Reggeli utáni magas cukrok

borka

Őstag
Nos Kedveskéim.
Ha már ez a topik elment a vitmínok irányába,én is szolnék.
Mi évek óta a Centrum ill. a silver változatát pusztítjuk megelégedésünkre.
Hál,istennek ezidáig minden komolyabb influenza elkerülte a házunk tályát.
Nenmendom,hogy 1-1 nátha nem csúszott be,de azt korrigáltuk (itt jó értelembe)
Aspirin pus C pezsgőtablettával,ami igen hatásos.
Az étrendünkbe pedig beiktatunk sok nyersen fogyasztható vitmínbombákat,pl feketeretek,vöröshagyma,lilahagyma,fokhagyma,jégsláta,reszeltcékla,póréhagyma, nemutolsósoban pedig a jól ismert Vecsés-i káposztát.A saláta leveket + ba olivaolajjal(extra szűz) ízesítem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valahogy én is úgy emlékszem, hogy az őszi-téli emelkedett inzulin szükséglet a zsírháztartással függ össze, ezzel együtt a vitaminok szerepe.
És szerintem még a mozgás is közrejátszhat, mivel télen eleve kevesebbet mozgunk. Ami még hatással lehet rá, az az, hogy ősszel-télen hamarabb sötétedik, és az alvásproblémánál már említettük a melatonin (remélem most jól emlékszem) szerepét, ami szabályozza a nappal-éjszaka (világosság-sötétség) ciklusát.
Szóval valószínű eléggé összetett a téma, sok minden befolyással van (lehet) az őszi inzulinszint növelésére, ami tavasszal rendre visszaáll.
Nálam is növelni kell ősszel-télen, tavasszal pedig csökkenteni kell az inzulint.
Azért ennek jobban utána nézek.
 

dg

Őstag
Nálam inkább tartósan magas cukrokat okoz. De, ha utána megyek az inzulinnal, főleg a bázissal, akkor meg könnyebben leesik egy kis mozgástól... Nyáron meg mindig alacsony, az meg tartósan alacsony értékeket okoz :)


Köszi a választ, Molli!

És Neked is, Napocska!
 

napocska

Őstag
Nektek mennyi az adagotok, Grácia, ill. hogyan oszlik meg reggel-este, és hány kiló Hannácska? Kíváncsi vagyok másnak hogy alakul ez.
 

dg

Őstag
Hanna kb 21 kg.
Visszagondolva az elmúl hónapokat, a hideg beálltával mi is emlgettünk. Most 16 E-et kap délelőtt, 3,5 E-t délután. Nálunk nincs délben gyorshatású, nem is volt. Úgyhogy ahogy nézegettem, hasonló méretűek a gyerkőceink, és most hasonló az összinzulin mennyiség is.
A mi adagunk elosztása aránytalannak tűnik elsőre, mert ugyi azt szokták írni tanulmányokban, hogy az elosztás 2/3-1/3/nap az előkeverteknél, de mint tudjuk, egyediek az esetek. A saját orvosunk azt mondta, nem gond így, millió tényező befolyásolja, hogy mennyitől működik jól az ember. Ha jól működik, akkor jó az adag.
Mostanában az a gyanúm, hogy az elhúzódó hatású komponens a délelőtti adag esetében sok,a gyors hatású része viszont kell, de még több kis étkezéssel kivédhető a hirtelen leesés, amit meg külön kedvel a lányom, szerencsére.

Azért mostanában résenk kell lennem, de még nem egyértelmű, hogy vissza kell-e venni. Nagyon szórványosak az esetek, amikor hirtelen leugrik a cukrunk.
 

napocska

Őstag
De érdekes, hogy milyen nagy a különbség, tényleg. Ebből is látszik, hogy mennyire különbözően működik mindenki, és hogy próbálkozni kell, hogy kinek mi válik be a legjobban, nem szabad mereven ragaszkodni az előírtakhoz.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Muszáj kiírnom magamból a bosszúságomat, előre is bocsi :)

Eljutottam odáig, hogy vagy hipózom, mert annyit várok a reggeli humalog beadásával vagy ha nem várok hipóig, akkor simán felmegy 13-14-re a cukrom! Volt 1 nap, amikor fogalmam sincs, mitől, egyáltalán nem ment fel reggeli után, pedig ugyanaz volt minden, talán picit többet mozogtam, mert elöbb kellett elindulni a gyerekdokihoz, de normális esetben nem megyek el itthonról 10 elött.
Eljutottam odáig, hogy nincs kedvem délelött sehova sem elmenni, mert vagy magas még 11 körül is vagy jön a durva hipó és most már azt sem tudom, mennyit kell ennem. Mivel a délelöttöm már ennyire káosz, az egész napom abból áll, hogy 4 körüli hipó majd 10 körüli cukrok.

