Babázhatok

lizzi

Őstag
Bóbita nem vagy egyszerű helyzetben:( de tényleg azt kell végiggondolnod ,hogy ezt bírod csinálni még hosszú hónapokon keresztül?
tudom nehéz a döntés és ilyenkor féltjük is a babát nagyon és nem csak mi vagyunk a fontosak ,de ez így kemény lesz....
és Túri dr.-nő nem venne át téged???egy kérdést megér, nem?
én különben nem tartom borzalmas cukroknak amiket írsz ,bár nem tudom hogy babavárás előtt milyen értékeid voltak?nekem sem volt zsinórban 4-6 közötti cukrom (bár szerettem volna:) )sem előtte sem terhesen,nem vagyunk egyformák....
hidd el én jártam a Péterfybe is a nőgyógyászatra és az 1-es nőire is (végül ott szültem ,mert én menet közben váltottam nőgyógyászt ,27 hetesen nem saját akaratomból!) de mindkettőt csak ajánlani tudom!!!!
bárhogy is döntesz szurkolok neked!!!!!
 

tubi

Aktív tag
egyetértek Lizzivel, sztem megéri körbekérdezni, az 1-es nőit azt hiszem, mindenki ajánlja, aki ott szült. ha nincs gondja a mamának, nem a legjobb hely, de a problémás (van esélyesen problémás) esetekben ez a lehető legjobb! azt is lehet csinálni, hogy megpróbálsz ott érdeklődni, hogy átvesznek-e és ha igen, tud-e esetleg ajánlani diabetológust a nőgyógyász. Molli, szted Hrubyt érdemes megkeresni?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
egyetértek Lizzivel, sztem megéri körbekérdezni, az 1-es nőit azt hiszem, mindenki ajánlja, aki ott szült. ha nincs gondja a mamának, nem a legjobb hely, de a problémás (van esélyesen problémás) esetekben ez a lehető legjobb! azt is lehet csinálni, hogy megpróbálsz ott érdeklődni, hogy átvesznek-e és ha igen, tud-e esetleg ajánlani diabetológust a nőgyógyász. Molli, szted Hrubyt érdemes megkeresni?
Hruby átvenné, az tuti, nem nőgyógyásszal van a baj. A diabetológussal. Ha jól sejtem, Túri dokinő nem úgy diabetológus, mint Baranyi vagy egy átlag diabdoki, Túri szülész-nődoki igazán. Én úgy tudom, ő sem vállal Baranyi nélkül (ahogyan az ÁÉKban a szülészek nem fognak Baranyi nélkül elvállalni egy kismamát, ha ő már Baranyis volt - ezt én is megjártam elsőre).

Bóbita: miért nem kéred meg a régi diabdokidat, hogy Ő vállaljon MOST el? Akkor mehetnél máshová nődokihoz is, még időben vagy! A 12. hét előtt kellene váltanod. Egyébként az ÁÉK messze nem a legjobb szülészet, azaz kinek mi, mert lehet, hoyg kényelmes hely, meg szép (nem tudom, nem voltam bent), de szakmailag nem jobb a Péterfynél pl. Az 1-es női pedig a legspeciálisabb szülészet, ott van a legfelszereltetbb PIC és, ha olyan gondok adódnak mamával vagy babával, az egész országból ide szállítják őket, tehát szakmailag a legnagyobb biztonságban véleményem szerint az 1-es nőiben van egy cukros kismama (de nem rossz a Péterfy sem, az ÁÉK sem, de nem hiszem, hogy ki lehet jelenteni ilyesmit, hogy az egyik a legjobb - ráadásul ez orvosfüggő).
Ha elvállalna a régi diabdokid, akkor az a doki, akinél Tubi is meg én is szültünk, egészen biztosan elvállal (én nem mennék máshoz soha már, szakmailag nagyon ott van, cukorbetegségben is, azaz a cukorbetegség és terhesség összefüggésben), őt Hruby Ervinnek hívják és az 1-es nőin van.

