Babázhatok

tubi

Aktív tag
az OK, hogy a 3 alatti cukrok nem túl jók, de a 9 miért gond??? pláne, ha ez a legmagasabb... hanyadik hétben vagy? mindig ugyanakkor van hypo-d? hogyan próbálják beállítani? én sem feküdtem bent ezért, itthon próbáltam rendbetenni. nem tudom, mennyire irányíthatod Te az eseményeket, de nekem az esti Lantust át kellett tennem reggel 8 órára és az kivédte a hajnali hypo-kat (nem mondtam meg a diabetológusnak sem, mert alapvetően nem támogatta a dolgot. DE: a cél a jó érték, nem az elvek). ha tudsz még részletesebben írni a hypo-król, lehet, hogy tudunk segíteni Neked! írjál!
 

szandimon

Új tag
Sziasztok! Ki meddig feküdt kórházban, mire sikerült beállítani a cukrát? Én már 2 hete bent vagyok, de a cukrom még mindig ingadozik, 2,3-9 között van. A nővér azt mondta elvileg holnap haza engednének, de mivel péntek éjszaka és ma volt hipom így nem fognak :( Tudom, hogy a baba miatt ki kell bírnom az itt létet, de egyre nehezebben viselem :(

Szia!
Még a terhesség elején vagy? Nálnuk nem kell befeküdni cukrot beállítani, de hallottam már mástól is, h van ahol kell. (Bp.) Nem is nagyon értem, most beállítják, aztán úgyis változni fog hétről hétre az inzulinigény, a hormonszintek, a szervezeted reakciói, szerintem ezt nem lehet az egész terhesség idejére beállítani...... Én örültem volna, ha a cukraim ebben az intervallumban mozogtak volna csak a terhesség alatt :D
Kiartás, a babára gondolj!
 
Sziasztok! Baranyi fektetett be a terhes patológiára. Lehet csak mostanában divat ez, mert elég sokan vagyunk, nem csak mint én 1. tipusuak, hanem a 2-eket is befektetik, de őket csak pár napra. 9. hétben vagyok. A diétámat és az inzulin mennyiségét napról napra változtatgatja, de a diétás naplómat egyszer nem nézte meg senki. Hipom péntek éjjel 2kor volt, 2,3 és tegnap délután. Ebéd után a cukrom 7,1 volt rá egy órára 2,5. Én ezt a tegnapi mozgásnak tudom, persze ez itt senkit nem érdekel. A kaják nem olyanok, amilyeneket cukorbeteg ehet, így lassan ebédre is graham kenyeret vagy korpovitot eszek köretnek. A vacsorai ch mennyiséget is egyik nap 30 g-ra, másik nap 40 g-ra mondja, ma épp megint 40-et fogok enni. Szerintem sem lehet beállítani az egész terhesség idejére, már most egyik nap felmegy étkezés után, másik nap leesik, pedig reggelire és vacsorára mindig ugyanazokat eszem... fő a változatos étrend :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok! Baranyi fektetett be a terhes patológiára. Lehet csak mostanában divat ez, mert elég sokan vagyunk, nem csak mint én 1. tipusuak, hanem a 2-eket is befektetik, de őket csak pár napra. 9. hétben vagyok. A diétámat és az inzulin mennyiségét napról napra változtatgatja, de a diétás naplómat egyszer nem nézte meg senki. Hipom péntek éjjel 2kor volt, 2,3 és tegnap délután. Ebéd után a cukrom 7,1 volt rá egy órára 2,5. Én ezt a tegnapi mozgásnak tudom, persze ez itt senkit nem érdekel. A kaják nem olyanok, amilyeneket cukorbeteg ehet, így lassan ebédre is graham kenyeret vagy korpovitot eszek köretnek. A vacsorai ch mennyiséget is egyik nap 30 g-ra, másik nap 40 g-ra mondja, ma épp megint 40-et fogok enni. Szerintem sem lehet beállítani az egész terhesség idejére, már most egyik nap felmegy étkezés után, másik nap leesik, pedig reggelire és vacsorára mindig ugyanazokat eszem... fő a változatos étrend :)
Sajnálom, de ha már Baranyi mellett döntöttél, már a 9. hétben vagy, akkor nincs visszaút, de azért a nagyon szoros kontroll eredménye mindig megvan! Lehet, hogy ez így nagyon nehéz most, de a biztos egészséges baba vár rád így! Baranyinál nem fog menni az önmenedzselés, meg a belenyúlás a tudta nélkül és nála a terhesség végén is be kell feküdni 1 hónapra és a 38. hét után indítanak (vagy császár eleve). Nála mindig is így ment, sőt, régen az egész terhesség alatt feküdtek a kórházban az 1-es típusúak. Ha jól tudom, ma már az országban más nem fektet így be, csak ő. De az előnye, hogy a legdurvább cukrú anyukának is egészséges babája lesz így - szóval nehéz ez, de meglesz az eredménye! Kitartás!
Ha amúgy megy az önnemendzselés, akkor a következő babát lehet, hogy másnál kéne szülnöd...
 
