Párom nem tartja a diétát? Lehet ebből nagy baj!?

Üdv!
Új vagyok az oldalon, nem tudom van-e még élet itt.

Párom 2018 márciustól - novemberig fogyott 20kg-ot. Nagyon sok folyadékot ivott, sokat járt mosdóba.
Egy rokon mondta, hogy talán cukorbaj.
Még az nap, amikor haza értünk családi ebédről, 2oraval éves után nem bírta a gép meg érni a cukrát. Azt hiszem azt írta ki HII, tehát 33,3mmol felett volt. Nekem kiirta, hogy 5,2 tehát jól működött.
Másnap reggel 33,0volt éhgyomorra.
Azóta inzulint szúr (novor rapid és tresiba) éjszakai 34 egység, nappal 6-9 egység körül.

A cukra reggel és éjszaka 12-17 körül mozog.
Napközben 5-16 között.
Nem tartja a diétát. Nem meri becsületesen a cukrát. Magas a koleszterinje és vérnyomása is (143-155korul mozog)
Van egy 2 éves fiunk, és örülnék ha láthatná felnőni.
De így szerintem nem fogja megélni a 5 éves korát sem.
Mert vannak napok amikor egésznap alacsony a cukra. Többször hipozik, görcsölnek a karjai, lábai. Szúr a mellkasa, nagyon fáj a feje és izzad. Olyankor 4 alá esik az érték.

HbgA1c 13%os, 122ml
Ez volt októberben, ma volt újra vérvételen.
Mire számítsak? Bele halhat? Féltem őt.. Nagyon!
És dohányzik is.. 30 éves.

Köszönettel Lilla! 24N
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Lilla! Valahogy bírd rá a párodat, hogy tartsa be a diétát, ill. mozogjon. Ha nem tartja be, ilyen magas HbA1c-nél elő fognak jönni a szövődmények. Gondolom megvakulni, dialízisre járni, (ha nem lesz érszűkület a lábában) azért ő sem szeretne. A cukra sem ingadozna annyira, ha diétázna, ill. a 4 körüli értékek sem okoznának ilyen drasztikus tüneteket, ha a szervezete nem a 18-as meg még több cukrokhoz lenne szokva (ami meg tönkreteszi a kisereket az agyban, vesében, lábban, meg ahol van). Meghalni majd utána fog, sok-sok kínlódást követően. Bocsánat, hogy ilyen keményen fogalmazok. Felnőtt ember, felelősséggel tartozik a családjáért is, próbálja ezt megérteni és szépen fokozatosan megfelelő táplálkozásra áttérni. Drukkolok, hogy sikerüljön meggyőzni!!!
 
Kedves Lilla! Valahogy bírd rá a párodat, hogy tartsa be a diétát, ill. mozogjon. Ha nem tartja be, ilyen magas HbA1c-nél elő fognak jönni a szövődmények. Gondolom megvakulni, dialízisre járni, (ha nem lesz érszűkület a lábában) azért ő sem szeretne. A cukra sem ingadozna annyira, ha diétázna, ill. a 4 körüli értékek sem okoznának ilyen drasztikus tüneteket, ha a szervezete nem a 18-as meg még több cukrokhoz lenne szokva (ami meg tönkreteszi a kisereket az agyban, vesében, lábban, meg ahol van). Meghalni majd utána fog, sok-sok kínlódást követően. Bocsánat, hogy ilyen keményen fogalmazok. Felnőtt ember, felelősséggel tartozik a családjáért is, próbálja ezt megérteni és szépen fokozatosan megfelelő táplálkozásra áttérni. Drukkolok, hogy sikerüljön meggyőzni!!!
 
Sajnos nem hallgat rám.
Azt mondja elege van a betegségéből, akkor se jó a cukra, ha oda figyel (ez kb 2 nap, annyi idő alatt nem fog javulni persze).
Ezeket mondtam neki én is, de nem nagyon foglalkozik vele. :(
 

Beatrix77

Új tag
Lilla ugyanezeket az inzulinokat kapom 2 éve ,mint a párod. Novorapidból 3*36 egységet,Tresibából este 60 egységet. Mikor más betegségem miatt kórházban feküdtem,a novot levették 36-ról 16-20 egységre,de a Tresibát is próbálták csökkenteni,de sajna abból maradt az esti 60 egység. Mellékhatásaim nincsenek,néha a novotól hipózok,de azt gyorsan megoldja egy szendvics. Nem vagyok híve a szőlőcukornak,mert hipó után 4 molról 8-10 mmolra ugrik fel a cukrom. A szendvics lassabban szívódik fel,mint a szőlőcukor,és nem ugrik meg utána cukorszint duplájára. 19 éve vagyok cukros,terhesség alatt alakult ki,meg családi halmozódás is van benne bőven. Még annyi,hogy a fogaim nekem a régen szedett Syncumar vérhígítótól mentek tönkre,ehelyett már Xareltot szedek,mert 34 évesen túléltem egy 2 oldali masszív tüdőembóliát. de ezek szerint az inzulin is tovább rontott fogaimon. Nem vagyok eü végzettségű,de 12 féle betegségem van,és van jó pár tapasztalatom emiatt. Kérdezz bátran és segítek tanácsokkal! Tisztelettel: Bea.
 

