Babázhatok

kicsidodi

Új tag
Gajdi!

Nagyon köszönöm a bíztatást, bevallom sokat számít olyanoktól, akik hasonló cípőben járnak/jártak;). Botond is besárgult, de fényezni nem kellett, mert épp határon volt, és első nap már volt tejem, azt mondták inkább ciciztessem sokat ;). Ettől függetlenül még sokáig sárga volt, visszanézve a képeket olyan, mint egy sárgarépa fekete parókában :D. De nem kellett tovább bent maradnunk, meg nem volt semmi gáz :D. Nálunk vlsz. az RH összeférhetetlenség okozta (Apa meg ő 0+, én 0- vagyok).
A kicsit Andornak fogják hívni :D! Nekem nagy favoritom volt a Kende, de apának egyáltalán nem tetszett, neki meg a Hunor tetszik, de egyrészt nagyon felkapott lett, másrészt azt már mindketten kicsit "erősnek" érezzük. Aztán meglepve láttuk, hogy az Andor magyar név, szóval lecsaptunk rá, mert nincs is sok belőle, és mindkettőnknek tetzsik, meg a vezetéknévvel is jó szerintünk ;).

Szandimon!
Biztos velem is úgy lesz, ahogy írod, mert már most kezdek kicsit "átszellemülni", és hosszasan stírölöm a csecsemőket, meg fogdosom a babaruhákat a boltokban :D. Most abban reménykedem, hogy hamar belerázódunk a dolgokba, mindenki megtalálja a helyét hamar, és ki tudjuk élvezni mindkét korszak szépségét...;). Sajnos sokakat látok kipurcanni ilyenkor, és olyan rossz ezt látni, remélem mi tudunk majd örülni egymásnak...;)
 

gajdi8

Tag
Dodi!
Akkor Te is kaptál anti d-t, mint én:) én b rh gyenge vagyok (negatívnak kell kezelni), Beni +, Minónak nem nézték:(!Én 3 Andort ismertem. 1 nagyon jó fej volt, másik kettő nem igazán! De az a lényeg, hogy Ti nem vagytok a névvel szemben elfogultak. Én Botondból is elég sokat ismertem, ismerek. Minó egyik cimbije is Botond (Őt Botizzák, Minó meg Bitinek hívja
:) Olyan vicces volt, mert a múltkor vettem egy csajtól fellépőt, erre kiderült, hogy ikrei is vannak (2 Fiú) az egyik Ármin volt. Na jót leveleztünk, kiderült Ő a másiknak Benjámint szeretett volna, de a Férje meg inkább Adriánt. Így Adrián lett.Az Andor komoly név hangzásilag, csak könnyen csúfolható, de majd jól megvédi magát:). Kende nagyon bejövős ezért is kapta 2.nak, mint Ármin a Zétényt. Egyik Barátnőm ismer egy ikerpárt ott meg a 2 fiú Kende meg Keve:) Nálunk Ármin először Ármin Benjáminnak indult, de nem akartuk a 2 kedvencet ellőni 1 Gyerkőcre (mondtam, ha a második is Fiú lesz....khm önbeteljesítő jóslat:))így lettek a nevek. Beninél vívódtunk, hogy Kende vagy Kenéz legyen a 2. név, de Apa mondta , hogy Kende legyen mert az jobban tetszik Neki.Nekem egyformán tetszett így mind1 volt. Bár a Benjámin nem olyan ritka név, személyesen nem ismertem egyet sem.Viszont nálunk elanyakönyvezték először, szülőszobán hanyagok voltak és Benjamint írtak. Így futottunk újabb kört mert az én Kisfiam, nem amerikai, hogy jamin legyen.Amúgy érdekes, mert Bogesz Kisfiát Somának fogják hívni (sztem az sem gyakori) de Ármin keresztmamájának a nevelt Fia Soma (Árminul:Sima:)). szóval nekem az a név sem ismeretlen.Ármin is olyan volt, mint egy kisindián, főleg a kis orra tiszta sárga volt Drágám. Beni annyira nem, mégis Őt tartották bent. Bár hozzátszem én szóltam a dokinak, hogy sárga Minó...majd a zárón nem is volt rajta a bilirubin szint...no comment.Akkor babadömping volt, de azért elég gáz, hogy nekem a vércsoportomat elírták, Minónak nem írtak bilirubin szintet, nem néztek vércsoportot mert engem pozitívnak írtak. Azért jó, ha van orvos a családban, megnyugtató, hogy figyel igaz?Nemsokára Veled lesz már a Kisfiad! Álmodtál már Vele? Én Minót pontosan megálmodtam, de Benit nem:)! Kíváncsi vagyok, hogy Ő is hajas lesz -e, vagy mint Beni, meg Orsi Zalánja nem annyira, mint az első Gyerkőcök voltak!Drukk, kitartás!
 

poe

Őstag
Nagyapám Benjámin volt, mai napig előttem van, ahogy komótosan tesz-vesz, helyreteszi nagyanyámat ha kell, Mikulást játszik, szalonnát szel, fát vág etc.. Remek ember volt, így elfogult vagyok, de jó név. :)
 

tímeácska

Őstag
nekem a vércsoportomat elírták, Minónak nem írtak bilirubin szintet, nem néztek vércsoportot mert engem pozitívnak írtak.