Huhhh, hát ez nem hangzik túl jól, mármint hogy az utolsó egy hónapban is bent kell feküdni. Megkérdezhetem, hogy neked ki volt a diabetológusod és miért őt választottad Baranyi helyett? Az igaz, h Baranyi az ország legjobb orvosa? De mivel jobb mint a többi?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Huhhh, hát ez nem hangzik túl jól, mármint hogy az utolsó egy hónapban is bent kell feküdni. Megkérdezhetem, hogy neked ki volt a diabetológusod és miért őt választottad Baranyi helyett? Az igaz, h Baranyi az ország legjobb orvosa? De mivel jobb mint a többi?
Én jártam Baranyihoz 20-22 éves korom között és nem bírtam, hogy nem enged belenyúlni semmibe, egyszerűen nem működött, amit ő mondott, de nem akarta elfogadni, amit én akartam és folyton ment a velem való ordítozás. Jó magas HbA1c-k... és ezért váltottam, Thaisz főorvosnőre a Péterfybe (ő is terhescentrum), azóta 6-6.5 között van a HbA1c-m. De csak később szültem persze. De sok Baranyis anyukát ismerek és már akkor tisztában voltam az ő elveivel a terhesekkel kapcsolatban és a gyakorlatával. Az a helyzet, hogy nem rossz az, amit csinál, csak nem mindenkinek jó. Aki nem tud önmenedzselni, annak életmentő lehet (a babájának), de aki képes maga irányítani a kezelését (legtöbbünk), annak kifejezetten rossz ez a nagyon szigorú rend. A baj az szerintem, hogy válogatás nélkül mindenkinek be kell feküdni és mindenkinek el kell fogadni az ottani beállításokat, ez pedig nem jó. De a babának ez nem árt, csak sokaknak rémálommá válik a terhesség, holott nem kellene, sőt (és akkor sem lenne a babának semmi baja).
Azzal jobb, mitn a többi orvos, hogy régebben csak ő vállalt el terheseket, csak ő értett ehhez, egészen sokáig csak nála lehetett egészséges babákat szülni. De ez régen volt, mára már más minden és más orvosoknak is ugyanannyi százalékban születnek egészséges babák, mint nála (régen egyedül nála lehetett biztosra menni). Szóval ez régen volt így, hogy ő jobb, mint a többiek, mára sokminden változott, de attól ő még nagyon jó (pl egy önmenedzselni nem tudó nőnek más diabdoki mellett nem biztos, hogy születhetne egészséges babája).
 
