi lett volna a városba velem, ha nem eszem? Ezek mind plusz vércukor méréseket jelentenek. 8 naponta. Az esetek 60%-ában van ez. 40%-ában nem. De nem lehet tudni. Komolyan. Kérdeztem az orvost mit csináljak, azt mondta, hogy egyek délelőtt! Na de mi van, a 11-kor, vagy 15.45-kor nincs lent a vércukor és nem nézem és eszem, akkor meg 12-13 ra felmegy. Tehát mérés nélkül megint nem megy. Muszáj mérni. Kérdeztem az orvostól ötlet? Erre azt válaszolta, pumpa. Még azt hozzá kell tennem az ügyhöz, hogy nem ez az egyetlen autoimmun betegségem, van egy pajzsmirigy eltávolításom (Hasimoto) illetve kezdődő Addison Kór (cortisol szint megy el a véremben). Mikor kérdezem az orvost, akkor közli, a maga esete túl bonyolult, több betegség összejátszik. Kérdeztem a pumpa centrum vezetőjét, hogy átmehetnék e pumpára, azt mondja, hogy szeptemberben, akkor leszek jogosult, de 200.000 forinttal vonuljak be, mert a pumpa + első negyedévi szerelékek ennyi. Ezt még fogalmam sincs honnan fogom előkeríteni. Van valakinél ilyen jelenség? Hogy a vércukor 11 óra, és 3/4 4 magasságában ezt csinálja? Tudnátok segíteni? Vagy van valakinek ötlete mit lehetne csinálni? Inkább itt beszélem meg, mert az orvosok a vállukat vonogatják....(ezt már megszoktam) Köszi Mindenkinek!
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Moncsi! Lányomnál volt hasonló egy időben Lantus + Actrapid párosítással, bár tudom, hogy ez azért különbözik a tiédtől. A tízórai és az uzsonna volt a megoldás, persze méréssel... A pumpa valóban jó, de a mérések számát azért nem fogod tudni jelentősen csökkenteni. Saját tapasztalat átlagosan 6-8 naponta. Sovány vigasz, de úgy tudom, hogy a pumpát részletre is meg lehet vásárolni.
 

Jupiter80

Új tag
A barátnőm édesapja néhány éve cukorbeteg. Sok problémát okoz számára, de mióta rendszeresen szed krómot, azóta javult az állapota.
A króm javítja az inzulin beépülését, minden cukorbetegnek szeretettel ajánlom.
 
Kedves Moncsi! Lányomnál volt hasonló egy időben Lantus + Actrapid párosítással, bár tudom, hogy ez azért különbözik a tiédtől. A tízórai és az uzsonna volt a megoldás, persze méréssel... A pumpa valóban jó, de a mérések számát azért nem fogod tudni jelentősen csökkenteni. Saját tapasztalat átlagosan 6-8 naponta. Sovány vigasz, de úgy tudom, hogy a pumpát részletre is meg lehet vásárolni.

Kedves Kriszti!

Nagyon köszönöm a választ, mit lehet tenni. Valahogy élünk! Most kínomban én is ezt csinálom! Tegnap megint rákezdte mielőtt elindultam 6,2 volt, de tudtam, hogy 6-ig nem fog kitartani, ettem 10 CH-t, és még így is 6-ra 5,0 volt a vércukor. Nem tudom pumpánál vannak e ilyen műsorok.
 

borka

Őstag
Kedves Kriszti!

Nagyon köszönöm a választ, mit lehet tenni. Valahogy élünk! Most kínomban én is ezt csinálom! Tegnap megint rákezdte mielőtt elindultam 6,2 volt, de tudtam, hogy 6-ig nem fog kitartani, ettem 10 CH-t, és még így is 6-ra 5,0 volt a vércukor. Nem tudom pumpánál vannak e ilyen műsorok.

Kedves Mónika!
Az 5-ös vc. érték még nem hipo. Megnyugtatásul írom,hogy pumpával is lesznek ilyen értékeid.
Pumpáról egy kicsit: Mivel Neked több immunbetegséged is van ezért indokoltnak látszik,hogy nem kellene a 3 évet kivárni a pumpa idikációban leírtak szerint. A kezelő orvosodnak kell javaslatot írni a pumpacentrum és az OEP felé. Ha másként nem megy kérd meg a Fövény professzort, hogy segítsen ez ügyben is. /méltányossági alapon is lehet kérvényezni/
Pumpát két helyről tudsz beszerezni részletfizetéssel. 1. Medtroni 2. Animas A 2. -ról itt tudsz érdeklődni: http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa.html
Üdv:
Sándor
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Kriszti!

