Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
Betegesnek nem beteges, minket a betegrendelésen szinte soha nem látnak. Attól nem kell félnem hogy sokat leszek e miatt betegállományba. Nem is szeretném. Én úgy vagyok vele hogy igyekszem maximálisan teljesíteni, ellátni a feladatomat, és ha ezen a téren nincs hoányosság, akkor számíthatok a toleranciára a gyerek terén is.
 

zsuzsa

Új tag
Szerintem egyébként mindegy milyen mérőt viszünk az oviba mindegyiket egyfórmán könnyű kezelni, és mivel egyiket sem ismerik, azt fogják megszokni amelyikkel indítunk, csak ne cserélgessük havonta, mert az örületbe kergetjük vele őket.
A telefon az amit még plusszban biztos fogok mellékellni a gyerekhez, engem nagyon megnyugtat.
 

tímeácska

Őstag
Szerintem egyébként mindegy milyen mérőt viszünk az oviba mindegyiket egyfórmán könnyű kezelni, és mivel egyiket sem ismerik, azt fogják megszokni amelyikkel indítunk, csak ne cserélgessük havonta, mert az örületbe kergetjük vele őket.
A telefon az amit még plusszban biztos fogok mellékellni a gyerekhez, engem nagyon megnyugtat.

Én is csak egy fajta cukimérőt fogok mellékelni, egy telefonnal a gyerek mellé...:cool:
 

ildikó

Új tag
Délelőttre nem vállalják csak úgy ha ott lennék, én meg egész nap nem ülök az ovódában.

Azt aki ilyent mond, nem értem, hogy hogy gondolja. Ok, hogy mindent megteszünk a gyerkőcökért, de azért ez már túlzás. Mondja azt, hogy ok anyuka, óránként szaladjon be cukrot mérni.
 

tímeácska

Őstag
Délelőttre nem vállalják csak úgy ha ott lennék, én meg egész nap nem ülök az ovódában.

Azt aki ilyent mond, nem értem, hogy hogy gondolja. Ok, hogy mindent megteszünk a gyerkőcökért, de azért ez már túlzás. Mondja azt, hogy ok anyuka, óránként szaladjon be cukrot mérni.

Pedig sajnos nagyon sok helyen hasonló a hozzáállás... Jó lenne ezen változtatni... Sajnos, félnek az óvónénik... De majd mi jól megedukáljuk Őket!:D:D:D;)
 

ildikó

Új tag
Remélem működni fog, még nem tudom hogyan fogjak hozzá majd az ovónénik kiképzésének, nagyon megrémíteni sem szeretném őket, nekünk még glukagont nem kellett használlni, nem szertném ha épp az oviban kerülne rá sor, mert későn észlelnek valamit, bár ahhoz már nagyon késő kell hogy legyen, de a tartozékokhoz hozzátartozik, és tudni kell többek között ezt is hazsznállni. Én is területen és irodában egyaránt vagyok, de nem kötött a munkarend, lesz lehetőségem többszőr ránézni. Azt már kérdezték hogy a sírás milyen irányba viszi. Hát ha valamiért balhézik, és felspanolja magát, vagy sérelem éri, akár utánam sír akár játékért. bár ritkán van ilyen de az mindíg megemeli. Mondtam hogy ha rendesen megeszi akkor és azt amit viszek, akkor a cukra nem eshet le elvileg, de figyelembe kell venni a mozgást, hogy éppen egész nap az udvaron vannak, vagy esik és a csoportszobában mojolnak. Nagyon félek tőle hogy elengedem, de muszály önálósodni kell, és az iskolában sem lesz olyan, hogy nem megy mert 12 es cukra. Mondtam hogy a magasabb közvetlenűl nem veszélyezteti, csak az alacsony. Ha magas egy fél óra múlva mérjenek újból ha felfelé megy akkor szólnak bemegyek, és ellenőrzöm a pumpát, vagy szükség esetén rákorrigálok. Hát nem lesz egyszerű, de valószínű csak az elején. Azt sem szeretném ha sok lennék az ovóniknek, szeretném ha azt éreznék hogy bízom bennük, és partnernek tekintem őket a ygerek kezelésében. Ha 10 percenként a nyakukra járok nagyon fognak utállni. Pedig az elején biztos így lesz. A bölcsibe is így volt, pedig akkor még egészséges volt, de akár hányszor mentem valahová, mindíg utba ejtettem és benéztem hozzá hogy minden ok e. Csak a kerítésen keresztűl de már tudták hogy anyuka időnként felbukkan.

