Insulinpumpa

christina

Őstag
Inzulinpumpás tapasztalataim, nem diabéteszes létemre.:)

Tegnap délelőtt mentünk a Medtronichoz. Másfél óra alatt elmondták a pumpa használatának főbb mozzanatait. Nektek köszönhetően nagyon sok dolog ismerős volt ( bázis, bólus, kanül csere, beállítási lehetőségek.....). Egyszóval nem hülyén érkeztem oda!

(Nagyon sok reményt fűzök hozzá, már nem is emlékszem milyen volt a lányommal az élet,- akkor evett amikor éhes volt, nem nézegettük az órát, nem kellett mindig fél 7-kor kelni......stb.- és most majd talán teljesebb életet élhetünk és nem érzem magunkat "csodabogárnak" , nem fogom az étkezéseket utálni!)

Hogy a szülő is tudja milyen a pumpaviselet anyuka- azaz az én pocakomba (enyhe túlzás nagyra nőtt hasamat így emlegetni, na mindegy :) ) tettük a kanült. Vannak nagyotmondó emberek akik a vérvételre, vagy az injekcióra azt mondják: "nem is éreztem!" ami persze nem kis hazugság, mert még a szúnyog csípését is érezni lehet max. nem fáj nekik, de érzik.
Na mármost belőtték a tűt és hiába láttam és hallottam a kattanást, meresztettem a szememet, hogy biztosan benne van-e, vagy elszúrták mert nem éreztem semmit sem! ;):)
Persze ez lehet, hogy a vastag zsírpárnámnak köszönhető! :lol:
Estig viseltem a pumpát, amit csak azért vettem le, mert kevés fiz. sóval töltötték fel és már du. jelzett hogy ürül. Amúgy meg kétszer volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő, meg 24 órás EKG monitor azokhoz képest ebben nem lett volna nagy kunszt aludni.
Azt kell mondanom, hogy egyáltalán nem volt macerás hordani (persze 1 nap volt csak, de mivel nekem ez "játék" nem pedig hasznos eszköz, ha szükség lenne rá nem lenne gond örök életen át viselni ), sőt oda kellett figyelni, hogy el ne felejtkezzem róla a mellékhelyiségbe való vonulásomkor! :)
A kanült bennthagytam ma estig, hogy megnézzem a vízállóságát, illetve hogy nem irritálja-e a bőröm. Ugyanis az Ekg tappancsra olyan szinten allergiás vagyok, hogy a 15-20 perces EKG terhelés alatt is kipirul és viszket, ott marad a nyoma egy napig.
(Jó hogy azon valami zselé van, hogy jobban vezesse az elektromosságot)
A kihúzástól tartottam egy kicsit, de egyáltalán nem volt rossz és szép a helye is, nem pirosodott be.
Ezt a kis beszámolót nem is igazából a pumpásoknak szántam (hisz ők mindezt tudják már), hanem aki esetleg ódzkodik és gondolkodik megpróbálja-e. Mi egy éve tanakodunk rajta és mostanra érett meg a dolog.
És már előre tudom, hogy ha használjuk majd, bánni fogom hogy ennyit vártunk vele!
De jobb későn, mint soha! - tartja a mondás is. :)

Szóval "már csak" meg kell tanulni biztonsággal a pumpa kezelését és mehetünk beállításra.
 

zsuzsa

Új tag
Christina úgy örülök nektek, ez nagyon jó lesz, látta a kisfiad is rajtad, ott volt, amikor neked belőtték, és amikor kivettétek, meg figyelgettétek? Én is viseltem, délelőtt jött hozzánk a kpacsolattartónk, ő betette, Tibus is ott volt, mindíg mondta anya mutasd hol van, aztán elmentem vele dolgozni, azt is elfelejtettem hogy van, nekem sem okozott gondot viselni, kaptam hozzá még oldatot és azt is felszívtam , gyakoróltuk felszívni, tartályt tölteni, állítgattam, aztán két nap múlva kivettem, már nem lőttem be újat. Nagyon jó lesz majd meglátod, és megszokni egy új életet, egy kötöttségmenetsebb életet, nagyon klassz lesz. Ügyesek vagytok.
 