Úgy veszem észre Baranyit az okok nem érdeklik csak a számok. Ez úgy értem, h mióta bent vagyok egyszer nem kérdezte meg miért esett le a cukrom vagy miért volt magasabb, esetleg többet ettem vagy kevesebbet, idegesebb voltam, mozgás stb. Mondjuk esélyem se lenne, mert egyszer találkoztunk a bent létem óta, az asszisztense meg újabban a nővérekkel tartja a kapcsolatot telefonon. Úgy érzem magam mint egy kísérleti nyúl. Én ismerem a szervezetem (jobban mint egy orvos, akivel 2szer találkoztam 30 percre) én tudom mire hogyan reagál. A kommunikáció teljesen kimarad a "kapcsolatunkból". Az előző diabetológusom is mindig azt mondta ő max csak tanácsokat tud adni, megnézi a naplómat és hogy mit eszem, mennyit mozgok, ezek alapján tud tanácsolni mit kéne másképpen, de az amit ő megtanult nem feltétlenül lesz jó, főleg ha én nem osztom meg vele a tapasztalataimat. Itt az orvosnak és a "betgnek" kéne együtt működni. Aki odafigyel magára az Baranyi nélkül is kordában tudja tartani a dolgokat, aki meg nem annak szerintem Baranyi is kevés.
Akkor gondolom a Péterfybe is szültél!? Én mondjuk mindenképpen az Áek-ben szeretnék.
 

tubi

Aktív tag
nem értem, miért kell benne maradnod ebben a szituban??? persze ha az AEK-ben akarsz maradni, akkor valóban nincs más választás, de biztos, hogy nem érdemes váltani? Te hogy érzed - ha kint lennél és Magad menedzselnéd, menne? tudunk itt ajánlani pár dokit, akinél egészséges gyerekeket szültünk. Molli - miért írtad, hogy nincs visszaút? megtehetné, hogy megköszöni és odébb áll, nem? mi múlik ezen???
 

tubi

Aktív tag
amúgy amiket írtál a módszeréről, azok olyan súlyos hibák, amik miatt szerintem kizárt, hogy rendesen tudna segíteni egy cukros nőt, de ami még rosszabb - kizárja, hogy a doki valóban tanuljon a betegeitől, ami a cukorbetegség korszerű kezelésénél alapvető!!! vagyis nem mi az, hogy nem érdeklik az okok??? hogy lehet így valóban hasznos tanácsokat adni??? komolyan fel vagyok háborodva!!! sztem tényleg gondolkozz el a váltáson! ez sehova sem vezet, nem segít Téged, csak folyamatos stresszben tart, ami viszont BIZTOSAN rossz a babának!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
nem értem, miért kell benne maradnod ebben a szituban??? persze ha az AEK-ben akarsz maradni, akkor valóban nincs más választás, de biztos, hogy nem érdemes váltani? Te hogy érzed - ha kint lennél és Magad menedzselnéd, menne? tudunk itt ajánlani pár dokit, akinél egészséges gyerekeket szültünk. Molli - miért írtad, hogy nincs visszaút? megtehetné, hogy megköszöni és odébb áll, nem? mi múlik ezen???
Baranyi nagy úr ebben a szakmában, nem lehet csak úgy lelépni már terhesen, ki venné őt át így? Akit Baranyai kezelt, már feküdt bent is, mire váltani tudna, túl lesz a 12 heten is. Főleg, ha az ÁÉKban akar maradni. Még a legelején, akkor talán (ezt én megtettem, családi javaslatra terhesen elmentem hozzá újra, de az első találkozás után menekültem és mentem vissza Thaiszhoz), de nekem volt kihez mennem, akihez már előtte is hosszú évek óta jártam és ő maga is terhesgondozó volt. Ekkor voltam 5 hetes... Nem tudom, ki venné át őt Baranyi után 12 hetesen? A magyar rendszer.... nem egyszerű itt váltani, főleg nem, ha már terhes valaki és már nincs a legelején. Nagyon nagy bátorság kellene egy ilyenhez és akkor végleg fel kéne adni az ÁÉK-t.

Bóbita, miért ragaszkodsz az ÁÉKhoz? Én az 1-es nőin szültem, de a Péterfy is nagyon jó hely. Az 1-es nőit szívből tudom ajánlani, mert ugyan sokan vannak, de szakmailag biztosan ők a legjobbak, lehet, hogy az egész országban. Nem kell egy kórházba járni diabra és szülni, csak Baranyinál.

