Babázhatok

tubi

Aktív tag
Kicsidodi!

olyan jó olvasni, hgy ilyen boldog kismama vagy :) és irigyellek a HbA1c-dért is, én is ilyesmire hajtok :) További szép és boldog várakozást, már nem sok van hátra és láthatod a kisfút :)

Tubi

Sziasztok!

Gondoltam, adok némi életjelt:D!
Jelenleg 33 hetes vagyok a kisfiammal, Botonddal! Ma voltunk Uh-n, 2400g, fejvégű fekvésben,és minden a legnagyobb rendben:D. Előreláthatóan 3800g körül lesz, ami reális, mert mindenki a családban 3500 körüli. Macrosomiara nem is gondolok, mert minden oké a cukival, legutóbbi HbA1c 5,3;)!
A babázóknak sok tejcsit, és pihenést, pocakosoknak jó cukrokat, békés növekedést, babát tervezőknek, meg hajrá-hajrá, mert őszintén mondom: nekem semmilyen lemondással, vagy plussz teherrel nem járt, hogy cukrosan vállaltam a bébit (ezt az életformátmár baba előtt megszoktam, ahhoz képest meg szinte semmiváltozás nem volt).

puszó
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!

lenne egy vérnyomásos kérdésem, hátha volt már vki ilyen helyzetben. Kb. 5 éve vette észre a diabdokim, hogy magasabb a vérnyomásom (gyógyszer nélkül kb. 140-150 is volt). Azóta Co-Renitecet kaptam. Van itthoni mérőm, mértem is rendesen, 120 és 130 közötti értékeket mértem. Nem napi valahány szemet szedtem be, mert attól nyárul ájulgattam, hanem amikor a mérések azt mutatták, hogy közelít a 140-hez, akkor beszedtem egy felet. Ezt télen kb 1-2, nyárom 3-5 naponta kellett megtennem. Napi kétszer mértem.
No és amikor kiderült, hogy van bébi, azonnal átraktak Dopegyt-re. Napi féllel kezdtünk, merthogy nyár van, mértem szorgalmasan, értékek ugyanúgy 120-135 között, semmi kiugró. Hozzá tartozik, hogy az orvosok ezt nehezen hiszik el, mert amikor orvost látok, már meg sem áll min 150-ig, de én ezt megszoktam. Viszont ellenőriztük is az én mérőmet, az orvoséval is összevetettük, a szervízben is megnézték, minden OK, pontosan mér. Aztán a doktornő kívnácsiságból rám tett egy 24 órás mérőt és valami horror értékek jöttek ki! 118 és 170 (!) között volt minden! DE: a legtöbb magas érték akkor volt, amikor az utcán voltam, a karomat lefelé tartottam (mondjuk egy boltban, buszmegállóban, igyekezve nem nagy feltűnést kelteni - 40 fok volt, agyon voltam öltözve, hogy ne nagyon látsszon, már csak ezért is ideges voltam, utáltam az egészet, na!) és irtózatosan fájt a mérés. Dehát azt mondták, bármit csinálhatok vele! Viszont szerintem ezek a mérések nem reprezentatívak! Eztuán emelte a doktornő az adagot, napi 2-re, azóta is mérem és a mért értékek nem változnak! Vagyis nem megy sosem 140 fölé, de 120 alá sem! Javasolta a doktinőm, hogy emeljük napi 3-szorira, de nem látom az értelmét, mert a napi fél - napi 1 - napi 2 között semmilyen érdemleges különbség nem látszik.
Két kérdésem lenne azokhoz, akik végigolvasták ezt a hosszú mesét:
1. mennyire veszélyes a 140 alatti vérnyomás terhességben? tényleg aggasztó-e ez?
2. volt már valakin ez a 24 órás mérő? mit tapasztaltatok? én többektől is hallottam, hogy amúgy normális vérnyomás a 24 órás mérővel óriási kilengéseket produkált.