(csak egy személyes tanács: ha valaki mesél szülészetekről saját élményeket, akkor mindig figyeld, hogy mesél-e komplikációkról, történt-e valami az anyukával vagy babával, ami nem volt rendben, toxémia, trombózis, rosszul fekvő lepény, vérzések, fejlődési rendellenesség, betegségek, macrosomia és azt figyeld, hogy ki az, akinek így is megfelelt a szülészet, ahol szült! Akinél semmi nem volt, max a szülés - hüvelyi - alatt volt egy-két sztori (rosszkor kötik be az oxitocint pl, nyomják a hasát kitolás közben), azt ne is vedd figyelembe, mert egészségesen, egészséges babát, gond nélkül szülni akárhol lehet, akárkinél lehet!)
 

szandimon

Új tag
Kedves Bóbita!

Én is a váltásra bátorítanálak, habár nem Budapesten élek. Egy kisvárosban talán még nehezebb. 15 év cukor után lettem kismama, a gondozóban, ahová jártam, csak 1 doki foglalkozott terhesekkel. Szóval őt kellett választanom. Amit leírtál Baranyiról, valami hasonló az én dokinőm szemlélete is, az én véleményem, magyarázataim sohasem érdekelte, hogy pl. szerintem miért mehetett fel adott helyen a cukrom, vagy esetleg esett le. (Mozgás, új étel, nem én főztem, stb.) Nem hogy nem kérdezte, de nem is hagyta, hogy elmondjam az indokaim, ha bele tudtam egyáltalán kezdeni az alatt a 2-5 perc alatt, amit egy-egy terhesgondozás alatt rám szánt. Kéthetente kellett járnom hozzá (befeküdni hála nem, csak a problémásaknak), de csak az időm vesztegettem. A naplómban sok esetben csak 1 napi cukraim nézte meg, és abból ítélt. A javaslatait szinte SOHA nem tudtam elfogadni 15 év tapasztalat után. Volt, h kipróbáltam, amit mondott, de fél napig sem birtam, mert a cukrom ment fel, és fel és fel, és örökösen a baba miatt aggódtam. Amit magamnak találtam ki - azok általában bejöttek. Az intézményt féltem elhagyni és váltani 15 év után. Talán kellett volna. Ebben a városban csak 1 helyre tudtam volna menni még, de nem volt garancia, hogy ott jobb ellátást kapok. És akkor hova tovább? Azért Bp nagy város, több lehetőséggel, és a lányok segítenek neked jó dokit találni!!!! EGy terhességet nagyon nehéz lesz így végigcsinálni, idegileg rá fogsz menni! Nálunk szigorú kontroll nem volt, a dokinő végig azt hitte, megfogadom amit mond, mert arra lusta volt, h megnézze mit javasolt, és rájöjjön, h én teljesen mást csinálok. De úgy látom ez a Baranyi szigorúan fog, kijátszani talán nem is tudod, no és nem is sok értelme van. Mindenképp válts!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Bóbita!

Én is a váltásra bátorítanálak, habár nem Budapesten élek. Egy kisvárosban talán még nehezebb. 15 év cukor után lettem kismama, a gondozóban, ahová jártam, csak 1 doki foglalkozott terhesekkel. Szóval őt kellett választanom. Amit leírtál Baranyiról, valami hasonló az én dokinőm szemlélete is, az én véleményem, magyarázataim sohasem érdekelte, hogy pl. szerintem miért mehetett fel adott helyen a cukrom, vagy esetleg esett le. (Mozgás, új étel, nem én főztem, stb.) Nem hogy nem kérdezte, de nem is hagyta, hogy elmondjam az indokaim, ha bele tudtam egyáltalán kezdeni az alatt a 2-5 perc alatt, amit egy-egy terhesgondozás alatt rám szánt. Kéthetente kellett járnom hozzá (befeküdni hála nem, csak a problémásaknak), de csak az időm vesztegettem. A naplómban sok esetben csak 1 napi cukraim nézte meg, és abból ítélt. A javaslatait szinte SOHA nem tudtam elfogadni 15 év tapasztalat után. Volt, h kipróbáltam, amit mondott, de fél napig sem birtam, mert a cukrom ment fel, és fel és fel, és örökösen a baba miatt aggódtam. Amit magamnak találtam ki - azok általában bejöttek. Az intézményt féltem elhagyni és váltani 15 év után. Talán kellett volna. Ebben a városban csak 1 helyre tudtam volna menni még, de nem volt garancia, hogy ott jobb ellátást kapok. És akkor hova tovább? Azért Bp nagy város, több lehetőséggel, és a lányok segítenek neked jó dokit találni!!!! EGy terhességet nagyon nehéz lesz így végigcsinálni, idegileg rá fogsz menni! Nálunk szigorú kontroll nem volt, a dokinő végig azt hitte, megfogadom amit mond, mert arra lusta volt, h megnézze mit javasolt, és rájöjjön, h én teljesen mást csinálok. De úgy látom ez a Baranyi szigorúan fog, kijátszani talán nem is tudod, no és nem is sok értelme van. Mindenképp válts!
Szerintem ti, akik itt engem régebb óta ismertek, tudjátok a legjobban, hogy mindenkit váltásra biztatok.
De Bóbita bent fekszik Baranyi égisze alatt már a kórházban és nemsokára betölti az első harmadot is. Ismerem Baranyit, a hátterét, a bürökráciát, a hatalmát. És tudom, hogy ebben az esetben ez nem ilyen egyszerű, hogy váltani akarok és kész. Nagyon veszélyes az, hogy felhergeli itt mindenki Bóbitát, hogy váltson, mert szörnyű így terhesnek lenni, szegény mindent megpróbál, tegyük fel, nem sikerül neki, mert mint írtam, itt azt kell figyelembe venni, hogy melyik diabetológus hajlandó így átvenni őt Baranyitól! (higgyétek el, hogy nem mernek ilyet bevállalni az orvosok, félnek Baranyitól, ez egy közösség, ismerik ám egymást, ez nem így megy) Szóval mondjuk megpróbálja, nem sikerül, de közben úgy meggyűlöli az egész helyzetét, hogy ettől lesz pokol a terhessége. Ezt megérzi Baranyi is és annál rosszabb nincs, mintha ő nem szeret valakit.