tímeácska

Őstag
Krisz!
Én mindig is tudtam, hogy ügyi vagy!;-)
Minden úgy pumpázósnak annyira tudok örülni, mint amikor Mátém pumpás lett! És izgatott vagyok, hogy hogyan fogják "egymást fogadni"!
Na, tehát egy a lényeg: lesz pumpája Gergőnek! Szerintem hamar megszeretik egymást, és értékelni fogja a pumpesszal járó pozitív változásokat, azokat, amiket már Te is tudsz, és Zsuzsa is leírt. Úgyhogy, én már nem ismételem el még egyszer!;-)
Hajrá Krisz, hajrá Gergő!!!;-) Pussz!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Inzulinpumpás tapasztalataim, nem diabéteszes létemre.:)


Ezt a kis beszámolót nem is igazából a pumpásoknak szántam (hisz ők mindezt tudják már), hanem aki esetleg ódzkodik és gondolkodik megpróbálja-e. Mi egy éve tanakodunk rajta és mostanra érett meg a dolog.
És már előre tudom, hogy ha használjuk majd, bánni fogom hogy ennyit vártunk vele!
De jobb későn, mint soha! - tartja a mondás is. :)

Szóval "már csak" meg kell tanulni biztonsággal a pumpa kezelését és mehetünk beállításra.

Christina!
Örök hála ezért a kis beszámolóért, nagyon sokat segítesz vele szülőknek, tanakodóknak és bizonytalanoknak. Nagyon örülök, hogy a kanüllel és a beszúrással jó tapasztalataid vannak, így Te is sokkal nyugodtabb vagy, hogy mit adsz a gyerkőcödnek.
Nagyon ügyesek vagytok, és hidd el, Gergő büszkén fogja viselni, hiszen ez az ő PUMPÁ-ja. És nem csak a reggeli továbbalvás a nagy ajándék, hanem az esti szuri is kimaradhat. Feltétlenül számítunk a további tapasztalatokra, felfedezett praktikákra. Mindenki rájön valami kis furfangra, biztos nektek is lesz ilyen, és az másnak hasznos lehet. Biztos mondták, de ilyenkor nagyon fontos az eleinte több cukormérés, hogy lássátok hogyan áll be Gergő szervezete a folyamatos, egyenletes inzulin ellátottságra.
Csak így tovább, nagyon ügyeesk vagytok.
 

christina

Őstag
Christina!
Örök hála ezért a kis beszámolóért, nagyon sokat segítesz vele szülőknek, tanakodóknak és bizonytalanoknak. Nagyon örülök, hogy a kanüllel és a beszúrással jó tapasztalataid vannak, így Te is sokkal nyugodtabb vagy, hogy mit adsz a gyerkőcödnek.
Nagyon ügyesek vagytok, és hidd el, Gergő büszkén fogja viselni, hiszen ez az ő PUMPÁ-ja. És nem csak a reggeli továbbalvás a nagy ajándék, hanem az esti szuri is kimaradhat. Feltétlenül számítunk a további tapasztalatokra, felfedezett praktikákra. Mindenki rájön valami kis furfangra, biztos nektek is lesz ilyen, és az másnak hasznos lehet. Biztos mondták, de ilyenkor nagyon fontos az eleinte több cukormérés, hogy lássátok hogyan áll be Gergő szervezete a folyamatos, egyenletes inzulin ellátottságra.
Csak így tovább, nagyon ügyeesk vagytok.


Tényleg remélem, hogy tudtam ezzel a kis irománnyal segíteni. :)
Már most is napi 10-szer mérünk, ezt nem szeretném emelni - esetleg +még 1-et éjjel! ;)
 

christina

Őstag
Mióta nekem a belövő eltüntetésével volt gondom, leraktam, elfelejtettem hová, és hisztériába torkolva kerestem, mert nem volt másik, és a kanült már kivettük, mivel rakunk be másikat. Megrendeltem mégegyet, és tartozékként ingyen szálítják, tökre örültem neki, és egy lesz az oviban, mindenre felkészülve, egy pedig otthon. Az ovi orvosi szobájába vittünk egy kis motyót, amiben van szerelék, tartály, fertőtlenítő, másik vércukormérő, ha esetleg ovónéni leejti vagy stb... bár az orvosi rendelőben is van, max átvinném oda, és megmérjük a cukrát, de így jobb, és lesz benne belövő. Ugyanez otthon pepitában. Néha úgy érzem magam mint egy mániákus, aki mindíg minden eshetőségre próbál felkészűlni, és csak arra tud gondólni mi milyen fórmában fordúlhat elő, és tuti hogy nem úgy fordúl elő ugysem.



