mindenkinek

poe

Őstag
Szia! Biztos, ami biztos, legyen nálad. Én olyat kértem anno, amin latinul is rajta volt, hogy diabos vagyok. Láttam, hogy kiszúrták a peneket az átvilágításnál, de semmit nem kérdeztek. Ja, az inzulinok legyenek a kézipoggyászodban, a raktérben megfagyhatnak.
 

dávid

Új tag
üdv !!
az lenne a kérdésem mit tudtok az insulin tuladagolásrol?
valoban meglhet halni?
tv-ben láttam egy áldozat 100 ne insulin bevitelnél kimult
lehetséges vagy csak tul festik a cukorbetegséget.
david
 

tímeácska

Őstag
üdv !!
az lenne a kérdésem mit tudtok az insulin tuladagolásrol?
valoban meglhet halni?
tv-ben láttam egy áldozat 100 ne insulin bevitelnél kimult
lehetséges vagy csak tul festik a cukorbetegséget.
david

Szia Dávid!
Nem értem, miért kérdezed, de azért válaszolok...
Ha valakinek 20 egység az inzulinigénye, akkor a 100 az valóban jóval több... 5-ször több...
De ha 20 egységhez 40 gramm szénhidrátot fogyaszt, akkor 100 egységhez ha 5-ször több, azaz 200 gramm CH-t elfogyaszt, akkor (elméletileg!!!) nem kell, hogy belehaljon valaki ebbe a beadott inzulin mennyiségbe!
Véleményem szerint itt is a megelőzés a legelsődlegesebb feladat: azért olyan nagyon véletlen nem ad be senki magának (gondolom én...) pl. 5-ször több mennyiséget a kelleténél... Ekkorát bakizni szerintem "egészséges", "normális" esetben nem lehet! Ehhez már jó adag szándékosság is kell, úgy gondolom... (Persze, egy kicsi gyermek is elkövethet ilyen túladagolást, véletlen! De itt viszont a szülőt terheli a felelősség!!!!)
De - elvileg - egy esetlegesen szándékos inzulin-túladagolás is kezelhető: csak időben... Még mielőtt "hatna" úgy rendesen, vagyis, a felszívódás egy bizonyos fázisától-fázisáig kezelhető! Persze ez függ több tényezőtől: beadott mennyiségtől/minőségtől, kortól, testsúlykilogrammtól, étkezés "távolságától" (egyéb CH bevitel...), és még hosszasan sorolhatnám!
Egyébként ez - sajnálatosan... - nem is olyan ritka jelenség kamaszoknál... Éppen ezért nem győzöm még egyszer hangsúlyozni: a megelőzés a leglényegesebb!!!
 

poe

Őstag
üdv !!
az lenne a kérdésem mit tudtok az insulin tuladagolásrol?
valoban meglhet halni?
tv-ben láttam egy áldozat 100 ne insulin bevitelnél kimult
lehetséges vagy csak tul festik a cukorbetegséget.
david
Lehetséges igen....
De ezt nem a diabetes, hanem a kezelés -rossz kezelés- okozza. Nem sok olyan ember van, akinek akkora inzulinrezisztenciája lenne, hogy ennyi inzulint kellene beadnia egyszerre. Ilyesmit csak szándékosan lehet elkövetni.
Egyébként te diabos vagy?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok, rég jártam erre, sajnos mostanában jó, ha este 7-re hazaérek.
Kérdésem az lenne, hogy tavasszal repülök Milánóba, kell nekem valami irat a dokitól, hogy az inzulint felvihessem a gépre? Köszi előre is.
Nekem olyan kitűzhető diab igazolványom volt, amin a dokim aláírása és pecsétje is rajta volt, maga a szöveg pedig magyarul és angolul volt rajta. A kutya nem nézte, de azért én is úgy éreztem magam biztonságban, hogy rajtam volt.

Milánó egyébként a "szomszédban" van, a reptere (Malpensa) elég kicsi, kb akkora, mint Ferihegy. (A Malpensa valójában nem Milánóban van, hanem 25-30 km-re tőle.)
2005-ben a Malpensa-n mentünk keresztül, ill. szálltunk át másik repülőre. 2005 még eléggé közel volt a 2001-es "szeptember"-hez, de nem tapasztaltam túlzott szigort, sőt, visszafelé hajnalban értünk Malpensa-ra, és szinte mindenki "aludt".

Ha érdekel a dolog, akkor valószínű sikerül még szereznem ilyen utazós diab igazolványt, mert az utolsót Lizzinek adtam, amikor ő is repült.
 
