Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát kedves pumpások leírom a mai napi bénaságomat okulásul.

Tegnap jelzett a pumpám, hogy már csak 20 E van benne. Ki is vettem az inzulint a hűtőből, hogy szépen lassan melegedjen szobahőmérsékletűre. Aztán reggel meg bejöttem dolgozni, az inzulin meg otthon maradt. Sebaj, van ám bent nekem tartalék. Mire beértem, ezt mind el is felejtettem, és nem vettem ki a hűtőből. Reggelihez szépen beadtam amit be kell, aztán eljött az ebédidő. Cuki mérés 8,4 és elmentünk az ebédlőbe. Ott beadagolom a 3,5 E-t, és elkezd csipogni a kütyükém.
Na abban a pillanatban minden világossá vált, nem vettem ki az inzulint a hűtőből, és jobb híján inzulin nélkül kajáltam. A bólus eseményekben megnéztem, a 3,5 E helyett 0,5 E ment be.
Ebéd után tekerés a hűtőhöz, hűtőből inzulin ki, cickótartóba gyors melegítésre be, fél percenként forgatás az egyenletes felmelegedés érdekében. Addig előkészültem a pumpával. hát látom ám, hogy a fiókban nincs szett, csak kanül. Sebaj, kivételesen a régi csövet rakom vissza, de így a kanült sem bontottam fel, hanem bent hagytam a régit. Na összeszereltem a cuccosokat, légtelenítettem, cuki mérés, csak 10,4 mmol volt. Rácsatlakoztam a pumpára, és gondoltam beadom a hiáynzó 3 E inzulint, + 1 E-t a kanül feltöltésére. Kb fél óra múlva beugrott az agyamba, hogy nem cseréltem kanült, tehát az 1 E pluszt nem kellett volna beadnom. Újabb cukimérés 4,8-at mértem. Szóval nagyon gyorsan csökkent a cukim. De le kellett mennem egy másik irodába, ahol ki volt rakva két fürt szőlő az asztalra, és azt mondák, hogy csipegessek nyugodtan. Én pedig felfaltam az egyik egész fürt szőlőt (minek rakták ki, minek mondták, hogy csipegessek), amíg a számláimat lerendezték.
Most 2,5 órával a béna akcióm után 5,0 a cukim, tehát a felfalt szőlő tartott egyensúlyban.

Tanulság: Nem kell mazsolának lenni, hogy hibát kövessünk el, sokszor pont a megszokottság, vagy a rutin az, ami feledékennyé, vagy figyelmetlenné tesz.
Itt most nekem mákom volt, hogy nem csináltam nagyobb kilengést, sem hipot, sem hipert. Az tény, hogy mindig figyelni kell, még akkor is ha öregrókák vagyunk és rutinból cselekszünk. Senki sem tökéletes, mindannyian követhetünk el hibákat, tehát ezért senkit, de még magunkat sem vádolhatjuk. Nem dőlt össze a világ, előfordult és kész. Tanulunk(tam) belőle, és ez a fontos, így legközelebb jó eséllyel el tudjuk(dom) kerülni a "bénázást".

Gondolkodtam, hogy leírjam-e Nektek bénázásom történetét. Azért írtam le, mert lehet belőle tanulni. Ennyi. Ma otthon össze kell pakolnom a mindenféle cuccost, és holnap reggel behozni, hogy bármikor otthon marad az inzulin, vagy bármi szerelék, ne kerüljek kínos helyztebe.
 

zsuzsa

Új tag
Mióta nekem a belövő eltüntetésével volt gondom, leraktam, elfelejtettem hová, és hisztériába torkolva kerestem, mert nem volt másik, és a kanült már kivettük, mivel rakunk be másikat. Megrendeltem mégegyet, és tartozékként ingyen szálítják, tökre örültem neki, és egy lesz az oviban, mindenre felkészülve, egy pedig otthon. Az ovi orvosi szobájába vittünk egy kis motyót, amiben van szerelék, tartály, fertőtlenítő, másik vércukormérő, ha esetleg ovónéni leejti vagy stb... bár az orvosi rendelőben is van, max átvinném oda, és megmérjük a cukrát, de így jobb, és lesz benne belövő. Ugyanez otthon pepitában. Néha úgy érzem magam mint egy mániákus, aki mindíg minden eshetőségre próbál felkészűlni, és csak arra tud gondólni mi milyen fórmában fordúlhat elő, és tuti hogy nem úgy fordúl elő ugysem.
 

tímeácska

Őstag
Zsuzsa!
Mintha magamat látnám... :-D
Ha hiszitek, ha nem, nekem a táskámban (retikül:-D)) is van vizeletaceton stix... Na, és persze mindemellett 2 kanül, szerelékestül, bőrfertőtlenítő, cukimérő (ha Máté is jön velem, akkor ugyebár 2...), pen, hozzá tűk, tartalék inzulin (ugyebár, 1 hónapig lehet hűtőn kívül tárolni, a pumpában kb. 1,5 hetente tölteni kell úgyis az inzulint, ilyenkor ezt szoktam felhasználni, így tuti, hogy kellően "nem hideg" az inzulin, azonnal, és bármikor feltöltésre kész...), sőt, még inzulin cartridge (inzulin tároló fecsi, vagy mi a neve, nekem cartridge marad...) is van nálam, és még hozzá a kanül belövő (Máté kanüljéhez...). Na, ez már az igazán beteges... ;-)
És néha csupán a pénztártárcám nem akar beleférni a tatyómba... De én belepréselem! :-D
 

tímeácska

Őstag
Szerintem Te biztosan be tudnál préselni egy fogkefe helyére egy doboz sört.

