Vércukormérők

umbra08

Aktív tag
Szia!
Engem érdekel mind a 3 doboz!
Postán el tudod küldeni? Előre utaljam az árát?
Előre is köszönöm!
Üdv:
ZGyuszi

Szia Gyuszi, nem kell előre utalni, Írd meg priviben a címed és küldöm.
Találkoztunk már, majd megadom a számlaszámom és utalsz, ha megkaptad a csíkokat.
Azt viszont nem tudom, hogy mennyire, hogyan kellene becsomagolni, hogy ne sérüljön. Majd próbálok valahol szerezni, lehet talán van valahol itthon buborékos fólia.

Üdv:
umbra
 
Szia Gyuszi, nem kell előre utalni, Írd meg priviben a címed és küldöm.
Találkoztunk már, majd megadom a számlaszámom és utalsz, ha megkaptad a csíkokat.
Azt viszont nem tudom, hogy mennyire, hogyan kellene becsomagolni, hogy ne sérüljön. Majd próbálok valahol szerezni, lehet talán van valahol itthon buborékos fólia.

Üdv:
umbra
Szia Umbra!
Ment a privi!
Köszi! ZGyuszi
 
Most beszéltem a One Touch forgalmazójának ügyfélszolgálatával. Azt mondták, hogy patikában jelenleg is rendelhtő, kb 7500 Huf. Júliustól viszont szeretnék elérni, hogy minden diabetológushoz eljussanak és rajtuk keresztül (elsősorban) az egyes típusúak ingyen hozzájuthatnak. A letöltőkábel egyenlőre nem hozzáférhető hazánkban, az angol nyelvű szoftver a nemzetközi honlapról letölthető. (Majd megnézem, hogy a kábelt be lehet-e szerezni külföldről.) ;)

Friss:
Folyamatosan terítik a diabetológiákra a One Touch cukormérőt!......ingyen kapnak 1 készüléket az 1es tipusú diabéteszesek.
Ha még nincs a gondozótokban készülék az irodájukban is átvehető!
Itt tudtok bővebb felvilágosítást kérni:
http://www.lifescan.hu/......................................itt azt is megmondják,hogy voltak-e már a gondozótokban.......
Rettentően kedvesek és segítőkészek!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Umbra, Kata, Timi, akiket érdekel a Performa Nano: a férjem most ment kis Londonba, amint picit helyrerázódik ott az élete, utána fog nézni, hogy ott milyen lehetőségek vannak mmol/l-eset venni, ha lehet egyáltalán. Meg akartam várni ezt, mielőtt megrendelem AU-ból a gépeket, de ha Angliából nem tud hozni, akkor én megrendelem AUból (csak ezért nem rendeltem eddig, mert tudtuk, hogy ki fog menni a férjem és várni akartam emiatt).
 

umbra08

Aktív tag
Umbra, Kata, Timi, akiket érdekel a Performa Nano: a férjem most ment kis Londonba, amint picit helyrerázódik ott az élete, utána fog nézni, hogy ott milyen lehetőségek vannak mmol/l-eset venni, ha lehet egyáltalán. Meg akartam várni ezt, mielőtt megrendelem AU-ból a gépeket, de ha Angliából nem tud hozni, akkor én megrendelem AUból (csak ezért nem rendeltem eddig, mert tudtuk, hogy ki fog menni a férjem és várni akartam emiatt).

Igen, tartom, még érdekel, szeretnék veled együtt rendelni!
 

tubi

Aktív tag
Friss:
Folyamatosan terítik a diabetológiákra a One Touch cukormérőt!......ingyen kapnak 1 készüléket az 1es tipusú diabéteszesek.
Ha még nincs a gondozótokban készülék az irodájukban is átvehető!
Itt tudtok bővebb felvilágosítást kérni:
http://www.lifescan.hu/......................................itt azt is megmondják,hogy voltak-e már a gondozótokban.......
Rettentően kedvesek és segítőkészek!

