Reggeli utáni magas cukrok

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jó hír, talán vége a kiismerhetetlen állapotomnak. Másfél napja jó a cukim, és nem emelem %-osan a pumpát, és nem adok lórúgás adagokat. Két-három drasztikus hipo és hiper mutatta meg, hogy vissza lehet venni a "lendületből". Most már remélem én irányítom magamat, nem a cukor engem.
 

Zsu77

Új tag
Reméljük,és nagyon örülök,ez nagyon jó hír és szerintem nagyon ügyin vártad (ugráskész) a visszaállást!
 

napocska

Őstag
Nálad ez a hideg nem számít? Nekem egyértelműen kellett emelnem az elmúlt 2 hétben, mindkét inzulinomnál, szerintem nálad is bejátszik a front. Várj türelemmel, (tudom, nehéz), de a betegség utáni állapot és a hideg együtt rossz hatással lehetnek rád is, de megszokja mindkét állapotot egy idő után a szervezet, talán még 1-2 hét és akkor picit rendeződnie kellene. Ha akkor sem rendeződik, akkor kell kitalálni valami drasztikusabb változtatást szerintem, mit gondolsz?

Milyen jó, hogy olvaslak benneteket! Daninak is hirtelen megugrott a cukra. Az utóbbi napokban mértünk már 16-ot, 18-at is :eek:. Emelgetjük fokozatosan a Mixtardot, meg kap az ebédhez Actrapidot is pluszban, de még mindig magas. Csodálkoztam is, mert nem beteg, és olyankor szokott ennyire drasztikusan megemelkedni az inzulinigénye. Őszintén szólva a hideg, mint ok fel sem merült bennem... :rolleyes: Pedig legutoljára, mikor az őszi hidegek jöttek, akkor tapasztaltuk ugyanezt, és itt a fórumon ugyancsak többen emelkedő cukrokról számoltatok be. Remélem lassan beállunk megint a normális kerékvágásba mi is! Örülök Kata, hogy Te rendeződsz, Molli, Neked is javuló cukrokat kívánok!
 

dg

Őstag
Milyen jó, hogy olvaslak benneteket! Daninak is hirtelen megugrott a cukra. Az utóbbi napokban mértünk már 16-ot, 18-at is :eek:. Emelgetjük fokozatosan a Mixtardot, meg kap az ebédhez Actrapidot is pluszban, de még mindig magas. Csodálkoztam is, mert nem beteg, és olyankor szokott ennyire drasztikusan megemelkedni az inzulinigénye. Őszintén szólva a hideg, mint ok fel sem merült bennem... :rolleyes: Pedig legutoljára, mikor az őszi hidegek jöttek, akkor tapasztaltuk ugyanezt, és itt a fórumon ugyancsak többen emelkedő cukrokról számoltatok be. Remélem lassan beállunk megint a normális kerékvágásba mi is! Örülök Kata, hogy Te rendeződsz, Molli, Neked is javuló cukrokat kívánok!


Napocska!

Ti is a 30-asat használjátok? És mennyi az összes napi mennyiség most? (És Dani hány kg?)

A közelmúltban nekünk is voltak kilengős napjaink, de több tippem is van, miért. A csúcs 15 mmol/l körül volt, aztán meg mélyrepülés, 2,6-ra. Ez az elmúlt 2 hétben kb 3X fordult elő. Egyrészt nátha, jó erőteljes köhögéssel, nem valami fényes étvággyal, beindulhatott a somogyi is, de ez korántsem biztos, és sajna diétás hiba is volt (az alacsony értékek egyértelműen diétás hiba miatt voltak). Meg aztán az időjárás. (Ez utóbbival kapcsolatban ránk vonatkozóan azt figyeltem meg, hogy a frontok eddig nem hatottak, de az évszakváltás hatását még nem figyeltem meg)

Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy a hideg beállta (akinél ez hatással van) tartósan, egyenletesen magas cukrokat produkál, vagy szélsőségessé teszi a cukrokat?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy a hideg beállta (akinél ez hatással van) tartósan, egyenletesen magas cukrokat produkál, vagy szélsőségessé teszi a cukrokat?
Nálam inkább tartósan magas cukrokat okoz. De, ha utána megyek az inzulinnal, főleg a bázissal, akkor meg könnyebben leesik egy kis mozgástól... Nyáron meg mindig alacsony, az meg tartósan alacsony értékeket okoz :)
 

napocska

Őstag
Napocska!

Ti is a 30-asat használjátok? És mennyi az összes napi mennyiség most? (És Dani hány kg?)

Mi is Mix 30-at használunk, reggel 8,5, este pedig 5,5 volt eddig. Dani 22-23 kg.
Most felemeltem a reggelit 10-re, kapott délben 2 Actrapidot, az estit pedig 6,5-re. Ma már jobb, de még emelni kell szerintem majd.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Volna egy dolog ami eszembe jutott erről az évszakváltásról, meg ingadozó cukrokról, lehet nem jól gondolom csak egy ötlet, szerintem lehetséges hogy vitaminhiány okozza. Érdemes lenne jobban utánanézni. Itt elsősorban a B-vitaminokra gondolok amik befolyásolják a zsír- és szénhidrátanyagcserét. Főleg télen, amikor egyébként is nagyobb szükség van a sok vitaminra, az immunrendszer ilyenkor biztos gyengül főleg ha még társul hozzá egy két betegség is. Pl.: megfázás, ilyesmi. Én szinte naponta eszem, iszom valamilyen multivitamint, amiknek állandó nyakalását biztos hogy minden orvos ellenzi és inkább a természetes táplálékból kéne fedezni de egy cukorbeteg ezt nem mindig teheti meg a diéta miatt, meg mondjuk akik csak fogyni szeretnének vagy a hölgyek alakjukat megőrizni. Nekik is szükségük van a kevesebb táplálék mellett a napi szükséges vitamin mennyiség elfogyasztására. Ezekkel a készítményekkel szénhidrátmentesen vihetjük a szervezetbe a szükséges mennyiségű vitaminokat. Mondjuk én a B6 vitamint szedem a neuropátiára is, és rám egyáltalán nem jellemző az időjárás és évszakváltás hatása. Hátha…
 

