Vércukormérők

dávid

Új tag
elolvastam igen sajnálatos az eset, de ha érdekel van egy nordisk pen de nem az amit kérsz
de ezzel is lehet dolgozni,szivesen adom és ingyen mivel én már lantus pent használok
üdv.
david
 

sünike

Új tag
Majdnem minden héten, vagy második héten csinálok, mert Deni is imádja. Deni még ráönt egy fél lityi tejfölt, én meg nem igazságosan felezem meg a szalonnát, ő kapja a kevesebbet. Vigyázok a zalakjára. :rohog: Úgyhogy összehozunk egy jégeres szalonnás csuszanapot.

Hoppácska...mitet olvasok itten???:o
Szalonnás csuszancska!:p
...a jégert becserélem veletek egy +adag csuszancsra!!!:D
Sünike;)...aki, szabad ugye csatlakozni?!:)
 

umbra08

Aktív tag
Ma nagy bakit csináltam/-tunk, annyira ki vagyok akadva!!!!

Volt ma nálunk vendégségben egy fiatal pár. Kérték, hogy nekik még soha nem néztek cukrot, mérjük már meg! Elővettem egy igazi tűt, elkezdtem fertőtleníteni, de a férjem mondta, hogy ne azzal szúrjam, hanem Tökmag Multiclixével, az nem olyan fájdalmas. Óhhh, csak tekerjek egyet a tűn. Nagyon nem fúlt hozzá a fogam. El kell hozzá mondani, hogy én "elvből" soha nem szúrok meg senkit Tökmag bökőjével (még magamat se), az az övé, az az élete, nem játék, még akkor sem, ha tár van benne, simán fordítok és tűt cserélek. Nem és kész!!! Férjem erősködött, én meg nem mondtam nemet. Fordítottunk, szúrtunk, megint fordítottunk, megint szúrtunk (2 ember). Aztán később mértünk Tökmagnak és én azzal a tűvel szúrtam, amivel a rokon srácét. Tökmag szúrása előtt nem fordítottam új tűre!!!!!!!! Erre később jöttem rá. Teljesen kiakadtam!!!! Iszonyatosan mérges voltam a férjemre, hisz ő erőltette és én már korábban többször megmondtam neki, hogy SOHA, de SOHA nem fogok megszúrni senkit Tökmag bökőjével!
Csíkunk is nagyon fogyóban volt, épphogy holnap délutánig kibírja. Kész voltam.

Annyira mérges vagyok magamra, de főleg a férjemre!!!! Ez nagy gáz ugye, hogy ugyanazzal a tűvel szúrtunk!! Ilyen hibát elkövetni????!!!!! :mad:
 

linus

Tag
Nyugi umbra, szerintem nem olyan nagy tragédia ez!!!!
Oké, nem szúrunk meg mást azzal a tűvel meg nem szúrunk más után, de ha te még mindig olyan alapos vagy mint régen hogy a cuki mérés előtt is fertőtlenítesz nem lesz baj!!!!!:)
Amúgy ha valaki azt kérni szúrjam meg a kezét, a semmire se jó másik fajtájúakat használom!
De legközelebb simán mondd meg hogy ez csak a gyereké, nem lehet vele mást megszúrni és kész! Tartsd magad ehhez!!!
És azért a multiból 2-t így elfordítani költséges is, nem???

Nyugi, nem lesz semmi baj!!!
 

umbra08

Aktív tag
Nyugi umbra, szerintem nem olyan nagy tragédia ez!!!!
Oké, nem szúrunk meg mást azzal a tűvel meg nem szúrunk más után, de ha te még mindig olyan alapos vagy mint régen hogy a cuki mérés előtt is fertőtlenítesz nem lesz baj!!!!!:)
Amúgy ha valaki azt kérni szúrjam meg a kezét, a semmire se jó másik fajtájúakat használom!
De legközelebb simán mondd meg hogy ez csak a gyereké, nem lehet vele mást megszúrni és kész! Tartsd magad ehhez!!!
És azért a multiból 2-t így elfordítani költséges is, nem???

Nyugi, nem lesz semmi baj!!!

Szia Linus!