beszéltem velük, sztem nagyon szimpi a dolog, tényleg minden inzulinos cukros kaphat ingyen, de csak a dokiján keresztül. tesztcsík ugyanannyi, mint a többi. amúgy használja valaki? én sztem kérek, kipróbálásra jó lesz, meg esetleg tartaléknak itthon. de érdekelnek a tapasztalaitok!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, Kata, Timi, akiket érdekel a Performa Nano: a férjem most ment kis Londonba, amint picit helyrerázódik ott az élete, utána fog nézni, hogy ott milyen lehetőségek vannak mmol/l-eset venni, ha lehet egyáltalán. Meg akartam várni ezt, mielőtt megrendelem AU-ból a gépeket, de ha Angliából nem tud hozni, akkor én megrendelem AUból (csak ezért nem rendeltem eddig, mert tudtuk, hogy ki fog menni a férjem és várni akartam emiatt).
Köszi Molli, hogy gondoltál rá, nekem most egyelőre tárgytalan. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meg akartam várni ezt, mielőtt megrendelem AU-ból a gépeket, de ha Angliából nem tud hozni, akkor én megrendelem AUból (csak ezért nem rendeltem eddig, mert tudtuk, hogy ki fog menni a férjem és várni akartam emiatt).
Csak óvatosan az AU-ból rendeléssel, mert vámköteles, és ráadásul a magyar hatóság ráteszi a 27%-t is a termékre. Sőt, nagyon valószínű, hogy nem csak a termékre teszi rá az ÁFÁ-t hanem a szállítási költséget is beleszámítja az árba. Átküldök az emiledre a tájékoztatót. Az angol országból való hozatal sokkal járhatóbb út, legalábbis anyagilag.
 

poe

Őstag
Jaja, az ÁFA a necces, ahogy Kata mondja (és igen a postaköltséget is vámolják). EU-n belül nem vámolnak. Mondjuk kis tétel átcsúszhat, a több száz dollárosat tuti megfogják.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jaja, az ÁFA a necces, ahogy Kata mondja (és igen a postaköltséget is vámolják). EU-n belül nem vámolnak. Mondjuk kis tétel átcsúszhat, a több száz dollárosat tuti megfogják.
Pontosan. 22 EUR fölött vám-, és ÁFA köteles a termék, magánszemélytől ajándék címén 45 EUR a határ.
Én néhány száz forint híján 20 rugót fizettem egy USA-ból küldött, ajándékba kapott, használt iPod-ért. Disznóság, de ez van.

Itt egy kis info http://posta.hu/csomag/csomag_kulfoldre/postai_vamugynoki_szolgaltatas, Mivel pdf-et nem lehet beilleszteni, ezért az oldalt linkelem be. Itt a "Magánszemélyek részére érkező küldemények vámkezelése" a ránk vonatkozó. Az oldal azért is jó, mert a csomag azonosítószáma alapján végig lehetett kísérni, hogy éppen hol, mennyi ideig szuttyogtak a cuccosommal (feladástól számítva 1 hónap múlva jutottam a kütyümhöz, ennyi idő alatt át is úszhatta volna az Atlanti ósönt.)

Szóval egy Ausztráliából rendelt cukormérő igencsak megdrágul, mire ide ér hozzánk. Termék ára+szállítási költség+vám+ÁFA. Tényleg disznóság, hiszen egy terméket már bruttó áron veszünk meg, akkor arra már miért raktak rá 27% ÁFÁ-t??? Ráadásul a szállítási költséget miért áfázzák fel???? Na ez végképp érthetetlen.
 

tubi

Aktív tag
ma megkaptam a one touch select mini-t, hát nagyon cuki kis darab...még nem mértem vele élesben, csak próbából, de ami nagyon jó - kis vércsepp, kis kütyü és bioszenzoros, vagyis elvileg a fény nem zavarja (én megőrülök a 77elektronika fényérzékenyéségétől...). majd még beszámolok, de sztem beszerzünk a férjemnek és a gyereknek is egyet, mert hát múltkor is elromlott a gyereké és roboghattam vele a fehérvári útra...). így meg lesz egy pót.
 

tubi

Aktív tag
nagyon jó ez a kis gép, masszív, de kicsi, kis szúróval, 25 db-os kis dobozok a tesztcsíkhoz, az egész cucc pehely könnyű és kis helyet foglal el. 5 mp alatt eredmény minimális vércseppből. asszem, a 77elektronika lesz a pótgépem, ez meg a rendes. amúgy ez is magasabbat mutat, mint a 77 elektronika.
 

christina

Őstag
nagyon jó ez a kis gép, masszív, de kicsi, kis szúróval, 25 db-os kis dobozok a tesztcsíkhoz, az egész cucc pehely könnyű és kis helyet foglal el. 5 mp alatt eredmény minimális vércseppből. asszem, a 77elektronika lesz a pótgépem, ez meg a rendes. amúgy ez is magasabbat mutat, mint a 77 elektronika.

