Vércukormérők

Mira

Új tag
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül az OPTIMUM vc.-mérő, recept nélkül, és recepttel? nekem még 1.5 évet kellene várnom arra, hogy a dokim felírhassa, de az én d-cont-ommal nem vagyok megelégedve, az accu chek csík meg nem az én pénztárcámnak való... :( Az optimumról pedig csak jót hallottam. Nincs valakinek egy optimumja eladó? :D

Szia Orsika!
Az Optimum vc. mérő recept nélkül 14.400 Ft, receptre pedig 7200 Ft. A tesztcsík ára 440 Ft. Sajnos nincs eladó gépem...Én már 2x hasonlítottam össze laborral az Optimum gépemet, és mind a kétszer 0.1 volt a külömbség (laborban volt több).
Interneten is rendelhetsz, cím: www.e77.hu
 

zsuzsa

Új tag
Én úgy tudom hogy 14-16 000 Ft körűl van az ára nagyon válltozó érdemes körűlnézni érte. Mi eddig úgy tapasztaltuk hogy jobban lehet vele a szabadban mérni, nekünk is ez volt az egyik fő ok, mert főleg ilyenkor az ovónénik az udvaron is mérnek, és nem volt eddig panaszuk rá. A D conttal mindíg gond volt, de erre a dr.-nénink azt mondta hogy a bátor táborba is mindíg kinnt mérnek és nem volt ilyen tapasztalatuk vele. Mondtam neki úgy látszik csak nekünk gond ez, de tudom hogy mások is így vannak vele.
Christina megkérdezhetem hogy a kisfiad kakaózik-e? Iszik kakaót ha igen mennyit, mikor mennyi tejjel? Nálunk reggel este van 2 dl kakaó, számólva a szh mennyiségével, és a gl indexével, és kalkulálva vele, de mindíg rosszallotta minden orvos, és mondték hogy szoktassam már le róla mert nem jó igyon helyette gyümölcslevet reggel. Hát a 2 dl 100% os gyümilé 18, míg a 2 dl tej csak 10 gr szh. Ráadásúl reggel 6 kor éhgyomorra igyon gyümölcslevet, hát nekem is inkább a tej kellene, ráadásúl nagyon rá van szokva a kakaóra, és sajnálom megfosztani tőle. Mikor nem bírta akkor vízzel kapta amolyan csokit ivott, nem volt rossz az sem, csak köze nem volt a kakaóhoz, de olyan finom diab kakaóporunk van, hogy vizzel is nagyon jó. Most mióta pumpánk van tejjel kapja mert bírja nincs gond vele.
 

orsika

Új tag
Szia Orsika!
Az Optimum vc. mérő recept nélkül 14.400 Ft, receptre pedig 7200 Ft. A tesztcsík ára 440 Ft. Sajnos nincs eladó gépem...Én már 2x hasonlítottam össze laborral az Optimum gépemet, és mind a kétszer 0.1 volt a külömbség (laborban volt több).
Interneten is rendelhetsz, cím: www.e77.hu
Köszönöm...
 

gretta

Új tag
Nektek mit mond a doki, hogy mennyi lehet az eltérés a saját és a laboros vc eredmények között?? 1-2 mmol? én a laboreredményekben sem mindig bízom. ahány labor annyi eredmény... Márha nem cserelék össze a mintákat..... Mert velem már az is előfordult egy párszor.
 

christina

Őstag
Én úgy tudom hogy 14-16 000 Ft körűl van az ára nagyon válltozó érdemes körűlnézni érte. Mi eddig úgy tapasztaltuk hogy jobban lehet vele a szabadban mérni, nekünk is ez volt az egyik fő ok, mert főleg ilyenkor az ovónénik az udvaron is mérnek, és nem volt eddig panaszuk rá. A D conttal mindíg gond volt, de erre a dr.-nénink azt mondta hogy a bátor táborba is mindíg kinnt mérnek és nem volt ilyen tapasztalatuk vele. Mondtam neki úgy látszik csak nekünk gond ez, de tudom hogy mások is így vannak vele.
Christina megkérdezhetem hogy a kisfiad kakaózik-e? Iszik kakaót ha igen mennyit, mikor mennyi tejjel? Nálunk reggel este van 2 dl kakaó, számólva a szh mennyiségével, és a gl indexével, és kalkulálva vele, de mindíg rosszallotta minden orvos, és mondték hogy szoktassam már le róla mert nem jó igyon helyette gyümölcslevet reggel. Hát a 2 dl 100% os gyümilé 18, míg a 2 dl tej csak 10 gr szh. Ráadásúl reggel 6 kor éhgyomorra igyon gyümölcslevet, hát nekem is inkább a tej kellene, ráadásúl nagyon rá van szokva a kakaóra, és sajnálom megfosztani tőle. Mikor nem bírta akkor vízzel kapta amolyan csokit ivott, nem volt rossz az sem, csak köze nem volt a kakaóhoz, de olyan finom diab kakaóporunk van, hogy vizzel is nagyon jó. Most mióta pumpánk van tejjel kapja mert bírja nincs gond vele.

