Cukorbeteg gyermek

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ha éjfélkor enni kell, jön a szobahőmérsékletű túró rudi. Így elég pépes ahhoz, hogy ne legyen gond megenni, és nem folyékony, mert ahhoz fel kéne jobban ébredni. 2 falat, és eltűnik, Hanna szinte észre sem veszi.
És a foga miatt nem aggódsz? Meg úgy általában a szájhigiéne miatt. Én már odáig fajultam, hogy ha éjjel ennem kell, akkor utána öblögetek tantum verdével, mert fogat mosni már nincs erőm és én sem akarok annyira nagyon felébredni, de még ez is problémát okoz, mert ehhez is ki kell kelni az ágyból. Már az esti kekszevést sem szeretem, mert képtelen vagyok pl a háztartási kekszet kimosni rendesen a fogamból.
 

dg

Őstag
És a foga miatt nem aggódsz? Meg úgy általában a szájhigiéne miatt. Én már odáig fajultam, hogy ha éjjel ennem kell, akkor utána öblögetek tantum verdével, mert fogat mosni már nincs erőm és én sem akarok annyira nagyon felébredni, de még ez is problémát okoz, mert ehhez is ki kell kelni az ágyból. Már az esti kekszevést sem szeretem, mert képtelen vagyok pl a háztartási kekszet kimosni rendesen a fogamból.

Dehogy nem aggódom! Minden miatt aggódom, ebben nincs hiány!
Nincs jobb ötletem, nem kelthetem fel a gyereket fogat mosni az éjszaka közepén.
Szerencsére, mindezidáig nem tapasztaltam sem fogászati, sem egyéb szájhigiénés problémát, annak ellenére, hogy az éjjeli evés ezeknek melegágya lehetne.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Dehogy nem aggódom! Minden miatt aggódom, ebben nincs hiány!
Nincs jobb ötletem, nem kelthetem fel a gyereket fogat mosni az éjszaka közepén.
Szerencsére, mindezidáig nem tapasztaltam sem fogászati, sem egyéb szájhigiénés problémát, annak ellenére, hogy az éjjeli evés ezeknek melegágya lehetne.
Nekem még az szokott segíteni, hogy iszom egy kevés vizet, mielőtt visszaalszom, ez legalább egy picit kitisztítja a számat.
A sima cukros tea nem jó megoldás ilyenkor? Egy kis szívószállal mondjuk és utána egy korty víz szívószállal ismét. Én jó édesre szoktam csinálni és akkor keveset kell belőle kortyolni.
 

dg

Őstag
A rudit én is szeretném leöblítettni némi itallal, de inni sokszor nem hajlandó, mert az egész procedúra alatt egyszerűen alszik.
A cukros itallal meg az a gondom, hogy attól tartok, nem tartja meg kellőképpen az éjjeli vc-ot, bár őszintén szólva, nem próbáltam ki eddig, pont ezért.
Kb 10 gr ch-ra van ilyenkor szükség. (De mondom, ez nem mindennapos, úgy az esetek harmadánál kell.) Ha meg ezt csak folyadékban adnám be, akármilyen kis térfogattal, néhány kortyban, az a félelemem, hogy túlzottan feldobja a cukit, ami aztán meg visszazuhan. Legalább is a nappali tapasztalatom egybeesik azzal a klasszikusnak mondható esettel, hogy az alacsony cuki mellé keményítőt is kell fogyasztani. (Persze a rudira nem jellemző a keményítő, de a zsírtartalma, a fehérjetartalma nyújtja a felszívódást)
(Egyébként ez az éjjeli evés általában nem hipós evés, de ha éjfélkor 6 mmol/l alatt van a cuki, akkor mindenképp ildomos valamit elfogyasztani, 5-10 gc ch-ot, a mért érték függvényében, mert az igazán necces időszak a hajnal 2-3 óra körüli idő, az éjfél csak előrejelzés arra nézve, hogy mi várható.)
 

