Vércukormérők

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egyébként én lehet, hogy 1 valamiért lecserélem a Go-t Méryre (és ez nem a Go hibája). Az pedig a kevés vér a Méryre. Alig kell rá valami, alig kell megbökni az ujjam, ez valami nagyon klassz számomra (a napi 12-14 mérést végzőnek...). És mindig drága elemet teszek bele :D
Megnéztem, nem csak én érzem így, az Optimum csíkra 2mikroliter vér kell, a Méryre 0.7... nem mindegy annak, akinek már sziták az ujjai :D
 

borka

Őstag
Az akadimpexnél a lelkemre kötötték, hogy csak márkás, jó elemet tegyek a go-ba (ahogyan a pumpába is csak ilyeneket lehet, ha jól tudom), most már értem, hogy miért! Eddig nem értettem... Jó, hogy rájöttél! És, hogy megvan a probléma oka és csak egy jó elem kell! Azon filózom, hogy vajon egy 77 elektronikás gép is tudna-e így jelezni, ha az elem rossz benne? (mármint nem lejár, hanem ilyen probléma van, mint nálad)


A pumpába,és a vc. mérőbe ezeket az elemeket használom: http://elem-elemek.extra.hu/
A CR2032 gombelem kell a Mery-be,az Xceed-be,és az accu-chek A.-ba is
 

Roza

Új tag
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, hogy ne kelljen az egész fórumot átböngésznem: nem olyan régen vettem Xceed vércukormérőt. Ehhez támogatott a tesztcsík? Esetleg ha rosszabbra fordulna a helyzet, lehet közgyógyra feliratni?
Köszönöm a segítséget!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, hogy ne kelljen az egész fórumot átböngésznem: nem olyan régen vettem Xceed vércukormérőt. Ehhez támogatott a tesztcsík? Esetleg ha rosszabbra fordulna a helyzet, lehet közgyógyra feliratni?
Köszönöm a segítséget!
Szia Roza!
Üdv a fórumon! Az Xceed-hez lehet Tb támogatottan csíkot felíratni, he egyébként jogosult vagy a Tb támogatásra. Receptre 1.723,-Ft a csík (persze patikája válogatja, hogy tesznek-e rá, vagy sem), de ez sajna nincs benne a közgyógy támogatotti körben.
Egyébként egy nagyon jó, és megbízható kütyüt vettél, itt sokunknak van, én is használom, de nekem csak tartalékként van.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyébként én lehet, hogy 1 valamiért lecserélem a Go-t Méryre (és ez nem a Go hibája). Az pedig a kevés vér a Méryre. Alig kell rá valami, alig kell megbökni az ujjam, ez valami nagyon klassz számomra (a napi 12-14 mérést végzőnek...). És mindig drága elemet teszek bele :D
Megnéztem, nem csak én érzem így, az Optimum csíkra 2mikroliter vér kell, a Méryre 0.7... nem mindegy annak, akinek már sziták az ujjai :D

Hát igen, a kevés, majdhogy nem semmi vércsepp nagyon is nagy előny a Mery javára, de ugyanennyi kell a Xceed csíkjára is. Ami még nekem tetszik, hogy szinte felszívja azt a pirinyó vért, míg a Go csíkjába szinte bele kell varázsolni valahogy. Bár a Go-ba is kevés vér kell, de tényleg nehezen érzékeli a csík, mozgatni kell a véres ujjbegyet, hogy betaláljon a csík belsejébe a vér.
 

napocska

Őstag
Nekem a Méryben az nem tetszett, hogy nem lehetett látni, hogy mennyi vért szívott fel -eleget,vagy túl keveset-, és szerintem ebből adódott a pontatlansága (nekem nagyon mást mért, mint a kontroll mérő, és pont volt lehetőségünk a laborral is összehasonlítani, és ott is nagy volt az eltérés). Azóta pihen a fiók mélyén. Az Xceedben szépen látom, ahogy felszívja a vércseppet, hogy tele van, és addig nem is mér, amíg nem jut bele elegendő mennyiség.
 

Roza

Új tag
Szia Roza!
Üdv a fórumon! Az Xceed-hez lehet Tb támogatottan csíkot felíratni, he egyébként jogosult vagy a Tb támogatásra. Receptre 1.723,-Ft a csík (persze patikája válogatja, hogy tesznek-e rá, vagy sem), de ez sajna nincs benne a közgyógy támogatotti körben.
Egyébként egy nagyon jó, és megbízható kütyüt vettél, itt sokunknak van, én is használom, de nekem csak tartalékként van.


Kedves Kata!
Köszönöm a kedves fogadtatást és a választ. Azért ez is valami, mégsem kerül közel 4000 Ft-ba:)
Legyen kellemes, szép napotok!
 

zsolttóth

Új tag
Hali

Nem tudom valaki tud-e nekem segíteni kaptam németből egy Accu-chek compact plus vércukor mérőt de sajna nem találok hozzá tesztcsíkot ugyan is már a tartályos kivitel.

Üdv Zsolt
 

tímeácska

Őstag
Hali

Nem tudom valaki tud-e nekem segíteni kaptam németből egy Accu-chek compact plus vércukor mérőt de sajna nem találok hozzá tesztcsíkot ugyan is már a tartályos kivitel.

