Vércukormérők

Sani

Új tag
Ezért fontos, hogy a cukorbeteg kellően alátámasztva ismerje a betegségét és tudjon helyesen dönteni, helyesen kezelni magát. Nagyon fontos a jó önmenedzselés.!!!!
És ez megfelelő ismeretek nélkül lehetetlen.
 

Sani

Új tag
Egyébként én is azt a kütyüt várom (mindegy, hogy cukimérő, vagy pumpa), amibe a bevitt CH-t is bele lehet írni.

Az én pumpámban ( Animas IR 1200) be lehet vinni, sőt, még azt is ki lehet számoltatni a géppel, hogyha 12 a vc, akkor mennyi inzulint adjon be, hogy 5 legyen.

+ az elfogyasztott ch-nál és a megadott vc értéknél mennyi inzulint adjon be. :arrow: ezt a fukciót én nem szoktam használni, mert fejben gyorsabb kiszámolni, hogyha nem jó a cukim, akkor mennyi inzulint kell adagolni, ill. ha eszem, az mennyi ch és ahhoz mennyi inzulin kell.
 

Zsu77

Új tag
Egyfajta manager-kalkulátor szerűségként miért ne lehetne már most elérhető digitális naplóvá fejleszteni egy mérőt...nem?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azzal még -szerintem - ne lennénk sokkal előbbre.
Mert nem minden embernél ugyanaz a bevitt ch-ra az inzulinigény...+ még nagyon sok minden befolyásolja a cukit, tehát szerintem mindent egybe kéne venni és számolni és elemezni az eredményeinket , az értékeinket és hogy ezért mit tettünk. ;)

Szerintem Te másra gondolsz, mint amire én.
Én úgy gondoltam a kütyübe való bevitelt, hogy én számolom ki a CH-nak megfelelő inzulin dózist, de a CH mennyiségét, mint információt regisztrálom vagy a pumpába vagy a cukormérőbe. Így a számtangépre való áttöltéskor a dátumhoz két érték tartozik. Pumpa esetében a CH és az inzulin egység, vc mérő esetében pedig CH és vércukor értéke. Mivel az én letöltőkémen egymásra lehet vetíteni a cukormérő és a pumpa adatait, már csak a CH hiányzik a táblázatból.

Amire Te gondosz az pedig tényleg nem járható út, mivel hiába "tud" számolni a pumpa, nem tudja figyelembe venni a rengeteg ez+azt. Technikailag megoldott a helyzet, de a funkcionális gondolkodást, számolást nem fogja helyettünk elvégezni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezért fontos, hogy a cukorbeteg kellően alátámasztva ismerje a betegségét és tudjon helyesen dönteni, helyesen kezelni magát. Nagyon fontos a jó önmenedzselés.!!!!
És ez megfelelő ismeretek nélkül lehetetlen.

A logikus gondolkodás sem hátrány.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az én pumpámban ( Animas IR 1200) be lehet vinni, sőt, még azt is ki lehet számoltatni a géppel, hogyha 12 a vc, akkor mennyi inzulint adjon be, hogy 5 legyen.

+ az elfogyasztott ch-nál és a megadott vc értéknél mennyi inzulint adjon be. :arrow: ezt a fukciót én nem szoktam használni, mert fejben gyorsabb kiszámolni, hogyha nem jó a cukim, akkor mennyi inzulint kell adagolni, ill. ha eszem, az mennyi ch és ahhoz mennyi inzulin kell.

Ez nem ugyanaz, mint amire gondoltam. Logikusan gondolkodunk, és számolunk a betegségünk függvényében, nincs kétség.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az én pumpámban ( Animas IR 1200) be lehet vinni, sőt, még azt is ki lehet számoltatni a géppel, hogyha 12 a vc, akkor mennyi inzulint adjon be, hogy 5 legyen.

+ az elfogyasztott ch-nál és a megadott vc értéknél mennyi inzulint adjon be. :arrow: ezt a fukciót én nem szoktam használni, mert fejben gyorsabb kiszámolni, hogyha nem jó a cukim, akkor mennyi inzulint kell adagolni, ill. ha eszem, az mennyi ch és ahhoz mennyi inzulin kell.

A Spiritbe bele sem építettek haszna vehetetlen funkciót. A cukorbetegek 1%-a sem tudná használni (biztonsággal), mert minden nap, minden órában ugyanannyi a cukra, és mindig ugyanannyira éhes, és mindig csak ugyanazt eszi, amióta csak cukorbeteg.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyfajta manager-kalkulátor szerűségként miért ne lehetne már most elérhető digitális naplóvá fejleszteni egy mérőt...nem?

