Vércukormérők

Beszereztem egy Méry Mini mérőt, ami lényegében az "eredeti" Méry kisebb és butított változata. Ami meglepett, az az, hogy nem lehet beállítani a tesztcsík kódot. A leírás szerint gyárilag van beállítva. Ha így is megfelelő pontosságú, akkor miért is kell a kódbeállítás vagy egyes típusoknál a chipes kódolás?
Persze eddig is sejthettük, hogy a kódnak a mindennapi gyakorlatban nincs akkora jelentősége...
Végeztem pár összehasonlító mérést a két Méry-vel egyazon dobozból vett csíkokkal. A 7-8 feletti tartományban kb. 10%-kal mért kevesebbet a Mini, alacsonyabb tartományban kisebb az eltérés.
 

Jose

Új tag
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy be kell szereznem egy vércukormérő készüléket. Olvastam az írásaitokat és szimpatikus az XCeed, de ahogy olvastam elég drága hozzá a tesztcsík. Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tud-e valamit a Clever Check nevű készülékről, mert az is szimpatikus?

Előre is köszönöm a véleményeket!
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy be kell szereznem egy vércukormérő készüléket. Olvastam az írásaitokat és szimpatikus az XCeed, de ahogy olvastam elég drága hozzá a tesztcsík. Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tud-e valamit a Clever Check nevű készülékről, mert az is szimpatikus?

Előre is köszönöm a véleményeket!

Üdvözlünk a fórumon.
Lehetőleg próbálj meg olyan típusú mérőt választani, amelyiknek van Oep támogatása,és a hozzátartozó csík is támogatott.
Az Xceed-nek a a csíkja nem támogatott a másik pedig nem ismerős.
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
Ma voltunk a 2 éves kisfiúnkkal kontrollon, már fél éve cukros, és a HBA1C-je 5,8 lett, ami a doki nénink szerint túlságosan jó, és azt vettem ki a szavaiból, hogy kicsit magasabbnak kéne lenni. Szerintetek?
(3 hónapja 8,8 volt, a kiderüléskor meg tizenvmennyi..)
Én mindenesetre nagyon örülök, hogy már ennyi:)
 
Üdvözlünk a fórumon.
Lehetőleg próbálj meg olyan típusú mérőt választani, amelyiknek van Oep támogatása,és a hozzátartozó csík is támogatott.
Az Xceed-nek a a csíkja nem támogatott a másik pedig nem ismerős.

Ez tévedés, az Xceed mérő és a csík is támogatott. Lásd:
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196296&termek=optium-xceed
és
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196301&termek=optium-plus-50-db-doboz-tesztcsík

A Clever Chek általában többfunkciós műszer, vércukor és vérnyomás mérésére is alkalmas. A kérdés az hogy Jose-nak kell e mindkét funkció. Arról meg nem is beszélek hogy se a műszer, se a csík nem támogatott, tehát ez a legdrágább megoldás ami szóbajön. A taiwani TaiDoc a gyártója.
 

borka

Őstag
Ez tévedés, az Xceed mérő és a csík is támogatott. Lásd:
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196296&termek=optium-xceed
és
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310196301&termek=optium-plus-50-db-doboz-tesztcsík

A Clever Chek általában többfunkciós műszer, vércukor és vérnyomás mérésére is alkalmas. A kérdés az hogy Jose-nak kell e mindkét funkció. Arról meg nem is beszélek hogy se a műszer, se a csík nem támogatott, tehát ez a legdrágább megoldás ami szóbajön. A taiwani TaiDoc a gyártója.

Bocsi,:oops:és köszi a kiigazítást,no meg az újabb inft.:dr_31:
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Ma voltunk a 2 éves kisfiúnkkal kontrollon, már fél éve cukros, és a HBA1C-je 5,8 lett, ami a doki nénink szerint túlságosan jó, és azt vettem ki a szavaiból, hogy kicsit magasabbnak kéne lenni. Szerintetek?
(3 hónapja 8,8 volt, a kiderüléskor meg tizenvmennyi..)
Én mindenesetre nagyon örülök, hogy már ennyi:)

Erre általában azt mondják, hogy korfüggő, kisgyermekek esetében azért nem szeretik az orvosok, hogy ilyen "alacsony" a HbA1c mert azt valószínűsiti, hogy az átlag vércukorszint közel van a hypo határhoz. Egy 4-5-ös cukorszint könnyen csúszhat le hypoba. Egy kisgyermek pedig lehet, hogy némi késéssel veszi észre, vagy lehet, hogy észre sem veszi a hypot. Ezért szeretik az orvosok egy kicsit magasabban tartani a cukrot.