Mit egyet?! Akár kettőt is! :mrgreen::mrgreen:
Egyébként, nem olyan nagy a táskám... És néha elég rendesen elcsodálkoznak az emberek, amikor valamit keresek a táskámban, turkálok, pakolok kifelé, hogy megtaláljam a hőn áhított cuccost, és még mindig pakolok kifele, és még mindig, és még mindig jönnek kifele a cuccok... És megkérdezik, hogy az a sok az az mind abban a kicsi táskában volt benne?! :mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma otthon össze kell pakolnom a mindenféle cuccost, és holnap reggel behozni, hogy bármikor otthon marad az inzulin, vagy bármi szerelék, ne kerüljek kínos helyztebe.

Behoztam mindent, hűtőben két inzulin, a fiókban 3-3 szerelék. A cukormérőmben van egy tartalék elem ami a pumpába való.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mit egyet?! Akár kettőt is! :mrgreen::mrgreen:
Egyébként, nem olyan nagy a táskám... És néha elég rendesen elcsodálkoznak az emberek, amikor valamit keresek a táskámban, turkálok, pakolok kifelé, hogy megtaláljam a hőn áhított cuccost, és még mindig pakolok kifele, és még mindig, és még mindig jönnek kifele a cuccok... És megkérdezik, hogy az a sok az az mind abban a kicsi táskában volt benne?! :mrgreen:

Én néha, ha táskát váltok, akkor a használatos tátyót is tele pakolom "mindig kell" cuccokkal. Aztán amikor a régebben lerakott tátyót újra előveszem, látom, hogy van ott minden, csak rúzs és púder, vagy mi a fene nincs benne.

Két sört is? Hmmm, oké.
 

dg

Őstag
Mit egyet?! Akár kettőt is! :mrgreen::mrgreen:
Egyébként, nem olyan nagy a táskám... És néha elég rendesen elcsodálkoznak az emberek, amikor valamit keresek a táskámban, turkálok, pakolok kifelé, hogy megtaláljam a hőn áhított cuccost, és még mindig pakolok kifele, és még mindig, és még mindig jönnek kifele a cuccok... És megkérdezik, hogy az a sok az az mind abban a kicsi táskában volt benne?! :mrgreen:


A női táskák mindig tele vannak rejtelmekkel!
Kissé szétcsúszva este 10 körül a szegedi klinikán fél kézzel kerestem a kartörött lányom tajkártyáját, másik kezemben a pici lányom. A következő dolgok után találtam meg a kis butykost, amiben az iratok vannak: szemét (összegyűrt számlák), öngyújtó, gyerekjáték, itatópohár, kekszdarabok, stb, s végül, ami még engem is meglepett: egy sütemények kenegetésére szolgáló madártollcsomó. :D Na, ez már a dokinak is sok volt. :mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
D.g.! Ez nagyon jó volt! Nálad a pont, Te nyertél!!!

Kicsike kiegészítésecske: némi autó -matchbox- hegyek, pár dínó, meg robot is van nálam... :-D Én ezekkel szoktam ugyanis játszani... :lol: Vagy nem?!:-D
Tarcsi elem vagy 3 minimum van nálam... A P.S.-i tali helyszínének felfedezése óta... Lemerült az elem a fényképezőgépben... Ha abban le tud merülni, kikövetkeztettem borotva agyam -helyével-, hogy akkor a pumpában is le tud... :-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
D.g.! Ez nagyon jó volt! Nálad a pont, Te nyertél!!!

Kicsike kiegészítésecske: némi autó -matchbox- hegyek, pár dínó, meg robot is van nálam... :-D Én ezekkel szoktam ugyanis játszani... :lol: Vagy nem?!:-D
Tarcsi elem vagy 3 minimum van nálam... A P.S.-i tali helyszínének felfedezése óta... Lemerült az elem a fényképezőgépben... Ha abban le tud merülni, kikövetkeztettem borotva agyam -helyével-, hogy akkor a pumpában is le tud... :-D

Csigu, neked 1 pont, most te előztél meg engem, én akartam D.g-t megdícsérni. Úgyhogy kettőtök között kihirdetem a két 1. helyezést.
 

pusimelu

Őstag
Párom csak annyit mond keresd csak meg te,jobban átlátsz a káoszon.Egyszer egy rózsaszín kis tartó amikben nehezbb napjaim tartozéka volt a kissebbik lányom azt hitte rágó van benne.Még jó hogy a zöldségesben az eladó nő volt, és csak kiszedtük az almák közül ,azt ami kiszóródott.
 

tímeácska

Őstag
Párom csak annyit mond keresd csak meg te,jobban átlátsz a káoszon.Egyszer egy rózsaszín kis tartó amikben nehezbb napjaim tartozéka volt a kissebbik lányom azt hitte rágó van benne.Még jó hogy a zöldségesben az eladó nő volt, és csak kiszedtük az almák közül ,azt ami kiszóródott.

:oops: De azért :lol:
Meli! Ezt kopizd be a tréfás események topicjába is, légyszi!:mrgreen:
 

pusimelu

Őstag
Nekem mennem kéne kicsit dógozni mert hát még nincs kártya leakaszt.Este még felnézek.Írni másolni már most nem tudok a fárdtságtól.Holnap már péntek.De jó!!
 
Oldal tetejére