Tubi, Baranyiról is sok történet van, nem egy nőnek nem engedte, hogy szüljön (pl Lizzi), átmentek máshoz és azóta egészséges gyerekük van (és ők is azok). Sokan vitatják a módszerét, de akkor is ő a szaktekintély. Ez Magyarország.
 

mantanya

Aktív tag
Igaza van Mollinak, Baranyit nagy úrnak tekintik ebben a szakmában. De... Szerintem akármilyen régen is foglalkozik cukros kismamákkal, ma már elengedhetetlen dolog a kommunikáció!!! Igen, régen biztos bejött ez a módszer, hogy mindenkinek megmondták, hogy meddig és hol álljon fél lábon. Mára már változott a helyzet. Van "nagykönyv", de nem lehet mindenkire ráhúzni. Akinek már több éves tapasztalat van a háta mögött és tudja, érzi a teste működését, annak nincs nagykönyv. Pl. én is tudom már, hogy mik azok a dolgok, amik nálam "másképp" működnek, mint rendesen.
Az első két gyerkőcöt én is hasonló körülmények között szültem. Nem Baranyinál, de szinte pontról pontra ugyan ez történt. Hetente találkoztam a doki asszisztensével (!), mert ő személyesen nem tárgyalt a beteggel. Vezetni kellet a ch-ot, a kcal-t, az Isten tudja, milyen sok hülyeséget... Minden héten ő állított az inzulin egységemen, amihez én nem nyúlhattam hozzá, még akkor sem, ha egy hétig rettenetes cukraim voltak. És igen, be kellett feküdni. A 12. hétig kötelező volt, akár 5 hetet is benn kellett lenni, a semminek. Aztán a 35. héten szintén befeküdni a szülésig. Rémálom, stressz, gyomorgörcs. Semmibe nem nézték az embert, kizárólag a cukrok, a betegség állt a középpontban. Olyan futószalag módjára... Aztán a harmadik gyereket már más körülmények között hordtam ki. Nem volt bennfekvés, szigorú szabályok, megkötött kezek. Mentem a cukrom után, persze azért konzultálva az orvossal(!).
Szerintem soha nem késő váltani. Persze vannak emberek, akiknek kell, hogy fogják a kezét. Ők maradjanak is ilyen doki mellett. De nem kötelező rémálmok között kihordani a gyereket. Vannak lehetőségek...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igaza van Mollinak, Baranyit nagy úrnak tekintik ebben a szakmában. De... Szerintem akármilyen régen is foglalkozik cukros kismamákkal, ma már elengedhetetlen dolog a kommunikáció!!! Igen, régen biztos bejött ez a módszer, hogy mindenkinek megmondták, hogy meddig és hol álljon fél lábon. Mára már változott a helyzet. Van "nagykönyv", de nem lehet mindenkire ráhúzni. Akinek már több éves tapasztalat van a háta mögött és tudja, érzi a teste működését, annak nincs nagykönyv. Pl. én is tudom már, hogy mik azok a dolgok, amik nálam "másképp" működnek, mint rendesen.
Az első két gyerkőcöt én is hasonló körülmények között szültem. Nem Baranyinál, de szinte pontról pontra ugyan ez történt. Hetente találkoztam a doki asszisztensével (!), mert ő személyesen nem tárgyalt a beteggel. Vezetni kellet a ch-ot, a kcal-t, az Isten tudja, milyen sok hülyeséget... Minden héten ő állított az inzulin egységemen, amihez én nem nyúlhattam hozzá, még akkor sem, ha egy hétig rettenetes cukraim voltak. És igen, be kellett feküdni. A 12. hétig kötelező volt, akár 5 hetet is benn kellett lenni, a semminek. Aztán a 35. héten szintén befeküdni a szülésig. Rémálom, stressz, gyomorgörcs. Semmibe nem nézték az embert, kizárólag a cukrok, a betegség állt a középpontban. Olyan futószalag módjára... Aztán a harmadik gyereket már más körülmények között hordtam ki. Nem volt bennfekvés, szigorú szabályok, megkötött kezek. Mentem a cukrom után, persze azért konzultálva az orvossal(!).
Szerintem soha nem késő váltani. Persze vannak emberek, akiknek kell, hogy fogják a kezét. Ők maradjanak is ilyen doki mellett. De nem kötelező rémálmok között kihordani a gyereket. Vannak lehetőségek...
Én egyetértek, de 12 hetesen már nem tudom, ki venné át Baranyi betegét? Szerintem nem sokan. Ha mégis, akkor érdemes átmenni, de én nem tudok tanácsot adni pl, hogy kihez lehet menni ilyenkor.
 