zsuzsa

Új tag
Nálunk ez még nem probléma, álítólag majd lesz, most még korából adódóan a délutáni jeéenséggel küzdünk, ugynaz mint a hajnali, csak délután. Mi ha éjfélkor mérünk egy 4,6 ot, az reggelre 4,2 lesz, de semmi nagyobb ingadozás nincs éjszaka,szerencsére. Nem tudom mit etetnék vele éjszaka, olyan szokott lenni, hogy felébred hogy szomjas, akkor iszik egy két korty teát, de még arra is felültetem, és kicsit magához térítem, hogy nehogy mellényeljen stb... én enni is csak úgy mernék neki adni, hogy felül, felébred, és eszeget, de az külön tortúra lenne.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A rudit én is szeretném leöblítettni némi itallal, de inni sokszor nem hajlandó, mert az egész procedúra alatt egyszerűen alszik.
A cukros itallal meg az a gondom, hogy attól tartok, nem tartja meg kellőképpen az éjjeli vc-ot, bár őszintén szólva, nem próbáltam ki eddig, pont ezért.
Kb 10 gr ch-ra van ilyenkor szükség. (De mondom, ez nem mindennapos, úgy az esetek harmadánál kell.) Ha meg ezt csak folyadékban adnám be, akármilyen kis térfogattal, néhány kortyban, az a félelemem, hogy túlzottan feldobja a cukit, ami aztán meg visszazuhan. Legalább is a nappali tapasztalatom egybeesik azzal a klasszikusnak mondható esettel, hogy az alacsony cuki mellé keményítőt is kell fogyasztani. (Persze a rudira nem jellemző a keményítő, de a zsírtartalma, a fehérjetartalma nyújtja a felszívódást)
(Egyébként ez az éjjeli evés általában nem hipós evés, de ha éjfélkor 6 mmol/l alatt van a cuki, akkor mindenképp ildomos valamit elfogyasztani, 5-10 gc ch-ot, a mért érték függvényében, mert az igazán necces időszak a hajnal 2-3 óra körüli idő, az éjfél csak előrejelzés arra nézve, hogy mi várható.)
Bár én nemtom hányszor annyi idős vagyok, mint a lányod, de még mindig megvannak ezek a problémáim. Legalábbis akkor, ha a bázisom nem megfelelő... biztosan írtad már vagy kérdezték mások, ne haragudj, hogy többedszerre kell válaszolnod erre, de nincs időm visszakeresni a fórumban, miért nem próbáljátok ki a pumpát? Azzal nincs ilyen probléma.
Mikor fekszik le amúgy a lányod?
 

dg

Őstag
Bár én nemtom hányszor annyi idős vagyok, mint a lányod, de még mindig megvannak ezek a problémáim. Legalábbis akkor, ha a bázisom nem megfelelő... biztosan írtad már vagy kérdezték mások, ne haragudj, hogy többedszerre kell válaszolnod erre, de nincs időm visszakeresni a fórumban, miért nem próbáljátok ki a pumpát? Azzal nincs ilyen probléma.
Mikor fekszik le amúgy a lányod?

Szerintem kortól, kezelési módozattol függetlenül -- már ahogy mindannyiótokat látom -- mindenki napi szinten küzd az anomáliákkal, vagy legalább is, bármikor várható bármi, ellazulni nem lehet, csak örülni, ha jól mennek a dolgok, egy állandó, belső pszichés felkészültséggel.
Pumpa, miért nem? Mert az eredményeink, komfortérzetünk függvényében nem szükséges, s mint ilyen, nem akarom. Majd a lányom dönt a rednelkezésére álló lehetőségek közül, ha elérkezett az idő. Mostanság: bizony nem cserélnék! Számunkra ez kitaposott út, működőképes. (Meg úgy vagyok vele, ha a hányásos-hasmenéses kórt meg lehetett oldani viszonylag jól ezzel az őskövülettel, akkor... )

