Reggeli utáni magas cukrok

misamaci

Aktív tag
Szia Ildikó!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Azonnal menj (szak)orvoshoz! Engem annak idején nem sokkal magasabb értékeknél (napközben 22-26 közt) a kórházi szakrendelésről még összepakolni is csak saját felelősségemre engedtek haza (azzal a szigorú feltétellel, hogy legkésőbb másnap reggel már rögtön az osztályra megyek). Én se éreztem semmi különöset (mármint a fáradékonyságon, aluszékonyságon, szomjúságon kívül) ... de ahogy Poe is írta ha arra vársz hogy érezd, akkor már késő lesz.

Üdv:
Misi
 

ildiko40

Új tag
Tímeácska kedves.igazad van, tényleg folyamatosan iszom és gyakran járok éjjel is wc-re.Nagyon aggaszt ez a folytonos fáradtság mert ugyan 1 éve tart ez már de előtte nagyon aktív és folyton mozgó nő voltam,kb.1 éve pedig állandó álmossággal küszködök és annyira fáradt vagyok, hogy egyszerűen nincs bennem erő.Nem hagyom el magam és igyekszem nem aludni napközben, de néha úgy érzem ha nem fekszem le azonnal össze esek( és hidd el nem túlzok). Gyűlölöm magam és szégyenlem ezt a helyzetet mert nem én vagyok már ez a nő. Nem tudom? más is van így ?? vagy csak én nem tudom elfogadni, hogy így lerobbantam.
 

ildiko40

Új tag
Borka kedves én Bp. 14 kerületben lakom és az Uzsokiba küldött a házi doki, de ott nagyon rossz tapasztalatot szereztem mint azt már írtam .Ha tudsz esetleg valami normálisabb és emberségesebb dokit nagyon nagyon hálás lennék:)))
 

ildiko40

Új tag
Szia Poé!Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad mit gondolsz ezekről a dolgokról. Minden kedves ittlévő hölgy és úrtól nagyon sokat tanulok és tényleg nagyon nagyon jó ez a közösség( bár szomorú, hogy ilyen témában kell beszélnünk)de annyira jó hogy egyáltalán törődünk egymással:) Nekem nagyon sok lelki erőt ad és rengeteget tanulok tőletek! Ugyhogy csak köszönetet szeretnék mondani mindannyíótoknak, mert sokat segítettetek már nekem:))) legyen szép napotok! Üdv mindenkinek: Ildiko40
 

ildiko40

Új tag
Szia misamaci!! Igen tudom,hogy orvoshoz kell mennem, de ahoz a házi doki kell ,hogy beutalót adjon és őt sajnos csak pénteken érem el.De mindenképp megkeresem hátha tud valaki mást ajánlani(mint az uzsokiba volt).Neked is köszönöm, hogy írtál!!! Nekem 16 és 20 között van gyakorlatilag mindennap, de van amikor 13.8 vagy 14.4 de ez ritka. Tudom mielőbb rendezni kell eezt a helyzetet! Egyébként tudja valaki milyen értékek körül szükséges az inzulin?? Én még gyógyszeres vagyok.Üdv: Ildikó
 

misamaci

Aktív tag
Kedves Ildikó!
Szerintem ezekkel az értékekkel szinte biztos hogy inzulinra fognak állítani.
Nem tudom hogy most vezetsz-e rendszeresen naplót, de ha nem akkor kezdd el! Minden nap írdf fel az étkezés előtti és az étkezés utáni (+90 perc) vércukor értékeidet + hogy pontosan mit és mennyit ettél.
(valami ilyesmire formára gondolok:
Vc:
Reggeli:
Vc.:
Tízórai:
Vc:
Ebéd:
Vc:
stb)


Ezzel egyrészt magadnak is segítesz hozzászokni a dolgokhoz, láthatod majd hogy milyen étel hogyan hat a cukrodra stb ... másrészt a kezelőorvosnak is segít abban, hogy lássa az összefüggéseket (pl: nem azért van az egekben a cukrod, mert kétpofára /bocsi!/ tömöd be a sütiket stb). Fontos hogy ide tényleg mindent írj be (a nasikat is!), mert különben értelmetlen lesz az egész.

Üdv: Misi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom? más is van így ?? vagy csak én nem tudom elfogadni, hogy így lerobbantam.
Én is így kezdtem. Kb. fél-háromnegyed évet kóvályogtam, mire orvoshoz kerültem, és kiderült az állandó 20 fölötti cuki.
Nem vagy lerobbanva, még!!! Ez pusztán a kezeletlen magas cukor miatt van, ami kering a véredben, ahelyett, hogy a sejteket táplálná.