Igen, költséges ám, a multit csak így fordítgatni, erre nem is gondoltam most, máskor meg úgy spórolok vele. Ráadásul számolgatom a csíkokat is, holnapig épphogy kibírja, már az Xceed géphez adott mintákat használom. Holnapra lesz csík a patikában.

Eddig mindig tartottam magam az elveimhez, saját apukámnál sem használtam Tökmag bökőjét.

Igen, alaposan fertőtlenítek (Bradoplus), csak akkor nem, ha épp frissen mostunk kezet vagy épp fürcsi után vagyunk. Annyira hülye voltam, úgy haragszom magamra!!!
Igen, ha magamat néha megszúrom, a régi bivalybökőt használom. Na, ne félj, máskor határozottabb leszek, nem engedek a férjemnek!!! Hú, de ideges lettem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma nagy bakit csináltam/-tunk, annyira ki vagyok akadva!!!!

Volt ma nálunk vendégségben egy fiatal pár. Kérték, hogy nekik még soha nem néztek cukrot, mérjük már meg! Elővettem egy igazi tűt, elkezdtem fertőtleníteni, de a férjem mondta, hogy ne azzal szúrjam, hanem Tökmag Multiclixével, az nem olyan fájdalmas. Óhhh, csak tekerjek egyet a tűn. Nagyon nem fúlt hozzá a fogam. El kell hozzá mondani, hogy én "elvből" soha nem szúrok meg senkit Tökmag bökőjével (még magamat se), az az övé, az az élete, nem játék, még akkor sem, ha tár van benne, simán fordítok és tűt cserélek. Nem és kész!!! Férjem erősködött, én meg nem mondtam nemet. Fordítottunk, szúrtunk, megint fordítottunk, megint szúrtunk (2 ember). Aztán később mértünk Tökmagnak és én azzal a tűvel szúrtam, amivel a rokon srácét. Tökmag szúrása előtt nem fordítottam új tűre!!!!!!!! Erre később jöttem rá. Teljesen kiakadtam!!!! Iszonyatosan mérges voltam a férjemre, hisz ő erőltette és én már korábban többször megmondtam neki, hogy SOHA, de SOHA nem fogok megszúrni senkit Tökmag bökőjével!
Csíkunk is nagyon fogyóban volt, épphogy holnap délutánig kibírja. Kész voltam.

Annyira mérges vagyok magamra, de főleg a férjemre!!!! Ez nagy gáz ugye, hogy ugyanazzal a tűvel szúrtunk!! Ilyen hibát elkövetni????!!!!! :mad:
Nem alaptalan a félelmed, mivel fertőzés, betegség lehetséges úgy is, hogy a "gazda" szervezetet nem betegíti meg, mert az immunis saját magára. Viszont áttéve egy másik szervezetre már okozhat megbetegedést. Főleg egy kicsi, még fejletlen szervezetre, mint Tökmagé, okozhat megbetegedést. De azért nem olyan vészes a helyzet, mert erre azért kicsi az esély, hogy pont egy lappangó, másnál betegséget nem okozó fertőzés legyen jelen. Lehet mérni másnak, de a tűcserére valóban figyelni kell, mert ránézésre senkinél nem lehet megállapítani, hogy van-e valami nyavalyája, akár olyan is, ami őt nem betegíti meg, de másnál okoz(hat) gondot.
A pszichés része pedig az, hogy így utólag semmiképpen ne marcangold magadat, és a férjedet se hibáztasd, mert ezzel a megtörtént eseményt nem tudod semmissé tenni. Tehát ne a múlt eseményei miatt büntesd magatokat, hanem a jövőre vonatkozóan legyen tanulság számotokra. (Ami nem jelenti, hogy a jövőben nem mértek senkinek, aki kéri, vagy szüksége van egy információs mérésre.) Szóval ne emészd magad, mert azzal a múlton nem változtatsz, a jövődet(jövőtöket) tönkreteszed.

Múlt héten én is mértem egy ismerősömnek. Tekertem, mértem, tekertem, és le van tudva az esemény.