Van a diabos társaink között egy fiú, inkább már férfi, aki a konvencionális kezeléssel él gyerek kora óta. Annyira jól megy neki, és olyan jól érzi magát, hogy esze ágában sincs váltani. Ő Gyuszika. Gyuszikát mikor végre bemutatták nekem, nem láttam a végét, olyan hatalmas ember lett belőle. Röhögőgörcsöt kaptam, mert a neve alapján nem erre számítottam! :D)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szerintem kortól, kezelési módozattol függetlenül -- már ahogy mindannyiótokat látom -- mindenki napi szinten küzd az anomáliákkal, vagy legalább is, bármikor várható bármi, ellazulni nem lehet, csak örülni, ha jól mennek a dolgok, egy állandó, belső pszichés felkészültséggel.
Pumpa, miért nem? Mert az eredményeink, komfortérzetünk függvényében nem szükséges, s mint ilyen, nem akarom. Majd a lányom dönt a rednelkezésére álló lehetőségek közül, ha elérkezett az idő. Mostanság: bizony nem cserélnék! Számunkra ez kitaposott út, működőképes. (Meg úgy vagyok vele, ha a hányásos-hasmenéses kórt meg lehetett oldani viszonylag jól ezzel az őskövülettel, akkor... )

Van a diabos társaink között egy fiú, inkább már férfi, aki a konvencionális kezeléssel él gyerek kora óta. Annyira jól megy neki, és olyan jól érzi magát, hogy esze ágában sincs váltani. Ő Gyuszika. Gyuszikát mikor végre bemutatták nekem, nem láttam a végét, olyan hatalmas ember lett belőle. Röhögőgörcsöt kaptam, mert a neve alapján nem erre számítottam! :D)
Teljesen világos, értelek.
Nem rábeszélni akarlak, csak egy megjegyzésem lenne már, mégpedig az, hogy pumpával ezek a kényelmetlenségek, amik főként az éjjelt érintik, megszűnnek, lényegi minőségi változást hoz. Na meg még egy... Azt hiszem, nem ugyanolyanok ezek a fosós-hányós vírusok. Én megúsztam már néhányat, de tavaly augusztusban brutális módon elbánt velem és akkor kerültem a Lászlóba is - ha akkor pumpán vagyok, nem kerültem volna kórházba. Igy nyugodt most a lelkiismeretem, hogy ezeket leírtam :)
 

dg

Őstag
Teljesen világos, értelek.
Nem rábeszélni akarlak, csak egy megjegyzésem lenne már, mégpedig az, hogy pumpával ezek a kényelmetlenségek, amik főként az éjjelt érintik, megszűnnek, lényegi minőségi változást hoz. Na meg még egy... Azt hiszem, nem ugyanolyanok ezek a fosós-hányós vírusok. Én megúsztam már néhányat, de tavaly augusztusban brutális módon elbánt velem és akkor kerültem a Lászlóba is - ha akkor pumpán vagyok, nem kerültem volna kórházba. Igy nyugodt most a lelkiismeretem, hogy ezeket leírtam :)


Egyértelmű!
A pumpa utolérhetetlen a hirtelen helyzetkezelésben! Vitathatatlanul ez a csúcs, ami manapság egy diabosnak elérhető! Ahogy olvasom a pumpásokat itt a fórumon, meg ismerőseim között is akad néhány, lassan már a pumpa is régi ismerősnek tűnik, köszönhetően a beszámolóknak!
 

dorus

Új tag
Sziasztok!

Én egy Egészségügyi Főiskolás hallgató vagyok és a Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni. Szakdolgozatom témája a cukorbeteg gyermekek oktatása! Várom 10-18 éves korig olyan gyerekek jelentkezését akik szívesen segítenének nekem egy kérdőív kitöltésével!
A kérdőív kitöltése 5 percet vesz igénybe és nekem óriási segítség lenne!
Ha szeretnél segíteni küldj egy e-mailt a következő címre: [email protected] és én küldök egy kérdőívet az e-mail címedre!

Segítségedet előre is köszönöm!
 

dg

Őstag
Sziasztok!

Én egy Egészségügyi Főiskolás hallgató vagyok és a Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni. Szakdolgozatom témája a cukorbeteg gyermekek oktatása! Várom 10-18 éves korig olyan gyerekek jelentkezését akik szívesen segítenének nekem egy kérdőív kitöltésével!
A kérdőív kitöltése 5 percet vesz igénybe és nekem óriási segítség lenne!
Ha szeretnél segíteni küldj egy e-mailt a következő címre: [email protected] és én küldök egy kérdőívet az e-mail címedre!

