mindenkinek

Én és a kórház!

Kedves Mindenki!

Bementem 21-én a kórházba, acrapidon, és inzuletardon voltam.
Egy napig engedték a gyógyszert megpróbálni, a diaprelt. Mint utóbb kiderült, ettől van sokkal jobb. Másnap reggel bejött az osztályvezető főorvos, és közölte, őt nem érdekli, de én I. típus vagyok, és innentől inzulin. Kaptam lantust, meg novorapidot. Ellenvetés az nem lehetett, főleg abban, hogy mit képzelek én hogy sportolok! Szegény orvosom, szóhoz sem jutott, csak hallgatott, láttam én, hogy mi folyik. Mit tehettünk volna? Az egész osztályon a rémuralom folyik, az orvosok, nővérek, diétás nővérek még pisszenni sem mernek. A kajám is levette, 160 g-ra, hogy nekem ez elég. Aztán besomfordált a diétás nővér, hogy maradjunk a 180 g ban, mert végem lesz, csak hallgatólagosan, és hogy ne szóljak, mert nincs értelme, ők sem mernek. A karácsonyt is ott töltöttem, annyi volt, hogy szent-estére a lányomhoz kiengedtek. Mivel az elmeosztályt ugye megszüntették, az összes retardált hülyét, behozták ünnepekre. Sajnos pénzt a nővéreknek adni kellett, így aztán végre megmutatták hogyan kell magam jól szúrni, meg próbáltam volna nem adni, úgy beszéltek a többiekkel, mint a kutyával. Az orvosomban volt annyi, hogy visszaadta, tekintettel arra, hogy hogy jártunk....:laz:
Beállt egy szintre, szilveszterkor kijöttem, de múlt hét szerda óta, napi hipó van, egyre csökkenteni kell. Pl. a lantust, 20-ról indultunk, ma éjjel 13-at szúrtam, és 6,4 volt. A sport, a napi élet?
A C peptid normál tartományban van, szerintem szándékosan nem alkalmazták a gyógyszert. Szerintem azért, mert az inzulinból ők részesedést kapnak, tehát érdekük, hogy azt adják. Ja, és hagy mondjak valamit, kérdeztem, hol végzik el, az immun marker vizsgálatot (ICA, IgA), hogy biztosan tudjam mi vagyok KÖZÖLTÉK BÉCSBEN!
Ez tegnap derült ki, hogy hazudtak, mert Debrecenben, és Pesten is megcsinálják, egyszerűbb volt hazudni, mert ez volt a könnyebb! Engem már undorít ez az egész!
Tegnap a saját költségemre elmentünk Bp-re vonattal, és egy magán klinikán levették 8,500 forintért az ICA-t. Szóval ennyit erről, komolyan.

Ja, és hagy mondjak még valamit. A vonaton nézegettem a cukrot, velem szembe ült, egy kb. 45-50 körüli férfi és el kezdtünk beszélgetni. Azt mondta, képzeljem el, 10 éve diagnosztizálták nála ugyanezt a betegséget, 32-es cukorral ment be. Ugyanez az orvos mondta, hogy ő I. típus, és ezért rögtön inzulin. Szóval 2 hónapig szúrta magát, utána egyre csökkenteni kellett az inzulint, és a végén 15 volt a napi egység. Utána visszament, hogy ő már ennyire keveset nem ad, rakják rá gyógyszerre, amit meg is tettek, de AZ ORVOS NEM HOGY ÖRÜLT, hanem nagy mérgesen közölte, hogy ha már ez így van, akkor nem jár a tesztcsík...minősíthetetlen hangnemben! Felírta a gyógyszert, amit ő pár hétig szedett, mert még az sem kellett! Azóta eltelt 10 év, és 5-6-7-8 a cukor. Akkor hogy van ez? VANNAK MÉG CSODÁK? Azt mondta, azóta sem ment vissza, minek? hogy így bánjanak vele?

Puszil benneteket!
Moncsi:D
 
Lantus és novorapid

Kedves Barátok! Barátnők!

Hiányoznak kedves soraitok.........:)


Ki van itt olyan, aki lantust és novorapidot szúr? A kórházban szépen beállították a cukrot, most egy hete hogy kikerültem, dolgozom, edzés, stb. folyamatosan csökkenteni kell. 53 egységről indultunk, most 36-nál tartok. Tudom, hogy más a kórházi lét, meg más a való élet. A VALÓVILÁG....

Múlt hét szerdától napi szinten megy a hipo. Ez normális? Volt már valaki itt így? Van-e reményem, hogy egyszer beáll? vagy mindig ingadozni fog, vagy még elején vagyok a dolognak így 4 hónap után.

Pl. ettől nagyon félek, tegnap este egyedül voltam, nem éreztem semmit. Bekapcsoltam egy filmet a videón, míg hazahozza a lányomat az apja. Ez volt a szerencse, hogy hazajöttek, mert ha nem, szerintem kóma lett volna. Amikor csengettek felugrottam, nyitni az ajtót, de akkor már tudtam, hogy nagy a baj, megmértem 2,7 volt, és nem éreztem fekve semmit! Előfordult már ez veletek? Állva érzem, hogy baj van, fekve nem. Ha nem jönnek haza szépen elalszok, aztán átmegyek.......

