Reggeli utáni magas cukrok

Zsu77

Új tag
Én úgy gondolom, ez egy hajnali jelenség, csak nálad és nálam késöbb van, mint hajnal, tehát reggel, de sztem ez ugyanaz, mint sokaknál a hajnali 4-5 órás vc emelkedés.
Magyarul, mindegy, mit eszem, akkor is felmegy reggeli után a cukrom.

Lányok,ma is sokat agyaltam ezen a különös dolgon,amit írtatok és nekem is pont ugyanez jutott az eszembe,a hasonlóság a hajnalival...és talán pont ezért mindegy,hogy mi a kajci,mert az jól van lekezelve,de itten van ez a fránya fejtörés,ami szépen bekavar...:?
Molli,olyan jó lenne,ha mehetne a pumpesz!:roll:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A ma hajnali és reggeli cukim példázza igazán a jelenséget, amiről beszélünk.

Hajnali 4,57-kor mért cuki: 4,2 mmol/l
reggel 7:12-kor mért cuki: 7,3 mmol/l

Na most a hajnali cca 5-kor mért cukira nem emel az ember %-osan, feltételezve, hogy a cuki felmegy. Fél 7-kor indulok reggel, általában mérek közvetlen indulás előtt is, de az elmúlt hetekben napi 8-11x mértem, már hetente veszek új csíkot teljes áron, tehát ha jó a cukim, akkor ha lehet spórolok. Tehát ma nem mértem indulás előtt, csak bent a melóhelyen. És ez az időszak étkezés nélküli.

A 4,2-es cuki nem lehetett (rejtett) hipo, egyrészt mert nem éreztem hiponak, másrészt az előző napi cukik ezt nem feltételezik, ugyanis a legmagasabb 9,8 volt, a legalacsonyabb 6,3. Tehát nem lehetett az ellenregulációra jellemző visszacsapás. A régi tendenciáimat elemezve, ha minden napom "csak" ilyen lenne, már annak isa nagyon örülnék.

Miután nem mindennap ilyen drasztikus az emelkedés 2 órán belül, erre nem lehet, inkább nem érdemes bázis átállítani. Sokkal célszerűbb mindig funkcionálisan alkalmazkodni a helyzethez, ez is a pumpa egyik kedvező tulajdonsága.

Molli, nagyon bízom benne, hogy el tudja viselni a bőröd a kanült, mert a pumpával valóban az adott órában tudsz elémenni a problémának.
Egyébként abban is hasonló szervezetünk, hogy ebéd után, környékén nekem is alacsony a cuki, vagy hipo. Pedig nekem a hajnali bázisom 0,8E/h a délelőtti, déli pedig 0,5E/h. Reggel 1,0-1,1E-t adok 10 g CH-ra, délben pedig 0,7-0,8E-t adok 10 g-ra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lányok,ma is sokat agyaltam ezen a különös dolgon,amit írtatok és nekem is pont ugyanez jutott az eszembe,a hasonlóság a hajnalival...és talán pont ezért mindegy,hogy mi a kajci,mert az jól van lekezelve,de itten van ez a fránya fejtörés,ami szépen bekavar...:?
Molli,olyan jó lenne,ha mehetne a pumpesz!:roll:
Ha tudnád, mennyit agyalunk, hogy hogyan lenne jó a beállítás. Megfeleljen minden napnak, az alacsony és a magas inzulinigényű napnak is. Csakhogy az inzulin igény nem állandó, és ugye nem is csak rajtunk múlik.
 

Zsu77

Új tag
A ma hajnali és reggeli cukim példázza igazán a jelenséget, amiről beszélünk.

Hajnali 4,57-kor mért cuki: 4,2 mmol/l
reggel 7:12-kor mért cuki: 7,3 mmol/l

Na most a hajnali cca 5-kor mért cukira nem emel az ember %-osan, feltételezve, hogy a cuki felmegy. Fél 7-kor indulok reggel, általában mérek közvetlen indulás előtt is, de az elmúlt hetekben napi 8-11x mértem, már hetente veszek új csíkot teljes áron, tehát ha jó a cukim, akkor ha lehet spórolok. Tehát ma nem mértem indulás előtt, csak bent a melóhelyen. És ez az időszak étkezés nélküli.

A 4,2-es cuki nem lehetett (rejtett) hipo, egyrészt mert nem éreztem hiponak, másrészt az előző napi cukik ezt nem feltételezik, ugyanis a legmagasabb 9,8 volt, a legalacsonyabb 6,3. Tehát nem lehetett az ellenregulációra jellemző visszacsapás. A régi tendenciáimat elemezve, ha minden napom "csak" ilyen lenne, már annak isa nagyon örülnék.

Miután nem mindennap ilyen drasztikus az emelkedés 2 órán belül, erre nem lehet, inkább nem érdemes bázis átállítani. Sokkal célszerűbb mindig funkcionálisan alkalmazkodni a helyzethez, ez is a pumpa egyik kedvező tulajdonsága.

Molli, nagyon bízom benne, hogy el tudja viselni a bőröd a kanült, mert a pumpával valóban az adott órában tudsz elémenni a problémának.
Egyébként abban is hasonló szervezetünk, hogy ebéd után, környékén nekem is alacsony a cuki, vagy hipo. Pedig nekem a hajnali bázisom 0,8E/h a délelőtti, déli pedig 0,5E/h. Reggel 1,0-1,1E-t adok 10 g CH-ra, délben pedig 0,7-0,8E-t adok 10 g-ra.