Sok nő végigcsinálta a terhességét Baranyival és nem rokkantak bele, hanem szültek egy egészséges babát. Igen, messze menően nem értek egyet az elveivel, a módszereivel és én is menekültem tőle és akinek lehet, ezt tanácsolom (szerintem itt is fórumoznak páran, akiket meggyőztem, hogy váltsanak és azóta Thaiszhoz járnak). Ezért írtam Bóbitának, hogy a következő babát már ne itt szülje, ne így. Sokszor tehetetlenek vagyunk a magyar eüben, nincs mindig, mindenre megoldás. Én inkább arra bátorítanám Bóbitát, hogy próbálja meg lelkileg elfogadni ezt a helyzetet, próbáljon meg sétálni, amennyit tud (nemsokára úgyis kiengedik), készüljön fel, hogy a végén is bent lesz, gondoljon sokat a babára szeretettel, olvasson jó könyveket, tervezze meg a babaszobát, babás dolgokat. Egy próbát szerintem megér megkérdezni a régi diabetológust, hogy nem venné-e vissza most, ezt írtam is már, de ha nem, akkor csak még nagyobb stressznek lenne kitéve, ha most elkezdene keresgélni, valószínűleg falakba fog ütközni.
 
Nagyon hálás vagyok nektek, hogy segíteni próbáltok, nagyon jól esik :) De én is azt hiszem Mollinak igaza van, nem fog átvenni senki, Baranyi gondolatával kell megbarátkoznom, vhogy el kell fogadnom ezt a helyzetet és jobban járok ha jó kapcsolatot próbálok kialakítani vele, mintha ellenségemnek tekinteném. A régi diab dokim nem vállal terheseket sajnos :( és Túri dokinő asszem csak nőgyógyászként tevékenykedik.
Viszont a tegnapi és a mai háborgásomnak köszönhetően jól haladok, kezdenek rám figyelni a dokik :) és végre nekem megfelelő étrendet állítanak össze a diétások. Komolyan mondom nincs már olyan nővér vagy orvos az osztályon akinek nem fejtettem volna ki a véleményemet, még az uh-s nőcinek is és a kórházi pszichológus is tudja az álláspontomat :) Ma a főnővér pedig azt mondta, h Baranyiék nem fognak már minden nap telefonálni, mert kezd beállni a cukrom és vigyázzak nehogy 3 alá és 10 fölé menjen, mert akkor megint nem engednek haza. Ebből én arra következtetek, hogy hétfőn haza engednek, a péntekben nem merek bízni. Szóval kérlek drukkoljatok nekem, hogy hétfőn a saját ágyikómban aludhassak.
Az biztos, hogy a következő babát nem Baranyinál fogom szülni. Hülye voltam amiért nem néztem utána jobban ennek a boszorkánynak, de már fényképről se volt szimpatikus...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nagyon hálás vagyok nektek, hogy segíteni próbáltok, nagyon jól esik :) De én is azt hiszem Mollinak igaza van, nem fog átvenni senki, Baranyi gondolatával kell megbarátkoznom, vhogy el kell fogadnom ezt a helyzetet és jobban járok ha jó kapcsolatot próbálok kialakítani vele, mintha ellenségemnek tekinteném. A régi diab dokim nem vállal terheseket sajnos :( és Túri dokinő asszem csak nőgyógyászként tevékenykedik.