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Tubi
 

Rami

Tag
Kedves tubi! Kezdtem gyanakodni a tű vastagságára és igen igazad lehet, mert én a legkissebb tűt használom ami létezik. (rózsaszín)
Lassabban fogom nyomni ezentúl.
A vérnyomással kapcsolatban , úgy tudom, hogy 110-120 körüli a jó minden képpen. Biztos van olyan gyógyszer ami neked a legmegfelelöbb így áldott állapotban. De a diab doki biztos nem hadja , hogy magasabb legyen az ilyenkor megengedettnél. Maximum a gyógyszerekkel kel kisérletezni , melyik válik be neked. És ne hagyd 150 körülire felmenni. Vérnyomásra számtalan gyógyszer van. Esetleg kérd belgyógyász segítségét is.
 

christina

Őstag
1. mennyire veszélyes a 140 alatti vérnyomás terhességben? tényleg aggasztó-e ez?
2. volt már valakin ez a 24 órás mérő? mit tapasztaltatok? én többektől is hallottam, hogy amúgy normális vérnyomás a 24 órás mérővel óriási kilengéseket produkált.

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Tubi

Kedves Tubi!
Ha a kérdésedet jól értem és nem elírás, a 140 alatti vérnyomás nem veszélyes -sőt! ez lenne a kívánatos érték és nem pedig fölötte!
A 24 órás vérnyomásmérő valóban nem kellemes viselet, és ahogy te is írod egész szélsőséges értékeket mutathat. A mérés alatt célszerű a kart mozdulatlanul tartani. Ezek a szerkentyűk elég érzékenyek, és ha a mérés közben pl. mozgatod a karod a gép visszapumpálhat többször is, mert nehezebben tud mérni. Ekkor fájhat, mert van hogy 200 Hgmm fölé pumpál. Alapban nem kéne fájnia, a mandzsetta nagyon szorosan lehetett feltéve.
A kilengések ellenére mindig az orvos feladata eldönteni, hogy valóban magas vérnyomásról van-e szó.
Pl. éjjeli, vagy otthoni nyugodt körülmények között is magasabbat kell mérjen a gép. Ekkor már beszélhetünk hypertoniáról.
 

tímeácska

Őstag
Rajtam is volt már 24 órás vérnyomásmérő, és folyamatos EKG is, többször is, egyidőben... Na, meg a pumpa, ugye... Elég érdekes kinézetem volt, kb. mint egy ügyeletes karácsonyfa... :rolleyes:
Nekem az vérnyomásmérő nem volt kellemetlen, talán inkább csak zavaró néha éjjel, amikor éppen, hogy elaludtam, felébresztett a soron következő mérés...
Valóban, nem feltétlen a nappali vérnyomás kilengésekből kell leszűrni, hogy hypertoniáról van e szó, hanem a nyugalmi állapotban mért értékek a mérvadók.
Mátén is volt ilyen szerkentyű, alig 2 évesen, Ő is meglepően jól tolerálta, még éjjel sem ébredt fel a mérésekre. Hát, hogy valóban a nyugalmi állapotban mért adatok a mérvadók, nem tudom... Legalábbis némely' orvos véleménye úgy vettem észre, nem ezt mutatja. Lagalábbis Máténál nem ezt mutatta... Éjjel 180/100-as tensiora is azt írta a kiértékelésnél az orvosa, hogy minden időpontban az életkornak megfelelő vérnyomásokat mért a készülék... Na, de ez most lényegtelen, nem ez volt a kérdés...
140 feletti tensio még "normál" állapotban sem elfogadható, nem hogy várandósan. Persze, itt megint csak a nyugalmi helyzetről beszélek! De azt se felejtsük el, hogy 1 mérés nem mérés... 2 mérés is még csak 2 mérés... Mindig meg kell ismételni a vizsgálatot ahhoz, hogy megfelelő dignózist állítsanak fel.
Ha bizonytalan vagy az orvosod döntésével szemben, érdemes másik orvost is felkeresni, veszítenivalója nincs az embernek... Ez az én véleményem!
 

christina

Őstag
Valóban, nem feltétlen a nappali vérnyomás kilengésekből kell leszűrni, hogy hypertoniáról van e szó, hanem a nyugalmi állapotban mért értékek a mérvadók.
Hát, hogy valóban a nyugalmi állapotban mért adatok a mérvadók, nem tudom... Legalábbis némely' orvos véleménye úgy vettem észre, nem ezt mutatja.


