Vércukormérők

Plazma cukorszint, Accu-Chek, kapilláris vér cukorszint, D-Cont Optimum, vércukormérő

Feltettem a blogomba azt az ábrát amit itt is láthattok, ott bővebben írok róla. Akiket a plazma és a kapilláris vér cukor értékek közötti különbség, valamint azok akik az Accu-Chek és a D-Cont készülékekkel való mérés iránt érdeklődnek, nézzék meg ezt a blogbejegyzést. Címe:

http://www.drinfo.hu/forum/blog/szentgyorgyipal/261-plazma-cukorszint-accu-chek-kapillaris-ver-cukorszint-d-cont-optimum-vercukormero.html
 

Csatolások

  • PlazmaKapillarisVercukorszint20100815.JPG
    PlazmaKapillarisVercukorszint20100815.JPG
    39.6 KB · Olvasás: 6

napocska

Őstag
Kipróbáltuk a Méryt, tetszik, hasonlít a Nokia 6280-ra, ami pár éve nagy sláger volt :)
A kontrolloldattal 7,7-et mér, és azt mondja, hogy :sad:.
Még rendes vércseppel nem volt ilyen "magas" érték, így azzal eddig nem tudtam kipróbálni. Az Xceed-es 4,3-nál a Méry 4,2 volt, és a 6,2-nél 5,2-t mutatott. Igaz, itt már nagyon préselni kellett a vércseppet, és az is okozhatta, hogy felhígult. Még néhányszor csinálunk majd összehasonlító mérést.
 

rugach

Új tag
Kipróbáltuk a Méryt, tetszik, hasonlít a Nokia 6280-ra, ami pár éve nagy sláger volt :)
A kontrolloldattal 7,7-et mér, és azt mondja, hogy :sad:.
Még rendes vércseppel nem volt ilyen "magas" érték, így azzal eddig nem tudtam kipróbálni. Az Xceed-es 4,3-nál a Méry 4,2 volt, és a 6,2-nél 5,2-t mutatott. Igaz, itt már nagyon préselni kellett a vércseppet, és az is okozhatta, hogy felhígult. Még néhányszor csinálunk majd összehasonlító mérést.

Csak össze ne tévesszed vele:D
 

Norci

Új tag
Sziasztok!
Gondoltam veszek itthonra egy házi vércukormérő készüléket. Sok helyről hallottam, hogy egyre több a cukorbetegségben szenvedő. Végig olvastam a fórumot, most már majdnem okos vagyok :) Szóval azt hiszem beszerzem a gépet.
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Gondoltam veszek itthonra egy házi vércukormérő készüléket. Sok helyről hallottam, hogy egyre több a cukorbetegségben szenvedő. Végig olvastam a fórumot, most már majdnem okos vagyok :) Szóval azt hiszem beszerzem a gépet.

Szia.

Üdvözlünk a fórumon.
Légyszi számolj be róla,majd,hogy melyiket választottad.:o
 

Norci

Új tag
Szia.

Üdvözlünk a fórumon.
Légyszi számolj be róla,majd,hogy melyiket választottad.:o

Bocsi, azt elfelejtettem irni, hogy örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, jó olyanoktól olvasni, akik már sokkal tapasztaltabbak nálam. Igérem, jó tanuló leszek :)
Szerintem a héten veszem meg a gépet, aztán megirom nektek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bocsi, azt elfelejtettem irni, hogy örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, jó olyanoktól olvasni, akik már sokkal tapasztaltabbak nálam. Igérem, jó tanuló leszek :)
Szerintem a héten veszem meg a gépet, aztán megirom nektek.
Szia Norci, csakis gyógyszertárban vagy gyógyászati segédeszköz boltban vedd meg. Legyen meg minden papírja, jótállása, és lehessen hozzá csíkot kapni.
 

rugach

Új tag
Sziasztok!
Gondoltam veszek itthonra egy házi vércukormérő készüléket. Sok helyről hallottam, hogy egyre több a cukorbetegségben szenvedő. Végig olvastam a fórumot, most már majdnem okos vagyok :) Szóval azt hiszem beszerzem a gépet.

A bőség zavarával fogsz küzdeni,mert annyi van.A lényeg,hogy jót válassz,ami nem megy hamar tönkre,jól és gyorsan mér.
 

szucsa

Tag
Sziasztok!

Egy ideje gondolkodom, hogy lecserélem vércukormérőmet (Dcont Personal Optimum), ugyanis a régebbi adatok kezelése és az adatletöltés ennél az eszköznél finoman szólva is nehézkes, megbízhatatlan. Hosszas tűnődés után a Méry mellett döntöttem, a csereakció miatt (2000 Ft). Adok neki egy esélyt, megnézem a szoftverét, stb.

Gondolkoztam még ujjszúró vásárlásában is (Multiclix), így felhívtam a Roche zöld számát, hogy mennyibe kerül, hol lehet kapni, stb.

És most értem el a lényeghez: azt mondta a hölgy, hogy jövő tavasszal bevezetik az Accu-chek Nano eszközt nálunk.

Itt a link: http://www.accu-chek.co.uk/microsites/avivanano/index.html

Remélem tényleg behozzák, erre 100%, hogy be fogok ruházni...
Kicsi, szép, Multiclixet adnak hozzá.

Üdv: szucsa
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hosszas tűnődés után a Méry mellett döntöttem, a csereakció miatt (2000 Ft). Adok neki egy esélyt, megnézem a szoftverét, stb.
És most értem el a lényeghez: azt mondta a hölgy, hogy jövő tavasszal bevezetik az Accu-chek Nano eszközt nálunk.

Üdv: szucsa
A Meryvel jól jársz, bár én a letöltő kütyüjét nem vettem meg.

A Nanora kb. 1 éve fáj a fogam, szuper, ha behozzák. Most a Combo pároson van a sor, azzal az Aviva kompatibilis, pedig nekem a Nano tetszett volna jobban.
 

Norci

Új tag
Szia Norci!
Mi alapján döntöttél az Aktiv mellett?
Ja igen és mi volt még esélyes?

Azért választottam végül ezt, mert két cukros ismerősöm van és ők is ezt a mérőt használják, azt mondták, hogy még soha nem volt vele problémájuk. Amúgy még ez a Méry érdekelt volna, mert egész jókat olvastam.
 
Oldal tetejére