Vércukormérők

fonyul

Új tag
Personal Aktiv

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de a segítségeteket kérném. Kifogyóban vagyok a Personal Aktiv tesztcsíkokból. Valakinek nincs véletlenül ilyenből felesleges. Szívesen megvásárolnám.
köszi
 

Mellitus

Új tag
Sziasztok!

Végre megvan az új mérőm. Végül Optimum lett. Az ment közgyógyra. Nagyon szuper kis masina. Össze hasonlítottam régi DCont Personalommal és 1 tized volt az eltérés a két mérés között. Ugyan azzal a vércseppel mértem. Cseppentettem Personalra és ami az újamon maradt, azt felszivattam Optimummal. Én is vittem magammal laborba, de vénából vettek kémcsőbe és nem tudtunk cseppenteni. Azt mondta laboros hölgy, annyit tud tenni, hogy megszúrja az újam. De azt én is meg tudom. Többször össze hasonlítottam már más gépekkel. Amikor korházban voltam inzulin beállításon, az én készülékem 7 tizeddel mért többet mint a labor. Nemrég voltam házi orvosomnál, mert nagyon magas értékeim voltak, de semmi tünet. Sem szájszárazság, sem tulzott folyadék fogyasztás. Arra gyanakodtak a mérőmmel lehet a probléma. De hajszál pontosan annyit mért mint a háziorvos mérője. 3 hete voltam diabetológusomnál, ott az én gépem 1,3mal mért többet mint a diabetológiáé.

Mivel Optimunhoz új tesztcsík kell, és Personalból megmaradt 3 doboz C Teszt, én is szivesen átadnám jelképes összegért, ha esetleg valakinek szüksége van rá.

Tudom ez nem az a fórum, de ha esetleg valaki tudna segíteni hogy tudom össze kötni számítógéppel, kérem írjon PM-et. Infrám van, a Diatransfert letöltöttem, de nm működik. :(

Előre is köszönöm.

Jah és köszönöm szépen mindenkinek a véleményt és a segítséget a vércukormérő kiválasztásával kapcsolatban. :)
 

manocs

Új tag
hát akkor ide is elregélem a gondomat:
kétfajta mérőm van,Accu-chek és a personal. Eredetileg a personalt vettem meg (és hozzá a kórházi nővérke nyomására az accu ujjszúróját) de rengeteg gondom volt vele a lakáson kívű. Túl meleg, túl hideg, és tojt a fejemre. Egy ilyen alkalommal robbantunkbe a patikába és vettük meg az accut. kicsit jobban bírja a strapát, de voltak ezzel is gondok (szerinte a sátor belsejében is tűz a nap) most hőtartó kulacstokban laknak, ez is segített, de sajna a szabad levegőre így is háklisak. nem egy kínos szitum volt a világ végén, valami fellépésen emiatt. legtöbbször valahogy megoldottam (fújtam, leheltem, jegeltem, bekéreckedtem a büfé hűtőjébe, tábortűznél melengedtem stb) most már viszem mindkettőt, hátha...
van olyan amit esetleg életre terveztek? és kibírja a nyári!!! sátorozást. .. vagy ez nagyon extrém ötlet??
 

Mellitus

Új tag
Szia Manocs!

