mindenkinek

zsuzsa

Új tag
Christina 3 doboz ingyen jár, a personál géphez, és az optimum géphez is, az ehhez való personál optimum is támogatott. Mi is a gyerekorvossal iratjuk, ahhez az szükséges engedélyt, fél évente visszük neki a szakorvostól és így ő is írhatja. Ha éppen úgy és akkor megyünk a szakorvoshoz, amikor irathatom, akkor felíratom vele, és akkor nem kérem a gyerekorvostól. Bagy ettől vagy attól mindegy. a lényeg hogy 3 doboz havonta ingyenes.
 

zsuzsa

Új tag
Bocsánat nem voltam világos, a Personal activ teszt, és az Optimum teszt támogatott, aza 3 doboz ingyen van. Lehet hogy van még tamogatott, én erről a kettőről tudok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Christina, a 3 doboz havonta nem a pumpa miatt jár ingyen, hanem mert Gergő jogosult a közgyógy alapján a 100%-os támogatásra.
A többi úgy van, ahogy Zsuzsa leírta.
 

dg

Őstag
Christina 3 doboz ingyen jár, a personál géphez, és az optimum géphez is, az ehhez való personál optimum is támogatott. Mi is a gyerekorvossal iratjuk, ahhez az szükséges engedélyt, fél évente visszük neki a szakorvostól és így ő is írhatja. Ha éppen úgy és akkor megyünk a szakorvoshoz, amikor irathatom, akkor felíratom vele, és akkor nem kérem a gyerekorvostól. Bagy ettől vagy attól mindegy. a lényeg hogy 3 doboz havonta ingyenes.


De az, hogy hány doboz jár havonta ingyenesen közgyógyra, az a terápia jellegétől függ. Amit én tudok, az az, hogy napi kétszeri inzulinadás mellé 2 doboz jár ingyen, napi háromszori (vagy több) inzulinadás mellé 3 doboz jár ingyenesen havonta.
Pumpánál nem tudom, mi a helyzet.
Szóval a közgyógy megléte még nem dönti el, hogy hány doboz jár térítésmentesen havonta. (Ezért "szépítenek" néha a leírt terápián az orvosok, hogy a maximum tesztcsíkot adhassák, ami havi 3 doboz.)

(És nekünk is a házi gyerekorvosunk írja fel, negyedévente a 3-szor 3 dobozt, hogy ne rohangáljunk havonta, neki ehhez elég a diab szakorvostól egy papír, amin a diagnózis és terápia rajta van. Ez a papír szerintem évente egyszer elég, de lehet, hogy félévente, nem tudom.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De az, hogy hány doboz jár havonta ingyenesen közgyógyra, az a terápia jellegétől függ. Amit én tudok, az az, hogy napi kétszeri inzulinadás mellé 2 doboz jár ingyen, napi háromszori (vagy több) inzulinadás mellé 3 doboz jár ingyenesen havonta.
Pumpánál nem tudom, mi a helyzet.
Szóval a közgyógy megléte még nem dönti el, hogy hány doboz jár térítésmentesen havonta. (Ezért "szépítenek" néha a leírt terápián az orvosok, hogy a maximum tesztcsíkot adhassák, ami havi 3 doboz.)
A pumpát úgy tekintik, mint az intenzifikált kezelést, ami napi 4 vagy többszöri inzulinozásnak felel meg.
Grácia, a kiegészítés mindenképp hasznos volt, mert a közgyógyhoz meg én nem konyítok.
 

dg

Őstag
Az ételek ch tartalmához:

én meg a zacskón, csomagoláson szereplő ch adatot szoktam figyelembe venni. Az álltalános táblázatok, úgy tudom, átlagértékeket mutatnak, de pl krumpli és krumpli, alma és alma között van különbség, úgyhogy a csomagoláson lévő infó megbízható. (Ha minden igaz, a tápértékadatok feltüntetésének elég szigorú szabályai vannak, így pontosak is.)
 