Nagyon köszönöm a választ, mit lehet tenni. Valahogy élünk! Most kínomban én is ezt csinálom! Tegnap megint rákezdte mielőtt elindultam 6,2 volt, de tudtam, hogy 6-ig nem fog kitartani, ettem 10 CH-t, és még így is 6-ra 5,0 volt a vércukor. Nem tudom pumpánál vannak e ilyen műsorok.

Sajnos időnként ez elkerülhetetlen, ha pumpa, ha nem. Az biztos, hogy a hipo-k száma Rebekánál jelentősen csökkent (kb. havonta 0-2), a cukrai kiegyenlítettebbek. Gondot az étel rosszul megsaccolt CH tartalma (az arányaiban túl sok inzulin miatti hipo), a melegfront és hirtelen sok mozgásnál kevéssé visszavett bázisinzulin okozott. Pumpával egyrészt a bázisinzulin a saját napi ritmus szerint szabályozható, az étkezések ideje és mennyisége jóval szabadabban tervezhető, mint bármi mással, betegség, mozgás során megváltozott igényhez gyorsan módosítható. A Te esetedben, a sok másik problémáddal együtt, biztos, hogy sokat segítene. Ha egy mód van rá, hogy összejöjjön hozzá a pénz, mindenképp próbáld meg. Mérni viszont, mint már említettem, bizony elég sokszor kell. 6 db alatt nem igen lehet megúszni.
 
Kedves Mónika!
Az 5-ös vc. érték még nem hipo. Megnyugtatásul írom,hogy pumpával is lesznek ilyen értékeid.
Pumpáról egy kicsit: Mivel Neked több immunbetegséged is van ezért indokoltnak látszik,hogy nem kellene a 3 évet kivárni a pumpa idikációban leírtak szerint. A kezelő orvosodnak kell javaslatot írni a pumpacentrum és az OEP felé. Ha másként nem megy kérd meg a Fövény professzort, hogy segítsen ez ügyben is. /méltányossági alapon is lehet kérvényezni/
Pumpát két helyről tudsz beszerezni részletfizetéssel. 1. Medtroni 2. Animas A 2. -ról itt tudsz érdeklődni: http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa.html
Üdv:
Sándor

Kedves Sándor! Úgy volt 6 órára 5,0 vércukor, hogy már fél 4-kor felettem magam 10-15 Ch,-val. Tehát ha nem eszem, a városba kap el, és az nagyon rossz lett volna, mert lábon nem bírom! Leülni meg nem nagyon tudok hová.
Ki kell várnom! Már próbáltuk! Kauczky főorvos, az országos pumpa centrum vezető nem látja indokoltnak nálam! Már 1 éve próbálkoztunk. (Szerintem a pénz motiválja őket), próbáltak már segíteni, de nem bírjuk hamarabb átverni rajtuk, csak augusztusban leszek 3 éves. Fövényi Prof. nagyon rendes ember, volt már rajtam szenzor, de mikor begyulladt a hasfalam, akkor a városomban még arra sem voltak hajlandók, hogy kivegyék! Ez komoly! Ő irányított mobilon, hogyan csináljam meg. Itt ilyen állapotok vannak. Most a munkahelyi vezetőimet próbálom valamilyen szinten kérni, hogy segítsenek rajtam, mivel egy keresetből élünk a lányommal, nincs gyerektartás, nincs jutalom, nincs béremelés, nincs ebédjegy, csak plusz 3 munkakör még rám! De Kedves Sándor, nagyon köszi az infót, nézem a lapot, amit megadtál!
 