Nekem olyan kitűzhető diab igazolványom volt, amin a dokim aláírása és pecsétje is rajta volt, maga a szöveg pedig magyarul és angolul volt rajta. A kutya nem nézte, de azért én is úgy éreztem magam biztonságban, hogy rajtam volt.

Milánó egyébként a "szomszédban" van, a reptere (Malpensa) elég kicsi, kb akkora, mint Ferihegy. (A Malpensa valójában nem Milánóban van, hanem 25-30 km-re tőle.)
2005-ben a Malpensa-n mentünk keresztül, ill. szálltunk át másik repülőre. 2005 még eléggé közel volt a 2001-es "szeptember"-hez, de nem tapasztaltam túlzott szigort, sőt, visszafelé hajnalban értünk Malpensa-ra, és szinte mindenki "aludt".

Ha érdekel a dolog, akkor valószínű sikerül még szereznem ilyen utazós diab igazolványt, mert az utolsót Lizzinek adtam, amikor ő is repült.

Ha tudnál szerezni, azt nagyon megköszönném. Sokkal jobban érezném vele magam.
Mikor bejött a diab, már tuti volt, hogy megyek, és féltem, hogy le kell miatta mondanom az utat, de végül is bevállalom.
Egyébként Wizzair-el fogok repülni, az, ha jól tudom, nem a Malpensa-ra visz, hanem Bergamoba. Poe, köszönöm a hasznos tanácsot.
 

borka

Őstag
Sziasztok, rég jártam erre, sajnos mostanában jó, ha este 7-re hazaérek.
Kérdésem az lenne, hogy tavasszal repülök Milánóba, kell nekem valami irat a dokitól, hogy az inzulint felvihessem a gépre? Köszi előre is.

Szia Emberke202 !
Ezeket az oldalakat olvasd el: http://www.malev.hu/utasinformaciok/repuloteri-informaciok/biztonsagi-szabalyok

http://www.malev.hu/utasinformaciok/repuloteri-informaciok/biztonsagi-szabalyok

Az orvostól, ettől függetlenül nem árt 1 igazolás.
S.
 

dávid

Új tag
Lehetséges igen....
De ezt nem a diabetes, hanem a kezelés -rossz kezelés- okozza. Nem sok olyan ember van, akinek akkora inzulinrezisztenciája lenne, hogy ennyi inzulint kellene beadnia egyszerre. Ilyesmit csak szándékosan lehet elkövetni.
Egyébként te diabos vagy?
Igen! Diabos vagyok 15 éve.
A realit tv adásában láttam.
Én valóban tulélhettem ezt a problémát.
Az történt,hogy reggel 6h-kor beadtam 50 ne lantust és egyszerüen vissza
feküdtem az ágyba tv-t nézni ,hogy majd kijövök 25 perc mulva beadni a 15 ne novorapid
gyorsitot majd reggelizek de sajnos elaludtam és mikor felébredtem automatikusan adtam
az 50 ne lantust,hozzá kell tennem volt agyműtétem és azota feledékenyebb vagyok.
rosszul voltam és nem is kell írnom milyen volt.
Ezért bocs ,ha valakit megbotránkoztattam kérdésemmel
dávid
 

tímeácska

Őstag
Igen! Diabos vagyok 15 éve.
A realit tv adásában láttam.
Én valóban tulélhettem ezt a problémát.
Az történt,hogy reggel 6h-kor beadtam 50 ne lantust és egyszerüen vissza
feküdtem az ágyba tv-t nézni ,hogy majd kijövök 25 perc mulva beadni a 15 ne novorapid
gyorsitot majd reggelizek de sajnos elaludtam és mikor felébredtem automatikusan adtam
az 50 ne lantust,hozzá kell tennem volt agyműtétem és azota feledékenyebb vagyok.
rosszul voltam és nem is kell írnom milyen volt.
Ezért bocs ,ha valakit megbotránkoztattam kérdésemmel
dávid

