vércukormérés újra

steveray

Új tag
Sokan és sokszor leírták már itt, hogy hogyan is kell mérni a vércukrot, de úgy látom, hogy hiába volt minden törekvés, mindenki össze-vissza szurkálja magát és pazarolja a tesztcsíkokat...

Vannak (volnának) bizonyos alapelvek, mint pl. az, hogy kaja után leghamarabb kb. 1,5 - 2 órával szabad mérni, mert ha korábban teszed, akkor becsapós eredményt kapsz. Ennyi idő kell, hogy az emésztés befejeződjön és a szénhidrát a vérbe kerüljön, persze az inzulinnal együtt, ha nem gyors bólust használunk. Erre az időpontra tehát kb. nyugalmi állapotot fog mérni a kütyü. És ha magas, akkor lehet korrigálni, ha alacsony, akkor szintén...

Az életveszélyes, ha mondjuk valaki óránként vagy félóránként mér, és folytojn korrigál. Korrigálás szerintem két esetben lehetséges, illetve célszerű: vagy a fentebb írt kellő idő után, vagy pedig ettől rövidebb időn belül legalább kétszer(!!!) kell egy órás időközzel mérni ahhoz, hogy bátran korrigáljunk. Mert ez mutatja meg, hogy merre is tart a cukorszint: emelkedik vagy csökken.
 

steveray

Új tag
Még valami: én naponta 4-5-6 X mérek, mert egyébként a 3 doboz csík is csak ennyire ad lehetőséget. Aki gyakrabban mér, az hogy teremti elő a szükséges csíkmennyiséget?
 

tímeácska

Őstag
Még valami: én naponta 4-5-6 X mérek, mert egyébként a 3 doboz csík is csak ennyire ad lehetőséget. Aki gyakrabban mér, az hogy teremti elő a szükséges csíkmennyiséget?

Én napi 6-8 alkalommal mérek... Magamnál, és Mátémnál is. Ettől nyugodt vagyok, nekem erre SZÜKSÉGEM van! Vessen rám ezért Bárki követ...:rolleyes: A plusz csíkokat pedig egyszerűen megveszem... Általában egészségpénztár-kártyára...
 

dg

Őstag
Mi is napi 8-10-szer mérünk. Csak hasznát látom. Úgyszintén, egészségkártya adja ki a többlet költséget.
 

christina

Őstag
Még valami: én naponta 4-5-6 X mérek, mert egyébként a 3 doboz csík is csak ennyire ad lehetőséget. Aki gyakrabban mér, az hogy teremti elő a szükséges csíkmennyiséget?

Meg fogsz lepődni! A fizetésünkből!;)
Bár nem keresünk sokat, de ez van.
Napi 10x mérünk, így +3 dobozzal kell venni havonta.
(még egészségkártyánk sincs)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Beszállok a projektbe, a magam 8-10 mérésével. Ha a kamion defektet kap, addigra Christina már biztosan lefekteti a síneket, veszünk rája a péndzünkből vonat, és indulhat a szállítmány.
 

Zsu77

Új tag
Ne aggódjatok... Majd én szerzek!
-Mindentmegoldómegszerzőcsigu:mrgreen:-

Szerzünk!Csiguka.Szerzünk!!!Buszeltérítés->vonatrablás->stixes kamion!
Ööööö...minek is a vonat?Ja!Rárakni a kamiont!
Teki,hozd a síneket!Utánunk!Előre!
Ööööö...Merre?:oops:
-mindenbebelelelelelegababababalyodonövi-:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Letöltöttem az elmúlt két hét eredményét, felraktam a blogomba, jertek tekinteni. Napi 9 mérés, hát köll az, vagy nem? Anélkül mire terápiálnék?
 

tímeácska

Őstag
Anélkül mire terápiálnék?

Hmm... Terápiálnék... Ez olyan, mint a csapatépítő tréning?! Mert már ez a trendi... Régen azt mondták, elmegyünk a meló után sörözni, piálni... Most már "csapatépítő tréningelünk"... Vagy "meetingelünk" :cool::cool::lol:
Meg már nem szalonnasütés van, hanem barbecue-party... :lol: Tök gáz, nem?! :mrgreen::mrgreen:
 
Oldal tetejére