Vércukormérők

Csing-Fu

Új tag
Csing-Fu, nem is fog sehogyan működni sajnos, mert az orvosi műszerekhez használatos soros portos kütyük információ vesztés miatt nem mennek az usb-re átalakító eszközzel. Úgy egy-két évente felmerül ez a téma és mindig vannak lelkesek, akik ezt nem hiszik el és próbálkoznak, de fizikai okok miatt nem megy (több info jut át a soros porton és az USB-re alakítóval kevesebb, ezért nem megy).

köszi. én is lelkes voltam :) , mert a remény hal meg utoljára......
Viszont jó hír, hogy a win 7 alatt soros porton is ragyogóan működik (munkahelyi gépemen kipróbálva)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi az infót olvasom a fórumot folyamatosan, nem a hivatalos árfolyamra voltam kiváncsi.
Zsuzsa, én úgy tervezem, hogy három havonta kiíratok 6 doboz Optimumot a Go-hoz, és 3 doboz Oprtium Plust az xceedhez. Ami pluszban kell, azt pedig én is az Optimumot veszem meg a patikában teljes áron.
A pumpa szerelékei mellé én sem tudnám bevállalni a szenzor folyamatos működtetését, az egyszerűen sokunknak már megfizethetetlen.

Egyáltalán nem panaszkodás, ez a nagy valóság. Ha nem beszélünk róla, azzal csak homokba dugnánk a fejünket, vagy sokakban keltenénk olyan hamis érzetet, hogy sokan megengedhetik, mások pedig nem. Pedig inkább az az igazság, hogy csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak a folyamatos szenzorozást az egyéb költségek mellé.
 

zsuzsa

Új tag
Sajnos ez a valóság, csak szomorú mert persze szeretnénk mindig a legjobbat nyújtani, és rossz amikor ennek anyagi akadálya van, de persze azt se tudnám hová raknám rajta folyamatosan a két kanült, amikor szenvedünk így is az inzulincsomóktól.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajnos ez a valóság, csak szomorú mert persze szeretnénk mindig a legjobbat nyújtani, és rossz amikor ennek anyagi akadálya van, de persze azt se tudnám hová raknám rajta folyamatosan a két kanült, amikor szenvedünk így is az inzulincsomóktól.
Ha nem is lenne folyamatosan rajta a két kanül, azért jó lenne, ha te dönthetnéd el, hogy amikor szüksége van Tibusnak a szenzorozásra, akkor fel tudd tenni. Ez lenne az igazi szabadság. Sajna az anyagiak meghatározzák ezt a szabadságot.
 

somcsika

Aktív tag
Fiúk, Lányok

Akkor mégegyszer a pontosítás kedvéért, légyszi erősítsetek meg, hogy jól értelmeztem az eddig leírtakat.
Az Accu Check Go vércukormérőt lehet használni és jól működik a Dcont Personal Optimum tesztcsíkjával? (Ez az amit közgyógyra kaptunk és dobozza kb. 500 Ft.)
Most csak a megerősítésre várok, hogy akkor valóban megvehetem-e (tartaléknak) a használhatósági infóért, (mármint a kódolásra gondolok) később jelentkezzem.
 

blaci

Őstag
Fiúk, Lányok

Akkor mégegyszer a pontosítás kedvéért, légyszi erősítsetek meg, hogy jól értelmeztem az eddig leírtakat.
Az Accu Check Go vércukormérőt lehet használni és jól működik a Dcont Personal Optimum tesztcsíkjával? (Ez az amit közgyógyra kaptunk és dobozza kb. 500 Ft.)
Most csak a megerősítésre várok, hogy akkor valóban megvehetem-e (tartaléknak) a használhatósági infóért, (mármint a kódolásra gondolok) később jelentkezzem.

Igen! - ;):D
 

blaci

Őstag
Gyors vagy.:D

Igenis, értettem.

:dr_24:

Igazán nincs mit, nagyon szívesen!;)

Ha elolvasod a topikot a 185. oldaltól (+ a néhány azt követő oldal) minden felmerülő kérdésedre választ fogsz kapni ezzel kapcsolatban...! De ha mégis lenne akkor szívesen válaszolok én is, már jó ideje így használom a Go mérőt és az Optimum csíkot! Jó is az... :D
Üdv.,
Laci ...aki 186/#1859. hozzászólás!:cool::dr_31::D
 

somcsika

Aktív tag
Folyamatosan olasom a fórumot, de számomra még sok minden van ami nem úgy egyértelmű ahogy nektek. Pl. az Xceed-nél is megörültem amikor valaki azt írta, hogy optimum csíkkal is használható, csak később derült ki, hogy ő az optimum pluszra gondolt.
Ezért is kérdeztem rá most konkrétan.