Hát igen ez így elég gáz.Mert ha legalább mindigre jellemezne,meg lehetne tényleg oldani.De így?:?
Az uccsó mondatod nagyon új.Pont a múltkor agyaltam azon,hogy az valszínű így lehet,de most már tudom is!:D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Újabb kísérletet tettem :)
Reggel nem 8, hanem 9 humalogot adtam be. 7.7-es cukorral kezdtem, a szokásos fél óra helyett csak 10-15 percet vártam és ettem is, a szokásos dolgokat: megint fehér kenyeret és macikávét, ahogy szoktam. Reggeli után 1.5 órával akartam mérni, de kb 1 és negyed óra múlva rosszul éreztem magam, hát: 3.5 lett!!! 10-kor pontban. Tegnap ugyanerre a reggelire, csak 8 egység humalograa 12 lett a cukrom. Ha felkeléskor, azaz 7-fél8 körül adok be korrekciónak a 6 feletti cukorra 1 egységet, akkor ugyanúgy 12-13 lesz a cukrom (összesen az is 9 egység, csak 1 órás eltéréssel adom az 1 és a 8 egységet). Na mindegy, egy egységtől biztosan nem lesz egyik esetben hipó a másikban 12-es cukrom úgy, hogy amúgy egy 12-es cukrot kb 3 egységgel tudok levinni normál szintre (nem hipóra!).
Elég dühös vagyok, mert sehogysem illik erre a helyzetre semmilyen séma, semmilyen racionális dolog.

A lényeg, hogy ezt a hipót leszámítva, nem is tudom mióta először nem érzem végre azt az ólmos rosszulétet reggel-délelött, amit a 10 körüli cukrok okoznak és ez nagyon jó érzés... bár a hipó nem jó dolog, de az csak 10 percig volt rossz érzés (csakhát ennem kell, ami nem esik jól).
 

blaci

Őstag
Kedves Molli!
Lehet hogy erről már volt szó csak éppen lemaradtam, de...izé, elárulod nekem mi az a "macikávé".:rolleyes: Köszi előre is...
Üdv.,
Laci ...aki csak tudni szeretné, mert kíváncsi.:mrgreen:
 

Zsu77

Új tag
Szia Laci!Bár nem engem kérdeztél,de tudod a macikávé eléggé közismert dolog...:rolleyes: ->még gyerekkorunkból!Ma már eléggé kutatni kell utána,mert nem mindenhol kapható.Ez kérlekszépen:gyerekkávé.Azaz,koffeinmentes cikóriakávé!:D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Laci!Bár nem engem kérdeztél,de tudod a macikávé eléggé közismert dolog...:rolleyes: ->még gyerekkorunkból!Ma már eléggé kutatni kell utána,mert nem mindenhol kapható.Ez kérlekszépen:gyerekkávé.Azaz,koffeinmentes cikóriakávé!:D
És tejserkentő, szoptatós mamáknak :) Legalábbis állítólag az...
 

dg

Őstag
Én meg annyiszor kerestem gyerekeknek adható kávét, de sehol se volt a polcon. Most viszont remek aromájú koffeinmentes kávéra leletem. Mondjuk a gyerkőcöknek még nem készítettem.
 

napocska

Őstag
A DM-ben is van egy úgynevezett bio instant kávé, zöld papírdobozban, az is cikóriából, malátából meg asszem rozsból (?) van. Daninak jó ideig kutattunk gyerekkávé után, mire ott egyszer észrevettem, hogy hát hiszen ez pont az. Nincs hozzáadott cukor benne.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A DM-ben is van egy úgynevezett bio instant kávé, zöld papírdobozban, az is cikóriából, malátából meg asszem rozsból (?) van. Daninak jó ideig kutattunk gyerekkávé után, mire ott egyszer észrevettem, hogy hát hiszen ez pont az. Nincs hozzáadott cukor benne.
A benne lévő maláta nem emeli a cukrot?
 

blaci

Őstag
Szia Laci!Bár nem engem kérdeztél,de tudod a macikávé eléggé közismert dolog...:rolleyes: ->még gyerekkorunkból!

Növényke! Ugye láttad a Macskafogót? (Mármint a rajzfilmet...)
Idézem:
"Safranek: Jelentés a keresett személyről, uram. Cincinatus több száz éve halott, történelmi alak, akit miután visszavonult a közéletből, az eke mellől hívtak vissza a szenátusba. Mint az közismert.
Mr. Tájfel: Közismert? Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb.
Safranek: Jaj, ne... a jelenést szórul szóra a Tudományos Cso... íaaajj!"
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Szóval akkor hogy is van ez... :rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Egyébként mindenkinek köszönöm a segítséget, ismét okosabb lettem.:rolleyes:
Nekem valahogy nem ismerős gyerekkoromból ez a "macikávé", de nem is firtatom, kitudja még mi minden maradt ki a gyerekkoromból. Azért ha látok valahol veszek egyet kíváncsi vagyok milyen íze van, biztos finom, engem tejbegrízzel tömtek gyerekkoromba kakaóporral jól megszórva. Na, arra határozottan emlékszem...jó is volt az.:rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci
 
Oldal tetejére