lizzi

Őstag
Jézusom:O
Bóbita ettől a nőtől menekülni kell(ha van hová)....hogy lehet így semmibe nézni egy beteget(várandós nőt???)undorító ...
akkor téged sem kedvel ha így kezel...és nem is fog soha ,tapasztalat sajnos
ezek a cukrok ebben az időben nem borzalmasak és ezt így ezzel a módszerrel nem is fogja neked ő beállítani soha,főleg azért nem ,mert akit ő nem kedvel azt hülyének is nézi a betegsége kezeléséhez
és láss csodát amióta tőle eljöttem nekem is sokkal de sokkal jobbak a cukraim mint akkor nála,pedig ő biztos azt hitte ,hogy én csinálom rosszul az egészet
hogy ő a legjobb orvos az országban???ezen csak nevetni tudok ma már ,de sajnos sokan így hiszik vagy tartják ,de aki lenézi a beteget és nem veszi emberszámba és nem hallgatja meg az nem lehet az én szememben jó doki!!!!és aki nem követi és nem hagyja kipróbálni az újabb kezelési módszereket.......
bocsánat a hangnemért, a stílusért csak felháborít mindig amikor róla írtok,sajnos jó okom van rá.........
 

mantanya

Aktív tag
Én egyetértek, de 12 hetesen már nem tudom, ki venné át Baranyi betegét? Szerintem nem sokan. Ha mégis, akkor érdemes átmenni, de én nem tudok tanácsot adni pl, hogy kihez lehet menni ilyenkor.

Pesten nem tudom, nem vagyok túl jártas ott doki témában :( Vannak Tamás profnak is "tanítványai", bár nem tudom, hogy mennyire maradtak meg az Ő vaskalapos elvénél... Mert akkor az sem sokkal jobb, mint Baranyi.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Pesten nem tudom, nem vagyok túl jártas ott doki témában :( Vannak Tamás profnak is "tanítványai", bár nem tudom, hogy mennyire maradtak meg az Ő vaskalapos elvénél... Mert akkor az sem sokkal jobb, mint Baranyi.
Nem az a baj, hogy nincs pesten hely, ahová mehetne, hanem az, hogy 12 hetesen, Baranyi szárnyai alól senki nem mer átvenni beteget. Mert túl nagy hatalma van. Főleg nem egy szintén vaskalapos elveket valló irányzat orvosai. És akkor az sem mellékes, hogy terhescentrum legyen, abból meg 2 van pesten, terhescentrumból beteget 12 hetesen nem vesz át diabetológus, ha ő nem terhescentrum, a másik terhescentrum (Thaisz) pedig nyilván nem fogja Baranyitól így átvenni. Hasonló a téma ahhoz, amikor egy 37 hetes terhes keres új szülészt, hát neki sincs egyszerű dolga a magyar eüben, de még mindig jobb helyzetben van, mint szegény Bóbita. Ráadásul első baba, ilyenkor nincs nő a világon, aki ki merné jelenteni ott fekve egy kórházban, márpedig én hazamegyek és ha fene fenét is eszik, akkor is keresek másik diabetológust. És ezért SEM a várandós beteg a hibás.
 