Amint bevezetik a megfelelő inzulinterápiát, napokon belül visszanyered az erődet. És komolyan napokon belül, tapasztalatból mondom. :)
 

poe

Őstag
Egyébként tudja valaki milyen értékek körül szükséges az inzulin?? Én még gyógyszeres vagyok.Üdv: Ildikó
Ez nem ilyen érték-függő dolog.
A legújabb kutatások szerint, amennyiben diétával és gyógyszerrel nem tartható karban a diab, akkor azonnal, még a Langerhans szigetek végleges kimerülése előtt el kell kezdeni az inzulinterápiát. Ezzel tehermentesíthető a hasnyálmirigy kitolható a működése és jobb eredmények várhatóak...
Nálad szerintem már mindenképp kellene az inzulin...
 

borka

Őstag
Borka kedves én Bp. 14 kerületben lakom és az Uzsokiba küldött a házi doki, de ott nagyon rossz tapasztalatot szereztem mint azt már írtam .Ha tudsz esetleg valami normálisabb és emberségesebb dokit nagyon nagyon hálás lennék:)))

27 évvel ezelőtt én is ott kezdtem az Uzsokiba,mivel még akkor ott laktunk a keületbe.Befektettek 2 hétre és rögtön elkezdték az inzulinos kezelést. Délután már a kezembe nyomták a fecskendöt és tanitgattk a helyes kezelésre.Harmadik napon már az inzulint nekem kellett beadnom,természetesen felügyelet mellett.
Az ,hogy most milyenek a viszonyok nem tudom.Nagyon sok diabetológián megfordúltam a 27 év alatt. Jelenleg a csepeli rendelőbe járok,mivel az a tím akihez jártam oda költözött.
Ezen az oldalo találsz két rendelőt ,de van még nagyon sok lehetőség ,mivel szabad orvosválasztás van.

http://www.macosz.hu/diabetologusok.html
 

ildiko40

Új tag
Üdv. mindenkinek! Megfogadom a tanácsot és mától vezetek naplót.Eddig is írtam de csak az értékeket és az időt.Szeretném megkérdezni tőletek, hogy valakinél előfordult e már a feltünő feledékenység és esetleg a fűl zúgása?? Komolyan mondom tőletek párnap alatt többet tudtam meg mint évek alatt a dokiktól, pedig ez az ő dolguk lenne( a felvilágosítás). Töbször említettem ezeket a tüneteket még psihológián is de senki sem az okát sem a megoldást nem derítette ki.Pedig zavaró ez a dolog mert nagyon kellemetlen.Ne hari, hogy ilyen sürün kérdezek, de csak rátok tudok számítani ilyen téren. Nem vagyok hypohonder, csak keresem az okát azoknak a dolgoknak amiket tapasztalok. Köszi mindent nektek.Üdv mindenkinek!!!
 

borka

Őstag
Üdv. mindenkinek! Megfogadom a tanácsot és mától vezetek naplót.Eddig is írtam de csak az értékeket és az időt.Szeretném megkérdezni tőletek, hogy valakinél előfordult e már a feltünő feledékenység és esetleg a fűl zúgása?? Komolyan mondom tőletek párnap alatt többet tudtam meg mint évek alatt a dokiktól, pedig ez az ő dolguk lenne( a felvilágosítás). Töbször említettem ezeket a tüneteket még psihológián is de senki sem az okát sem a megoldást nem derítette ki.Pedig zavaró ez a dolog mert nagyon kellemetlen.Ne hari, hogy ilyen sürün kérdezek, de csak rátok tudok számítani ilyen téren. Nem vagyok hypohonder, csak keresem az okát azoknak a dolgoknak amiket tapasztalok. Köszi mindent nektek.Üdv mindenkinek!!!

Olvasál bele ebbe a topikba.:cool: és ha keresgélsz találsz a feledékenységre is topikot az Archívum-ba a lap alján.
Álmatlanság, éjszakai felébredések
 

rugach

Új tag
Régóta küzdök ezzel a problémával, csak pumpa esetén tudtam megoldani, de mivel azt most nem tudom használni, muszáj máshogyan megoldani és megállt a tudományom... ezért kérek segítséget, bárkitől, akinek ötlete van (aztán lehet, hogy majd azt válaszolom, hogy már próbáltam, de azért írjátok csak le, akármi is jut eszetekbe, köszi :)).

Szóval akármikor reggelizem a reggel folyamán (8-10 óra között), mindig ugyanaz van. Tök normál cukrokkal kezdem a reggelit (5-6 között), beadom a Humalogot és nem is azonnal eszem, hanem kb negyed órát várok (ha többet, akkor hipó van - ha semmit sem várok, még magasabb lesz reggeli után). Eszem 2 szelet kenyeret és iszom egy macikávét (kb 3-4gr cukor van benne, vízzel iszom, nem tejjel - ez a tejserkentőm, mivelhogy szoptatok). Meg még iszom valamennyi ásványvizet. Reggeli után 1-1.5 órával általában 10 körüli a cukrom. Néha 11, néha 9. Majd ez a 10 körüli magától lemegy 11 óra körül (mindegy, mikor reggeliztem, 11kor megy le a cukrom mindig) hipóra, tehát 11 körül megelőzésképpen eszem egy disznót kb (fél kakaóscsiga és 1 banán).

Levemirt adok reggel 9kor mindig, ami pont elég, mert a nap folyamán tökéletes és éjjel is 3 után jók a cukraim.

Várom az ötetleteket...

Mostanában sajnos nekem sem valami jók a cukor adataim,eléggé össze-vissza ugrál.Sajnos sokszor nagyon nehéz orvosolni a bajt.De ahogy nálad olvasom,hogy a reggeli értékeid magasak,szerintem a bázis inzulint kéne növelni vagy kicsit később beadni este,mert szerintem azért magasak a reggeli értékeid mert addigra lecseng a hatása a bázisnak.
 
Oldal tetejére