Vércukormérők

blaci

Őstag
Öööö...eztet a közmegaszondást nem ismerem,de ha Laci hoz egy szintit,akkor én dobolom hozzá a tam-tam-ot!Na.Az lesz olyan szörnyű,hogy majd egyből beleegyeznek mindenbe,csak hagyjam abba!:lol:

Na az már tuti, megaztán tudok ám én nagyon hamisan is játszani...-:rolleyes::mrgreen: Ja, és nem csak kártyával...- :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Zsu77

Új tag
Arany életed van. Az én üzemorvosomhoz 3 havonta el kellett menni, hogy bepöcsételje a kiskönyvembe, hogy ALKALMAS. Mert bizony a számtangép előtt baromi nagy veszélyben vagyok ám, ha hipozok. Aztán sikerült vele megbeszélnem, hogy ne kelljen ilyen sűrűn mennem, így megengedte, hogy akkor menjek, amikor a diabról egyébként is a kezemben van egy nagyobb labor eredmény. Ja, mert hát azt neki látnia kell.

Hát ez érdekes.Még most is így van?Én több,mint egy évet dolgoztam egy irodában a diszpécseres Gyöngyivel,de ilyen neki nem volt...:shock:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát ez érdekes.Még most is így van?Én több,mint egy évet dolgoztam egy irodában a diszpécseres Gyöngyivel,de ilyen neki nem volt...:shock:
Még most is így van. De biztosan tudod, hogy az ismerősödnek milyen időközönként kellett megjelennie az üzemorvosnál? Meg egy ugyanazon üzemorvoshoz tartoztunk? A vasgyárban 5 üzemorvos van. Mi dolgozók pedig ezer féle más munkakörben. A diszpécseres Gyöngyi állományilag is hozzánk tartozik?
Gyöngyinek nem kell menni, nekem kell mennem.
 

Zsu77

Új tag
Még most is így van. De biztosan tudod, hogy az ismerősödnek milyen időközönként kellett megjelennie az üzemorvosnál? Meg egy ugyanazon üzemorvoshoz tartoztunk? A vasgyárban 5 üzemorvos van. Mi dolgozók pedig ezer féle más munkakörben. A diszpécseres Gyöngyi állományilag is hozzánk tartozik?
Gyöngyinek nem kell menni, nekem kell mennem.

Hát ezt nem tudtam,hogy 5 orvos van és csak csodálkoztam azon amit írtál,gondolom ez nem gond.Bocsánat,ha igen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát ezt nem tudtam,hogy 5 orvos van és csak csodálkoztam azon amit írtál,gondolom ez nem gond.Bocsánat,ha igen.
Miért lenne gond? A hátam közepére púp, hogy az én üzemorvosom negyed-fél évente látni akar, a másiknak elég voltam évente, ugyanabban a munkakörben.
 
..... a Dcont Optimum vc. mérőt használom, az onnan letöltött adatokkal használható e a program vagy csak az AC mérő adataival?
Tisztelettel:
B. Laci
A program a D Cont vércukormérő család segítégével tárolt adatokat (Excel formátumba konvertált) is tud kezelni, nem csak az AC mérő adataiból készített (Word formátumú) adatokkal használhatő.
 

blaci

Őstag
A program a D Cont vércukormérő család segítégével tárolt adatokat (Excel formátumba konvertált) is tud kezelni, nem csak az AC mérő adataiból készített (Word formátumú) adatokkal használhatő.

Kedves Pál!
Köszönöm szépen a választ. Én szívesen kipróbálnám ezt az összehasonlító programot, ha lehet kérnék egy kis segítséget is a program használatához. Írtam privát üzenetet. Köszönöm előre is.
Üdv.,
Laci
 
Vércukorszint. Program 350 mérés számára

Kérek mindenkit, aki letöltötte blogomból a 350 adat számára készített programot, hogy frissítse (töltse le újra) . Legtöbb 350 adatot tud kezelni a program, többet nem. Hamarosan feltöltök egy 500 adatot kezelő programot is, ez elegendő lesz a D-Cont Optimum vércukormérőt használók számára is.
__________________
 
Sziasztok!
Láttátok már az új accu-chek active vércukormérőt?

Felhőtlen utazás cukorbetegség mellett (x) - ebben a cikkben van kép... a cikk alján link, ami elvisz a mérő oldalára
Én már láttam :p, hivatásból és érdeklődésből is szemezgettem a cikkből :).
Pozitívum: szerintem jól nézi ki a mérő. Mivel még nem használtam ezért a többiről nem tudok nyilatkozni.
Negatívum: a barna papírzacsira photoshoppolt mérő. Na, az nagyon gáz lett, mármint marketing szempontból :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Láttátok már az új accu-chek active vércukormérőt?

Felhőtlen utazás cukorbetegség mellett (x) - ebben a cikkben van kép... a cikk alján link, ami elvisz a mérő oldalára

Ma reggel láttam először, és kapásból hiányolom azt az adatot, hogy hány tárhelyes a memória. Úgy látom, hogy a hagyományos AC csík való bele, ami lassan elavultnak számít a maga 2 mikroliteres vércsepp igényével. Szinte mindenben megegyezik az én 5 éves AC-mel. Amit újdonságnak látok, az az, hogy tud 30 napos átlagolást is, de szerintem ez csak egy új design. Szívesen megtudnék róla többet is, és ha valóban többet tud, mint a mostani AC-m, akkor tovább gondolkodom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Senkit nem szeretnék erről az új AC-ről lebeszélni, mert még mindig ezt találom a legjobbnak a nálunk kaphatók közül, csak az én igényeimet már nem elégíti ki. Tehát ha valaki új cukimérőn gondolkodik, akkor ezt mindenképpen ajánlom.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jókat találtál Kata :) talán nem is kell 10 év, legyünk optimisták: lehet hogy 5 év múlva hozzáférhető lesz :)
5 év???? 5 éve nyúzom az AC Active-omat, akkor leesett az állam, ma már múzeumba való, más után csorog a nyálam. Egész életemben csorogni fog?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Jóvanna, kicsit cicikusnak szántam a hozzászólást, de belátom nem jött le... Sajna, lehet még több idő is kell, mint, amit te írtál... legalábbis, ha támogatott formában szeretne valaki hozzájutni... mert hát gondolom jó pénzért a megjelenés pillanatában bárki beszerezheti... nem is néztem, bizti speckó csík is való hozzá.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jóvanna, kicsit cicikusnak szántam a hozzászólást, de belátom nem jött le... Sajna, lehet még több idő is kell, mint, amit te írtál... legalábbis, ha támogatott formában szeretne valaki hozzájutni... mert hát gondolom jó pénzért a megjelenés pillanatában bárki beszerezheti... nem is néztem, bizti speckó csík is való hozzá.
Jaj nekem, már érteni, így lejött. Sajna igazad van, mert pont a támogatás hiányában nem éri meg beszerezni. De még támogatás nélkül is necces beszerezni, mert nem az alapgép beszerzése a gond, hanem ahhoz a csíkot is folyamatosan külföldről kellene neten rendelgetni. És még további kérdés, hogy ahonnan megrendelnénk, ott a mmol/l, vagy a mg/dl a mértékegység. Tehát nem az alapkészülék beszerzése, hanem a fentartása a gond. Elég szomorúan hangzik ez az 5 vagy 10 év. Meg a tudat, hogy tudatosan vagyunk elnyomva, ill egy bizonyos szint alatt tartva.

Minél többet tudok meg a háttérről, és minél többet a nagyvilág kínálatáról, annál jobban bosszant a dolog.
 
Oldal tetejére