Most mi vaaaaaan?
Most tudod vagy nem? Igen, vagy nem? :confused::D:cry::lol::mrgreen::mrgreen:
Ne zavarj össze csigu!
 

Rami

Tag
tubi !
A lényeg a normális értékű vérnyomás , se több se kevesebb!!!
No, de a lényeg amit szeretnék neked nagyon ajánlani az egy könyv.
Nem tudom ismered-e :TRACY HOGG A suttogó mindent megold c. könyvét? NAGYON JÓ!!!
Mivel otthon leszel a várandóság alatt el is tudnád olvasni, hidd el ennél most semmi nem érdekelne jobban.( kivéve persze a kis babszemecske a pocakodban) A baba megszületése után az alvásról, evésről,viselkedésről és sok minden másról ami hasznos lehet. Nekünk alvásproblémánkat oldotta meg 2 nap alatt ez a módszer amit elolvastam. Persze nem csak kiolvastam és csodatörtént, hanem több mindent be kell tartani ami a könyvben le van írva. Nekem mondjuk csodát tett , a bébim szinte egész nap fenn volt (8 hetes), most magától elalszik amikor alvás idő van. És még sorolhatnám mibe segített a könyv, de inkább olvasd el hasznodra lehet.:p
 

tubi

Aktív tag
na látom, kicsit hülyén írtam le, tehát a lényeg az, hogy itthon sosem mérek 140 feletti értékeket! vagyis ezért kérdeztem, hogy a 130-as átlagon valóban kell-e annyira aggódni, hogy még több gyógyszert szedjek (főleg, ha ez az érték a napi fél-1-2 tabletta hatására sem változik). A dokinő folyamatosan emelgette a napi adagot, annak ellenére, hogy teljesen mindegy, hogy mennyit szedek, ennyi az érték.
a méréseket úgy csinálom egyébként, hogy reggel, felkelés előtt megmérem 3-szor és annak az átlagát veszem. Most pl. 129/76 volt. Este meg lefekvés után mérem meg 3-szor ugyanígy. Az egyedi mérések sem érik el sosem a 140-et! Nagyjából 120 és 138 (ez nagyon ritka!) között mozognak.
A kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy ha mondjuk 1/2 tablettával ugyanúgy nincs 140 (inkább 135) feletti érték az itthoni mérések alapján, mint napi 2-vel, akkor szerintem nincs értelme emelgetni az adagot.
A másik, ami felmerült bennem, hogy reprezentatív-e az a mérés, ami az utcán, lefelé lógó karral történik (az asszisztens csak annyit mondott, hogy nyújtsam ki a karomat a méréskor), ahhoz képest, hogy a vérnyomást általában ülve, nagyjából szívmagasságban tartott, kissé behajlított karral mérik.
Mit gondoltok?
Tubi
 

tubi

Aktív tag
Köszönöm az ajánlást, éppen gondolkoztam, hogy melyiket vesszük majd meg, mert annyi könyvet írtak gyereknevelés témában. De akkor ezt mindenképpen bevesszük a listába :)

kipróbáltad lassabban nyomni az inzulint? majd írd meg, kíváncsi vagyok!

Tubi

tubi !
A lényeg a normális értékű vérnyomás , se több se kevesebb!!!
No, de a lényeg amit szeretnék neked nagyon ajánlani az egy könyv.
Nem tudom ismered-e :TRACY HOGG A suttogó mindent megold c. könyvét? NAGYON JÓ!!!
Mivel otthon leszel a várandóság alatt el is tudnád olvasni, hidd el ennél most semmi nem érdekelne jobban.( kivéve persze a kis babszemecske a pocakodban) A baba megszületése után az alvásról, evésről,viselkedésről és sok minden másról ami hasznos lehet. Nekünk alvásproblémánkat oldotta meg 2 nap alatt ez a módszer amit elolvastam. Persze nem csak kiolvastam és csodatörtént, hanem több mindent be kell tartani ami a könyvben le van írva. Nekem mondjuk csodát tett , a bébim szinte egész nap fenn volt (8 hetes), most magától elalszik amikor alvás idő van. És még sorolhatnám mibe segített a könyv, de inkább olvasd el hasznodra lehet.:p
 