Mi este adunk kakaót a pótvacsihoz. Lehet hogy nálunk is rosszallanák, de nem tudják! :) És lesz.rom, mert tésztát, rizst, krumplit nem ehetünk, akkor legalább ezt! Általában 100-160 ml tejhez 2-3 gr nesquick kakaót (nem vettünk diétásat) kap ez 6,6-10,4 gr CH (+ 1 kekszet 4,4 gr Ch, ha a cukra engedi.) Most így van beállítva. Reggel nem ivott se tejet se kakaót, de most két hete leveszek a reggeli kenyér adagból és 100 ml tejet kap, mert órákig eszik és nem bírom a nyamnyogását kivárni, mert jön az első tízórai.
Gyümölcslevet csak hyponál kap.
 

zsuzsa

Új tag
Hát ezzel én is így vagyok, az utóvacsohoz kapta régen, arról már leállítottak, mert hogy gyorsan megdobja aztán leejti a cukit, ne kapjon lefekvéshez, ok. előrébb hoztuk a vacsihoz kapja 6 órakor, meg reggel fél hétkor 2-2- dl-10 gr szh, és ehhez még 20 gr nyi kenyeret. Gyümilét ő is napközben kap, pláne most a melegben mikor alacsony a cuki tízóraihoz, uzsihoz, de reggel el nem tudom képzelni hogy 6 órakor 2 dl narancslével indítson. Én is úgy gondoltam, hogy igya ha kell neki, márpedig melyik gyereknek nem kell, úgy adom a bólust, és a szh-ot úgy számolom hogy beleférjen. Csak birom amikor azt mondják, anyuka mutasson mégegy cukorbeteg gyereket,aki kakaót iszik. Hát szerintem minden gyerek issza függetlenűl attól hogy cukros vagy sem, lehet hogy nekik nem a legideálisabb dolog, de ez van, úgy kell csinállni, hogy ne legyen gond belőle.
 

Mira

Új tag
Nektek mit mond a doki, hogy mennyi lehet az eltérés a saját és a laboros vc eredmények között?? 1-2 mmol? én a laboreredményekben sem mindig bízom. ahány labor annyi eredmény... Márha nem cserelék össze a mintákat..... Mert velem már az is előfordult egy párszor.

Szia!
Én 1 mmol/l külömbséget gondolok jóvá hagyhatónak. Ha több, akkor beviszem a gépet a szervízbe. Valamiben azért bíznunk kell....nem?
 

gretta

Új tag
Mi este adunk kakaót a pótvacsihoz. Lehet hogy nálunk is rosszallanák, de nem tudják! :) És lesz.rom, mert tésztát, rizst, krumplit nem ehetünk, akkor legalább ezt! Általában 100-160 ml tejhez 2-3 gr nesquick kakaót (nem vettünk diétásat) kap ez 6,6-10,4 gr CH (+ 1 kekszet 4,4 gr Ch, ha a cukra engedi.) Most így van beállítva. Reggel nem ivott se tejet se kakaót, de most két hete leveszek a reggeli kenyér adagból és 100 ml tejet kap, mert órákig eszik és nem bírom a nyamnyogását kivárni, mert jön az első tízórai.
Gyümölcslevet csak hyponál kap.


Miért nem ehettek rizst, krumplit meg tésztát????
sztem sincs semmi gond a kakaóval ha beszámolja az ember..... Fini az, én is szeretem :))
 

lizzi

Őstag
Zsuzsa szerintem ne törődj vele,hogy a kakaót ki akarják zárni az étkezésekből ,ugyanis én azt tapasztaltam ,hogy vannak a dokiknak bevett szokásaik amikhez ragaszkodnak és abból nem akarnak engedni és nem látják be ,hogy mindannyian máshogyan mükődünk,pedig ez így van!!!Én már a 27 év alatt megszámolni sem tudom hány ilyen szokás volt és 1-2 éven belül elmúlt és jött a következő amit szajkóztak és hát mondanom sem kell,hogy én ezekre szinte mindig rácáfoltam:)
Tehát ha Tibus szereti és akarja inni a kakaót és nincs belőle gond akkor egészségére!!!!
Írtad ,hogy van fini diétás kakaótok ,megkérdezhetem milyen és honnan szerzitek be???Köszi!
 