Nekem 6 évig Personalom volt, most 1 hete Optimumom van. Personallal jobbára csak itthon mértem. De volt, hogy 100km-t autóztam, felmentem dokimhoz, és kérdezte itt van e a mérőm, mert össze hasonlíthatnánk diabetológia mérőjével. Felvittem az autóból és mértünk. Igaz 1,3 volt a különbség a két mérés közt, de nem kiabált, hogy túl meleg van. Pedig elég sokat időzött a forró autóban. Optimumot viszem magammal ha utazok. Tegnap is velem volt, amíg vásároltunk kint volt az autóban a napon. Haza értem, behoztam az autóból és mértem. Még soha nem volt gondom egyik mérővel sem. Múlt héten megnéztem az Optimumhoz kapott DVD videó anyagát. Ott is felhívják a figyelmet, hogy óvni kell a szélsőséges hőmérséklettől. Csodálkoztam, mert nálam soha nem volt ilyen jellegü probléma. Tűző napon nem használtam igaz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
hát akkor ide is elregélem a gondomat:
kétfajta mérőm van,Accu-chek és a personal. Eredetileg a personalt vettem meg (és hozzá a kórházi nővérke nyomására az accu ujjszúróját) de rengeteg gondom volt vele a lakáson kívű. Túl meleg, túl hideg, és tojt a fejemre. Egy ilyen alkalommal robbantunkbe a patikába és vettük meg az accut. kicsit jobban bírja a strapát, de voltak ezzel is gondok (szerinte a sátor belsejében is tűz a nap) most hőtartó kulacstokban laknak, ez is segített, de sajna a szabad levegőre így is háklisak. nem egy kínos szitum volt a világ végén, valami fellépésen emiatt. legtöbbször valahogy megoldottam (fújtam, leheltem, jegeltem, bekéreckedtem a büfé hűtőjébe, tábortűznél melengedtem stb) most már viszem mindkettőt, hátha...
van olyan amit esetleg életre terveztek? és kibírja a nyári!!! sátorozást. .. vagy ez nagyon extrém ötlet??
Manocs, erre van egy nagyon jól bevált hűtőtáska, ami tulajdonképpen a kozmetikumoknak, pl, naptej való. Itt már regéltünk is róla. Az Avonnál lehet kapni, és a mostani magazinban is benne van. Nekem van, és bizton állítom, hogy tökéletesen bevált. Több rekesze van, simán elfér benne az inzulin, cukimérő. A Balatonra mindig viszem de megjárta velem Horvátországot.
(Sőt, tökéletes helytállt, amikor nem a cuki cuccaimat raktam bele, hanem a lehűtött dobozos söröket. A strandon folyamatosan volt hideg sörünk (amíg el nem fogyott.))
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Manocs, itten van, 1399 Ft az ára, de természetesen jó fajta árukapcsolással, vagyis meg kell venned hozzá valamit, mondjuk naptejet, de így is megéri.
 

Csatolások

  • Hutotaska_akcio.jpg
    Hutotaska_akcio.jpg
    37.5 KB · Olvasás: 15
Köszönöm György hogy szóltál.
Körűl fogok nézni mérő ügyben nem gondoltam hogy ilyen különbség lehet, de nem szoktam megvenni az első helyen mndíg körűl szoktam nézni, most ezt egy zuglói segédeszköz boltban kérdeztem, mert pont itt voltam anyukámnál, de majd otthon nálunk is megérdeklődöm, így van ahogy írod Kata sokat széámít, pláne ekkora különbség.


Bocsi de ajánlanám még az internetvásárlást is elég jó áron lehet kapni a teszt csíkokat.
 

manocs

Új tag
nekem is van hasonló, a sátrazást nem nagyon bírják, az első nap még ok, de a harmadik napra már biztos hisztiznek....a hajnali hideg nem támogatott. Meg a téli kirándulás sem. Meg a 35 fokos fesztiválok nyáron. Igazából már megszoktam, számítok rá, hogy gond lesz. igen érdekes helyekre juttatott, érdekes emberekkel. Nyergesen pl a mentős jó haverom, Komáromban pedig az idősek otthonában jártam :) saccolni pedig a színkód alapján is lehet :D
csak gondoltam, a fejlesztések során majd egyszer figyelnek erre is...
 
Adatátvitel D-Cont vércukormérőkből számítógépbe

Mellitus;38764 ......... hogy tudom össze kötni számítógéppel írta:
A vércukormérő adatait a LiteLink infravörös csatolóval és a hozzátartozó DiaTransfer programmal lehet a számítógépre átvinni. A program elvégzi az adatok feldolgozását, amely eredményeképp többek között egy trend diagramot és egy statisztikai diagramot kapunk.
A számítógépen (laptopon) levő infra port és a vércukormérő infra portja között nem lehet kapcsolatot teremteni (adatot átvinni), mert más-más protokollal működnek, ezért kell a LiteLink infravörös kapcsoló.
Ha a Blogok fülre kattintasz, bal oldalon van a "Blogbejegyzések keresése". Ha ide beírod a LiteLink címkét, egy sor bejegyzést találsz az adatátvitellel kapcsolatban.










2
 

Mellitus

Új tag
Szia!