tubi

Aktív tag
Rajtam is volt már 24 órás vérnyomásmérő, és folyamatos EKG is, többször is, egyidőben... Na, meg a pumpa, ugye... Elég érdekes kinézetem volt, kb. mint egy ügyeletes karácsonyfa... :rolleyes:

hehe, én meg úgy éreztem magam, mint egy terminátor - túlöltözve ;) amúgy Te akkor élted a rendes napi életed (munka, bevásárlás, stb.), vagy otthon voltál? most azon gondolkodom, hogy a legközelebbi 24 órás alatt itthon maradok inkább, hogy rendesen tudjam tartani a karomat, amikor méri.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tubi, szerintem nem kéne 170-re felmenni terhesen a stressztől sem, ha többször is volt ilyen érték a 24 órás monitoron, akkor ez nemcsak félremérés és tényleg kezelni kell. Egyetértek, 140 felett tényleg nem jó a vérnyomás terhesen, de a nődokik sokszor 150-nél húzzák meg a határt. De, ami rossz, az a terhességi korod, mert még az elején vagy, ilyenkor inkább alacsony szokott lenni és a végefelé kezd el felmenni a nők 90%-ának, még a tök egészségeseknek is 80-90%-ban közelíti a 140-et a végén és fehérköpeny esetén simán lesz 150 is és az alsó is 80 fölött szokott lenni (úgy, hogy nekik az elején 90/60 a vérnyomásuk). Tehát, ha már most 120-130 között mozog nyugalomban (!), akkor ezt bizony be kell állítani, mert ezek szerint könnyen felmegy és a végén ez okozhat bajt, ha rossz az ember vérnyomása. Tehát nem most van baj, most nincsen, de ha nem kezelik rendesen úgy, hogy ne ugorjon fel kis stressz esetén 150 fölé, akkor ebből később lehet baj. Ezek a gyógyszerek nem ártanak a babának! Ha túllövik őket és alacsonyabb lesz a vérnyomásod, attól inkább csak rosszul leszel, de a babának nem lehet baja (és akkor egyszerűen csak csökkenteni kell az adagot), de a magas vérnyomás mindenképpen árt.
 

tubi

Aktív tag
értem én, de szerintem NEM a stressztől ment fel és ez a lényeg! attól ment fel, hogy amikor az utcán mentem, vagy mondjuk a boltban vásároltam, nem tudtam rendesen tartani a karomat! Minden magas érték ekkor keletkezett. ezért érdekes a dolog. nekem csak annyit mondtak, hogy nyújtsam ki a karomat méréskor. De ha az utcán vagyok, vagy a boltban, vagy bárhol, akkor ugye nem tudom lerakni sehova, max lógatom magam mellett kinyújtva, ahogy mondták. így is tettem és írtóra fájt és ezek az eredmények lettek a magasak. amikor itthon voltam, tettem-vettem és a méréskor szépen leültem és felraktam a karomat, akkor mind 120-130 között volt (mint ahogyan az én eredményeim is ezt mutatják). Az a kérdés, hogy ha ez a reprezenatív érték, akkor ezt kell-e kezelni. vagy csak majd később, ha elindul felfelé.
Most jöttem vissza bringával, megmértem, amikor beestem az ajtón 138 volt, 2 perc múlva 123! eléggé hajtottam. tehát én nagyon azt látom, hogy a normál testhelyzetben való méréskor nincs magas érték sosem, még erősebb mozgás esetén sem, viszont a 24 órás méréskor néha nem tudom magam olyan helyzetbe rakni, hogy biztosan kizárhassam a téves mérést. vagyis persze meg lehetne oldani, de arra előre kell készülni, hogy aznap sehova se megyek, csak a dokihoz, meg haza és minden mérésnél szépen leülök és felrakom a karom, ahogy kell.
a másik gondom az, hogy teljesen mindegy, hogy fél, vagy 1, vagy 2 tablettát szedek naponta, akkor is ennyi nyugalomban (120-135 max). Vagyis valszeg nekem ez nem jó gyógyszer. és emiatt nem tartom célszerűnek ennek az adagját emelgetni tovább. akkor, ha a max 135 TÉNYLEG nem jó, inkább más gyógyszerrel kellene próbálkozni szerintem.