Igen, én is így vagyok vele, hogy nagyon megilyeszteni sem akarom az óvónénit, de azt is szeretném, hogy komolyan vegyék. Péter nem fog ott enni, de azért egyszer kellene mérni, az udvarra menés előtt, és szükség szerint megetetni. Péternél tuti, hogy felmegy a cukra, ha sokat sír. És nálunk elvileg nincs beszoktatás, és tuti, hogy fog utánam sírni. Úgyhogy nálunk valami beszoktatás féle biztos, hogy kell. Én is nagyon féltem, és ő ezt biztos, hogy érzi. És én is adok a gyerekhez telefont. Így az óvónő bármikor felhívhat, ha nem tudja, hogy mit csináljon. Én itthon vagyok a picurral, de kocsival 5 perc alatt az oviban vagyok.
 

ildikó

Új tag
Betegesnek nem beteges, minket a betegrendelésen szinte soha nem látnak. Attól nem kell félnem hogy sokat leszek e miatt betegállományba. Nem is szeretném. Én úgy vagyok vele hogy igyekszem maximálisan teljesíteni, ellátni a feladatomat, és ha ezen a téren nincs hoányosság, akkor számíthatok a toleranciára a gyerek terén is.

Arra készülj fel, hogy többet lesz beteg, márcsak a közösség miatt is. Az első év általában így telik el. Péter sem beteges szerencsére. Ezt is jó lenne az oviban megértetni, hogyha valami baci-féle (nem sima náthára gondolok, hanem hányás-hasmenés)van kialakulóban, jó lenne, ha szólnának időben, mert nekünk egy ilyen nagy gáz, szinte egyenlő a kórházzal.

Nagyon sok függ az óvónéni hozzáállásától. Lehet, hogy naív vagyok, de valaki azért lesz óvónéni, mert szereti a gyerekeket, és szerintem akkor min. hogy megtanulja a cukormérést, és együttműködik az anyukával. Naív vagyok?

Vannak jó példák is, a drnénink kisfiát teljesen ellátják az oviban, telefonos egyeztetés után. Tök jó!
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Képzeljétek, mi történt. Ma elvitték az ovisokat buszos kirándulásra az óvónénik, 9-16-ig. Kaját szépen csomagoltam, a tízórait még indulás előtt az oviban megette, szóltam, hogy ne felejtsék el az almát, olyan 11 körül, aztán erősen drukkoltam, hogy minden rendben menjen. Daninak reggel elmagyaráztam, hogy melyik az ebédje, hogy ha nasizni akar, van kis összevágott sárgarépa, karalábé, meg néhány vékony kis canderel nápolyi. Ehhez képest, 4-kor, mikor jönnek vissza, tiszta karikásak a szemei, remeg a keze, és iszonyú éhes. A kis drágám nem ette meg az ebédjét, nem tudni miért, csak az almát, és a karalábét meg a sárgarépát ette. Hát, erre senki sem számított. Mondta az óvónéni, hogy az látták ugyan, hogy eszik, de nem figyelték, hogy mit. :) Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj...
Kriszta
 