Köszönöm szépen. Erre voltam kiváncsi. Van infra portom, de akkor ezek szerint nem jó akármilyen infra port. Írtam emailt 77 Elektrónika Kft-nek. 6e ft a LiteLink. :( Ezzel sajnos akkor még várnom kell.

Köszi a segítséget! :)

Mellitus
 
...... akkor még várnom kell. ....Mellitus

Nem feltétlenül szükséges a saját csatoló. Az adatletöltéshez még egy perc sem kell. Ha a diabéteszes gondozóban vagy valamelyik ismerősnek, cukorbetegnek van LiteLink csatolója, kérd meg, engedje meg neked, hogy letöltsd a vércukormérődben levő adatokat laptopodra (esetleg otthoni számítógépedre).
 

rgyörgy

Új tag
Nem feltétlenül szükséges a saját csatoló. Az adatletöltéshez még egy perc sem kell. Ha a diabéteszes gondozóban vagy valamelyik ismerősnek, cukorbetegnek van LiteLink csatolója, kérd meg, engedje meg neked, hogy letöltsd a vércukormérődben levő adatokat laptopodra (esetleg otthoni számítógépedre).

Kedves Mellitus!
Ha Pesti vagy szívesen segítek.
 

mézesmaci

Új tag
Sziasztok!
Egy betegtárasmnak szügsége lenne egy kis seígtségre.
Ezt a cukormérőt kapta vkitől,de nincs hozzá használati útmutató,nemtudnátok segíteni?
Accu-Chek Aviva vérszukorszint mérő


Várom a válaszokat és köszönöm
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Most az újabb Dcont Personal Optimum vc. mérővel kapcsolatos újabb tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Az Optimumnak van egy funkciója ami kiszámítja a 7, 14, 30, 60, 90 nap átlagát. Ez az érték (a 90 napos) nekem 5,2 volt a mérőn (jelenleg is annyi). A ma kézhez kapott laborleletemen a HbA1c pedig 5,1, ami akár a mai napom apró örömeibe is illene.:rolleyes::mrgreen: Szóval úgy tűnik hogy ez elég jól működik, de összehasonlítási alapom még nincs. Kipróbáltam a vérvétel utáni mérést is hogy ellenőrizzem a mérőt. Reggeli előtt még itthon 5,4 mmol volt. A vérvétel után rögtön mértem (reggeli után mentem) 7,1 mmol-t. A laborleleten pedig 7,2 mmol van.:rolleyes::mrgreen: További szép napot mindenkinek.

Sziasztok!
Újra leteszteltem az Optimum vc. mérőm.;):D
Most (2009.05.12.) reggeli előtt még itthon 4,6 mmol-t mértem. Reggeli után mentem a laborba, mint mindig. Ott a vérvétel után rögtön mértem, az eredmény: 6,1 mmol. A leleten pedig 6,2 mmol van.:D Csak összehasonlításképpen írtam az előző, beidézett hozzászolásomhoz ami még 2008.10.03.-án írodott.;):roll:
A HbA1C értéket nem tudtam most ellenőrizni mert hogy: "...92 napon belül a kérés nem ismételhető (8001/2006. EÜM.)"
De nem baj, nem is ezért mentem, olvastam már erről itt a fórumon, viszont más kontroll vizsgálat miatt fontos volt most elkészíteni, nem tudtam kivárni az időt. A mérőm jelenleg 4,9-es átlagot mutat, hiszek neki...nagyot most sem tévedhet.
(Az átlag 14 napos, mivel a hónap elején kezdtem a méregetést az általam szokásos előző hónap végi törlés miatt.)
Üdv.,
Laci
 