Köszi, erre voltam kíváncsi, hogy a másikhoz képest mit mérsz. Melyik D-Contos géped van?
 

tubi

Aktív tag
personal és optimum is van, mindkettőnél többet mért (12,6 helyett 11,8 és 11,9). a férjem accucheck-jével még nem hasonlítottunk össze. de nekem annyira meggyőző, hogy én már ehhez írtattam fel stixet is a köv. 3 hóra :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
nagyon jó ez a kis gép, masszív, de kicsi, kis szúróval, 25 db-os kis dobozok a tesztcsíkhoz, az egész cucc pehely könnyű és kis helyet foglal el. 5 mp alatt eredmény minimális vércseppből. asszem, a 77elektronika lesz a pótgépem, ez meg a rendes. amúgy ez is magasabbat mutat, mint a 77 elektronika.
Hihetetlen, baromira irigykedem, nekem ez is alámért, nem is kicsit, nagyon... Én vagyok a selejt, ez már nyilvánvaló :D Amúgy szuper készülék. A Go is ilyen kaliberű különben (AccuChek), amihez az optimumot használom, használatban sok különbség nincs. Mielőtt vesztek még 2 gépet, hívjatok fel, megnézem, hogy van nekem itthon és milyen tartalék gépem, ha van még bőven, akkor odaadom az enyémet, de ehhez végig kell kutatnom a szekrényem, mert már gőzöm sincs, mim van :)
 

tubi

Aktív tag
mihez képest mért alá? úgy értem, Te mit tartasz etalonnak, amihez érdemes hasonlítani? ezt igazából a kezembe nyomták ingyér, merthogy minden 1es típusúnak jár, én amúgy nem váltottam volna le a personalt, mert tudom, hogy alámér és ezt mindig figyelembe is veszem. viszont az fontos, hogy sokkal kisebb vércsepp is elég a select-hez, biztos nem fordul elő, hogy kenegetem a csíkon és azért mér mást. ezek a "szívószálasak" nagyon jók sztem :) meg az is előny lesz, hogy mostmár mindenkinek ugyanolyan mérője lesz, így ha bármi gond van, nem kell a csíkok miatt aggódni. azért kíváncsi vagyok, milyenek vannak Neked :) és melyiket használod rendszeresen?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
mihez képest mért alá? úgy értem, Te mit tartasz etalonnak, amihez érdemes hasonlítani? ezt igazából a kezembe nyomták ingyér, merthogy minden 1es típusúnak jár, én amúgy nem váltottam volna le a personalt, mert tudom, hogy alámér és ezt mindig figyelembe is veszem. viszont az fontos, hogy sokkal kisebb vércsepp is elég a select-hez, biztos nem fordul elő, hogy kenegetem a csíkon és azért mér mást. ezek a "szívószálasak" nagyon jók sztem :) meg az is előny lesz, hogy mostmár mindenkinek ugyanolyan mérője lesz, így ha bármi gond van, nem kell a csíkok miatt aggódni. azért kíváncsi vagyok, milyenek vannak Neked :) és melyiket használod rendszeresen?
Te nagyon le voltál maradva :D :p A personal óta már megjelent az optimum is, amire szintén nem kenegetjük vért :D Én az AccuChek Go-t használom Optimum csíkkal, kb ugyanannyi vér kell rá, mint a selectre, picit nehezebben szívja fel, de kenegetésről szó sincs szerencsére. Csak nincs ingyen, sőt rohadt drága... majdnem 20 ezer. És nem olyan kis cuki, mint a select. Csak nekem nem mér alá :D Majd kikutatom a vc mérőimet, de ha ingyen van és osztogatják, akkor lehet, hogy nem kutatok ezért feleslegesen :) Az tuti, hogy így fejből mondom, van még 77 elektronikás Ideálom is, amihez még kevesebb vér kell, mint a selecthez, csak mgé annál is jobban alámér - nekem. ah, és van Méry-m, ami nekem tökéletesen mér, csak nem tudok hozzá fű alatt szerezni csíkot, az optimumból meg igen... Ezek mind felszippantósak már. Lehet, hogy csak ennyi, most más nem jut az eszembe. De azt kell végiggondolnom, hogy melyik legyen a pótmérőm. Jobb, ha többféle vani tthon pótnak, mert az optimum csík egyikhez sme jó, ilyenkor, ha gáz van, többfélével mérek és elhasználom a maradék csíkokat mindegyikhez.
Használni csak a Go-t használom.
 

tubi

Aktív tag
hú, hát szép kis arzenál :) nekem valahogy sosem volt egynél több, nem is éreztem indíttatást, csak tudtam, hogy a 77-esek alámérnek, azt' annyi :) d-contom 10 évig volt problémamentesen, de a mostani 77-esek már felbőszítettek. a gyereknek optimum van, azt ismerem, jónak tűnik, DE egy év alatt kétszer vittem a szervízbe... ez a select sztem jó, nekem a 77-es eredményekhez képest sem okozott meglepetést a hba1c, sztem ehhez képest sem fog...
 
Oldal tetejére