Üdv Zsolt

Szia!

Nemrégiben és is egy Magyarországon nem kapható tesztcsík után kutakodtam, és azt a javaslatot kaptam, hogy az akadimpex.hu oldalon érdeklődjem. Ők vállalják elvileg külföldi gyógyászati segédeszközök és kiegészítőik beszerzését is! Bár, úgy gondolom, elég húzós lesz az ára az 1 doboz tesztcsíknak is, mert teljes áron lehet csak tőlük megvenni - semmilyen támogatást nem élveznek a külföldről behozott termékek!
De azért egy próbát megér! :cool:
Ha jutottál valamire, kérlek írd meg! :dr_31:
 

zsolttóth

Új tag
Kipróbálom de a magyarországi képviselet azt mondta nem forgalmazzák ezt a modellt ezért nincs is bele. :( Tiszta agyrém mintha valami 3 világbeli országban élnénk. Azt még megkérdem ha nem akkor maradnak a kint dolgozó ismerősök. Köszi az infót.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A jövő cukimérője: http://www.presspogo.com/pogo/system/ nincs látható tesztcsík, ujjbegy bökő, vér látványa, csak a mért vc érték leolvasása.
Tényleg jópofa! Kár, hogy ez a megoldás még a nyugati világbelieknek is túl sokba fog kerülni... nekem is tetszik, de ugyanúgy kell minden méréshez a tesztcsík, sőt, minden méréshez külön lándzsa, ettől meg marha drága lesz. Szerintem az lesz az igazi vc mérő, amihez nem kell tesztcsík... :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tényleg jópofa! Kár, hogy ez a megoldás még a nyugati világbelieknek is túl sokba fog kerülni... nekem is tetszik, de ugyanúgy kell minden méréshez a tesztcsík, sőt, minden méréshez külön lándzsa, ettől meg marha drága lesz. Szerintem az lesz az igazi vc mérő, amihez nem kell tesztcsík... :)
Ráadásul ez még az USA-ban sincs forgalomban, annyira új. Biztos drága konstrukció, de idővel csökkenhet az ára, ha csak azt nem nézem, hogy ehhez már nem kell a külön ujjbegyszúró. Persze lándzsa az kell. Én még mindig inkább ilyet használnék, mint a könnycseppből kimutatható vc szint. Hát én bizony nem matatnék naponta több alkalommal a szememben.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ráadásul ez még az USA-ban sincs forgalomban, annyira új. Biztos drága konstrukció, de idővel csökkenhet az ára, ha csak azt nem nézem, hogy ehhez már nem kell a külön ujjbegyszúró. Persze lándzsa az kell. Én még mindig inkább ilyet használnék, mint a könnycseppből kimutatható vc szint. Hát én bizony nem matatnék naponta több alkalommal a szememben.
Egyetértek, mondom, nekem is nagyon tetszik ez a vc mérő, én is félredobnám az összes mostanimat ezért cserébe! Csak azt mondom, hogy nem értem, minek kell ilyeneket fejlesztgetni, amikor olyan magas használati költsége lesz, hogy még az USAban sem fogják sokan használni, mert nem lesz rá pénzük. Nálunk egy nyamvadt Avivát nem forgalmaztak, mert drága volt a csík és dögöljön a magyar, nem támogatjuk őket, használják csak a jó öreg personalt meg mára már az optimumot (az egyetlen jó a Méry, ami történt az elmúlt években, de az is csak azért tört utat magának, mert marha olcsó). Szóval bosszant, hogy ilyenekre megy el a pénz, ahelyett, hogy olyan vc mérőt bírnának kifejleszteni, ami valóban mindenkinek jó lenne és megvehető is lenne.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Volt már nektek olyan, hogy rossz volt a tesztcsík? Egy egész csomag optimumot vettem a héten, 9 darabot ugye... egy széria, már két dobozzal bontottam fel és nem szívja fel a vért!!! Baromi mérges vagyok, egyáltalán hova fordulhatok ilyenkor? A 77 elektronikához egyből vagy vissza a patikába? Azért 9 doboz... A régi optimumommal is összehasonlítottam és tényleg semmi vért nem szív fel, csak kenem el vele a cseppet az ujjamon. Ilyenről még ne hallottam.
 

poe

Őstag
Szerintem a patikába, a gyártóval majd lerendezik ők. Ilyen nekem még nem volt, olyan már fordult elő, hogy baromi lassan szívta fel a vért.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szerintem a patikába, a gyártóval majd lerendezik ők. Ilyen nekem még nem volt, olyan már fordult elő, hogy baromi lassan szívta fel a vért.
Közben beszéltem egy bennfentessel, a 77-be kell vinnem holnap és ha ott sem szívja fel a vért, akkor cserélnek. És ők sem hallottak még ilyenről soha.
Tesztelgettem (merő luk az ujjam), tényleg csak maszatolja a vért, olyan, mintha nem lenne hely a vérnek, mintha "tömött" lenne a kis beszívókája, látszik is, hogy a normál csíkon a vér feljut, itt pedig üres az a zöld része is.
 
Oldal tetejére