zsuzsa

Új tag
Tudod lizzi én azt nem szeretem amikor azt éreztetik velem hogy a gyerekben vagy bennem van a hiba, csak azért mert rászoktattam a kakóra( nem volt nehéz) de így volt ez a dzsemes kenyérrel régen mikor ráharapott, és mindíg azt kért reggelire, teljes kiörlésű dzsemes kenyeret kapott, vizes kakaóval, mert nem bírta a tejet, akkor a dzsem volt a probléma, miért eszik dzsenet, rászoktatom az édes ízekre. Én is kezdem már kiismerni a dolgokat, hogy valamit akkor is talállnak, ha én úgy érzem nincs mit. Pumpa mellett végül is nincs olyan hogy nem bírja csak úgy kell adni mellé az inzulint, és annyit.
A kakaó neve Kakao Genuss , SchneeKoppe prodieta ez van a dobozon. Ausztriában még az éjjel nappalikban is lehet kapni, anyukám barátnőjének a lánya hozta egyszer hogy kóstóljuk meg, és azóta is hozatjuk vele. Ha vízzel kevered el akkor is olyan mintha tejjel lenne, olyan szine van, és igazi kakaó íze, mint a mi nyuszis kakaónknak. Persze hogy szereti. Azt mondta a dr.-nő hogy ő úgy látja én azt csinálom amit a gyerek szeretne, hát persze melyik anya nem igyekszik mindent úgy csinállni, persze egészséges határokon belül. Igen ha valamit kér, vagy megkíván igyekszem neki diabetikusba előkeríteni, megsütni, megvenni, stb... szerintem ezzel nincs semmi gond. nem szoktatom lemondásra. Ezt a kakaót egyébként mikor itthon kerestem felajánlották csokinagykervben is hogy meghozzák, ált ők is a szomszédainktól szereznek be mindent.
 

ildikó

Új tag
Zsuzsa!

Az én gyerekemet is megmutathatod, ő i minden reggel iszik kakaót!! Aki nem nevelt diabos gyereket, az nem is tudja elképzelni, hogy milyen, úgyhogy ne is figyelj oda rá. Hiába a dokitok! Elsősorban GYEREK, és ha tiltasz neki egy csomó dolgot, akkor később fogja esetleg titokban kipróbálni. Ha jók a cukrai, jól számolod, jól adod az inzulint, hadd egyen az a gyerek. Az én drnőm meg ezt mondja. És ő diabos, meg a férje, meg a fia is......
 

napocska

Őstag
Szia Zsuzsa!
Dani minden reggelire, és vacsorára kakaót kér lekváros kenyérrel. :) Veszünk kakaóport, az édesítővel és kis tejjel kikeverjük, hozzáadjuk a többi tejet, és kész. A lekvár diabetikus, és szerintem az a kis mokkáskanálnyi, amit rákenünk, az nem tétel.
Persze, hogy az ember mindent meg szeretne adni neki, ami más kortársának is elérhető. Hiszen gyerek, épp elég önfegyelmet gyakorol akkor is, ha pl. csak egy db. palacsintát eszik meg, mert több nem fér bele a ch adagjába. Még mondjon is le teljesen róla?
Kriszta
 

dekar

Új tag
Én is D-cont vérdukormérőt használok, kitöltöttem a kérdőívet, egy dolgot elfelejtettem beleírni: néhány elemcsere után rájöttem, hogy nem az elemek hibásak, hanem a nyomtatott áramköri lapon az érintkezés kissé bizonytalan. Időnként szét szoktam szedni és az érintkezőkön hajlítani egy keveset. Valamilyen spéci érintkezővel a hiba javítható lenne.
 

rgyörgy

Új tag
Szia dekar, üdvözöllek itt a fórumon.
Mivel az általad is használt vc mérőre hat év garancia van, nem lenne előnyösebb szervizbe javíttatni? Ez teljesen ingyenes neked is.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>
 

szolnok

Új tag
Elképedve olvasom a kakaó tilalmat.Igaz,hogy az arra hajlamosoknál a tej hirtelen emeli a cukrot, de nem mindenki reagál igy.2 dl kakaó az kb 11 gr CH mert a kakaóporban is van CH / 10 dkg ban 4 gr/szerintem ha birja igya az én már felnőtt fiam is issza minden reggel fél litert. Neki is azt mondták, hogy a reggeli magas cukrokat okozhatja a tej is. Aztán mikor inzulatardról Lantus lett, elmaradtak a reggeli magas értékek, a kakó viszont maradt. Krumpli ,rizs, tészta tilalmat szintén nem értem, mivel nyers állapotban mért suly után számitott CH értékkel mindeggyik fogyasztható, a rizs meg ráadásul lassan elhuzódó mértékben emeli a cukrot.
 