tímeácska

Őstag
Nos...
Ma beszereztem egy új kütyüt magamnak... Egy új Accu-Chek Active-ot. Bővült a készlet, most tesztelek... :mrgreen:
Dizájn beli különbségek Tímeácska felhasználói szintjén a következők:
Első dolog, ami szembetűnő volt, hogy a gombok sokkal kisebbek, mint a "nagytesójáén" (mármint, a "régi" A.-C. Active-hoz képest). Ez elsőre furi volt. Na, de ezt hamar meg lehet szokni - szerintem.
Majd' 1 centivel rövidebb az új kicsike, viszont amennyivel rövidebb, annyival szélesebb. Szerény véleményem szerint a réginek jobb fogása van, talán jobban kézreáll...
Vastagságukban nincs eltérés.
A kijelző méret az új készüléken nagyobb, illetve szélesebb, igaz, hogy csak 1 mm-rel, (lemértem :mrgreen:), de akkor is nagyobb! ;-)
Egyéb észrevételeim:
A régin egy ici-picivel nagyobbak a számok, de alig számottevő a különbség, nekem a régi gombjaira jobban ráálltak az ujjaim... (A régin ugye egymás mellett, középen vannak a nagyobb méretű gombok, az újon a szélesebb készülék 2 szélére helyezték el a -szerintem- sokkal kisebb gombocskákat.
A régin alul van a dátum - napló funkció -, kapásból ott kerestem az újon is, de csak megtaláltam :)-D), nos, az újon felül van a dátum kijelzés. A mértékegység-jelzés nem felül, hanem alul helyezkedik el a régihez képest.
Talán ennyi az össz. különbség a kijelzőkön, ezek egyáltalán nem számottevő eltérések, már ha ezeket lehet egyáltalán különbségnek nevezni... :rolleyes:
Funkcióbeli különbségek:
Jelezni lehet az étkezés előtti, és az étkezés utáni vércukrot! Ez a funkció nagyon szimpatikus számomra! :-D Jelezni a következőképpen lehet: amíg a stix, és az éppen mért cukor eredménye a kijelzőn látszik, az "s" gomb egyszeri megnyomásával egy egészt alma jelenik meg a kijelzőn, ez szimbolizálja az étkezés előtti vércukrot. Ha mégegyszer lenyomjuk ugyan ezt a gombot, akkor egy almacsutka lesz látható, ami ugye az étkezés utáni állapotot jelképezi. Ez a 2 szimbólum számomra nagyon találó!:mrgreen: Ha még egyszer megnyomjuk ezt az "s" gombot, egy csillagocska lesz látható, amivel "extra" jelzővel ellátott cukikat lehet megjelölni, mint pl. erős testmozgás utáni állapotot, vagy hypo érzetet, stb.-t. Ez is kifejezetten tetszik! Ha negyedszer is megnyomjuk, akkor a kontroll-mérés jele jelenik meg. Nos, ezek igen pozitív új funkciók (szerintem)...
Átlagot ez a készülék is tud számolni, 7-14-30 napos időintervallum átlag cukiját tudja számolni, de nem is akár hogyan! Előszöris, az összes mért adat 7-14-30 napos átlagait mutatja, majd CSAK az étkezés előtti, és CSAK az étkezés utáni v.c.-ok 7-14-30 napos átlagait is számolja! Szuper, szerintem!
Mérési adatok:
Automatikusan 350 mérési értéket tárol, dátummal, idővel, és a mérés esetleges megjelöléseivel együtt (pl. étkezés előtti érték.).
Ugyan úgy 0,6-33,3 mmol/l a mérési tartomány, mint a régebbi Active-készüléknél!
Nagyjából ennyi, egyelőre... Ha találok még különbséget/új funkciót, stb.t, jelzem... :mrgreen:

Ja, és nem tudom használni a SmartPix-szel... Valamiért nem olvassa be az adatokat... Pedig a leírása szerint kompatibilisek egymással...:neutral: De nem adom fel, még kűzdök vele... :cool:

Oh, és még valami. Az új kütyü egy szerintem szörnyűséges fekete cipzáras tokban van, ami egy igen puha anyagból készült. Nekem sokkal jobban tetszik a réginek a merev műanyag tokja, amiben kisebb eséllyel sérül a készülék, és sokkal egyszerűbb magát a mérőt, az ujjbegyszúrót, és a stixes dobozt visszapattintani, mint belebújtatgatni az új kütyü gumis, nyikló-nyeklő, és nem utolsó sorban kicsi tartójába bepasszírozni mindezeket! A mérő és az ujjbökő még csak-csak elférnek, de a stixes dobozt már úgy kell bepréselni, hogy a cipzárat be lehessen húzni. És, ugye, a régi dobozában van egy kis zárható helyecske a használt stixek, lándzsasapkák számára... Na, meg is vagyok lőve, hogy adott esetben hova is rakjam most ezeket... :oops:
Na, csak, hogy nehogy úgy tűnjön, hogy az új Active ellen beszélek:
Összességében nem rossz készülék, sőt, az új és okos funkciókat nézve, sokkal okosabb kis jószág, ugye, nem a méret és a forma a lényeg, mert ezek is nagyon jók az új készüléken, és ugyebár Mi már szétnyűttük azt a jó kis műanyag merev tokot, a zárható kis rekeszecskével együtt, ugyanis, sokszor nyitogattuk, és eltört... (Valójában egyet már teljesen kinyírtunk, a másikat csak a jószándék tartja egyben, és még kb. 3 cm... :mrgreen::rolleyes:) Igazából pedig "csak" annyiszor nyitottuk-zártuk, ahányszor erre szükség volt-> mérések alkalmával... :-D
 