Hát ez az, eztet izélom én is! Praktikusan, bonyodalom nélkül. Nem az a kérdés, hogy miért nincs ilyen, mert van, hanem az, hogy nálunk miért nem elérhető.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az inzulin dózis meghatározása teljes cikk, Fövényi József Funkcionális Inzlinterápia című könyvéből
 

Csatolások

  • Nem az inzulinhoz igazítjuk az életet.doc
    37.5 KB · Olvasás: 17

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata a mindentmegtaláló épp fönt volt!;)
Kata!Már megint remekelsz!Én is merülök!!!:D

Ez már rég meg volt nekem, de pont azért nem hencegtem vele, mert az orvosok mindig figyelmeztetnek a táblázatok és számítási képletek esetében, hogy azok csak nagyon nagy vonalakban irányadók, mivel a tapasztalatuk az, hogy ha egy cukorbeteg rátalál egy ilyenre, akkor azonnal a tematika szerint elkezdi átformálni a saját beállítását, és sok esetben a végeredmény egy kaotikus, felborult cukoregyensúly.
Ezek a táblázatok az orvosoknak készültek, hogy ezek alapján lőjék be (titrálják) a páciens napi dózisait. Ezek nem olyan egyszerű dolgok, hogy csak úgy neki lehetne esni, és mindenkire "ráhúzni". Nagyon sok egyénre vonatkozó finomításra van szükség, amihez kellő tapasztalat szükséges.
 

bioszaky

Új tag
Megnéztem a 77 Elektronika weboldalát. Tényleg van jó fejlesztés.
A SensoCard kártyavékonyságú, nagy könnyebbség lenne. A hivatkozott sok extra funkciót nem találtam, de már a kicsi méret is nagy dolog. De miért csak export?
Már csak a legfeljebb toll vastagságú ujjszúró és a minimális méretű tesztcsík kell, és készen van az optimális szett.
 

laffi

Tag
Tudtommal a Medtronic gépbe bevihető a megevett ch és gépretöltéskor ez be is kerül a gépbe. Mindez a bolusvarázsló menüpont alatt elérhető. De sztem az egésznek csak szenzorral együtt van értelme, az pedig ugye elég drága.
Amúgy most pont szenzorom van, 1 hét múlva kiértékelés, azután többet tudok erről mesélni.
 
Megnéztem a 77 Elektronika weboldalát. Tényleg van jó fejlesztés.
A SensoCard kártyavékonyságú, nagy könnyebbség lenne. A hivatkozott sok extra funkciót nem találtam, de már a kicsi méret is nagy dolog. De miért csak export?
Már csak a legfeljebb toll vastagságú ujjszúró és a minimális méretű tesztcsík kell, és készen van az optimális szett.

A SensoCard szerintem nem 77eletronika fejlesztés, csak árulják. Ezt találtam:
http://www.industrysearch.com.au/Products/SensoCard_Blood_Glucose_Monitor-21051
Egyébként nagyon szimpatikus gép :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Függetlenül attól, hogy én az Accu- Chek Compact plus-t nem ismerem, sokszor gondoltam rá, hogy milyen jó lenne egy olyan vc mérő, amit az ember csak odatesz, és mindent "elintéz", egy mozdulattal.
A Compact Plus elérhető egyáltalán Mo-n? Mert sehol nem találtam, csak privát hirdetésekben kínálták eladásra, ahogy itt a neten nézegettem.

Na fiúk, lányok, sikerült utána járnom a dolgoknak. Sajna a Roche Magyarország nem kívánja behozni ezt a fajta cukormérő készüléket. Azért van fent a neten magyar nyelvű tájékoztató, mert egy cég már behozta, de nyert vele piacot, mivel a csík nem volt támogatott, (gondolom beszerezni sem lehetett) és elkövetett egy nagy hibát. Mégpedig azt, hogy az amerikai szabványnak megfeleően a gép mg/dl-ben mérte a cukit, nálunk ugye mmol/l a szabvány. Mivel a cég nem végeztette el az átalakítást, így nálunk szinte használhatatlan, ill. értelmetlen.
Ez van, ezt sikerült kinyomoznom.
 

dg

Őstag
Szuper vagy Teki!

azért az bosszantó, hogy vannak technikailag jobb és jobb dolgok, de Mo-ra egyszerűen nem hozzák be (nyilván anyagi okokból -- vagy inkább remélem, hogy "csak" ezért).
 
Oldal tetejére