gretta

Új tag
Szia Zsuzsa!
Dani minden reggelire, és vacsorára kakaót kér lekváros kenyérrel. :) Veszünk kakaóport, az édesítővel és kis tejjel kikeverjük, hozzáadjuk a többi tejet, és kész. A lekvár diabetikus, és szerintem az a kis mokkáskanálnyi, amit rákenünk, az nem tétel.
Persze, hogy az ember mindent meg szeretne adni neki, ami más kortársának is elérhető. Hiszen gyerek, épp elég önfegyelmet gyakorol akkor is, ha pl. csak egy db. palacsintát eszik meg, mert több nem fér bele a ch adagjába. Még mondjon is le teljesen róla?
Kriszta


már írtam, de azért ide is leírom, hogy készítsétek zabkorpából a palit... állítólag azt 0 ch-nak kell számolni, hiába 57 ch van benne. ( a felszívódás miatt) Nekem nem emelte a cukromat amikor nem adtam be rá inzulint. Ki kell kíérletezni. a teflonba nem folyik ugy mint a lisztből kevert palacsintatészta, én úgy szoktam széthúzni a fakanállal, de az eredmény azért megéri :)
 

gretta

Új tag
Tudod lizzi én azt nem szeretem amikor azt éreztetik velem hogy a gyerekben vagy bennem van a hiba, csak azért mert rászoktattam a kakóra( nem volt nehéz) de így volt ez a dzsemes kenyérrel régen mikor ráharapott, és mindíg azt kért reggelire, teljes kiörlésű dzsemes kenyeret kapott, vizes kakaóval, mert nem bírta a tejet, akkor a dzsem volt a probléma, miért eszik dzsenet, rászoktatom az édes ízekre. Én is kezdem már kiismerni a dolgokat, hogy valamit akkor is talállnak, ha én úgy érzem nincs mit. Pumpa mellett végül is nincs olyan hogy nem bírja csak úgy kell adni mellé az inzulint, és annyit.
A kakaó neve Kakao Genuss , SchneeKoppe prodieta ez van a dobozon. Ausztriában még az éjjel nappalikban is lehet kapni, anyukám barátnőjének a lánya hozta egyszer hogy kóstóljuk meg, és azóta is hozatjuk vele. Ha vízzel kevered el akkor is olyan mintha tejjel lenne, olyan szine van, és igazi kakaó íze, mint a mi nyuszis kakaónknak. Persze hogy szereti. Azt mondta a dr.-nő hogy ő úgy látja én azt csinálom amit a gyerek szeretne, hát persze melyik anya nem igyekszik mindent úgy csinállni, persze egészséges határokon belül. Igen ha valamit kér, vagy megkíván igyekszem neki diabetikusba előkeríteni, megsütni, megvenni, stb... szerintem ezzel nincs semmi gond. nem szoktatom lemondásra. Ezt a kakaót egyébként mikor itthon kerestem felajánlották csokinagykervben is hogy meghozzák, ált ők is a szomszédainktól szereznek be mindent.

most néztem http://diabetikus.bolt.diab-pont.hu/shop_art.php?shop_id=9908&cat=586825,3

itt is lehet ezt a fajta kakaóport kapni. ez a vízzel oldható? ti is ennyiért hozatjátok?
 

zsuzsa

Új tag
Jól van azért látom nem egyedi a gyerekem a kakóval, bár biztos voltam benne hogy nem csodabogár, mert szereti a kakaót, meg a lekvárt, finom is, bírja is, úgyhogy túlzottan nem foglalkozom a dologgal. Kimondottan nem tiltotta, csak nem értette miért kakaózunk, hát mert szereti, és kész. A gondom az volt konkrétan, hogy hogyan tusnám azt megoldani, hogy otthon fél hétkor megissza 10 gr nyi kakaót, és utána 9 kor az oviban reggelizne, valami kenyeret, és hogy erre hogyan adnám az inzulint. De nem kivitelezhető mert akkor ovónéninek kéne indítani a bólust, és egyenlőre ezt nem adom át neki. Azért ötlött fel bennem, mert a kakó után sokszór nyammog a reggelin, és nem igazán kell neki, azért gondoltam, hogy kakaó otthon, és reggeli az oviban. De bólusilag nem tudom megoldani. Ez volt a problémám, de a kakónál leragadtunk.
Én mostmár úgy kezelem a gyereket, hogy azt és úgy csinálom amit megtapasztalok, hogy jó és bírja, ez volt csecsemő korába is, mikor a védőnők össze vissza beszélltek, a kismama ne igyon tejet, ne egyen dinnyét stb.. miért ne, ha a baba bírja, nem puffasztja stb.. akkor miért ne. Ez ebben az esetben is így van, egyre inkább látom, a therápia, a diéta teljesen egyéni, ki ezt bírja ki azt, szereti nem szereti, ehet cukrosat, nem ehet, stb... ez mind egyéni dolog, és mi szülők látjuk, kezeljük, tapasztaljuk, és alkalmazzuk. Nem a kontrollokon dől el hogy milyen a gyerek anyagcseréje, és vc szintje hanem otthon, és azt bizony nekünk kell alakítani.
 
Oldal tetejére