Sajnos időnként ez elkerülhetetlen, ha pumpa, ha nem. Az biztos, hogy a hipo-k száma Rebekánál jelentősen csökkent (kb. havonta 0-2), a cukrai kiegyenlítettebbek. Gondot az étel rosszul megsaccolt CH tartalma (az arányaiban túl sok inzulin miatti hipo), a melegfront és hirtelen sok mozgásnál kevéssé visszavett bázisinzulin okozott. Pumpával egyrészt a bázisinzulin a saját napi ritmus szerint szabályozható, az étkezések ideje és mennyisége jóval szabadabban tervezhető, mint bármi mással, betegség, mozgás során megváltozott igényhez gyorsan módosítható. A Te esetedben, a sok másik problémáddal együtt, biztos, hogy sokat segítene. Ha egy mód van rá, hogy összejöjjön hozzá a pénz, mindenképp próbáld meg. Mérni viszont, mint már említettem, bizony elég sokszor kell. 6 db alatt nem igen lehet megúszni.

Kedves Kriszti!

Nagyon szépen köszönöm a választ! Először is az ujjacskák hogy bírják, ezt a rengeteg szúrást? Mit kensz rá? Én most amikor otthon vagyok, és nincs rajtam harisnya, akkor a lábujjaimat szúrkálom, hogy kíméljem a kezem. Nekem az biztos, hogy a pumpával egyszerűbb lenne az életem, mivel heti kétszer edzek, plusz ha bejön a jóidő, akkor megyek biciklizni, (20-23 km), és akkor viszont ennem kell. Most 3 szor ehetek, és az nem elég! Ilyen sport tevékenység mellett. De ha eszem pluszba,akkor szúrni kell, és ez nem jó a testnek, pumpával meg gomb nyomogatás. Minden szempontból jobb lenne nekem, hogy honnan veszem elő a pénzt, na ezt még nem tudom, de meg kell oldanom!
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Kriszti!

Nagyon szépen köszönöm a választ! Először is az ujjacskák hogy bírják, ezt a rengeteg szúrást? Mit kensz rá? Én most amikor otthon vagyok, és nincs rajtam harisnya, akkor a lábujjaimat szúrkálom, hogy kíméljem a kezem. Nekem az biztos, hogy a pumpával egyszerűbb lenne az életem, mivel heti kétszer edzek, plusz ha bejön a jóidő, akkor megyek biciklizni, (20-23 km), és akkor viszont ennem kell. Most 3 szor ehetek, és az nem elég! Ilyen sport tevékenység mellett. De ha eszem pluszba,akkor szúrni kell, és ez nem jó a testnek, pumpával meg gomb nyomogatás. Minden szempontból jobb lenne nekem, hogy honnan veszem elő a pénzt, na ezt még nem tudom, de meg kell oldanom!

Milyen szúród van? Ha nagyon érzékeny a bőröd, lehet, hogy azon kellene változtatni. Milyen mérőt használsz? Nálunk a One touch és a Trend is jól bevált, nagyon pici vérből mér. Azon gondolkodtam, hogy miért kellene pénzzel együtt kórházba vonulnod, mikor a pumpa 3 hónapig (a kipróbálás ideje alatt) ingyen van, utána kell csak fizetni. Kérdezd meg az általad választott céget, hogy milyen részletfizetési feltételeket vehetsz igénybe. Mégis könnyebb lenne, mint egyszerre előteremteni azt a nem kevés pénzt. Írok pár sort priviben is.
 
Milyen szúród van? Ha nagyon érzékeny a bőröd, lehet, hogy azon kellene változtatni. Milyen mérőt használsz? Nálunk a One touch és a Trend is jól bevált, nagyon pici vérből mér. Azon gondolkodtam, hogy miért kellene pénzzel együtt kórházba vonulnod, mikor a pumpa 3 hónapig (a kipróbálás ideje alatt) ingyen van, utána kell csak fizetni. Kérdezd meg az általad választott céget, hogy milyen részletfizetési feltételeket vehetsz igénybe. Mégis könnyebb lenne, mint egyszerre előteremteni azt a nem kevés pénzt. Írok pár sort priviben is.


Köszi a választ, írtam privátban!
 
Nagyon nagy örömhírt kell közölnöm az I. típusú cukorbetegeknek! Anyu most látta a tévében, hogy a miniszter nyilatkozott, hogy az I. típusú cukorbetegek megkapják a korszerű inzulint, hbA1c szint nélkül függetlenül! Én sokat imádkoztam ezért, Isten segített rajtunk!
 
Oldal tetejére