A 8,8-ról 3 hónap alatt az 5,8 az egyébként nagyon szuper eredmény. Véleményem szerint - mivel friss diabosok vagytok - egy a fél év alatt elért HbA1c csökkenés azt jelenti, hogy egyrészt jó a diéta, másrészt pedig, hogy a még megmaradt inzulintermelő sejtek - tekintve, hogy megkapták a támogatást - erőre kaptak, és jelentősen besegítenek a vércukorcsökknetésbe. Ezek kiszámíthatatlansága miatt sem szeretik az orvosok, hogy ilyen az eredményetek. Valószínű, hogy csökkenteni fognak az inzulinon, bármennyire is furcsán hangzik, de ez számukra kevésbé kockázatos.
 

Jose

Új tag
Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat. Támogatásra nem vagyok jogosult, ezért ennek nincs jelentősége a készülékvásárlás szempontjából. A Clever Check TD-4231 típusú készülékéről írtam korábban. A leírtak alapján jó kis készülék, csak szerintem nem nagyon ismert, ezért nem is nagyon van tapasztalat róla. Tulajdonképpen azt szeretném megtudni, hogy minden szempontot figyelembe véve támogatás nélkül melyik készüléket lenne érdemes megvásárolni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat. Támogatásra nem vagyok jogosult, ezért ennek nincs jelentősége a készülékvásárlás szempontjából. A Clever Check TD-4231 típusú készülékéről írtam korábban. A leírtak alapján jó kis készülék, csak szerintem nem nagyon ismert, ezért nem is nagyon van tapasztalat róla. Tulajdonképpen azt szeretném megtudni, hogy minden szempontot figyelembe véve támogatás nélkül melyik készüléket lenne érdemes megvásárolni?
Támogatás nélkül meg kell nézni, hogy a patikában teljes áron melyik csík a legolcsóbb. Az ehhez való gépet érdemes megvenni.

A Clever Check TD-4231-et én is tartottam a kezemben, nagyon pofás kis kütyü. Már 5 éve rám akarták sózni, mondván hamarosan támogatott lesz a csíkja. Azóta sem történt semmi. Ha havi 10 alkalommal mérsz, és megengedheted magadnak, akkor biztos jól jársz vele, de ha többször mérsz, és nincs támogatásod, akkor én nem javaslom, mert nagyon drága az üzemeltetése. (És csík sem kapható mindenhol.)

Az olcsóbb fentartású kütyük közül való gépek épp olyan jók, és megbízhatóak, mint a Clever. Ráadásul bármelyik géphez tudunk tapasztalati infot adni, a Cleverhez nem. Én is csak annyit, amit olvastam róla, meg tartottam a kezemben, de ez édes kevés.

Az oldalon visszaolvasva tényleg minden infot (furfangot) megtalálsz minden márkához.
 

Pegazus72

Új tag
Sziasztok!
Benneteket olvasva határoztam el magam, hogy megveszem a Mery v.c.mérőt. Volt elfekvőben egy DCont Cabrio, azt cseréltem be, így került 2000 Ft-ba. Nos első lelkesedésem kissé alábbhagyott. Évek óta egy Dcont Personal-t használok, nekem soha nem volt vele problémám, most azzal hasonlítgatom a Mery-t. Ma reggel hypoztam, ez nálam kb 3 mmol/l-nél már érződik. A Mary 4,1-et mért a Personal 3,2-t, gyorsan mértem mégegyet a Mery-vel és 4,2-t mutatott. Gondoltam ez picit többet mér nem akkora baj, majd megszokom. De estére sajna felment a cukrom, a Personal 14-et mért a Mery 20-at, ez azért már komoly eltérés, ráadásul gyorsan egy másik ujjból is mértem a Mery-vel az meg 18 volt. Ezek tükrében kezdem elveszíteni a bizalmamat benne. Egyébként a Personal kb jól mérte, mert a tesztcsíkja ugye színkóddal is összehasonlítható a doboz oldalán. Tudom a Mery egy képlet alapján próbálja megbecsülni a kapilláris vérből a vénás labor értéket, de ez akkor is túl nagy eltérés. Egyrészt koránt sem mindegy, hogy 14 vagy 20 (bár mindegyik rossz, most ebbe ne menjünk bele), pláne önmagához képest is szór rendesen, hisz 1 percen belül 20 majd 18. Akik használják, szoktak egymás után rögtön 2-szer 3-szor is mérni néha ellenőrzésképpen? A hozzá kapott tesztoldattal a megadott határokon belüli értéket produkál, azaz elvileg jó a készülék.
Előre is köszi a válaszokat. (egyébként 20 éve inzulinozom magamat, most napi 5-ször, tehát nem vagyok kezdő)
 
Oldal tetejére