Vércukormérők

rugach

Új tag
vércukormérő

Sziasztok!
Most hallottam egy amereikai ismerősömtől,hogy ott náluk kapható olyan vércukormérő készülék,amihez nem kell vér.Eléggé elcsodálkoztam rajta,hogy miképpen tudja így megmérni a vércukrot de ha ez igaz,akkor ez nagyszerű.
Mindenesetre én meg vagyok elégedve az Accu Chekkemmel,így is.Az ujjbegyszúrókat pedig megszoktam már:) De azok a kisgyerekek akik frissen lesznek cukrosok,azoknak nagyszerű lehet ez az állítólagos vércseppet nélkülöző vércukormérő.Sajnos azonban nem tudom a márkáját.
 

Rami

Tag
Szia!
Nem a Glucowatchra gondolsz??
Olyan, mint egy karóra! Azt hiszem Nálunk is van csak brutál drága, valami panelok kellenek hozzá és havi szinten 50.000 a használata!
4 éve kb amikor, ezt hallottam, de aztán lehet, hogy hülyeség...!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagyon köszönöm a linket, és a többi infót mindenkinek!
Jól látom csak 3 db mérő, amit felírhat a doki, vagy nem jót néztem??
De, jót nézel. Egyébként nem a cukormérő az igazi nagy költség, mert az egyszeri befektetés. A folyamatosan használt csík a húzós, és ez a legnagyobb bánatunk nekünk is, mert a nem kellőképpen támogatott drágább csíkok, és a hozzá tartozó cukormérő amit megéri megvenni.
Egyedül a Mery-re tudom azt mondani, hogy a vc mérő és csík is megfizethető, szinte a legolcsóbb, és emellett nagyon jó, és okos kis készülék. De hogy valamiben le legyen hiba, olyan talán nem is létezik. Ennek a Merynek olyan csapnivaló az ujjbegyszúrója, hogy aki azt használja, az mazoista. Ha az olcsó Meryt veszi az ember, akkor tanácsos hozzá megvenni a külön kapható ujjbegyszúrót, vagy az Accu-Chek Softclix-et, vagy az Accu-Chek Multiclix-et. Mindkettő ára 4000,-Ft fölött van. És akkor ott tartsz, hogy mégsem úsztad meg olcsón. :(

Ha viszont az Accu-Chek Go vc mérőt veszed, akkor az drága, nem támogatott készülék, de egyszeri költség, viszont csúcs szuper AC Softclix ujjbegyszúró van benne. A csík is drága, nem támogatott ami van hozzá, vagy nem a saját csíkját használod, ami támogatott, és olcsóbb.

Van még az Xceed, mindene nagyon jó, a gép olcsó, de a csík támogatottan is drága.

A magyar olcsó, támogatott kütyükről nem nyilatkoznék :rolleyes: (itt tényleg visszaolvashatsz.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már azt hittem komoly ez a vér nélküli mérés... De akkor én is maradok az AC-mnél... nincs is vele semmi bajom.
Komolynak komoly, de drága. Sok egyéb vc mérési lehetőséget teszteltek már, több-kevesebb sikerrel. Legtöbbször a drága kivitelezés, és a pontatlanság szab gátat a terjedésének.
Talán nem hallottál róla, akkor leírom, hogy könnycseppből is kimutatható a cv szint. Ennek több hátulütője van. Csak késéssel, jó bő 20 perces késéssel mutatja meg a vc szintet. Na nem a műszer, hanem a könny a valós vc-t csak 20 perces késéssel követi. Tehát a mért érték 20 perccel azelőtti állapot mutat.
A másik hátulütője, hogy azért nem veszélytelen bizergálni az ember szemében. Én biztos nem csinálnám, akkor sem, ha pontos lenne.
 

cukorfalat

Új tag
Komolynak komoly, de drága. Sok egyéb vc mérési lehetőséget teszteltek már, több-kevesebb sikerrel. Legtöbbször a drága kivitelezés, és a pontatlanság szab gátat a terjedésének.
Talán nem hallottál róla, akkor leírom, hogy könnycseppből is kimutatható a cv szint. Ennek több hátulütője van. Csak késéssel, jó bő 20 perces késéssel mutatja meg a vc szintet. Na nem a műszer, hanem a könny a valós vc-t csak 20 perces késéssel követi. Tehát a mért érték 20 perccel azelőtti állapot mutat.
A másik hátulütője, hogy azért nem veszélytelen bizergálni az ember szemében. Én biztos nem csinálnám, akkor sem, ha pontos lenne.