Zsu77

Új tag
meg a nem mérések alkalmával
meg a felénk röpülő "jé mi ez" kérdések alkalmával
meg a "jó ég,hogy is volt" alkalmával
meg a "most hova tettem a softclixet" alkalmával
meg a "a gyerek kinyitotta" alkalmával (na ez mondjuk 3x)
meg a "remélem nem tette tönkre" alkalmával (ez is persze szorozva 3-mal)
meg a csakúgy-mit is akartam alkalmak...:p
Szóval ja...:lol:
 

tímeácska

Őstag
meg a nem mérések alkalmával
meg a felénk röpülő "jé mi ez" kérdések alkalmával
meg a "jó ég,hogy is volt" alkalmával
meg a "most hova tettem a softclixet" alkalmával
meg a "a gyerek kinyitotta" alkalmával (na ez mondjuk 3x)
meg a "remélem nem tette tönkre" alkalmával (ez is persze szorozva 3-mal)
meg a csakúgy-mit is akartam alkalmak...:p
Szóval ja...:lol:

... Na, igen... :rolleyes::cool::mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nos...
Ma beszereztem egy új kütyüt magamnak... Egy új Accu-Chek Active-ot.
Mérési adatok:
Automatikusan 350 mérési értéket tárol, dátummal, idővel, és a mérés esetleges megjelöléseivel együtt (pl. étkezés előtti érték.).
Ugyan úgy 0,6-33,3 mmol/l a mérési tartomány, mint a régebbi Active-készüléknél!
Nagyjából ennyi, egyelőre... Ha találok még különbséget/új funkciót, stb.t, jelzem... :mrgreen:

Ja, és nem tudom használni a SmartPix-szel... Valamiért nem olvassa be az adatokat... Pedig a leírása szerint kompatibilisek egymással...:neutral: De nem adom fel, még kűzdök vele... :cool:
:-D
Köszi az infot, mert nekem is most érik az új kütyü. Sokat vacakoltam, hogy kell-e, mert az már eddig is látható volt, hogy nem dobtak valami nagyot ezzel az újjal.
Egyedüli dolog, amiért mégis belevágok, az az, hogy a memoriája 350 férőhelyes, így 1 hónapot le tudok tölteni.
Viszont ha tényleg nem műxszik a Pixszel akkor kár befektetnem egy új kütyübe, ami inkább csak design. A tudása még így is messze lemarad a mai modern társaitól. Nekem rá van töltve a pixemre a legújabb verzió, lehet, hogy ezzel tudja olvasni az adatokat. De ha mégsem??? Akkor lehet, hogy én nem dobok ki rája pénzet.

Hogy mi a fenéért nem tudják behozni az AC Nanot??? A Nano mindent tud, kutyát sétáltat és hó végén kölcsön ad. Vagy az új Spirit Combo, AC Aviva párost????

Tényleg muszáj minket mesterségesen a középkorban tartani????
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nos...

Ja, és nem tudom használni a SmartPix-szel... Valamiért nem olvassa be az adatokat... Pedig a leírása szerint kompatibilisek egymással...:neutral: De nem adom fel, még kűzdök vele... :cool:

.. :-D

A dolgozóból átküldöm neked a frissítést. Talán azzal műkszik.
A frissített változat alkalmas arra, ahogy a vc mérő és a pumpa adatait egymásra vetítse diagramban is, és listázásban is. A listázás azért jó, mert dátum szerint tudod követni, hogy kikor milyen cukira mennyit zinzulint adtál be. Eddig két táblicskuból bögyölőzted össze.
 
Oldal tetejére