Most tanultam: :)
ha kanült cserélünk akkor a régit még ne szedjem ki, hagyjam bennt két órát, hogy megnézzem az új kanül jól be lett-e rakva, nincs semmi gond szép a vércukor érték. Ha minden ok., akkor két óra múlva kiszedhetem a régit, ha nem akkor még egy napot maradhat és másnap cserélünk, hogy ne kelljen még egyszer szúrni. Ez neked is jól jött volna, ha elveszett volna a belövő.
 

Mrobi

Új tag
Most tanultam: :)
ha kanült cserélünk akkor a régit még ne szedjem ki, hagyjam bennt két órát, hogy megnézzem az új kanül jól be lett-e rakva, nincs semmi gond szép a vércukor érték. Ha minden ok., akkor két óra múlva kiszedhetem a régit, ha nem akkor még egy napot maradhat és másnap cserélünk, hogy ne kelljen még egyszer szúrni. Ez neked is jól jött volna, ha elveszett volna a belövő.

Jóötlet! Köszönjük!:)
 

gretta

Új tag
Most tanultam: :)
ha kanült cserélünk akkor a régit még ne szedjem ki, hagyjam bennt két órát, hogy megnézzem az új kanül jól be lett-e rakva, nincs semmi gond szép a vércukor érték. Ha minden ok., akkor két óra múlva kiszedhetem a régit, ha nem akkor még egy napot maradhat és másnap cserélünk, hogy ne kelljen még egyszer szúrni. Ez neked is jól jött volna, ha elveszett volna a belövő.


Tök jó, hogy végre megvan a pumpesz. Kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek vele a tapasztalatok :)
Nem is tudtam hogy az anyukák is ki szokták próbálni mielőtt a csemetéiknek felrakják. Ez teljesen jó ötlet knben. Így rájöhetnek, hogy nem is olyan nagy kunszt viselni a pumpát...
Én sohasem hagyom magamban a régi kanült, hanem egyből tépem ki. volt már olyan hogy nem sikerült rendesen belőni az újat, de akkor újra próbáltam inkább. A régit meg inkább eldobom.
Tegnap jártam úgy hogy este éreztem hogy fáj a kanülnél, de én hülye nem szedtem ki. vártam vele ma reggelig. Jól be volt gyulladva a helye... Lehet az inzulint sem úgy adagolta ahogy kell, de az értékeim azért nem voltak olyan rosszak
 

zsuzsa

Új tag
Ezt a két óra bennthagyást ezt nekünk is mondták, de nem sokáig, sőt talán egyáltalán nem alkalmaztuk, mi este cseréljük, és inkább mérek még neki 11 kor egyet, hogy vezet e, de nekünk az esti csere vált be, pedig ezt sem ajánlják, a kanült pedig nem hagyjuk bent hogy két helyen legyen, had pihenjen az a hely ami már két három napja igénybe van véve, ha nem vezetne az új, akkor inkább teszünk be másikat, de a régit már nem lehet bannt hagyni. A belövő eltünésénél is ha nem lett volna meg, valószínű megpróbáljuk kézzel betenni. Már kaptunk mégegyet. Vannak dolgok amit elmondanak az elején, kipróbálod, mert jónak tűnik, de aztán rájössz hogy felesleges, vagy rájössz hogy tök jó és alkalmazod.
 

satti72

Új tag
Sziasztok!

Két hete van inzulinpumpám. Az első pár napban nagyon jó volt a cukrom, azóta meg csak küzdök az össze-visszasággal. Remélem hamar sikerül beállítanom. Egyébként 8 éve találkoztam először a pumpával, de tartottam tőle. Nem kellett volna... Mindenkinek ajánlom, ha másért nem is, de a későbbi problémák elkerülése végett. (szövődmények)
 

zsuzsa

Új tag
Satti72, szerintem most a cukrosok többségének össze vissza van a cukra, a kisfiamnak is, 3-4 napja, hol emelkedettebb, hol a béka popsija altt van, fogtuk ovira, lelki világára, új körülményeire, időjárásra, stb... de most megint ez a frontos hidegebb idő van kinek ilyen kinek olyan a cukra, pumpától pentől függetlenűl, ingadozik.
 
Oldal tetejére