Konklúzió: elővettem a pumpát és egyelőre nézem. A férjem nagyon félt emiatt a szöveti vérzékenység miatt, de ő is látja, hogy valahogy meg kell oldani a problémát és nagyon úgy fest, hoyg erre csak a pumpa lesz a jó.

Az van, hogyha nem lennék ennyire leterhelve a nap 24 órájában, nem kellene 1000%-ban a gyerekekre figyelnem folyton, nem ők lennének mindenben az elsők, akkor nyilván meg tudnám oldani levemirrel is, nagy odafigyeléssel, pontosabb diétával, pontos evésidőkkel, nyugodtabb körülményekkel, de így erre nincs kilátásom. A pumpától meg nagyon félek, azaz a bevérzésektől, nem tudom, hogy lelkileg hogy fog rám hatni, ha folyton bevérzik és ezt kell elviselnem. Lehet, hogy jobb lenne, mint most elviselni az egész napos ingadozást? Nem tudom...

Végülis költői hsz volt, szóval ne érezzétek úgy, hogy mindenáron kell valami ötlet, de ha van, annak azért örülök :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Muszáj kiírnom magamból a bosszúságomat, előre is bocsi :)
A pumpától meg nagyon félek, azaz a bevérzésektől, nem tudom, hogy lelkileg hogy fog rám hatni, ha folyton bevérzik és ezt kell elviselnem. Lehet, hogy jobb lenne, mint most elviselni az egész napos ingadozást? Nem tudom...

Végülis költői hsz volt, szóval ne érezzétek úgy, hogy mindenáron kell valami ötlet, de ha van, annak azért örülök :)
Márpedig én úgy érzem, és nem most, hanem máskor is agyalok ezen a dolgon. A reggeli ingadozások lehetnek a most rád jellemző hormonális változások hatása miatt. Ha így is van, attól még nincs meg a megoldás, de megnyugtatóbb, ha az ember tudja, vagy sejti, hogy mitől lehet. Az első babával a szoptatáskor nem tapasztaltál ehhez hasonló ingadozásokat?

A pumpánál pedig a kanült próbáld meg a derék hátsó részébe (az igazi úszógumis rész), vagy a tomporba szúrni. Azért gondolom, hogy itt kéne megpróbálnod, mert ez a terültet nem olyan sűrű érhálózatos, és talán nem vérzik be. Legalább egy próbát megér. Két naponkénti cserével lehet, hogy szerencséd lesz.
A fejleményeket pedig oszd meg velünk.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Márpedig én úgy érzem, és nem most, hanem máskor is agyalok ezen a dolgon. A reggeli ingadozások lehetnek a most rád jellemző hormonális változások hatása miatt. Ha így is van, attól még nincs meg a megoldás, de megnyugtatóbb, ha az ember tudja, vagy sejti, hogy mitől lehet. Az első babával a szoptatáskor nem tapasztaltál ehhez hasonló ingadozásokat?

A pumpánál pedig a kanült próbáld meg a derék hátsó részébe (az igazi úszógumis rész), vagy a tomporba szúrni. Azért gondolom, hogy itt kéne megpróbálnod, mert ez a terültet nem olyan sűrű érhálózatos, és talán nem vérzik be. Legalább egy próbát megér. Két naponkénti cserével lehet, hogy szerencséd lesz.
A fejleményeket pedig oszd meg velünk.
Kata drága, köszi, én is a tomporba szeretném szúrni a kanült, bár ott is bevérzik rendesen, de nem mindig (mint a hasamnál), szóval talán sikerül valamit elérni, ha csak a tomporba szúrom... Még várok picit, ehhez kell idő és segítség a gyerekekhez, mert az első 2-3 nap szar lesz mindenképpen, ezt nem tudom akármikor véghezvinni.
Ja, nem szoptattam Nimródot, nem volt egyszerűen tejem, 1 hetesen már tápszert kapott, nekem meg 3 hónapig volt napi kb 150-200ml tejem, ő meg ivott 1 litert tápból, szóval az hormonálisan semmi nem volt, a cukraimon is érezni lehetett, hogy nem is voltak alacsonyak (nem úgy mint most szülés utáni hetekben), tehát ez az első szoptatós élményem :) És még mindig csak szopik ez a cicifüggő gyerek!! Almát, banánt kiköpi...
 