Segítségedet előre is köszönöm!


Kedves dorus!

Itt zömmel diabos gyerekek mamái vannak jelen a fórumon, és a gyerekek általában jóval 10 év alattiak.
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Én egy Egészségügyi Főiskolás hallgató vagyok és a Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni. Szakdolgozatom témája a cukorbeteg gyermekek oktatása! Várom 10-18 éves korig olyan gyerekek jelentkezését akik szívesen segítenének nekem egy kérdőív kitöltésével!
A kérdőív kitöltése 5 percet vesz igénybe és nekem óriási segítség lenne!
Ha szeretnél segíteni küldj egy e-mailt a következő címre: [email protected] és én küldök egy kérdőívet az e-mail címedre!

Segítségedet előre is köszönöm!


Úgytudom,hogy van a JUNIOR didosoknak is honlapjuk. Előbb -utóbb v.ki átirányit hozzájuk.:lol:
 

zsuzsa

Új tag
DG. Erőt merítettem az írásodból. Most mi vagyunk gondban Tibikém cukraival. Rota vírus utáni fertőzés, kórházi kezelés időszakán túl, nem tudom visszaterelni a cukrát a normál mederbe. Már teljesen el vagyok keseredve, hogy többé nem is leszünk normál álapotba, ill. megint egy küzdelmes időszak veszi kezdetét. Elég vészesen elkapta a vírust, a cukrai a kórházban viszonylag álandóak maradtak 10 körüliek voltak, és a pumpával szinten tartható volt. De most itthon egyszerűen csak vágtázok a cukra után, és el vagyok keseredve, 14
 

zsuzsa

Új tag
bocsi szét ugrott. Szoval 140%on megy a bázis, és ahhoz hogy enni tudjon minden étkezéshez korrigálnom kell, és így is délelőtt 19 es cukra van, utána megy lejjebb, de egyszerűen tragikus a helyzet. Vagy csak én élem meg így, de megint kezd ürülni az a már majdnem tele lévő pohár. A dr. nénink azt mondta menjek nyugodtan utána, emeljem amíg csak szükséges. Most próbálom nagyon óvatosan ezt tenni. Olvasta hogy ti is így voltatok, és egyszer csak visszafórdult minden, és újrí helyre állt a normál állapot.
 

dg

Őstag
bocsi szét ugrott. Szoval 140%on megy a bázis, és ahhoz hogy enni tudjon minden étkezéshez korrigálnom kell, és így is délelőtt 19 es cukra van, utána megy lejjebb, de egyszerűen tragikus a helyzet. Vagy csak én élem meg így, de megint kezd ürülni az a már majdnem tele lévő pohár. A dr. nénink azt mondta menjek nyugodtan utána, emeljem amíg csak szükséges. Most próbálom nagyon óvatosan ezt tenni. Olvasta hogy ti is így voltatok, és egyszer csak visszafórdult minden, és újrí helyre állt a normál állapot.

A helyedben én is ezt tenném: emelnék addig, amíg kell a normális cukihoz. Ez valószínűleg jóval több lesz, mint a szokásos, aztán marad néhány napig ezen a magas mennyiségen, még akkor is, ha a betegségnek már nyoma sincs, aztán pedig majd kezdhettek szépen lassan visszalépegetni az inz. mennyiséggel - a vc-ok függvényében.

Mi aránylag "könnyedén" átvészeltük az egészet,, de mondjuk nem is Rota vírus volt... Még így is agyrémként éltük meg, ha lehetne kívánni, akkor soha többé.