Az Akadimpex-nél most megint akciós a Multiclix, érdemes lenne betartalékolni, főleg, hogy nálatok fogyóeszköz a bökő.
 

dg

Őstag
Én is szoktam mérni másoknak, olykor-olykor, ha kérik. Ne emészd magad, ahogy fentebb Kata írta! Bármikor előfordulhat az ilyesmi. (Én például nem régen a délutáni inzulint felejtettem el beadni Hannának, 5 és fél év után először. Vendégség volt, zűrzavar, mértem, kicsit alacsony volt a cuki, gondoltam, várok egy tíz percet, addigra emelkedik majd a nasitól... Na, késtem vagy 3 órát, mire újból eszembe jutott, cuki 17...) Ha túl sokfelé kell figyelni, az nem mindig megy zökkenőmentesen.
Viszont semmiképp ne okold a férjedet, mert nincs is miért, igazságtalanság volna. Nem tett semmi helytelent, sőt! Nekem szimpatikus, hogy rugalmasan áll hozzá a dolgokhoz, s szerintem idővel már Téged sem fog zavarni az ilyesmi, legalább is, én ezt kívánom Nektek! Azt gondolom, meglehet, hogy Tökmag is kölcsönözné a cuccot! :) Ha meg a tűcsere miatt okvetlen "bűnöst" kell keresni, akkor mindketten egyformán figyelhettetek volna erre -- de eszetekbe ne jusson ezzel foglalkozni, kicsit légy megbocsátóbb magaddal! :dr_31:
 

umbra08

Aktív tag
Nem alaptalan a félelmed, mivel fertőzés, betegség lehetséges úgy is, hogy a "gazda" szervezetet nem betegíti meg, mert az immunis saját magára. Viszont áttéve egy másik szervezetre már okozhat megbetegedést. Főleg egy kicsi, még fejletlen szervezetre, mint Tökmagé, okozhat megbetegedést. De azért nem olyan vészes a helyzet, mert erre azért kicsi az esély, hogy pont egy lappangó, másnál betegséget nem okozó fertőzés legyen jelen. Lehet mérni másnak, de a tűcserére valóban figyelni kell, mert ránézésre senkinél nem lehet megállapítani, hogy van-e valami nyavalyája, akár olyan is, ami őt nem betegíti meg, de másnál okoz(hat) gondot.
A pszichés része pedig az, hogy így utólag semmiképpen ne marcangold magadat, és a férjedet se hibáztasd, mert ezzel a megtörtént eseményt nem tudod semmissé tenni. Tehát ne a múlt eseményei miatt büntesd magatokat, hanem a jövőre vonatkozóan legyen tanulság számotokra. (Ami nem jelenti, hogy a jövőben nem mértek senkinek, aki kéri, vagy szüksége van egy információs mérésre.) Szóval ne emészd magad, mert azzal a múlton nem változtatsz, a jövődet(jövőtöket) tönkreteszed.

Múlt héten én is mértem egy ismerősömnek. Tekertem, mértem, tekertem, és le van tudva az esemény.

Az Akadimpex-nél most megint akciós a Multiclix, érdemes lenne betartalékolni, főleg, hogy nálatok fogyóeszköz a bökő.

Igen, tanulság Kata, nagyon is az!!!!!!

De jó, hogy szóltál, nemrég tönkre ment a Multiclixünk, de még nem vettünk tartalékot!!! Kihasználom az akciót! Köszi!!
 

umbra08

Aktív tag
Én is szoktam mérni másoknak, olykor-olykor, ha kérik. Ne emészd magad, ahogy fentebb Kata írta! Bármikor előfordulhat az ilyesmi. (Én például nem régen a délutáni inzulint felejtettem el beadni Hannának, 5 és fél év után először. Vendégség volt, zűrzavar, mértem, kicsit alacsony volt a cuki, gondoltam, várok egy tíz percet, addigra emelkedik majd a nasitól... Na, késtem vagy 3 órát, mire újból eszembe jutott, cuki 17...) Ha túl sokfelé kell figyelni, az nem mindig megy zökkenőmentesen.
Viszont semmiképp ne okold a férjedet, mert nincs is miért, igazságtalanság volna. Nem tett semmi helytelent, sőt! Nekem szimpatikus, hogy rugalmasan áll hozzá a dolgokhoz, s szerintem idővel már Téged sem fog zavarni az ilyesmi, legalább is, én ezt kívánom Nektek! Azt gondolom, meglehet, hogy Tökmag is kölcsönözné a cuccot! :) Ha meg a tűcsere miatt okvetlen "bűnöst" kell keresni, akkor mindketten egyformán figyelhettetek volna erre -- de eszetekbe ne jusson ezzel foglalkozni, kicsit légy megbocsátóbb magaddal! :dr_31:

Na, a férjemet hagyjuk, mert olyanokat csinál, hogy épp ésszel alig fogom fel! Egy normális, tanult ember!!! jajj
Vendégek, kaja már kipakolva asztalra, Tökmag etetőszékben, cuki ezután megmérve, 17,9!!! Jajj, Tökmag nem ehetne ilyen cukinál, hála isten, nem is akar enni.
Apa: "Adjunk neki banánt, azt szereti!"
Én: "Normális vagy?? Banánt, 18-as cukorra, hol a józan eszed????? Ilyenkor elegem van.

Átlagos nap. Apa: "Anya, nem ehetne Tökmag egy Túró rudit?"
Ne kérdezze meg a gyerek előtt!!!! Mindig anya a mumus!! Anya nem akar adni, apa adna. Apához bújik, mert apa JÓ.

Apa hazajön, kapott egy Sport szeletet valakitől. "Nem adjuk oda Tökmagnak?" Kérdezi a gyerek előtt. Anya: "Nem!!" Nem kell egy 23 hónapos, cukorbeteg kisgyermeket csokira szoktatni!!!!

Én küzdök a férjemmel a gyerekem egészségéért! Kész vagyok, csak megnehezíti az egészet! Na, akkor ki az, aki nem fogadja el a cukorbetegséget???
És én akkor miért küzdök a nap 24 órájában?
 

poe

Őstag
Ha szabad egy kicsit fogadatlan prókátornak lennem... ;)
Kizártnak tartom, hogy a férjed rosszat akarna a fiatoknak, vagy szándékosan tenne neked keresztbe, amikor ilyen "butaságokat" kérdez, azt hiszem ezek inkább a diabbal kapcsolatos ismeretek hiányából, vagy figyelmetlenségből fakadnak. Ha harcnak fogod fel a diabot, akkor természetes, hogy az ilyesmit támadásnak éled meg ( tudod, akinél kalapács van, hajlamos mindent szögnek gondolni ;)). Szóval szerintem ezeket beszéljétek meg, ne akkor amikor így föl vagy paprikázva, hanem nyugodt körülmények közt. Mond el, hogy neked ez miért rossz, hogy mit érzel, hogy aggódsz Tökmagért, és vannak dolgok amiben szigorúnak kell lenned stb. Ha együtt csináljátok és nem küzdelemként élitek meg, könnyebb lesz mindannyiótoknak. Hajrá, menni fog! :cool:
 

umbra08

Aktív tag
Ha szabad egy kicsit fogadatlan prókátornak lennem... ;)
Kizártnak tartom, hogy a férjed rosszat akarna a fiatoknak, vagy szándékosan tenne neked keresztbe, amikor ilyen "butaságokat" kérdez, azt hiszem ezek inkább a diabbal kapcsolatos ismeretek hiányából, vagy figyelmetlenségből fakadnak. Ha harcnak fogod fel a diabot, akkor természetes, hogy az ilyesmit támadásnak éled meg ( tudod, akinél kalapács van, hajlamos mindent szögnek gondolni ;)). Szóval szerintem ezeket beszéljétek meg, ne akkor amikor így föl vagy paprikázva, hanem nyugodt körülmények közt. Mond el, hogy neked ez miért rossz, hogy mit érzel, hogy aggódsz Tökmagért, és vannak dolgok amiben szigorúnak kell lenned stb. Ha együtt csináljátok és nem küzdelemként élitek meg, könnyebb lesz mindannyiótoknak. Hajrá, menni fog! :cool:


Jajj Poe, ezzel a pasival nem lehet beszélgetni!! Próbáltam már többször, de nem érek el vele semmit. Valamelyik este mondtam neki, hogy annyira fáradt vagyok, 2 éve nem aludtam át egy éjszakát sem, nem bírja már az agyam, besokalltam az állandó agyalástól, számolgatástól, hogy éjjel a kiságya fölött állok cukimérés után és azon gondolkodom, hogy most akkor mi legyen, ha alacsony mit adjak, ha magas mennyivel korrekciózzak, mire kelek reggel.....
...csak csendesen beszélgetni akartam, gondoltam megért....
erre ő:
"Ne sajnáltassam már magam!"
Ez van, vagy megszokom, vagy megszökök! :rohog:

Most jól lehúztam a "Zuram".
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jajj Poe, ezzel a pasival nem lehet beszélgetni!!
Ez van, vagy megszokom, vagy megszökök! :rohog:
Most jól lehúztam a "Zuram".
Annyi, de annyi jó tanács és lehetőség van, amit meg lehet lépni, de Umbra abban baromira igazad van, hogy más kívülről ezeket a jó tanácsokat halmokba tornyozni, és más megélni. Főleg azok után, hogy ebből a halomból már jó néhányat megléptél.
Na most lehet, hogy a szívedhez szólok, de amiket leírtál a zuradról, azok a tettek és mondatok sületlen zőccségek sületlen zőccségeken. :(
Csak hogy hiába tudod ezt, ha ő nem, és - ahogy Poe javasolta- nem hajlandó a szép szó fogadására. És most nagyon őszinte leszek: az a "Ne sajnáltassam már magam!" engem vérig sértett volna. Egyetlen mentsége lehet, hogy nem rosszindulattal mondta, inkább az együttműködés hiánya miatt.
Most térjünk el a kommunikáció esetleges helytelenségétől (mert mi azt néhány mondatból nem tudhatjuk, hogy helytelen-e), de azt már a zuradnak tudnia kéne, hogy 18-as cukira nem adunk banánt. Ezt biztos nem titkoltad el előle, és itt kellene az együttműködés a részéről. (Nagyon együtt érzek veled, ha ez egy kicsit is segít. Tudom milyen "kétfelé" küzdeni.)
Remélem nem másztam bele jobban a lelkedbe, mint amennyire mélyen vagy most. Csak erőt és kitartás tudok kívánni, meg a tőlünk jövő segedelmet. :)
 

borka

Őstag
Új vc. mérők

Két új vc. mérő kerül hamarosan a piacra.
A D-cont 1 újabb fejlesztése,és a Mery Plusz.
AD-cont-ról csak egy újságból fotózott kép van,míga Mery-ről csak Írás.

Mery. "A termékcsalád legújabb tagját,a MÉRY Pluszt már magyar fejlesztés alapján gyártották. " A honlapjukon még erről semmi hír,de voltam a II.Civil Fórumon,és ezt az idézetet a programfüzetből másoltam.
 

Csatolások

  • DSCF2233.JPG
    DSCF2233.JPG
    199.7 KB · Olvasás: 11

dg

Őstag
Nagyon kíváncsi vagyok rájuk! Arra különösen, hogy ha az új Méry speciálisan magyar fejlesztés, akkor vajon ebben a fejlesztésben megjelenik-e majd valami azokból a kisebb-nagyob hibák kijavításából, amikről jóval korábban itt a fórumon írtunk!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Két új vc. mérő kerül hamarosan a piacra.
A D-cont 1 újabb fejlesztése,és a Mery Plusz.
A D-cont-ról csak egy újságból fotózott kép van,
Az új D-Contos kütyü az Ideál. Ez is késik már kb 1 évet a beharangozotthoz képest. Viszont képet még nem láttam, csak mondták, hogy olyan nagyon mobil kinézetű. Ami nem baj, csak jó legyen. Az árára azért kíváncsi leszek, mert a D-Contok mindegyike elég drága a többiekhez viszonyítva.
A csík biztos maximálisan támogatott lesz, ami szintén nem baj, mert...., izé, ülök a számra. :D
 

tímeácska

Őstag
Az új D-Contos kütyü az Ideál. Ez is késik már kb 1 évet a beharangozotthoz képest. Viszont képet még nem láttam, csak mondták, hogy olyan nagyon mobil kinézetű. Ami nem baj, csak jó legyen. Az árára azért kíváncsi leszek, mert a D-Contok mindegyike elég drága a többiekhez viszonyítva.
A csík biztos maximálisan támogatott lesz, ami szintén nem baj, mert...., izé, ülök a számra. :D
Na, csak üljön kedves Tekikém, csak üljön... Egyelőre! ;)
Íme a kép az Ideál-ról... :D Remélem, látszik rendesen a kicsike...:cool:dcont - ideál.jpg
 
Oldal tetejére