Szerintem a zárójelentések elírásában én viszem a pálmát, ugyanis, amikor Bogim született, ezt írták a zárómra:
" 33. hétre élő kora kisfiút szült "... Pedig nagyon kislány... :D:rohog::rohog::rohog:
 

lizzi

Őstag
sziasztok!
hú, jó sokat írtatok ,nem tudom konkrétan kinek mit akartam(kicsit még nyaralok:) )de azért leírom:)
szóval én majd megőrültem amikor mondták ,hogy kórházban kell maradni ,nagyon utálom és tudtam ,hogy nem sűrűn tudnak hozzám jönni:(
de ma már nem bánom ,bár bevallom sok rossz volt benne és mindenkit csak bíztatni tudok ,hogy ha már eddig kibírta valahogy a terhességet akkor a végét is ki fogja akár a kórházban is,mert :nekem is jók voltak a cukraim és minden hét elején csináltak flow-t és uh-t is és minden jó volt ,aztán hazaengedtek szentestére és én itthon még annyit sem aludtam mint ott és sokkal rosszabb értékeim voltak ,a vérnyomásom is magasabb volt és izgultam is nagyon ,mert Karola alig mozgott akkor már kb. 1 hete csak keveset és hát amint visszamentem másnap reggel rossz is lett a ctg és sürgős császár lett ,azóta már többször eszembe jutott ,hogy mi van ha mégis megengedik ,hogy többet maradjak itthon????.....
szóval utálom a kórházat és nem jó ott lenni (én 32 napot voltam)de ha arról van szó akkor a legjobb hely ahol lehetünk az utolsó hetekben(napokban) ,főleg akinek már esetleg van valami problémája és régi cukros és még messze is van a kórház....
szurkolok mindenkinek!!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az én nagyfiam is Benjamin :) (ő viszont ragaszkodik az a-hoz, á-val nem tetszik neki a név :))
Az én Dániel fiam, amikor született, sok Dani volt, ezért választottuk neki a Deni becenevet. Ennek már a bölcsiben is oviban is örültek a gondozók. Aztán a suliban és az úszó edzésen is jól jött, hogy meg lehetett különböztetni a sok Dánielt.
Ez valahogy most is, és régen olyasmi, mint nálatok a Benjamin "á" nélkül. Egyébként tényleg nagyon szép név, Poe, elfogultság nélkül is jól csengő név.

A nővérem kb. 2-3 hét múlva lesz nagymama, és a leendő unoka a Benedek nevet kapja. Ez is nagyon tetszik.
 

bogesz

Új tag
Tudtok nekem segíteni abban,hogy a bébi után milyen juttatások vehetőek igénybe! mikor melyiket kell igényelni,honnan? MINDEN érdekel! köszi
 

tímeácska

Őstag
Tudtok nekem segíteni abban,hogy a bébi után milyen juttatások vehetőek igénybe! mikor melyiket kell igényelni,honnan? MINDEN érdekel! köszi

Szülés után, ha nem volt munkaviszonyod, akkor GYES-t tudsz igényelni - a gyermek 3 éves koráig.
Ezt a MÁK-nál (Magyar Államkincstár) igényelheted, egy formanyomtatvány kitöltésével, ahol a baba születési anyakönyvi kivonatát be kell mutatni.
De ha jól emlékszem, akkor Neked volt munkaviszonyod...
Ebben az esetben 180 napig TGYÁS-t vehetsz igénybe (Terhességi- gyermekágyi segély). Ez valamivel több, mint a GYED összege! De csak 180 napig folyósítják!
A 180 nap letelte után GYED-re leszel jogosult, amennyiben a baba születése előtt legalább 365 nap munkaviszonnyal (biztosítással...) rendelkeztél. Ha nem, akkor GYES jár!
A GYED a fizetésed 70 %-a, ebből már vonnak nyugdíjjárulékot, a TGYÁS-ból nem, azért magasabb valamivel az összege!
A GYED-et a munkáltatódtól igényelheted, ha kifizetőhely. Ha nem, akkor a REP-től (Regionális Egészségbiztosítási Pénztár)!
Jelenleg a gyermek 2 éves koráig jogosult az anya a gyermekellátási díjra. Emellett munkát nem lehet vállalni!
Ha betöltötte a gyermek az első szülinapját, és GYED-en vagy, de munkába szeretnél állni, akkor a gyermek 3 éves koráig a GYES mellett napi 6 órában (heti 30 óra) lehet munkát vállalni. Gyakorlatilag így a GYES összege+ a nem 100% munkaidő végzés miatt ugyan ott lesz az ember, mintha heti 40 órában (napi 8 órában) dolgozna... Likfoltozás... :/