Tubi, szerintem nem kéne 170-re felmenni terhesen a stressztől sem, ha többször is volt ilyen érték a 24 órás monitoron, akkor ez nemcsak félremérés és tényleg kezelni kell. Egyetértek, 140 felett tényleg nem jó a vérnyomás terhesen, de a nődokik sokszor 150-nél húzzák meg a határt. De, ami rossz, az a terhességi korod, mert még az elején vagy, ilyenkor inkább alacsony szokott lenni és a végefelé kezd el felmenni a nők 90%-ának, még a tök egészségeseknek is 80-90%-ban közelíti a 140-et a végén és fehérköpeny esetén simán lesz 150 is és az alsó is 80 fölött szokott lenni (úgy, hogy nekik az elején 90/60 a vérnyomásuk). Tehát, ha már most 120-130 között mozog nyugalomban (!), akkor ezt bizony be kell állítani, mert ezek szerint könnyen felmegy és a végén ez okozhat bajt, ha rossz az ember vérnyomása. Tehát nem most van baj, most nincsen, de ha nem kezelik rendesen úgy, hogy ne ugorjon fel kis stressz esetén 150 fölé, akkor ebből később lehet baj. Ezek a gyógyszerek nem ártanak a babának! Ha túllövik őket és alacsonyabb lesz a vérnyomásod, attól inkább csak rosszul leszel, de a babának nem lehet baja (és akkor egyszerűen csak csökkenteni kell az adagot), de a magas vérnyomás mindenképpen árt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Na majd Hruby megmondja, hogy mit tehetsz ilyenkor, milyen más gyógyszereket lehet szedni és milyen érték veszélyes! Úgyis ma mész, nem? :) Ez elég speckó helyzet, ezt ő majd tudni fogja, ne aggódj :) Biztosan van többféle vérnyomi szabályozó, amit lehet terhesen is szedni, szóval biztosan meg lesz oldva a probléma!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Eszembe jutott még valami. Anyámon is volt ilyen mérő nemrég és ő aztán mindent csinált vele, csak aludni ment haza, nem nyújtotta ki a kezét sem (most megkérdztem, mert épp nálam van), nem foglalkozott ezzel és nem kapott kiugró értékeket, azaz ilyen 170-et nem kapott egyáltalán, a mozgáskor 140 volt neki, éjjel meg 110 körül. Én azt gondolom (és ez tényleg csak az én véleményem, majd Hruby úgyis megmondja neked, hogy mi a helyzet :)), hogy pusztán azért, mert nem nyújtod ki a karodat, nem mérhet ennyit a gép és az alapvérnyomásod sem túl alacsony, könnyen elképzelhető, hogy egyéb helyzetekben (akár egy bevásárlásnál) felmegy 150 fölé. Ha legközelebb kapsz ilyen gépet, semmi esetre maradj otthon, nyugalomban, pont ezért kell hordani a 24 órás mérőt, mert a nem nyugalmi, amúgy mérhetetlen helyzetekben ad információt a vérnyomásról. Ha ennyire érzékeny lenne, hogy ha az ember nem nyújta ki a karját mérés közben és mondjuk egy 130-at 170-re mér, akkor nem lenne értelme ennek a mobil 24 órás mérőnek, de lehet, hogy rosszul gondolom ám, kíváncsi vagyok, mint mond a nődoki ma, írd meg majd :)
 

tubi

Aktív tag
na megjöttem, volt ma minden, háziorvoshoz leletért rohangálás, nőgyógyász, és most rajtam a masina is :)