Szóval, emeljetek, amíg kell. Nem kell annyira óvatoskodni, kicsit rá lehet licitálni, ugyanis, betegségek idején van egy, konyhanyelven szólva: áttörendő gát. Azaz, magas cukiknál egy erőteljesebb emelés normalizálja a helyzetet (lehet, hogy nem mindenkire igaz, de az orvosom megerősített ebben). Aztán meg odafigyelés, és amint mutatkoznak az alacsonyabb értékek, okosan, ügyesen visszaállni a kevesebb inz adagra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsuzsa, ti Medronic pumpát használtok, nem tudom, szenzoros pumpa-e? Igaz, hogy a szenzoros mérést a rejtett turpisságok felderítésére érdemes használni, de most Tibus esetében megérné felrakni egy szenzort 7-8 napra.
Napi 280 mérést nem lehet produkálni vc mérővel. A szenzor előnye, amellett, hogy 5 percenként méri, és mutatja a cukit, az, hogy mutatja a cukorszint változás irányát, és sebességét. Azonkívül riaszt a beállított célértékhez közeledve, ami 4-10 között van. Így a 10-hez közeledve te máris riasztást kapsz a szenzortól, és van lehetőséged időben közbelépni. Az meg kétségtelen előnye, és biztonság érzete, hogy ha a betegség alábbhagyásával kezd csökkenni (vagy gyorsan zuhanni) a cukiszont, akkor időben meg tudod fogni, még mielőtt súlyos hipo lenne belőle.
Ha ebbe kell Fövényi felé segítség, szólj.
 

zsuzsa

Új tag
Igen a szenzor szóba jöhet majd akkor ha tényleg nem bírunk vele, akkor fel lehet tenni. Most még próbálok utána menni, kisebb nagyobb sikerrel. Az éjszakáink már jók így hogy megy 140%on a pumpa éjszaka így reggel 5,2 es cukorral keltünk. A nappalok még vegyesek, étkezés után megugrik, aztán a korrekcióra zuhanórepülés. Reggel 5,2 tízórainál 14, -korrekció, ebédnél 4,2 uzsinál 10,5,-korrekció, vacsinál 3,4. szóval ingadozik rendesen. de csak letisztúl egyszer.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kétségtelen, hogy a szenzor ahhoz túl drága, hogy egy 1-2 hetes (rövid távú) betegség periódust túléljen vele az ember. Arra találták ki, hogy az eredmények által a szükséges terápiás (hosszú távú) lépéseket meg lehessen tenni.

Igen a szenzor drága, és a mi drága Tb-nk nem támogatja ezt a kétségtelen terápiás előnyökkel kecsegtető eszközt.
 

zsuzsa

Új tag
Igazából, úgy ahogy mondod, nem tartós használatra találták ki, hanem terápiás céllal, beállítani az inzulin szükségletet, kiszűrni a magasabb vagy alacsonyabb értékeket, stb... és így végülis annyira nem vészes. én úgy hallottam hogy 10 000 ft körül van, de három nap után újra indítják, és akár egy hétig is használlható. Egy hagyományos, normál életmód mellett egy hetes értékekből már lehet konzekvenciát levonni. Persze ey betegség alatt egy hét az semmi, nekünk ez már három hete tart, és még koránt sem vagyunk a szokásos életmódnál, mert még csak a jövő héten megy ha tud oviba. Az oviban megint mások lesznek az értékek. Azt mondta a dr.-nénink hogy az is lehet hogy most lett totál cukorbeteg, amit nem hiszek, mert két és fél éve már a diagnozis felállításánál kimondták rá, mikor 60 as cukorral bekerültünk a kh ba. C peptid érétkéről nem tudok nyilatkozni, mert bár imondták rá, erre vonatkozó adattal soha sehol nem találkoztunk.
 

zsuzsa

Új tag
El ne kiabáljam, de kezd beállni a cukrunk, tegnap egész nap 5 ös értéken volt, kivéve egy délelőtti 10,5 et, ami másfél órával reggeli után csúszott be. Drasztikus inzulinemeléssel ugyan de talán így szinten lesz. Aztán jön hétfőn az ovi, és ,egint nem győzöm igazítani az ottani ritmushoz, aztán ha rendeződik minden akkor meg kezdhetem visszavenni. Ilyenkor mondom hogy miért nem én lettem cukorbeteg, sokkal egyszerűbb lenne az élet.
 
Oldal tetejére