napocska

Őstag
De az, hogy hány doboz jár havonta ingyenesen közgyógyra, az a terápia jellegétől függ. Amit én tudok, az az, hogy napi kétszeri inzulinadás mellé 2 doboz jár ingyen, napi háromszori (vagy több) inzulinadás mellé 3 doboz jár ingyenesen havonta.
Pumpánál nem tudom, mi a helyzet.
Szóval a közgyógy megléte még nem dönti el, hogy hány doboz jár térítésmentesen havonta. (Ezért "szépítenek" néha a leírt terápián az orvosok, hogy a maximum tesztcsíkot adhassák, ami havi 3 doboz.)

(És nekünk is a házi gyerekorvosunk írja fel, negyedévente a 3-szor 3 dobozt, hogy ne rohangáljunk havonta, neki ehhez elég a diab szakorvostól egy papír, amin a diagnózis és terápia rajta van. Ez a papír szerintem évente egyszer elég, de lehet, hogy félévente, nem tudom.)
Mi egy pár hónapja minden hónapban csak két dobozra kapunk receptet. Az első időszakban is havi kettőt kaptunk közgyógyra, aztán kb. egy évig havi hármat, és most megint kettőt... :confused:
 

christina

Őstag
Kedves mindenki!
Köszönöm a válaszokat!
Valószínüleg én kérdeztem elég értelmetlenül (én tudtam mire gondolok, csak ti nem- nem is értem :-D ).
Igazából arra gondoltam, amit Grácia írt. Nem a pumpa ténye miatt kérdeztem a 3 dobozt, hanem a terápia jellege miatt. Még nem voltunk pumpásak, amikor ilyesmiről hallottam, hogy a 3-szori inzulinozásnál már 3 doboz jár. Nem is értettem, miért nem jelzik nekem, hogy irathatom a 3-at, mivel a mixtard mellett sz.esetén délben actrapidra voltunk állítva.(de nem jártam utána, a hülye én vagyok)
Megjegyzem most sem szólt a kutya sem, hogy három dobozt kaphatunk.
Köszi még egyszer!
 

dg

Őstag
Mi egy pár hónapja minden hónapban csak két dobozra kapunk receptet. Az első időszakban is havi kettőt kaptunk közgyógyra, aztán kb. egy évig havi hármat, és most megint kettőt... :confused:


Napocska!

Mi lehet ennek az oka? Megnézted, hogy mi van a szakellátási lapon, ami alapján receptet írnak? Ti napi 2x adagoltok inzulint, ugye? És mindig is így volt?
Ha igen, akkor abban a periodusban, mikor havi 3 dobozzal kaptatok, szerepelt egy kis plusz a szakellátási lapotokon. Lehet, hogy finoman meg kellene környékezni az orvosotokat, hogy a régebbi szisztémához térjen vissza. Hátha!
 

dg

Őstag
Kedves mindenki!
Köszönöm a válaszokat!
Valószínüleg én kérdeztem elég értelmetlenül (én tudtam mire gondolok, csak ti nem- nem is értem :-D ).
Igazából arra gondoltam, amit Grácia írt. Nem a pumpa ténye miatt kérdeztem a 3 dobozt, hanem a terápia jellege miatt. Még nem voltunk pumpásak, amikor ilyesmiről hallottam, hogy a 3-szori inzulinozásnál már 3 doboz jár. Nem is értettem, miért nem jelzik nekem, hogy irathatom a 3-at, mivel a mixtard mellett sz.esetén délben actrapidra voltunk állítva.(de nem jártam utána, a hülye én vagyok)
Megjegyzem most sem szólt a kutya sem, hogy három dobozt kaphatunk.
Köszi még egyszer!