Viszont a tegnapi és a mai háborgásomnak köszönhetően jól haladok, kezdenek rám figyelni a dokik :) és végre nekem megfelelő étrendet állítanak össze a diétások. Komolyan mondom nincs már olyan nővér vagy orvos az osztályon akinek nem fejtettem volna ki a véleményemet, még az uh-s nőcinek is és a kórházi pszichológus is tudja az álláspontomat :) Ma a főnővér pedig azt mondta, h Baranyiék nem fognak már minden nap telefonálni, mert kezd beállni a cukrom és vigyázzak nehogy 3 alá és 10 fölé menjen, mert akkor megint nem engednek haza. Ebből én arra következtetek, hogy hétfőn haza engednek, a péntekben nem merek bízni. Szóval kérlek drukkoljatok nekem, hogy hétfőn a saját ágyikómban aludhassak.
Az biztos, hogy a következő babát nem Baranyinál fogom szülni. Hülye voltam amiért nem néztem utána jobban ennek a boszorkánynak, de már fényképről se volt szimpatikus...
Drukkolok neked, már nem kell sokat kibírni itt! Ha már meglesz a baba, eltörpül majd ez az idő és nem erre fogsz emlékezni! Azt pedig el kell ismernie itt mindenkinek, hogy még a legszabadabb diabetológus mellett is nagyon nehéz egy terhesség 1-es cukrosan, akár otthon, akár kórházban... mi sosem fogjuk tudni úgy kiélvezni, mint egy nem cukros terhes sajnos. Szóval ez Baranyi nélkül sem leányálom, a végén pedig így is úgyis ugyanazt kapjuk: egy egészséges babát! És ez a fontos :) drukkolok!
 
Sziasztok! Képzeljétek Baranyi ma hazaengedett :) Elég kedves volt, meg is dicsért, hogy jók a cukraim, a javaslataimat pedig elfogadta vagyis egyetértett :) Remélem ez így is fog maradni :)
 

bogesz

Új tag
sziasztok!
ma voltam UH-on ,Soma bébi a finish-ben van.19.-én kell befeküdnöm,és várni hogy megérkezzen! azt hiszem ilyen türelmetlen már régen voltam,vagy sosem! remélem nem várat sokat magára,megkímél és fürge lesz! ja és kb. 1 hete éjszakai bagoly vagyok,szenvedek!
 

eremit

Új tag
Bogesz, mikorra vagy hivatalosan kiírva, és a "várni, hogy megérkezzen" azt jelenti, hogy ha jön magától akkor természetes úton vagy esetleg felmerült a császár? Mekkora most Soma? Kitartás! :)
 

bogesz

Új tag
Bogesz, mikorra vagy hivatalosan kiírva, és a "várni, hogy megérkezzen" azt jelenti, hogy ha jön magától akkor természetes úton vagy esetleg felmerült a császár? Mekkora most Soma? Kitartás! :)
a feje a helyén van már,amúgy okt.15,de a cukros doki azt mondta szept vége,most ott tartunk kb.2-3 hét! 2900gr a tegnapi UH.szerint. a nőgyogyi azt mondta a 38.héten valahogy kijön,ha bírom addig!
 