A lantussal volt már baja valakinek éjszaka? Tarja a szintet?

Köszi,

Moncsi
 
Mindenkinek!

Kedves Itteni Barátaim!

Ma voltam az orvosnál vissza a kórház óta, annyira ingadozik a cukor mióta kijöttem, hogy az orvos is csak ingatja a fejét, hogy miért? még ő sem igazán tudja. Most azt mondta, ne sportoljak! Én a sport-ember. Nem tudok élni nélküle, megölnek ezzel!

Nagyon el vagyok keseredve!

Azt mondta, 3 hónap múlva javaslatot tesz a pumpára, mert annyira ingadozik a cukor. Mindent betartok, nem rajtam múlik! Még csak négy hónapja vagyok cukorbeteg.

Az biztos, már azt mondom, hogy ha 10 alatt tudom tartani, az nekem jó. 26 ról indultunk. Most két hete szedtek le a 17-es szintről.

Lantus, novorapidon vagyok. Van valaki itt ezen?

puszi, és köszi,

Moncsi


puszi, és köszi,

Moncsi
 

manocs

Új tag
Nekem novorapid levemir kombó volt a pumpa előtt. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos soha nem lesz olyan, hogy " beáll". Én kb egy évig ezt vártam, folyton magamat hibáztattam, meg, hogy ez nálam nem működik....aztán egy gyakorlottabb sorstárs világosított fel...tökéletes nem lesz, de törekedni kell rá. Én meg szépen vártam, hogy majd egyszercsak 5 és 7 között lesz folyton. :(
Hypo: nem olyan könnyű bekómálni!! De pánikba esni, na az tényleg nem olyan nehéz, szóval csak kitartást és sok türelmet tudok neked kívánni a "tanuló időszakhoz". Mindig mondom mindenkinek: az első fél évet még az ellenségemnek sem kívánnám...:)
 
Kedves Manócs!
Nagyon köszönöm a választ! És a biztatást! Nagyon sokat számít nekem! Képzeld el, a lányom kért meg, hogy menjünk el az x faktor koncertre. Az volt a szerencsénk, hogy páholyban ültünk a lányommal, fulon volt a sportcsarnok. Amióta a 17-es szintről levittek 5,6-ra valami történt az érzékelésemmel. Fekve, egyáltalán nem érzem, ha baj van. Most sem éreztem, hogy nagy baj van. Már csak akkor, amikor már 2,3 volt. A 2,3-mat már éreztem, de akkor már kész volt a helyzet. Az volt a szerencsém, hogy ülve kapott el. Mikor megláttam a mérőt, nem mondom....gyorsan beszívtam egy 2 dl kis cukros alma-levet, utána egy balaton csokit megettem. 1 órán át alig tudtam felvinni 6-ra. Hát igen, most vagyok az első tanuló periódusban. 15 napja mióta kijöttem a kórházból ahol szépen beállították, 14-szer volt hipo. Minden napra jutott egy. Szóval ember próbáló feladat. Pénteken voltam bent az orvosomnál, ő azt mondta, ezt nem lehet beállítani, van ilyen, és persze rengeteg a hipo. Szóval ő azt mondta, a pumpa fog rajtam segíteni.
Az a kérdésem, azóta mióta neked pumpa van jobb a helyzet?

köszi és puszi,

Moncsi
 
Acrapid ingyen

Kedves Itteni Barátok!

Maradt még pár bontatlan doboz acrapidom, meg inzuletardom, mivel áttettek a novorapidra, és a lantusra. Bárkinek rászoruló, csak postaköltség ellenében szívesen átadom, ha tudok segíteni ezen, bármely rászorulónak!

Akinek kell, írjon nekem privát, és megbeszéljük!

puszi mindenkinek! :)

Moncsi
 

tímeácska

Őstag
Volt már valaki mr vizsgálaton?
Mátém is volt már, meg én is...
Mire vagy kíváncsi?
Pumpát nem szabad bevinni az MR gépbe, de a közelébe sem ajánlott vinni! De erre majd úgyis felhívják a figyelmedet, mármint arra, hogy az öltözőben le kell venni magadról minden ékszert, fémet, vagy olyan cuccot, amiről azt gondolod, hogy fémet tartalmazhat (pl. melltartó kosarában a merevítő, vagy a kapcsai, stb.! De azért póló maradhat rajtad!:);))
 

bogesz

Új tag
Mátém is volt már, meg én is...
Mire vagy kíváncsi?
Pumpát nem szabad bevinni az MR gépbe, de a közelébe sem ajánlott vinni! De erre majd úgyis felhívják a figyelmedet, mármint arra, hogy az öltözőben le kell venni magadról minden ékszert, fémet, vagy olyan cuccot, amiről azt gondolod, hogy fémet tartalmazhat (pl. melltartó kosarában a merevítő, vagy a kapcsai, stb.! De azért póló maradhat rajtad!:);))
szóval menjek sport melltartóba,még jó hogy a bugyim nem kapcsos!
 