Hruby nagyon-nagyon rendes volt!!! szerzett időpontot a 12. hetire is! szóval totál el vagyok ájulva tőle és Molli, írtó hálás vagyok, amiért ajánlottad őt :) azt mondta, a szülést is vállalja (azt még nem kérdeztem, mi lesz, ha mondjuk karácsonyra, vagy szilveszterre fog esni - jan 4-re vagyok kiírva -, ezzel még nem riogattam... :)

na a dopegytre meg azt mondta, hogy min. napi 3-at kell szedni belőle!!! hát ezt így eddig nem mondta még senki. azt is mondta, hogy jó a 24 órás mérés, és hogy egy-egy kiugró értékkel nem kell foglalkozni. úgyhogy most rajtam a kütyü, holnap meglátjuk az eredményt. ma itthon leszek, de egy csomót kell pakolni, szóval nyugalom az nem lesz, de amikor érzem, hogy mér, azért rendesen lerakom valahova a karomat.

meglátjuk :)

szép délutánt mindenkinek!!! :)

Eszembe jutott még valami. Anyámon is volt ilyen mérő nemrég és ő aztán mindent csinált vele, csak aludni ment haza, nem nyújtotta ki a kezét sem (most megkérdztem, mert épp nálam van), nem foglalkozott ezzel és nem kapott kiugró értékeket, azaz ilyen 170-et nem kapott egyáltalán, a mozgáskor 140 volt neki, éjjel meg 110 körül. Én azt gondolom (és ez tényleg csak az én véleményem, majd Hruby úgyis megmondja neked, hogy mi a helyzet :)), hogy pusztán azért, mert nem nyújtod ki a karodat, nem mérhet ennyit a gép és az alapvérnyomásod sem túl alacsony, könnyen elképzelhető, hogy egyéb helyzetekben (akár egy bevásárlásnál) felmegy 150 fölé. Ha legközelebb kapsz ilyen gépet, semmi esetre maradj otthon, nyugalomban, pont ezért kell hordani a 24 órás mérőt, mert a nem nyugalmi, amúgy mérhetetlen helyzetekben ad információt a vérnyomásról. Ha ennyire érzékeny lenne, hogy ha az ember nem nyújta ki a karját mérés közben és mondjuk egy 130-at 170-re mér, akkor nem lenne értelme ennek a mobil 24 órás mérőnek, de lehet, hogy rosszul gondolom ám, kíváncsi vagyok, mint mond a nődoki ma, írd meg majd :)
 

Rami

Tag
Tubi!
Hogy vagytok???
Vérnyomásod milyen, amióta másként szeded a gyógyszert?
Kicsi Baby mekkora már a pocakban? Tudod melyik kórházba fogsz szülni?
Írj le mindent !!!! Nagyon izgulok mi van veletek.
 

gajdi8

Tag
Sziasztok!

19-én én is Anya lettem. 3570g, 54 cm, 9/10-es apgarral, császármetszéssel született meg hajasbaba Kisfiúnk! Alig várom, hogy ismét átélhessem ezt az érzést!!!!! Mindenkinek sok sikert!
 

napocska

Őstag
Sziasztok!

19-én én is Anya lettem. 3570g, 54 cm, 9/10-es apgarral, császármetszéssel született meg hajasbaba Kisfiúnk! Alig várom, hogy ismét átélhessem ezt az érzést!!!!! Mindenkinek sok sikert!


Nagy nagy gratula!!! Sok boldogságot, örömet, jó egészséget kívánok Nektek! Hogy hívják a kis legényt?
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

19-én én is Anya lettem. 3570g, 54 cm, 9/10-es apgarral, császármetszéssel született meg hajasbaba Kisfiúnk! Alig várom, hogy ismét átélhessem ezt az érzést!!!!! Mindenkinek sok sikert!

Nagyon örülök, hogy végre megszületett a kissrácotok! Gratulálunk mi is Nektek, jó egészséget, kitartást, és SOK BOLDOGSÁGOT!
Minden rendben ment a szülés alatt/után? Írjatnál róla egy kicsit (cukik+inzulin alakulására gondolok!), ha van rá időd!
 
Oldal tetejére