zsuzsa

Új tag
A hányás hasmenéses vírust mi mindíg elkapjuk, most legutóbb egy hétig inkább nem vittük, mert felütötte a fejét, és nem akartam hogy elkapja. Ez így megoldható ha időben tud róla az ember. A bölcsiben sem kapott el lépten nyomon mindent, majd 1 évig volt bölcsődés. Ezért a közösségi dolgokon már talán túlvagyunk.
Néha én érzem rosszúl magam, hogy nem ülnék ott egész nap vele az ovódában, mert ha erre van szükség ezt kellene tennem. De ez nem így van, egy részt nem ovódás úgy a gyerek hogy anyuka ott van az öltözőben, és ugrásra kész. Most is ez a gond, én ott vagyok az oviban, mindennel hozzám rohangál, az ovónéni kiengedi, és volt már hogy megyek a csoportba, tibike hol van? felment hozzád, hozzám nem jött, na akkor hol van, a mosdóban volt, de erről nem tudott senki. Hát így legyek nyugodt, nem tudom mikor ki figyel rá. Nem működik hogy a gyerek önállósodjon, de én ott ülök a nyakán. szeretném ha ugyanúgy élne és telnének a hétköznapjai mint az ovisoké. Az jó hogy otthon vagy a kicsivel, így azért könnyebben megoldod a dolgot.
 

zsuzsa

Új tag
Ez az ovi ahová viszem Kisjuhocska ovóda, katolikus ovóda, mi is azok vagyunk, bár nem gyakorljuk a vallást, de nyitottak vagyunk felé. Ez itt az ovódában annyiban nyilvánúl meg, hogy nagyon kis összetartó családias, segítőkész közösségről van szó, akik azt nézik hogy mit hogyan lehetne megoldani, segíteni. Nekünk ez most nagyon jól jön, sajnos hagyományos helyen, itt nálunk ezt nem találltam meg egyetlen oviban sem pedig 15 van a környékünkön.
 

zsuzsa

Új tag
Napocska amit írtál az nem jó, senki nem figyelte hogy mit eszik, szegény ropogtatta a répáját, éhes volt, mert alacsony volt a cukija, de nem tudta hogy amit eszik, az nem jó rá, és senki nem figyelte.
Tényleg jó hogy nem lett nagyobb baj, és időben visszaértek. Nálunk a kirándulásokra mindíg mentem, és szerintem menni is fogok, amúgy is toborozni szoktak szülőket, hogy többen legyenek, és akkor nem gond hogy ott vagyok, és figyelek rá, jó közös program. Persze ha az ember meg tudja oldani, ki tud venni szabit, van kire bizza a kisebbet, vagy ha még szopizik akkor elég nehézkes a dolog, szóval nem egyszerű minden szituációt mindíg jól megoldani, ja és előre látni hogy mi történhet. Ez jó hogy ilyeneket leírsz napocska hogy veletek már mi történt meg, mert akkor az ember erre már próbállja az ovónénit felkészíteni, hogy nem elég hogy eszik a gyerek, figyelni kell azt is hogy mit.
 

napocska

Őstag
Igen, mi is tanultunk belőle, az óvónénik is. Mondtam Daninak is, hogy ebből az esetből is látszik, hogy bár még kicsi, de meg kell tanulnia figyelni saját magára, mert az óvónénik, dadusok nem tudnak annyira figyelni, hiába tudják, hogy mi a helyzet, ott van nekik még huszonegynéhány másik gyerek. Többek közt ezért is döntöttem úgy, hogy még ovis marad egy évig, mert arra gondoltam, hogy az oviban csak jobban ránéznek, megette-e a tízóraiját pl. Legközelebb, ha kirándulnak, azért én is megyek velük :)
 

christina

Őstag
Sziasztok!
Képzeljétek, mi történt. Ma elvitték az ovisokat buszos kirándulásra az óvónénik, 9-16-ig. Kaját szépen csomagoltam, a tízórait még indulás előtt az oviban megette, szóltam, hogy ne felejtsék el az almát, olyan 11 körül, aztán erősen drukkoltam, hogy minden rendben menjen. Daninak reggel elmagyaráztam, hogy melyik az ebédje, hogy ha nasizni akar, van kis összevágott sárgarépa, karalábé, meg néhány vékony kis canderel nápolyi. Ehhez képest, 4-kor, mikor jönnek vissza, tiszta karikásak a szemei, remeg a keze, és iszonyú éhes. A kis drágám nem ette meg az ebédjét, nem tudni miért, csak az almát, és a karalábét meg a sárgarépát ette. Hát, erre senki sem számított. Mondta az óvónéni, hogy az látták ugyan, hogy eszik, de nem figyelték, hogy mit. :) Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj...
Kriszta