Üdv
Zsuzsi.... aki köszöni szépen.:dr_31::D
 

blaci

Őstag
Szia Somcsika!
Igen, mondjuk ezt megértem, nekem még így öt év után se minden egyértelmű…sőt!;)

Azt nem tudom ki írta, hogy az Optimum csík (az a Dcont-os!) használható az Xceed mérővel de szerintem Ő nem az Optimumra gondolt hanem az Optium Plus csíkra. A kettő teljesen különbözik egymástól, viszont a Go csíkja és a Dcont Optimum csík teljesen egyforma. Ezért is lehet csereberélni és használni őket. Igen, fordítva is működik! Szóval a Go csíkot lehet használni a Dcont Optimum géppel is…csak éppen értelme nincs mert úgy nem gazdaságos… A Go csíkjára nincsen támogatás, teljes áron lehet csak megvenni ami elég drága. Az Xceed mérő neve is Optium Xceed és ehhez való az Optium Plus tesztcsík csak nem szokták mindig kiírni és ezért lehet félreérthető vagy az is lehet, hogy egyszerűen csak elírás volt.
Mondjuk a nevek nagyon hasonlóak ezért nem egyszerű eligazodni, de hát ez van…
Üdv.,
Laci ...aki reméli nem keveredett bele nagyon a fentiekbe, ha igen javítsatok ám ki...!:dr_24:

Ui.: Azt nem tudom, hogy pl. az Optium Xceed és az Optium Omega vércukormérő csíkja megegyezik-e vagy az is különböző. Ha valaki megtudná mondani azt megköszönném.
Péter, esetleg? (Csak mint hozzáértő és első számú illetékes.) :dr_31::cool::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ui.: Azt nem tudom, hogy pl. az Optium Xceed és az Optium Omega vércukormérő csíkja megegyezik-e vagy az is különböző. Ha valaki megtudná mondani azt megköszönném.
Péter, esetleg? (Csak mint hozzáértő és első számú illetékes.) :dr_31::cool::D
Én vagyok a Péter, őt kiküldetésbe küldtem.:D
Az Xceed és az Omega csíkja eltér egymástól, nem kompatibilis. Sajna nem helyettesíthető. Az Omega nem került be a TB támogatásba.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az Optimum és Optium tényleg könnyen összetéveszthető, figyelni kell rá.

77 Elektronika Kft. csíkja: Optimum Teszt

Abbott cég csíkja: Optium Plus
 

somcsika

Aktív tag
Biztosan ezért tévesztettem össze őket.

Terepszállás - Terpeszállás:rohog:
Pedig nem is vagyok diszlexiás.:D
Most jövök a városból és rendeltem egy go-t.
Péntekre lesz itt.:hurra:
 

gabibaba

Aktív tag
Ha az AC Active mérőnkbe csak nagyon nehezen lehet betuszkolni a csíkot, akkor szervíz, vagy van valami trükk- szétszedem, kimosom?
 
Ha az AC Active mérőnkbe csak nagyon nehezen lehet betuszkolni a csíkot, akkor szervíz, vagy van valami trükk- szétszedem, kimosom?

Nem biztos, hogy a mérő házának a hibája...2 napja észlelem, hogy van néhány olyan Personal Aktív csíkom, amit nem tudok betolni a mérő házába. Csak félretettem, nem dobtam ki, mert sajnáltam. Remélem, lehet csinálni vele valamit. Te is ilyen csíkot használsz?
 

borka

Őstag
Már a többedik doboz. De akkor szétszedem, hátha beleragadt valami.

Sajnos már én is jártam így 1 dobozzal.
Ha tudjátok vágjatok le belőle 1 picikét,vagy pedig négysőgletes tűreszelővel ki kell bővíteni a nyílást egy hangyányit.(A Sándor súgta)Persze ki kell venni a gépből!!!!!!!!
 

gabibaba

Aktív tag
Nem biztos, hogy a mérő házának a hibája...2 napja észlelem, hogy van néhány olyan Personal Aktív csíkom, amit nem tudok betolni a mérő házába. Csak félretettem, nem dobtam ki, mert sajnáltam. Remélem, lehet csinálni vele valamit. Te is ilyen csíkot használsz?

Régebben szoktunk, de egy időben annyira máshogy mért, h saját csíkot íratunk.

Köszi a tippeket, sorban kipróbálom. :hurra: A reszelőst a végére hagynám, azt hiszem :rohog:.
 
Oldal tetejére