A megoldás: egy kisebb mennyiségű hagyma megpucolása, vagy egy filmdráma megnézése :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A megoldás: egy kisebb mennyiségű hagyma megpucolása, vagy egy filmdráma megnézése :D
Ja, minden cukimérés előtt filmdráma. De hát a drámák ellen már immunisak vagyunk. :D A hagyma, hát az még működhet, de a vércuki nem szalad oda gyorsan, hogy hurrá, végre hagymát pucálunk, még a végén megpucálja helyettünk. :D
 
Szia!
Nem a Glucowatchra gondolsz??
Olyan, mint egy karóra! Azt hiszem Nálunk is van csak brutál drága, valami panelok kellenek hozzá és havi szinten 50.000 a használata!
4 éve kb amikor, ezt hallottam, de aztán lehet, hogy hülyeség...!
Én azt hallottam a Glucowatchról, hogy nem tudták megbízható pontosságúra alakítani. Így a süllyesztőbe került, azaz nem gyártják, nem kapható. Pedig jobb lenne, mint a napi sok böködés.
 

cukorfalat

Új tag
Én azt hallottam a Glucowatchról, hogy nem tudták megbízható pontosságúra alakítani. Így a süllyesztőbe került, azaz nem gyártják, nem kapható. Pedig jobb lenne, mint a napi sok böködés.


Na úgy látom marad a kis megbizható AC-m és Multiclix-em. Miért is vágynék másra, ha ilyen fájdalommentes mostanában a szúrás...
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Az AC Go mérőhöz, melyik támogatott tesztcsíkot érdemes használni?
És mire figyeljek?? " Ilyet veszek holnap!"
Tudom le van írva több helyen is, de nincs most időm újra visszaolvasni!
Tegnap egy csomó oldalt vissza néztem, de megmondom őszintén belegabalyodtam a sok mérő és csík nevekbe! Nekem még a régi personal gépem van a hozzátartozó personál csíkkal :rohog:, úgyhogy ideje lecserélnem...!!
Ti olyan ügyesen mahináltok a mérők és csíkok párosításával, kérlek segítsetek nekem a béndzsának! Kösziköszi :dr_24::dr_24:
 

regetonio

Új tag
sziasztok!

a félelmem be igazolodott.cukros lettem!fogytam 20kg,fáradékonyság,napi 4-5liter viz ivás,gondoltam veszek 1 vércukor méröt.éhomi 12-14 nagy kajálás után 21-24...
szép értékek,nehéz elfogadni de el kell mennem orvoshoz.39 évesen,hát,késöbbre vártam a betegségeket... kitudja miota van és mikett tett már tönkre bennem!!!

huzom halasztom a dokit(tudom nem kéne)biztassatok!! :)
 

misamaci

Aktív tag
sziasztok!

a félelmem be igazolodott.cukros lettem!fogytam 20kg,fáradékonyság,napi 4-5liter viz ivás,gondoltam veszek 1 vércukor méröt.éhomi 12-14 nagy kajálás után 21-24...
szép értékek,nehéz elfogadni de el kell mennem orvoshoz.39 évesen,hát,késöbbre vártam a betegségeket... kitudja miota van és mikett tett már tönkre bennem!!!

huzom halasztom a dokit(tudom nem kéne)biztassatok!! :)

Azonnal menj dokihoz! (Ez jó volt bíztatásnak? :))
Ezzel ne várj, mert minél tovább marad a mostani állapot, minél később kapsz kezelést, annál nagyobb az esélye, hogy tényleg tönkremegy a szervezetedben valami (látás, keringés, vese stb) és azt már nehezebb lesz helyrehozni. Nekem szerencsém volt, pár hónapig voltam csak hasonló értékekkel, mire nyakon csíptük a diabot, így sikerült megúsznom ezeket, de nem sokon múlott. Ha sikerül beállítani és tartani a kezelésedet, akkor nagyon jó esélyed van arra, hogy még évekig/évtizedekig ne kelljen a szövődményektől tartanod, de ehhez az kell, hogy minél hamarabb elkezdődjön a dolog.
 

poe

Őstag
Szia!