Sani

Új tag
Kedves Molli!

Én a Dórát 17 hónapos koráig szoptattam és szerintem ez nagyon fontos.
Bízom benne, hogy sikerül megoldást találnod a problémára és talán bírni fogja a tested a pumpát.
Nagyon szorítok, mert 2 kisgyerek nevelése nem semmi dolog....nekünk csak 1 van, de sokszor az sem egyszerű.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Molli!

Én a Dórát 17 hónapos koráig szoptattam és szerintem ez nagyon fontos.
Bízom benne, hogy sikerül megoldást találnod a problémára és talán bírni fogja a tested a pumpát.
Nagyon szorítok, mert 2 kisgyerek nevelése nem semmi dolog....nekünk csak 1 van, de sokszor az sem egyszerű.
Köszi Sani! Én is szeretném sokáig szoptatni, ezzel nincsen baj, csak azért jó lenne már, ha több, mint fél évesen képes lenne már mást is enni a bébi :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A roszkenyeres eredményeim, bocsi, de visszafelé tudtam csak kimásolni a gépemből és nincs időm átszerkeszteni:

Mai nap, friss pékáru, rozskenyér:
11:50 4.1 (elötte 15 perc séta), itt már rosszul voltam, tehát ennem kellett rendesen
11:03 9.8
10:05 9.3
9:00 - 6E Levemir, reggeli: 40gr CH friss rozskenyér felvágottal és sajttal
8:41 7.3 - 8E Humalog
7:10 7.7 - 1E Humalog (ha reggel 6 fölött van, adok 1 egységet mindig, mert ilyenkor, ha felkelek, kicsit elindul felfelé, ez megfogja)

EZ a tegnapi napom, csomagolt, tartós rozskenyérrel:
12:25 5.0 - itt is ennem kellett, mert már nagyon ment lefelé, utána egész nap 5-6 között volt a cukrom
11:48 8.2
11:04 9.7
10:11 8.8
9:20 6.3 - 8E Humalog, reggeli: 40gr CH tartós rozskenyér felvágottal és sajttal
9:00 - 6E Levemir
7:47 6.5 - 1E Humalog
5:20 5.8
1:43 4.7 - 1 pohár cukros tea

Szóval, nem ment fel 12-13-ra, ami már nagy dolog. A tegnapi napon valamivel többet mozogtam délelött, azért ez talán fontos lehet. A lényeg, hogy nagyjából a 2 fajta rozskenyér ugyanolyan értékeket hozott, mindkét esetben jött a hipó dél körül, ma azért jött elöbb, mert sétáltam pont akkor, tegnap meg csak reggeli után takarítottam, utána, 12 körül ültem.
 