Szülést követően jár még egy egyszeri támogatás, anyasági segélynek hívják, MÁK-nál lehet igényelni, de ez az egyszeri támogatás csak abban az esetben jár, ha a terhesség alatt legalább 4 alkalommal terhesgondozáson megjelenik a kismama. Vagy koraszülés esetén 1 alkalommal...

Családi pótlékra is jogosultak lesztek, ezt szintén a MÁK-nál lehet igényelni, formanyomtatvány benyújtásával és a baba születési anyakönyvi kivonatának bemutatásával - ez szinte mindenhez kelleni fog egyébként!

Őőőő... Más nem jut eszembe! :)
Ha van még kérdésed, ki vele! ;)
 

bogesz

Új tag
Szülés után, ha nem volt munkaviszonyod, akkor GYES-t tudsz igényelni - a gyermek 3 éves koráig.
Ezt a MÁK-nál (Magyar Államkincstár) igényelheted, egy formanyomtatvány kitöltésével, ahol a baba születési anyakönyvi kivonatát be kell mutatni.
De ha jól emlékszem, akkor Neked volt munkaviszonyod...
Ebben az esetben 180 napig TGYÁS-t vehetsz igénybe (Terhességi- gyermekágyi segély). Ez valamivel több, mint a GYED összege! De csak 180 napig folyósítják!
A 180 nap letelte után GYED-re leszel jogosult, amennyiben a baba születése előtt legalább 365 nap munkaviszonnyal (biztosítással...) rendelkeztél. Ha nem, akkor GYES jár!
A GYED a fizetésed 70 %-a, ebből már vonnak nyugdíjjárulékot, a TGYÁS-ból nem, azért magasabb valamivel az összege!
A GYED-et a munkáltatódtól igényelheted, ha kifizetőhely. Ha nem, akkor a REP-től (Regionális Egészségbiztosítási Pénztár)!
Jelenleg a gyermek 2 éves koráig jogosult az anya a gyermekellátási díjra. Emellett munkát nem lehet vállalni!
Ha betöltötte a gyermek az első szülinapját, és GYED-en vagy, de munkába szeretnél állni, akkor a gyermek 3 éves koráig a GYES mellett napi 6 órában (heti 30 óra) lehet munkát vállalni. Gyakorlatilag így a GYES összege+ a nem 100% munkaidő végzés miatt ugyan ott lesz az ember, mintha heti 40 órában (napi 8 órában) dolgozna... Likfoltozás... :/

Szülést követően jár még egy egyszeri támogatás, anyasági segélynek hívják, MÁK-nál lehet igényelni, de ez az egyszeri támogatás csak abban az esetben jár, ha a terhesség alatt legalább 4 alkalommal terhesgondozáson megjelenik a kismama. Vagy koraszülés esetén 1 alkalommal...

Családi pótlékra is jogosultak lesztek, ezt szintén a MÁK-nál lehet igényelni, formanyomtatvány benyújtásával és a baba születési anyakönyvi kivonatának bemutatásával - ez szinte mindenhez kelleni fog egyébként!

Őőőő... Más nem jut eszembe! :)
Ha van még kérdésed, ki vele! ;)
köszönöm szépen!
 
Sziasztok! Ki meddig feküdt kórházban, mire sikerült beállítani a cukrát? Én már 2 hete bent vagyok, de a cukrom még mindig ingadozik, 2,3-9 között van. A nővér azt mondta elvileg holnap haza engednének, de mivel péntek éjszaka és ma volt hipom így nem fognak :( Tudom, hogy a baba miatt ki kell bírnom az itt létet, de egyre nehezebben viselem :(
 

bogesz

Új tag
Sziasztok! Ki meddig feküdt kórházban, mire sikerült beállítani a cukrát? Én már 2 hete bent vagyok, de a cukrom még mindig ingadozik, 2,3-9 között van. A nővér azt mondta elvileg holnap haza engednének, de mivel péntek éjszaka és ma volt hipom így nem fognak :( Tudom, hogy a baba miatt ki kell bírnom az itt létet, de egyre nehezebben viselem :(
szia! miért vagy kórházban??????? terhes vagy azért?
 
Oldal tetejére