Zsu77

Új tag
Egyébként Laci jól emlékszem,hogy pezsgőtablettát fogyasztol?(vagy csak álmodtam?...:rolleyes: ) Mindegy.:) A lényeg,hogy a pezsgőtablettákban vízben oldódó vitaminok vannak,(Nahát ki gondolta volna,mi?:rolleyes: )és azokra nincs beviteli korlát.;)
 

blaci

Őstag
Nem álmodtad, tényleg azt szoktam inni általában. Most éppen a Bérest iszom, de szoktam váltogatni nem mindig ugyanazt.

Szerintem egész jó, és nem is drága az Eurovit. Habár azt hiszem többet vártam, mert annyira energikus most sem vagyok mint előtte...lehet hogy csak öregszem.;):D:D:D
Azért részemről érezhető volt a hatása, még talán ez ért a legtöbbet. Szóval összességében szerintem nem rossz.
 

Zsu77

Új tag
Én a supradinnal voltam így.Annyira nyomja,hogy így meg úgy energikus lesz tőle az ember,hát én ugyanúgy megszakadtam a fáradtságtól.Az eurovit mintha valamit csinált volna,de őszintén szólva én nem is annyira energizálást várok ezektől,szerintem nem is képes rá egyik sem.Vagy én vagyok ilyen selejtes,nem tudom.Csakhát néha jó feltölteni a készletet,én állandóra nem szedem.Ami nagyon favorit most nálunk,az a szimpla c-vitamin.Amióta nasinak tartjuk,azóta mintha ellenállóbbak lennének a gyerkőcök a nozicsorgással szemben.
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Volna egy dolog ami eszembe jutott erről az évszakváltásról, meg ingadozó cukrokról, lehet nem jól gondolom csak egy ötlet, szerintem lehetséges hogy vitaminhiány okozza. Érdemes lenne jobban utánanézni. Itt elsősorban a B-vitaminokra gondolok amik befolyásolják a zsír- és szénhidrátanyagcserét.

Jó ötlet a vitaminpótlás, mi is szedünk többfélét is. Én a D vitaminra gondoltam, mert hogy abból nyáron a sok napfény miatt több termelődik, hogy talán annak a hiánya is okozhatja a magasabb cukrot.
 

Zsu77

Új tag
A D-vitaminnal óvatosan kell bánni,inkább gyermekorvos javaslatára tanácsos adni,mert a túladagolás meg szervi károsodáshoz vezet.
 

dg

Őstag
Jó ötlet a vitaminpótlás, mi is szedünk többfélét is. Én a D vitaminra gondoltam, mert hogy abból nyáron a sok napfény miatt több termelődik, hogy talán annak a hiánya is okozhatja a magasabb cukrot.


Még régebben rákérdeztem a gyerekorvosunknál a D vitaminra, téli időszakban, de nem tartja szükségesenk a pótlását nagyobb gyerekeknél (csecsemők persze kapják).

Komplex vitamint én is adok a gyerekeknek, nem állandóan, hanem egy-egy kúrát tartunk.

Egyébként, bár bioszból tanultuk, hogy a vízben oldódó vitaminokat nem lehet túladagolni, mert a szervezetből ürül a felesleg, úgy tudom, ez így nem teljesen igaz, a "művi" bevitel esetén. C vitamin esetében a nagy dózis károsan hat a vesére. Ha jól emlékszem, mintha azt említették volna, hogy a vesehomok, vesekő képződést támogatja (de mondom: konkrétan nem biztos , hogy jól emlékszem...) Továbbá, ködös emlékeimben az is szerepel, hogy felnőtt esetében, normál esetben 60 mg a napi igény, megnövekedett igény esetén (terhesség, szoptatás, dohányzás, betegség) ez úgy napi 150 mg-ra ugrik. Ehhez képest vannak olyan tabletták, pezsgőtabletták, ami 500 mg-ot, ill. 1000 mg-ot tartalmaznak. A rádióban nyilatkozó orvos ezt határozottan nem javasolta. Engem meggyőzött.
 

blaci

Őstag
Kedves Grácia!
Most megnéztem a Béres pezsgőtabletta dobozát, kíváncsi voltam. A felnőttek számára ajánlott napi bevitel 60 mg, ez egy tablettának felel meg. A figyelmeztetés is rajta van hogy a napi ajánlott mennyiséget nem szabad túllépni. Szóval az az 500 meg 1000mg tényleg nagyon soknak tűnik erre mindenképpen érdemes odafigyelni.

Szóval ez egy rendkívűl figyelmes és hasznos tudnivaló volt!

...na nem azért mondom, csak úgy, tényleg.;):D:D:D

Köszönjük szépen!
Üdv,
Laci
 

dg

Őstag
Nagyon szívesen! Máskor is! :D

Annak viszont örülök, hogy a mg-ra jól emlékeztem. (mai napi örömöm!)
 
Oldal tetejére