Zsu77

Új tag
Kmoll!Egy-egy jól sikerült nap nagyon bíztató tud lenni!Ha beválik a rozskenyér,hát üsse kő,legyen az!Próbálj különböző pékségeket,kaphatók nagyon finom és különlegesek is,nem csak a szörnyűek!Jó lenne,ha tényleg ennyin múlna csak!;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kmoll!Egy-egy jól sikerült nap nagyon bíztató tud lenni!Ha beválik a rozskenyér,hát üsse kő,legyen az!Próbálj különböző pékségeket,kaphatók nagyon finom és különlegesek is,nem csak a szörnyűek!Jó lenne,ha tényleg ennyin múlna csak!;)
Sajnos ezek még csak jobbak, mint eddig... A problémám az, hogy amint eszem, azonnal felmegy 9 körülre és ott is marad viszonylag sokáig, értem azt nemcsak fél-1 óráig, hanem 2-3 órán keresztül és utána hirtelen jön a vc esés, ami eddig jött, csak reménykedtem benne, hogy a rozs elhúzódó hatása majd megakadályozza, de nem. És emiatt nem emelhetek a humalogon, mert a deles hipó egyértelműen a humalog hatásának a végén jön, amikor nem adtam be reggel humalogot és nem is ettem, akkor nem volt hipó, meg a 2 mérési napomon is látszik, hogy időben összefügg a hipó és a humalog beadásának az ideje.
Még megpróbálok valami még "barnább" kenyeret is, hátha az már eléri a kívánt hatást :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ja, egyébként az is már mutat valamit ebből a fura reggeli jelenségemből, hogy amikor felkelek, ma is például 6.2-es cukorral, ha nem adok be 1 egység humalogot rögtön (7kor keltem és fél 9 felé jutottam oda, hogy tudnék reggelizni), akkor felmegy, most éppen 8.8 lett, mert elfelejtettem beadni azt az 1 egységet. És úgy lett 8.8, hogy rosszul érzem magam, érzem, hogy nagyon gyorsan megy fel, a tipikus hiper érzésem megvan. Most beadtam 8egység humalogot, mert szeretnék reggelizni, de várnom kell, mert meg kell, hogy álljon a fefelé menő vc, különben, ha ráeszem, akkor 16 lesz a cukrom. Várok fél órát kb, akkor egyik pillanatról a másikra elindul lefelé, akkor gyorsan eszem (ha valamelyik gyerek beleszól a programomba, akkor persze jön a hipó), utána fél-1 óráig még jók a cukraim és akkor szintén kb 15 perc alatt felmegy erre a 9.5 körülire értékre, ott marad és dél körül egyszercsak, szintén kb 15 perc alatt elindul lefelé hipóig, nagyon gyorsan, amitől szintén rosszul vagyok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Molli, még penes koromban nekem is kellett ébredés után, vagy legalább a melóba indulás előtt Humalogot adni, hogy itt bent a melóhelyen az otthoni 6-8-as cukorból ne legyen 12-16-os cukor.
Még most a pumpa mellett is ez a tendencia, gyakran felveszem a pumpát 110-120%-ra induláskor, hogy bent a melóhelyen ne legyen nagyon magas a cuki. Pedig elvileg a bicajjal való betekerés le kellene, hogy vigye a cukimat. Eddig ezt még senkinél nem tapasztaltam, azt hittem, ezzel egyedüli csodabogár vagyok, nem is nagyon hoztam szóba, mert nem találtam rá magyarázatot, és te tudod jól, mennyi "támadást" kaptam annak idején a különcségeim miatt.
Ha megnézed, mait tegnap raktam fel, hogy "tegnapi és mai cukrok", azt hiszem az inzulin pumpában, ott is látszik, hogy pl hétfőn 5-6 között mértem 7,7-et, nem meltem %-osan, és bent a melóhelyen már 7 órakor 8,3-at mértem, közben 20 perc bringázás volt a hideg télben. De ettől sokkal nagyobb eltérések is szoktak lenni. Többek között ezért sem tudom a bázist ennek megfelelően átállítani, mert nem minden nap egyformán megy fel reggel a cukim. Az összevisszaságra pedig nem lehet egy "állandó"-t beállítani.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, még penes koromban nekem is kellett ébredés után, vagy legalább a melóba indulás előtt Humalogot adni, hogy itt bent a melóhelyen az otthoni 6-8-as cukorból ne legyen 12-16-os cukor.
Még most a pumpa mellett is ez a tendencia, gyakran felveszem a pumpát 110-120%-ra induláskor, hogy bent a melóhelyen ne legyen nagyon magas a cuki. Pedig elvileg a bicajjal való betekerés le kellene, hogy vigye a cukimat. Eddig ezt még senkinél nem tapasztaltam, azt hittem, ezzel egyedüli csodabogár vagyok, nem is nagyon hoztam szóba, mert nem találtam rá magyarázatot, és te tudod jól, mennyi "támadást" kaptam annak idején a különcségeim miatt.