Beatrix77

Új tag
Üdv!
Új vagyok az oldalon, nem tudom van-e még élet itt.

Párom 2018 márciustól - novemberig fogyott 20kg-ot. Nagyon sok folyadékot ivott, sokat járt mosdóba.
Egy rokon mondta, hogy talán cukorbaj.
Még az nap, amikor haza értünk családi ebédről, 2oraval éves után nem bírta a gép meg érni a cukrát. Azt hiszem azt írta ki HII, tehát 33,3mmol felett volt. Nekem kiirta, hogy 5,2 tehát jól működött.
Másnap reggel 33,0volt éhgyomorra.
Azóta inzulint szúr (novor rapid és tresiba) éjszakai 34 egység, nappal 6-9 egység körül.

A cukra reggel és éjszaka 12-17 körül mozog.
Napközben 5-16 között.
Nem tartja a diétát. Nem meri becsületesen a cukrát. Magas a koleszterinje és vérnyomása is (143-155korul mozog)
Van egy 2 éves fiunk, és örülnék ha láthatná felnőni.
De így szerintem nem fogja megélni a 5 éves korát sem.
Mert vannak napok amikor egésznap alacsony a cukra. Többször hipozik, görcsölnek a karjai, lábai. Szúr a mellkasa, nagyon fáj a feje és izzad. Olyankor 4 alá esik az érték.

HbgA1c 13%os, 122ml
Ez volt októberben, ma volt újra vérvételen.
Mire számítsak? Bele halhat? Féltem őt.. Nagyon!
És dohányzik is.. 30 éves.

Köszönettel Lilla! 24N
Igazság szerint a cigit tegye le gyorsan,tudom nehéz,én is dohányzom,de mivel még csak 30 éves és 2 éves picitek van,mindenképp szokjon le teljesen. A fogyása pedig a kezeletlen,magas cukor miatt volt. Sajna az izmai gyengülni fognak,állóképessége romlik,ezért edzenie,minimum séta,kocogás kéne,hogy a kondija ne roggyanjon meg. Veséinek és szemének is rosszat tesz,ha nem tart valamennyire ch diétát. Meghalni nem fog,ezen ne izgulj,de gyorsan leépülhet,ha nem tart be semmit,amit az orvosok,dietetikusok mondanak! Kitartást neki is,de főleg Neked,mert a magas cukorszint idegességet is kivált,és ehhez neked kell legyen türelmed sajnos.
 

Beatrix77

Új tag
Üdv!
Új vagyok az oldalon, nem tudom van-e még élet itt.

Párom 2018 márciustól - novemberig fogyott 20kg-ot. Nagyon sok folyadékot ivott, sokat járt mosdóba.
Egy rokon mondta, hogy talán cukorbaj.
Még az nap, amikor haza értünk családi ebédről, 2oraval éves után nem bírta a gép meg érni a cukrát. Azt hiszem azt írta ki HII, tehát 33,3mmol felett volt. Nekem kiirta, hogy 5,2 tehát jól működött.
Másnap reggel 33,0volt éhgyomorra.
Azóta inzulint szúr (novor rapid és tresiba) éjszakai 34 egység, nappal 6-9 egység körül.

A cukra reggel és éjszaka 12-17 körül mozog.
Napközben 5-16 között.
Nem tartja a diétát. Nem meri becsületesen a cukrát. Magas a koleszterinje és vérnyomása is (143-155korul mozog)
Van egy 2 éves fiunk, és örülnék ha láthatná felnőni.
De így szerintem nem fogja megélni a 5 éves korát sem.
Mert vannak napok amikor egésznap alacsony a cukra. Többször hipozik, görcsölnek a karjai, lábai. Szúr a mellkasa, nagyon fáj a feje és izzad. Olyankor 4 alá esik az érték.

HbgA1c 13%os, 122ml
Ez volt októberben, ma volt újra vérvételen.
Mire számítsak? Bele halhat? Féltem őt.. Nagyon!
És dohányzik is.. 30 éves.

Köszönettel Lilla! 24N
Még annyit,hogy igyon sok bubimentes ásványvízet,hogy híguljon a vére,ezáltal csökkenhet a cukra,elmúlhat a fejfájása is. Nem írtad,hogy fizikai munkát mennyit végez,vagy sportol e olyasfélét ami megerőltető. Mert ezek közrejátszanak a 4-es cukros hipózásban. Egyébként 4 alatt még az egészséges ember is “hipózik”, legalább is a tünetei ugyanazok,mint a hipónak. Fontos lenne kezelni a vérnyomását is. Mert 30 évesen ez az érték már sok. A cukorgondozós dokitól olyan labort is kérhetne,hogy megnézzék a hormonszintjeit,pl.a pajzsmirigy miatt is fontos lenne. Sok cukorbetegnél alakul ki pajzsmirigy működési zavarok. Kitartás! Van esélye javulni,egészsége helyreáll,még ha az inzulin marad is.
 
Oldal tetejére