Vércukormérők

borka

Őstag
Sziasztok!
Lehet kapni nálunk az ACCU-CHEK PERFORMA vc mérőt, ha igen felírhatja orvos?
Nagyon tetszik, de semmi magyar leírást nem találok róla!
Viszont, ha nincs, akkor az ACCU-CHEK GO is szép!
Most aktuális egy új felírása, és eddig még nem nézegettem a mérőket!
Szeretnék valami megbízható és színes mérőt! Somcsika ír jókat a GO-ról!
Viszont, amihez a tesztcsík sem horror áron kapható, vagyis receptre!
Lehet hülyeséget kérdezek, de van különbség árban a teszteknél!?
Eddig csak a Personal tesztet használtam, a havi 3 db durván 2000 forint.

Magyarországon a mai napig ez a legolcsóbb mérő és a tesztcsík is az.
Légyszi olvasd végig az egész oldalt.
Közgyógyra is felírható.

http://mery.hu/fooldal
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
hát megvan a véleményem a dcontról. Próbáltam feltelepíteni a kis kütyüt a gépre, hogy használhassam az internetes oldalukat. na most 100szor próbáltam különbötő usb lyukakba dugtam hosszabbítóval, és közvetlenül is. 40szer letöltöttem, telepítettem a progijukat, de mindig azt írja, hogy nem működik.:mad::mad: Tegnap végül feladtam. ennyit erről. használom BLaci táblicskuját, az működik:D:D
Most akkor ajándék lónak ne nézd a fogát, vagy robbanjon fel a zember fia? :rolleyes::mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A hétvégi partin az xceed-det használtam. Kicsi, kényelmes, praktikus, mivel világított a setét iccakában. :cool:
A sütike pedig diétás is, meg finom is volt. :)
 

Csatolások

  • CIMG0641.JPG
    CIMG0641.JPG
    1.6 MB · Olvasás: 18
  • CIMG0642.JPG
    CIMG0642.JPG
    1.6 MB · Olvasás: 13

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
- és itt jön a lényeg a D-Cont optimum sem a Görögországi melegben, sem árnyékban, sem napon nem "szeretett" mérni. Gyakran előfordult, hogy 5 tesztcsíkot is el kellett használni, mire egyszer hajlandó volt valami számszerű adatot kiirni.
És hát előkerült az AC-go. Ami jelentem szuperül működött.
Örülök, hogy itthon vagytok, és hogy volt veletek egy Go is. A leírtakon meg sem lepődök. :dr_31:
 

Rami

Tag
Magyarországon a mai napig ez a legolcsóbb mérő és a tesztcsík is az.
Légyszi olvasd végig az egész oldalt.
Közgyógyra is felírható.

http://mery.hu/fooldal

Melyikre gondolsz, hogy legolcsobb? Dcont personal vagy az AC Go? A personalt szeretném lecserélni!
Igen, tök jó lenne, de nincs időm sem türelmem végigolvasni az összes oldalt különben, már megtettem volna és nem kérdezem!:mad:
Azért köszi!
 

Rami

Tag
Meg írja nekem valaki , mennyibe kerül az Accu-chek Go készülékhez a havi 3 db tesztcsík?
Azt hiszem, ezt a készüléket iratom fel!
 

gabibaba

Aktív tag
Meg írja nekem valaki , mennyibe kerül az Accu-chek Go készülékhez a havi 3 db tesztcsík?
Azt hiszem, ezt a készüléket iratom fel!

Lehet, hogy hülyeség, de szerintem az AC Go-t nem lehet felíratni. Azt szokták páran, hogy a Go-t használják DCONT Optimum csíkkal, azt íratnak. A Go csík 4300 Ft. körül van teljes áron.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
.... vagy még rajta maradt a gyári fólia a kijelzőn? :rohog::rohog::rohog::rohog:
Drága Macikám!
Tudtam, hogy rád számíthatok :rohog::dr_31::rohog:, csak van egy bibi, a gyári fólián nem vala semminemű szám. Mán csak számtangépre letöltő kézikészülék kütyüt kell harácsolnom, és nyomatnám fel a blogba. :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meg írja nekem valaki , mennyibe kerül az Accu-chek Go készülékhez a havi 3 db tesztcsík?
Azt hiszem, ezt a készüléket iratom fel!
Szia, Gabibaba jól írja, a Go-t nem lehet felíratni, mivel nem támogatott. Teljes áron kell megvenni a patikában. 15.000-19.000,- Ft között van az ára, attól függ hol veszed. A hozzá tartozó csík sem Tb támogatott, az is teljes áras és drága. Ezért használjuk hozzá az Optimum csíkot, ami ugyanaz, azzal a különbséggel, hogy nincs hozzá csip. Viszont a géphez adott eredi csip használható a többi csíkhoz, csak nagyon minimális, néhány tizedes eltérés van az értékek között.
 