Nagy valószínűséggel semmit sem tett még tönkre benned, az 1-es típusú diab manifesztációja rendszerint olyan gyors, hogy nincs idő a szövődmények kialakulására.
Az orvost ne halogasd, az inzulinkezelés megkezdése után azonnal jobban fogod érezni magad. (Én 51 kg-osan kerültem be -172 cm magas vagyok- és egy hét alatt visszajött 5 kg, meg némi erő is. :)
Számíthatsz egy vérvételre, majd kórházi beutalóra, ahol megtörténik az inzulinterápia beállítása (ez 1-2 hét).
Nyújtson vigaszt a tudat, hogy egy jó önmenedzseléssel, odafigyeléssel teljes élet élhető a diabbal. ;)
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Az AC Go mérőhöz, melyik támogatott tesztcsíkot érdemes használni?
És mire figyeljek?? " Ilyet veszek holnap!"
Tudom le van írva több helyen is, de nincs most időm újra visszaolvasni!
Tegnap egy csomó oldalt vissza néztem, de megmondom őszintén belegabalyodtam a sok mérő és csík nevekbe! Nekem még a régi personal gépem van a hozzátartozó personál csíkkal :rohog:, úgyhogy ideje lecserélnem...!!
Ti olyan ügyesen mahináltok a mérők és csíkok párosításával, kérlek segítsetek nekem a béndzsának! Kösziköszi :dr_24::dr_24:


AC Go-hoz az Optimum csík is jó. Mi is azzal használjuk. Minimális eltérés van a saját csíkja és az optimum csík között.
Remélem, még nem késtem el a válasszal.
 

dg

Őstag
sziasztok!

a félelmem be igazolodott.cukros lettem!fogytam 20kg,fáradékonyság,napi 4-5liter viz ivás,gondoltam veszek 1 vércukor méröt.éhomi 12-14 nagy kajálás után 21-24...
szép értékek,nehéz elfogadni de el kell mennem orvoshoz.39 évesen,hát,késöbbre vártam a betegségeket... kitudja miota van és mikett tett már tönkre bennem!!!

huzom halasztom a dokit(tudom nem kéne)biztassatok!! :)


Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Mielőbb, sőt, sürgősen menj orvoshoz!
A sok ivás, a fáradékonyság, stb... ez mind annak a jele, hogy az anyagcseréd már teljesen kisiklott, s a szervezet egy ideig próbál kompenzálni, de aztán már nem tud, s súlyos állapotba is kerülhetsz, ha vársz. Ne tarts a szövődményektől, az inkább azokat fenyegeti, akik nem veszik észre magukon ezeket a tüneteket, mert bár magasabb cukrokkal élnek, akár évtizedekig, nem annyira magassal, hogy ketoacidózisos állapotba kerüljenek.
Meglepni már úgysem fognak a kórházban, viszont egy-kettőre jobban leszel, ha kap a szervezeted inzulint!
 

Rami

Tag
AC Go-hoz az Optimum csík is jó. Mi is azzal használjuk. Minimális eltérés van a saját csíkja és az optimum csík között.
Remélem, még nem késtem el a válasszal.

Somcsika!
Nagyon köszönöm! :hurra:
Holnap megyek felíratom az Optimum tesztcsíkotat!
A gyógyszertárban pedig megrendelem a vc mérőt!
Mégegyszer köszi!
 

rugach

Új tag
vércukormérő

[Sziasztok.

Mi lehet az oka,hogy az Accu Chek készülékhez nincs TB támogatás?
Tudom,hogy lehetne olyat használnom,amire van,de hát mint a legtöbb terméknél általában,ki alakul egy tábor,mely azt a bizonyosat tartja a legjobbnak.Én is így vagyok az Accu Chek készülékkel,melyet nagyon jónak tartok.Ami nekem az egyik legszimpatikusabb benne,az az,hogy a vérplazmából mér,amit a laborban is mérnek.Tehát ezért nagyon is megbízható és jól visszaadja az aktuális állapotot
 
Oldal tetejére