Nem botránkoztattál meg vele senkit Dávid!
Egyébként ez a szándékos vagy véletlen inzulinadagolás téma elég sokak fejében megfordult már (mármint, nem a szándékosság!), főleg cukorbeteg gyermeküket nevelő szülőknek. És nem csak a kamasz diabosok szüleinek, hanem a pici cukrosak szüleiében is: mi van, ha a gyerek véletlen bead magának inzulint - ezt elég gyakran hallom pumpára áttérni kívánó szülőktől...
Igen, az bennem is felmerült ez a véletlen túladagolás lehetősége, amikor Mátém elkezdett járni/pakolni (akkor már diabos volt), és amikor pumpás lett...
A feledékenységedre én biztosan bevezetnék a helyedben valami taktikát... Mondjuk naptárba pipát tennék, a hosszú hatásúnak piros, a gyorsnak kék pipa lenne a jele. Persze, közvetlen az inzulinadás után pipálnék, így nagyon nagy eséllyel nem maradna ki a jelölés... És természetesen minden beadás előtt megnézném, hány pipa van, nehogy még egyszer beadjam... Aztán amikor elbizonytalanodnék, akkor csak rá kellene néznem a naptárra... Bár, erre a "módszerre" a cukornapló is jó...(Előbb járt a kezem, mint az eszem...!:oops: :D:rohog:)
 

poe

Őstag
Igen! Diabos vagyok 15 éve.
A realit tv adásában láttam.
Én valóban tulélhettem ezt a problémát.
Az történt,hogy reggel 6h-kor beadtam 50 ne lantust és egyszerüen vissza
feküdtem az ágyba tv-t nézni ,hogy majd kijövök 25 perc mulva beadni a 15 ne novorapid
gyorsitot majd reggelizek de sajnos elaludtam és mikor felébredtem automatikusan adtam
az 50 ne lantust,hozzá kell tennem volt agyműtétem és azota feledékenyebb vagyok.
rosszul voltam és nem is kell írnom milyen volt.
Ezért bocs ,ha valakit megbotránkoztattam kérdésemmel
dávid

Szia! Nem botránkoztattál meg senkit. Csak érdekelt, hogy érintett vagy, vagy csak kívülről kíváncsiskodsz. Ha Lantusból adsz sokkal többet, akkor az a gáz, hogy szinte folyamatosan kell bevinned egy kis CH-t, hogy kompenzáld...
A Timi által javasolt azonnal leírós módszerrel kivédhető a dolog.
Illetve tudtommal már vannak olyan penek, amik digitális számlálóvaal rendelkeznek (ilyet már én is használtam 4 éve) és memóriájuk is van (erről csak hallottam). Azt azonban nem tudom, hogy nálunk kapható-e és hogy Lantushoz jó-e. De biztos jön valaki aki penes és t9bbet tud erről. ;)
 

tímeácska

Őstag
Szia! Nem botránkoztattál meg senkit. Csak érdekelt, hogy érintett vagy, vagy csak kívülről kíváncsiskodsz. Ha Lantusból adsz sokkal többet, akkor az a gáz, hogy szinte folyamatosan kell bevinned egy kis CH-t, hogy kompenzáld...
A Timi által javasolt azonnal leírós módszerrel kivédhető a dolog.
Illetve tudtommal már vannak olyan penek, amik digitális számlálóvaal rendelkeznek (ilyet már én is használtam 4 éve) és memóriájuk is van (erről csak hallottam). Azt azonban nem tudom, hogy nálunk kapható-e és hogy Lantushoz jó-e. De biztos jön valaki aki penes és t9bbet tud erről. ;)

A régebbi OptiPen (elemmel működött) az utolsó beadott mennyiséget megjegyezte. A "mai" Sanofi Aventis AutoPen már nem rendelkezik ilyen memóriával. Véleményem szerint azért szüntették be az elemes változatot, mert annak, ha lemerült az eleme, akkor ment a kukába... (Na, ez az én esetemben igen deficites lett volna a gyártó cégnek! :rohog::rohog:)
Az új penek viszont sokkal tovább használhatók, nincs az a kb. 1,5-2 éves használati limitjük... Viszont tényleg hátrány lehet, hogy nincs memóriájuk sem...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha tudnál szerezni, azt nagyon megköszönném. Sokkal jobban érezném vele magam.
Mikor bejött a diab, már tuti volt, hogy megyek, és féltem, hogy le kell miatta mondanom az utat, de végül is bevállalom.
Egyébként Wizzair-el fogok repülni, az, ha jól tudom, nem a Malpensa-ra visz, hanem Bergamoba. Poe, köszönöm a hasznos tanácsot.
Aha, azt nem ismerem, lehet, hogy közelebb is van Milanohoz. A diab igazolványon rajta leszek, már szóltam a tréneremnek, hogy kerítsen, mert kifogytam belőle. :)
 
Remisszió?

Kedves Barátaim!

Szeretnék tanácsot kérni, mert itt Ti elég sokat tudtok!

Dec. 31-én jöttem ki a kórházból, lantust és novorapidot kaptam. Ma pontosan egy hónapja. A 30 napból, 17 nap hipó volt. Hozzá kell tennem, hogy energia-gyógyászok kezelnek, a kezelés után 2,9 lett a cukor...(érdekes nem?) azóta folyamatosan megy a hipo....