tímeácska

Őstag
igen,sajnos a prolaktinom kicsit több mint kellene! félek tőle!:(
Akkor most nálad az agyalapi mirigyet szeretnék megkukkantani, jól gondolom?!
Azért pár fontos infó a PRL-ről:
lehet magasabb a szintje:
- fájdalmas, illetve komolyabb stresszt okozó vérvétel,
- de a vérvétel előtti fizikális emlővizsgálat - vagy akár vvétel előtti fürdés esetében a mell masszírozása!!! - is emelkedett(ebb) PRL szintet eredményezhet!!!

Csak a PRL szint volt magasabb, vagy esetleg STH, TSH is? Ez is lényeges szempont egy esetleges agyalapi mirigy MR vizsgálatánál... Már, ha ugye az agyalapi mirigyet szeretnék megkukkolni...:)

Ja, és még ez sem figyelmen kívül hagyható szempont: hyperprolactinaemia legalább 3, egymástól eltérő időpontban történt magasabb PRL szint esetén állítható fel...!!! Ugyanis, a PRL sok esetben, ÉLETTANILAG NORMÁLIS folyamatok esetén is MAGAS lehet!!!

És ugye, magas(abb) TSH érték esetén emelkedett PRL szint kissé emelkedett lehet, ebben az esetben nem az agyalapi mirigy elváltozása okozza a magas(abb) PRL szintet, hanem a TSH!!! Ekkor "egyszerűen" a pajzsmirigy hormont kell gatyába rázni, és renedeződik(het) a prolaktin hormon szintje is!

Tehát ne keseredj el, annyi, de annyi PRL-t (is) befolyásoló tényező van, amik egyébként teljesen ártalmatlanok!
Ha meg mégis valóban túlzottan magas a PRL szinted, arra is ki lehet ám találni "emberbarát" kezelést! :cool:
Hajrá babaproject!!!:):D:D:dr_31::cool:;)
 

bogesz

Új tag
Akkor most nálad az agyalapi mirigyet szeretnék megkukkantani, jól gondolom?!
Azért pár fontos infó a PRL-ről:
lehet magasabb a szintje:
- fájdalmas, illetve komolyabb stresszt okozó vérvétel,
- de a vérvétel előtti fizikális emlővizsgálat - vagy akár vvétel előtti fürdés esetében a mell masszírozása!!! - is emelkedett(ebb) PRL szintet eredményezhet!!!

Csak a PRL szint volt magasabb, vagy esetleg STH, TSH is? Ez is lényeges szempont egy esetleges agyalapi mirigy MR vizsgálatánál... Már, ha ugye az agyalapi mirigyet szeretnék megkukkolni...:)

Ja, és még ez sem figyelmen kívül hagyható szempont: hyperprolactinaemia legalább 3, egymástól eltérő időpontban történt magasabb PRL szint esetén állítható fel...!!! Ugyanis, a PRL sok esetben, ÉLETTANILAG NORMÁLIS folyamatok esetén is MAGAS lehet!!!

És ugye, magas(abb) TSH érték esetén emelkedett PRL szint kissé emelkedett lehet, ebben az esetben nem az agyalapi mirigy elváltozása okozza a magas(abb) PRL szintet, hanem a TSH!!! Ekkor "egyszerűen" a pajzsmirigy hormont kell gatyába rázni, és renedeződik(het) a prolaktin hormon szintje is!

Tehát ne keseredj el, annyi, de annyi PRL-t (is) befolyásoló tényező van, amik egyébként teljesen ártalmatlanok!
Ha meg mégis valóban túlzottan magas a PRL szinted, arra is ki lehet ám találni "emberbarát" kezelést! :cool:
Hajrá babaproject!!!:):D:D:dr_31::cool:;)
:dr_32:a TSH-2,8
STH-T nem találok a papiron,de igen agyalapi mirigyem nézik! amúgy a prolaktinom: 635,7 a max.496 ! így azt hiszem várhatom az áldást!:(
a mellem nem nyomkodtam a vérvétel sem volt drasztikus,annyira!:laz:
 

tímeácska

Őstag
Egyébiránt, az inzulinnak is - mint hormonnak, ugye... - lehet PRL szintet emelő hatása... Erre felhívnám annak a kezelőorvosodnak a figyelmét, amelyik MR vizsgálatra küldött...
 

bogesz

Új tag
de ezt neki tudnia kéne,szerintem! amúgy mIU/l a mértékegység, csak egyszer voltam vérvételen is! különben nőgyógyász!
 
Sziasztok, rég jártam erre, sajnos mostanában jó, ha este 7-re hazaérek.
Kérdésem az lenne, hogy tavasszal repülök Milánóba, kell nekem valami irat a dokitól, hogy az inzulint felvihessem a gépre? Köszi előre is.
 
Oldal tetejére