Nagyon köszönöm, hogy segíteni próbáltok :) Ma nagyon kiborultam, az ebéd előtti cukrom 5,6 volt, utána egy órával 9,7. Kiderül a kórházi krumpli leves volt a bűnös, persze ezt nem Baranyinak köszönhetem, aki ma még nem is telefonált az eredményeim miatt (vagyis az asszisztense). Szóval a 9,7 mérés után egy órával már 4,7 volt.
Azt hiszem muszáj leszek Baranyival végigcsinálni, de nem fogom magam hagyni. Nem vagyok az a fajta aki elviselni a h kioktassák és hülyének nézzék. Csütörtökön jön ide, szépen elmondom neki a véleményemet és az észrevételeimet, lehet hogy nem fog tetszeni neki, sőt biztos és az is lehet h bömbölve fogok kijönni tőle, de az fix h nem hagyom magam. Ha pedig vmelyik elvével nem fogok egyetérteni azt nem is fogom úgy csinálni...
 

tubi

Aktív tag
Nagyon köszönöm, hogy segíteni próbáltok :) Ma nagyon kiborultam, az ebéd előtti cukrom 5,6 volt, utána egy órával 9,7. Kiderül a kórházi krumpli leves volt a bűnös, persze ezt nem Baranyinak köszönhetem, aki ma még nem is telefonált az eredményeim miatt (vagyis az asszisztense). Szóval a 9,7 mérés után egy órával már 4,7 volt.
Azt hiszem muszáj leszek Baranyival végigcsinálni, de nem fogom magam hagyni. Nem vagyok az a fajta aki elviselni a h kioktassák és hülyének nézzék. Csütörtökön jön ide, szépen elmondom neki a véleményemet és az észrevételeimet, lehet hogy nem fog tetszeni neki, sőt biztos és az is lehet h bömbölve fogok kijönni tőle, de az fix h nem hagyom magam. Ha pedig vmelyik elvével nem fogok egyetérteni azt nem is fogom úgy csinálni...
én nem ismerem őt, de: azt hizsem, nála mindent vagy semmit van, vagyis nem tudsz úgy hozzá állni, hogy amivel nem értesz egyet, azt nem csinálod (főleg, hogy egyelőre nem írtál olyan általa használt módszert, amivel itt a fórumozók nagy része egyetértett volna...). miért ragaszkodsz az AEK-hoz???
amit írtál, abból nekem úgy tűnik, valami gyors CH-t ettél ebédre (cukrozott volt a leves???), az viszi fel ilyen gyorsan, aztán leesik. szerintem ennek az egésznek semmi értelme így!!! nem tudod, mit eszel (mert nem Te főzöd, bár én ettem sok nem saját főztöt terhesen, szóval ezt is be lehetne lőni, de úgy, hogy választhatod a kaját és nem eléd teszik), nem kapsz értelmes tanácsokat, nem konzultálhatsz és még Téged néznek hülyének, amitől meg kiborulsz. közben egy kórházban vagy, ahelyett, hogy friss levegőt szívnál, mozognál néha, a szeretteid közt lennél. mi ebben a hasznos Számodra??? nem bujtogatni akarlak, de még van 6 hónapod!!! kibírsz ennyit így? úgy értem, tudom, hogy nem kell kórházban lenned 6 hónapot, de ilyen orvossal kibírod ezt???
 
Az AEK szülészetéről halottam a legjobbakat, amúgy is ide szerettem volna jönni, így pedig Baranyi miatt ide is tartozom. Nem tudom, hogy esetleg a nőgyógyász úgy elvállalna ha nem Baranyihoz járok, lehet van közöttük vmi megállapodás, nem tudom...
Nem tudom, hogy cukrozott volt e a leves, de ki tudja, itt bármi megtörténhet, de szerintem csak simán a krumpli miatt ment fel.
Ma beszéltem egy értelmes emberrel :) az elsővel mióta itt vagyok :) dr. Túri Zsuzsanna nőgyógyász és diabetológus. Érdekes mert egyetértett velem, így h csak telefonom tartom a kapcsolatot Baranyi asszisztensével nem sok értelme van az itt létemnek, de ezt sajnos így kell csinálni. Hozzátenném h ma Baranyiék egyáltalán nem érdeklődtek a hogylétemről...
Holnap felhívom a diab dokimat, akihez eddig jártam, és tanácsot kérek tőle. Amiről eddig úgy gondoltam életem egyik legboldogabb, legszebb időszaka lesz az kezd rémálommá válni.
 
Oldal tetejére