Ha megnézed, mait tegnap raktam fel, hogy "tegnapi és mai cukrok", azt hiszem az inzulin pumpában, ott is látszik, hogy pl hétfőn 5-6 között mértem 7,7-et, nem meltem %-osan, és bent a melóhelyen már 7 órakor 8,3-at mértem, közben 20 perc bringázás volt a hideg télben. De ettől sokkal nagyobb eltérések is szoktak lenni. Többek között ezért sem tudom a bázist ennek megfelelően átállítani, mert nem minden nap egyformán megy fel reggel a cukim. Az összevisszaságra pedig nem lehet egy "állandó"-t beállítani.
A mi cukraink tényleg eléggé hasonlóak, másban is! Pont azt mondtam ma a férjemnek, hogy na ezért állok át a pumpára, ugyanis ezzel a reggeli problémával az a baj, hogy ha korrigálok humaloggal, az ugye hat rendesen 3 órán keresztül, de annyi ideig nem kell korrekció, csak a reggeli "bólusig" kell a korrekció, tehát pont ezt tervezem én is majd a pumpával, ha egyszer sikerül visszaállnom rá, amit te is írtál, hogy bázis emelés addig, amíg kell és így a deles hipót végül el tudnám kerülni. Én úgy gondolom, ez egy hajnali jelenség, csak nálad és nálam késöbb van, mint hajnal, tehát reggel, de sztem ez ugyanaz, mint sokaknál a hajnali 4-5 órás vc emelkedés.
Most sietek, de gyorsan meg akartam írni, hogy ma nem mozogtam reggel (ez az átlagos amúgy, hogy itthon vagyok és teszekveszek csak, de nincs séta meg ilyesmi) és felment 12-re a cukrom simán a rozskenyér után is, plussz még ettem 1 tojásrántottát, hátha a zsíros dolog lassítja és nem lesz deles hipó és fel sem megy gyorsan, de ez nem számít.
Magyarul, mindegy, mit eszem, akkor is felmegy reggeli után a cukrom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, még penes koromban nekem is kellett ébredés után, vagy legalább a melóba indulás előtt Humalogot adni, hogy itt bent a melóhelyen az otthoni 6-8-as cukorból ne legyen 12-16-os cukor.
Még most a pumpa mellett is ez a tendencia, gyakran felveszem a pumpát 110-120%-ra induláskor, hogy bent a melóhelyen ne legyen nagyon magas a cuki. Pedig elvileg a bicajjal való betekerés le kellene, hogy vigye a cukimat. Eddig ezt még senkinél nem tapasztaltam, azt hittem, ezzel egyedüli csodabogár vagyok, nem is nagyon hoztam szóba, mert nem találtam rá magyarázatot, és te tudod jól, mennyi "támadást" kaptam annak idején a különcségeim miatt.
Ha megnézed, mait tegnap raktam fel, hogy "tegnapi és mai cukrok", azt hiszem az inzulin pumpában, ott is látszik, hogy pl hétfőn 5-6 között mértem 7,7-et, nem meltem %-osan, és bent a melóhelyen már 7 órakor 8,3-at mértem, közben 20 perc bringázás volt a hideg télben. De ettől sokkal nagyobb eltérések is szoktak lenni. Többek között ezért sem tudom a bázist ennek megfelelően átállítani, mert nem minden nap egyformán megy fel reggel a cukim. Az összevisszaságra pedig nem lehet egy "állandó"-t beállítani.
A mi cukraink tényleg eléggé hasonlóak, másban is! Pont azt mondtam ma a férjemnek, hogy na ezért állok át a pumpára, ugyanis ezzel a reggeli problémával az a baj, hogy ha korrigálok humaloggal, az ugye hat rendesen 3 órán keresztül, de annyi ideig nem kell korrekció, csak a reggeli "bólusig" kell a korrekció, tehát pont ezt tervezem én is majd a pumpával, ha egyszer sikerül visszaállnom rá, amit te is írtál, hogy bázis emelés addig, amíg kell és így a deles hipót végül el tudnám kerülni. Én úgy gondolom, ez egy hajnali jelenség, csak nálad és nálam késöbb van, mint hajnal, tehát reggel, de sztem ez ugyanaz, mint sokaknál a hajnali 4-5 órás vc emelkedés.
Most sietek, de gyorsan meg akartam írni, hogy ma nem mozogtam reggel (ez az átlagos amúgy, hogy itthon vagyok és teszekveszek csak, de nincs séta meg ilyesmi) és felment 12-re a cukrom simán a rozskenyér után is, plussz még ettem 1 tojásrántottát, hátha a zsíros dolog lassítja és nem lesz deles hipó és fel sem megy gyorsan, de ez nem számít.
Magyarul, mindegy, mit eszem, akkor is felmegy reggeli után a cukrom.
 
Oldal tetejére