Hát eddig is aggódtam, hogy mi lesz az ovival, de most még jobban elment tőle a kedvem! :(
A párom pont a múltkor mondta, hogy én még akkor is aggódni fogok a fiamért, ha már nagy lesz és ő kezeli magát önállóan! :rolleyes:
 

zsuzsa

Új tag
Nincs gond az ovival, szerintem legtöbb esetben mi jobban aggódunk mint kéne, de ez nem baj. A tapasztalatom az, hogy ők sokkal gördülékenyebben veszik az akadályokat, mint mi azt gondolnánk, és eljön az az idő amikor muszály önállűsodnuk, és kicsit maguktól elkezdeni ráérezni erre az egészre. Mikor edukációs hétvégén voltunk, jó volt nézni ahogy a sok cukros gyerek vitte egymás után a cukormérőket, figyeltek egymásra, és önfeledten játszottak közben. Előbb utóbb le kell válnunk, el kell kezdeni elengedni őket, persze megfelelő körülmények közé, és segítséggel amíg szükség van rá.
 

rgyörgy

Új tag
Érdeklődöm, ismeri/használja valaki a Litelink - Vezeték nélküli adatletöltő készüléket? Forgalmazza a 77 Elektronika Kft a Dcont Personalhoz. Mi a véleményetek róla?<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<o></o>
 

Mira

Új tag
Szia rgyörgy!
Nekem van. Elég jó, ha feltöltöd az adatokat, akkor kapsz grafikonokat napi bontásban, v. összadatból, kapsz statisztikát az eredmények értékeléséről, megkapod a mért értékeket táblázatban is. Nem olyan részletes, mint a smart pix, de elég informatív. Egyszerű, az adatátvitel is egy pillanat. Min. 2 hetente érdemes az adatátvitelt megcsinálni.
 

rgyörgy

Új tag
Köszönöm Mira

Egyelőre nem tudom feltölteni az adatokat. Úgy két hónapja megrendeltem a „szerkentyűt”, de még nem kaptam értesítést, hogy mehetek érte. Lehet, hogy a vc mérőt is kicserélik, ingyen, ha erről nem lehet feltölteni az adatokat. Egyelőre csak várok.<o:p></o:p>
 
D-Cont Personal, LiteLink

...Litelink - Vezeték nélküli adatletöltő készülék....
A következő hivatkozásra kattintva, leírás található a D-Cont Personal mérőről és a LiteLink adatletöltő csatolóról.

http://drinfo.hu/forum/blog/szentgy...elhasznaloknak-d-cont-personal-diagramok.html

Egy másik hivatkozás, ahol a leolvasott adatokból az Excel programmal készült diagramok láthatók:

http://drinfo.hu/forum/blog/szentgyorgyipal/12-d-cont-personal-adatok-excel-tablazatban-1.html
 

zsuzsa

Új tag
Szia rgyörgy!
Mi is használljuk, de én többet vártam tőle. Én olyan grafikonokat szerettem volna mint a smart pixel lehet, mert igazán az egy infórmatív részletes jó grafikont ad, a litelink ilyet nem csinál. Én használltam, mert nekünk a D conthoz csak ez jó, e miatt vércukormérőt nem fogok cserálni, viszont inkább csinálltattam egy programozó ismerősömmel olyan programot, ami nagyon informatív, igaz az adatokat én fogom bevinni, de heti egyszer szánok rá időt. Én csalódtam benne.
 

rgyörgy

Új tag
A következő hivatkozásra kattintva, leírás található a D-Cont Personal mérőről és a LiteLink adatletöltő csatolóról.

Kedves szentgyörgyipál
Köszönöm a segítséget. Azt hiszem az exelbe, ha beírom a mért értékeket, részemre használható grafikont kapok. Kiugró értékek nem szoktak lenni, inkább néha alacsony.
Remélem, nem követek el nagy hibát, hogy ritkán mérek, de sajnálom az ujjaimat.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 
Oldal tetejére