mantanya

Aktív tag
Hát akkor most élvezd ki Te is a babavárás örömeit! És tényleg képes volt veled egyetérteni? Na, akkor Te aztán tényleg szimpi vagy neki, vagy legalábbis valamit nagyon jól csinálsz :) Te mikorra vagy kiírva? Én ápr. 6-ra várom, vagyis szeretném, ha legalább március 20-ig benn maradna :) Cukraid milyenek? Nekem most gyakorlatilag a béke seneke alatt mozog... Kaja előtt 2,5-3 utána meg 4 és 5 között. Veszegetem vissza a bázist... Neked pumpád van, vagy pened? Na, ez a hsz kicsit kíváncsivá sikeredett :)
 

szandimon

Új tag
Hát akkor most élvezd ki Te is a babavárás örömeit! És tényleg képes volt veled egyetérteni? Na, akkor Te aztán tényleg szimpi vagy neki, vagy legalábbis valamit nagyon jól csinálsz :) Te mikorra vagy kiírva? Én ápr. 6-ra várom, vagyis szeretném, ha legalább március 20-ig benn maradna :) Cukraid milyenek? Nekem most gyakorlatilag a béke seneke alatt mozog... Kaja előtt 2,5-3 utána meg 4 és 5 között. Veszegetem vissza a bázist... Neked pumpád van, vagy pened? Na, ez a hsz kicsit kíváncsivá sikeredett :)

Mantanya! Mikor maradtam le róla, h babát vársz???? SZÍVBŐL GRATULÁLOK :D Vigyázni a cukrokra!!
 
Igen, egyetértett pl azzal h a hajnal 3-as 2,5 egységet szerintem 2-re kéne levenni + meg dicsért h mindent nagyon profin csinálok. Viszont most kicsit el vagyok keseredve, mert az ebéd utáni cukraim magasak. Pénteken és szombaton se tudtam itthon ebédelni, így szendvicset vittem magammal, szombaton 4-ről először 9-re majd egy óra múlva már 11-re ment fel :( reggelinél se vacsoránál nem ugrik meg a kenyértől. Graham kenyeret eszem. Te tapasztaltál már ilyet? Március 30-ra vagyok kiírva, de gondolom ez még változni fog, mert nem tudták még megmondani, hogy hány hét hány napos vagyok csak kb-re mondták. Penem van. Neked pumpád? Fúú a 2,5 eléggé alacsony, nem szoktál rosszul lenni? Én már sokszor a 3,5-et is érzem.
 

mantanya

Aktív tag
Igen, egyetértett pl azzal h a hajnal 3-as 2,5 egységet szerintem 2-re kéne levenni + meg dicsért h mindent nagyon profin csinálok. Viszont most kicsit el vagyok keseredve, mert az ebéd utáni cukraim magasak. Pénteken és szombaton se tudtam itthon ebédelni, így szendvicset vittem magammal, szombaton 4-ről először 9-re majd egy óra múlva már 11-re ment fel :( reggelinél se vacsoránál nem ugrik meg a kenyértől. Graham kenyeret eszem. Te tapasztaltál már ilyet? Március 30-ra vagyok kiírva, de gondolom ez még változni fog, mert nem tudták még megmondani, hogy hány hét hány napos vagyok csak kb-re mondták. Penem van. Neked pumpád? Fúú a 2,5 eléggé alacsony, nem szoktál rosszul lenni? Én már sokszor a 3,5-et is érzem.

A kenyérrel tényleg vigyázni kell. Nekem is ki kellett tapasztalni, melyik az a kenyér, amelyik legkevésbé viszi fel a cukrom. Nem is eszem szívesen ebédre... Ki kell puhatolni, mire, hogyan reagál a szervezeted. Én pl a ha rizst eszem, akkor annak kb. 6 óra múlva van "hatása", vagyis akkora viszi fel, de nagyon (10 fölé). Vannak még ilyen "érdekes kaják, amikre rá kellett jönnöm, hogy hogyan kezeljem. Igen, nekem pumpám van, már a 3.-at is azzal szültem. Amúgy nem szoktam megérezni a 2,5-ös cukrot, szerencsére, vagy szerencsétlenségre. Persze ma, meg tegnap borult a "rend", mert bejöttek ma is 5-6-os cukrok, kaja után meg 8-as. Mondjuk a hamburger is lehetett a hibás :)
De jó, akkor mi most nagyjából egy időben mozgunk :) Akkor lehet tapasztalatot cserélni, meg észt osztani :)
 

bogesz

Új tag
19.-én fekszem be a kórházba,addig remélem lesz egy hidegfront és Soma baba megunja a bentlétet! én már nagyon szeretném,alig bírok menni olyan vizes vagyok,és ráadásul még fáj is a kezem-lábam! persze az értékeim jók,úgyhogy csak bizakodom a frontba!
 
Oldal tetejére