Szívesen!
Azért az elég szomorú, hogy nem világosítanak fel kellőképpen, még jó, hogy van a fórum! :D Pedig ez egy zsebbevágó kérdés, ráadásul, jár Nektek, úgyhogy nem is értem, miért nem szóltak a gondozóban azonnal, ahogy a váltásotok megtörtént.

Még az jutott eszembe, Christina, hogy ha a dokitok hajlandó lenne kézzel megírni egy receptet, akkor meg lehetne arra kérni, hogy egy egyhóval előbbi dátummal írjon egyet, és akkor a múlt havit (a lemaradt egy dobozt) még bekaszírozhatnád (lévén, a receptek 1 hónapig érvényesek.) Csepp a tengerben, de azért jól jönne.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezt is a Roche oldaláról másoltam be, de már szó volt róla, hogy hány doboz jár havonta. Nem is az a baj, hogy itt többször leírjuk, hanem az a baj, hogy a házi orvosok, vagy több helyen a diabetológusok sem a törvény szerinti mennyiséget írják fel. Gond az, hogy ha a diabos kéri a neki járó mennyiség felírását, akkor közelharcot kell vívnia, hogy meg is kapja. A törvény szerinti mennyiséget nem is a betegnek kéne tudni, hanem a szakorvosnak, és eszerint felírni a receptet.

Ide tartozik az is, hogy a legutóbbi DrInfo magazinban Fövényi tanár úr írta le, hogy az OEP megvizsgálta, hogy TB támogatásra jogosultak alig használnak el 3 havonta 1 doboz csíkot, és félő, hogy az adatok alapján csökkentené a jogosultsági mennyiséget. Persze ez az ország összes cukorbetegére lett vonatkoztatva.
Én annyit tennék hozzá, hogy az OEP végezhetne még egy vizsgálatot, hány cukorbeteg van, aki a havi 3 doboz támogatott csíkon felül mennyit vesz meg teljes áron. Ha akarná, meg tudná tenni.


Íme a másolat:
Háziorvos és a tesztcsík
Az érvényben lévő jogszabály szerint a háziorvos is jogosult a vércukormérő tesztcsíkok felírására. A napi 1-2 inzulin injekciós kezelésben részesülő beteg számára három havonta két doboz, napi 3-szori inzulin adás esetén havonta két doboz, napi négy-ötszöri inzulinadagolásnál havonta három doboz tesztcsík rendelhető. Vércukormérő készülék felírására viszont csak a diabetológus szakorvos jogosult.
 

dg

Őstag
Amit bemásoltál, Kata, most összezavart engem. Pedig ez lehet a legfrissebb infó, igaz? Mert a mi esetünkben a napi 3x-i inzulinadás mellé adják a havi 3 dobozt ingyenesen. Hát, akkor nem tudom, hogy hogy van, régebben biztos, hogy így volt. Ezek szerint megváltoztatták a rendeletet? Akárhogy is, idén én még mindig 3 dobozzal kaptam a napi 3x-i inzulinadásra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Elgondolkodtató, hogy hányan nem kapják meg a nekik járó mennyiséget, mert nem tudják, hogy mennyi jár, és a szükséges mennyiséget teljes áron pótolják.
Elgondolkodtató, hogy akinek hivatalból kéne tudnia, az vagy nem tudja, vagy tudja ugyan, de nem írja ki a kiírható mennyiséget.
Valahol az információ áramlás vagy megakad (orvos és törvény között), vagy -ne is gondoljak bele- az orvos az OEP-nek spórol(?)!

Hess csúnya gondolat, és nem is akarok egy lepedőt húzni az orvosokra, de itt a fórumon többször visszatérő téma, hogy hány csík is jár valójában. Pedig mi egy kis létszámú közösség vagyunk az ország összes cukorbetegéhez képest.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit bemásoltál, Kata, most összezavart engem. Pedig ez lehet a legfrissebb infó, igaz? Mert a mi esetünkben a napi 3x-i inzulinadás mellé adják a havi 3 dobozt ingyenesen. Hát, akkor nem tudom, hogy hogy van, régebben biztos, hogy így volt. Ezek szerint megváltoztatták a rendeletet? Akárhogy is, idén én még mindig 3 dobozzal kaptam a napi 3x-i inzulinadásra.