napocska

Őstag
Köszike, és a meglepő, hogy az egész banzáj alatt végig jó cukikat mértem, pedig minden volt, csak rendszer, és időben étkezés nem.
Nekem vagy bringatúrázni kell, vagy férjhez menni. :rohog:
Mi viszont tegnap keresztelőn voltunk, ahol a jó kis hagyományos menüsort finom cukros torták zárták. Daninak engedtünk némi kicsapongást, főleg, hogy egész nap 7 körül mértünk, így roppantul meg voltunk elégedve magunkkal, hogy milyen jól eltaláltuk mindig a szükséges inzulint. Erre este otthon, 19,6. Adtunk be korrekciót, majd éjjel rámértem, 17. Ismét korrekció, így lett reggel 10,5. Lehet, hogy a zsíros kaják ésa vajas krémek miatt sokáig nem szívódott fel a kaja, majd aztán egyszerre "kieresztette a sok cukrot?"
 

borka

Őstag
Melyikre gondolsz, hogy legolcsobb? Dcont personal vagy az AC Go? A personalt szeretném lecserélni!
Igen, tök jó lenne, de nincs időm sem türelmem végigolvasni az összes oldalt különben, már megtettem volna és nem kérdezem!:mad:
Azért köszi!

Csak a Méry oldalát kellet volna végig olvasni,azért,hogy megismerd a gépet. Van náluk 1 akció, miszerint mindenféle vc. mérőt becserélnek 1990 Ft-ért.
Csak ezt a 2 oldalt nézd meg.:cool:

http://mery.hu/akciok

http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196652&termek=méry-tesztcsík-2x25-db-doboz
 

misamaci

Aktív tag
Mi viszont tegnap keresztelőn voltunk, ahol a jó kis hagyományos menüsort finom cukros torták zárták. Daninak engedtünk némi kicsapongást, főleg, hogy egész nap 7 körül mértünk, így roppantul meg voltunk elégedve magunkkal, hogy milyen jól eltaláltuk mindig a szükséges inzulint. Erre este otthon, 19,6. Adtunk be korrekciót, majd éjjel rámértem, 17. Ismét korrekció, így lett reggel 10,5. Lehet, hogy a zsíros kaják ésa vajas krémek miatt sokáig nem szívódott fel a kaja, majd aztán egyszerre "kieresztette a sok cukrot?"

Az bizony könnyen lehet ... most ugyan nem tudom elővakarni, de már több helyen is olvastam erről. A zsírok hosszabb-rövidebb ideig szinte blokkolják, de legalábbis jelentősen lelassítják a cukrok felszívódását.

közben találtam anyagot is: http://taplalkozas.bioenergetikus.hu/anyagcsere.html#felszivodas-vastagbel
Érdemes elolvasni a többi kapcsolódó oldalt is, érdekes dolgok vannak benne.
A lényeg röviden: magas zsírtartalmú ételeknél az inzulin egy része a zsíroknak a zsírsejtekben történő raktározására használódik el és nem a cukrok beépülését segíti.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi viszont tegnap keresztelőn voltunk, ahol a jó kis hagyományos menüsort finom cukros torták zárták. Daninak engedtünk némi kicsapongást, főleg, hogy egész nap 7 körül mértünk, így roppantul meg voltunk elégedve magunkkal, hogy milyen jól eltaláltuk mindig a szükséges inzulint. Erre este otthon, 19,6. Adtunk be korrekciót, majd éjjel rámértem, 17. Ismét korrekció, így lett reggel 10,5. Lehet, hogy a zsíros kaják ésa vajas krémek miatt sokáig nem szívódott fel a kaja, majd aztán egyszerre "kieresztette a sok cukrot?"
A hétvégi banzáj, amin voltam, az egy esküvő. Naná, hogy csoda tortákkal meg sütikkel, bár ez nem egy hagyományos falusi lakzi volt.
Viszont a népségben 4-en voltunk diabosok, és nekünk külön diétás tortát csináltattak, az van lefotografálva.
Valamikor iccaka volt egy kisebb, enyhe hipom. Az előttem ülő srác nem tudta benyomni a maga cukros torta adagját, na azt megkurtítottam 3 villányival. Annyi elég is volt a hipo rendezésére. A cukim másnap is rendben volt, ma viszont már ismét produkáltam 15-ös cukit. Pedig időre ment minden, se diétás süti, se kicsapongás.
 
Oldal tetejére