56 egységgel kezdtem bent, ott szépen beállt, gondolom, mert feküdtem. De mióta kijöttem, folyamatosan csökkenteni kell, most ott tartunk, hogy

reggelre : 6
dél : 4
este : 4

lantus : 14, ez az egy ami biztosan áll.

Volt már valaki itt így, hogy ennyire keveset kellett szúrni? Megyek a remisszió felé? Előfordulhat, hogy semmit nem kellett szúrnotok?
A C peptidem, amit megcsináltattam nagy könyörgésre, normális működést mutat, határokon belül van. Tehát a ref. tartomány 295,0-969.0
Nekem 308,8. Bp.-en egy magán klinikán megcsináltattam az autoimmun markert, a pancreas szigetsejt AT : az sajnos pozitív lett, tehát most már biztos, hogy I. típus vagyok. Erőre kapott?

Akinek volt itt remissziója, leírná nekem, hogyan történt?, és meddig tartott?
Nagyon megköszönném!:)

puszi mindenkinek!

Moncsi:dr_31:
 

pzoli

Új tag
56 egységgel kezdtem bent, ott szépen beállt, gondolom, mert feküdtem. De mióta kijöttem, folyamatosan csökkenteni kell, most ott tartunk, hogy

reggelre : 6
dél : 4
este : 4

lantus : 14, ez az egy ami biztosan áll.

Volt már valaki itt így, hogy ennyire keveset kellett szúrni? Megyek a remisszió felé? Előfordulhat, hogy semmit nem kellett szúrnotok?
A C peptidem, amit megcsináltattam nagy könyörgésre, normális működést mutat, határokon belül van. Tehát a ref. tartomány 295,0-969.0
Nekem 308,8. Bp.-en egy magán klinikán megcsináltattam az autoimmun markert, a pancreas szigetsejt AT : az sajnos pozitív lett, tehát most már biztos, hogy I. típus vagyok. Erőre kapott?

Akinek volt itt remissziója, leírná nekem, hogyan történt?, és meddig tartott?
Nagyon megköszönném!:)

puszi mindenkinek!

Moncsi:dr_31:

Szia Moncsi,

Én is Lantust és NovoRapidot használok kb. fél éve.
Lantus12E
Novorapid 8-5-6E
Ezt 50-60-50CH.-hoz adom.
Emellett kb. napi 1-1,5 óra sport jön hozzá.
Állítólag ez gyerek adagnak számít, én nem tudom.:rohog:a dokinőm mondta.
Az elején nekem is szinte minden nap volt hipóm,de most már elég jól beált, néha 1-2 hipó,
Nálad lehet még, hogy a "mézes hetek" miatt ilyen kevés.
Ilyenkor még kicsit magához térnek a béta sejtek és valamelyest ismét elkezdenek müködni,ezért kell egyre kevesebb inzulint adni, ha jól tudom( nálam ez kimaradt, mert az enyémet elvitték az égetőbe:mad:.)
Zoli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem volt teljes remisszió. Kb 2,5 hónapig nem kellett inzulint adni, mert a legkisebb dózis is sok volt.
 
Kata - remisszió

Kedves Kata!

Örömmel hallom!, hogy volt ilyen. Gondolom, hogy Te is örültél neki! Kérdeznék valamit? Egyenként kellett csökkenteni az egységeket? Az éjszakait is teljesen elhagytad?
Van egy elég komoly cikkem, nem régi, az autoimmun betegségek, és a rák kapcsolatáról. Meg arról, hogy végül is a tudomány mai állása szerint, az autoimmun folyamatok gyógyíthatatlanok, de a remissziós fázisok az már gyógyulás, van akinek elég sokáig tart, több évig azt írja, és volt akinek örökké! Azt írja, hogy az energia gyógyászok, elég jó eredményeket tudnak elérni ezen a területen. Én most egy nagyon kedves Mester barátomnál vagyok. Ők kezelnek, és nem kis sikerrel persze, mert bennem megintdítottak valamit, mióta elkezdtek kezelni, napi szinten megy a hipo. Ők azt mondják az lesz a vége, hogy nem kell inzulin. Csak pozitívan. Én mindenesetre, rakom a sejteket össze, építem a hasnyálmirigyet, napi szinten. Egyszer összeáll....én tudom!

A cikket elküldöm, ha szeretnéd, rendkívül érdekes!

Moncsi
 
Oldal tetejére