Hanna intenzív inzulin kezelés alatt áll. A Mixtard jellegéből adódik, hogy napi 2-szeri, vagy 3-szori inzulin adás szükséges. Ha Hanna esetében átállnátok valamelyik 24 órás analogra, és az ultragyors analogra, akkor máris napi 4-5-szöri lenne az szúrások száma.

A tájékoztatóban úgy értelmezi a napi 2-szeri, vagy 3-szori szúrást, hogy az a cukorcsökkentő gyógyszer kiegészítő kezelése. Általában az inzulinos kiegészítő kezelés valamilyen hosszú hatástartamú inzulin jelent, a 12 órást reggel és este kell adagolni. Előfordul, hogy a gyógyszeres kezelés mellett már szükséges a gyorshatású vagy ultragyos hatású inzulin is, ez már az intenzív inzulin terápia kategoriába esik, és a napi szúrások száma is napi 3-4-re emelkedik.

Olyan nincs, hogy valaki (legalábbis én nem tudok róla) cukorbeteg, és napi 1 vagy 2 inzulin injekcióval tartja egyensúlyban a diabját.
Viszont most ezen én gondolkodtam el, és szerintem ezzel én járok rossz úton, ha valakinek erre van infoja, szívesen venném a tájékoztatást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Annyit változik ma minden, hogy rákeresek egy legfisebb határozatra, de Nofre kb. 1-2 hónapja rakott fel egy frisset, talán a cukormérők vagy valamelyik hasonló topikban.
 

dg

Őstag
Hanna intenzív inzulin kezelés alatt áll. A Mixtard jellegéből adódik, hogy napi 2-szeri, vagy 3-szori inzulin adás szükséges. Ha Hanna esetében átállnátok valamelyik 24 órás analogra, és az ultragyors analogra, akkor máris napi 4-5-szöri lenne az szúrások száma.

A tájékoztatóban úgy értelmezi a napi 2-szeri, vagy 3-szori szúrást, hogy az a cukorcsökkentő gyógyszer kiegészítő kezelése. Általában az inzulinos kiegészítő kezelés valamilyen hosszú hatástartamú inzulin jelent, a 12 órást reggel és este kell adagolni. Előfordul, hogy a gyógyszeres kezelés mellett már szükséges a gyorshatású vagy ultragyos hatású inzulin is, ez már az intenzív inzulin terápia kategoriába esik, és a napi szúrások száma is napi 3-4-re emelkedik.

Olyan nincs, hogy valaki (legalábbis én nem tudok róla) cukorbeteg, és napi 1 vagy 2 inzulin injekcióval tartja egyensúlyban a diabját.
Viszont most ezen én gondolkodtam el, és szerintem ezzel én járok rossz úton, ha valakinek erre van infoja, szívesen venném a tájékoztatást.

A mi kezelésünk nem intenzifikált, napi 2x adagolunk inzulint a valóságban. Papíron ez ki van egészítve egy déli Actrapidos adagolással, így papíron 3x adunk inzulint, és így írható fel a havi 3 doboz tesztcsík, térítésmentesen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mi kezelésünk nem intenzifikált, napi 2x adagolunk inzulint a valóságban. Papíron ez ki van egészítve egy déli Actrapidos adagolással, így papíron 3x adunk inzulint, és így írható fel a havi 3 doboz tesztcsík, térítésmentesen.

Felteszem újra, tudomásom szerint ez nem módosult!

Csatolás megtekintése 415
Hát, akkor most itt megállt a tudományom.
Köszi Nofre, hogy megint a segítségünkre siettél.
 
Oldal tetejére