C-peptid

manocs

Új tag
ööööö, szabad kérdezni? Amióta cukros vagyok és nézegetik a véremet, azóta mondogatják, hogy túlműködik a pajzsmirigyem, de még a határértéken belül van, nem kell gyógyszer. Aztán másik dokihoz kerültem a baba-terv miatt és elkezdték gyógyszerezni a pajzsmirigyemet (a tettes neve, ha jól tudom: hypertireosis), mert ez akadályozhatja a teherbe esést. Semmi gond, szedem szépen, az utolsó labor pedig szinte normál értéket mutatott.
A kérdés: most gondoltam vissza, de az utóbbi időben (magamhoz képest) nagyon meghíztam. 42kg helyett 48 kg és nem mozdul... nem volt étrend, vagy életmód váltás. lehet attól, h a pajzsmirigyem most jól van? és ha igen, akkor hogyan szabaduljak? :)
 

Zsu77

Új tag
Manocs!Te egész biztosan viccelsz velem...;)
BMI-t nézünk és nem kilókat,sőt...tegnap dörgölték a nózim alá,hogy a 120 kiló is tud relatív lenni.No,ez elég extrém és nem rakjuk az ablakba...De ahhoz,hogy a 48kiló már ne legyen normális súly,ahhoz a következő magasságot illeszthetjük:
sovány: 164cm felett
ideális: 140-164cm között
túlsúlyos: 130-140cm között
elhízott: 130cm alatt
Ezek után kérlek,hogy ítéld meg magadat,ha pedig komoly probléma (egy szerintem sovány) 48kiló,akkor felmerülhet esetleg egy kis pszihés anorexia,ami az egyik legkárosabb a terhességvállalás szempontjából.Igényelhet kezelést esetleg.De te ismered magad.
A másik: szélsõségesen változatos mértékû tüneteket okozhat a pajzsmirigy-túlmûködés. Talán a leggyakoribb tünetek a fogyás és a szapora szívdobogás. Jellemzõen igen jó étvágy mellett következik be általában néhány hét, egy-két hónap alatt 5-10 kg-os fogyás. (A szapora szívdobogásra az jellemzõ, hogy kezelés nélkül nyugalmi állapotban, nyugodt alvás közben is magasabb a pulzuszám. Ez a szívre elég jelentõs terhelést jelent, hiszen még nyugalomban sem tud megfelelõen pihenni a szív. Ez magyarázza, hogy a fizikai terhelést az ember jóval kevésbé bírja, mint korábban. Cipekedés, lépcsõzés gyakran nehézlégzést vált ki.)
Ezek alapján én azt gondolom,hogy te nem híztál,hanem normalizálódtál és mondjuk kissé...Ezzel nem érdemes tovább foglalkozni,inkább hajts,ahogy kell,továbbra is a kíváló HgA1c-re! ;) Ja,és jó babaprojektet!!!
 

manocs

Új tag
nem viccelek, 152 cm alacsony vagyok. Minden az arányokon múlik, csontok stb. nekem 42 kg volt az, amit évekig tartottam, nem éheztem, mozogtam, sportoltam. Aztán 2 hónap alatt felugrott 6 kg. Értem én hogy ez nem tűnik komoly dolognak, mert valójában nem is az, csak nem szeretném megvárni, ha ezt érted. Kicsit nehezebb mondjuk 15 kg-tól megszabadulni. Ja, és nem én vagyok mániás, mások kezdték mondani, hogy mi van, meghíztál?? És igen, magamhoz képest igen. A kérdés arra vonatkozott, hogy ez lehet-e a rendbehozott pajzsmirigytől
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nem viccelek, 152 cm alacsony vagyok. Minden az arányokon múlik, csontok stb. nekem 42 kg volt az, amit évekig tartottam, nem éheztem, mozogtam, sportoltam. Aztán 2 hónap alatt felugrott 6 kg. Értem én hogy ez nem tűnik komoly dolognak, mert valójában nem is az, csak nem szeretném megvárni, ha ezt érted. Kicsit nehezebb mondjuk 15 kg-tól megszabadulni. Ja, és nem én vagyok mániás, mások kezdték mondani, hogy mi van, meghíztál?? És igen, magamhoz képest igen. A kérdés arra vonatkozott, hogy ez lehet-e a rendbehozott pajzsmirigytől
Végre valaki, aki "szemsíkban" van velem. Én is 152 alacsony vagyok, és én is 42 kg-t tartottam évekig (a diab diagnosztizálásakor 36 kg). Még a szülés után is visszament 42-re, ill, de én mindig ingadoztam a 42-45 között. Aztán kezdtek feljönni a kilók, és a 45-48 között himbálóztam. Most 49-51 a versenysúlyom, ezzel már itt is fogható, ott is fogható vagyok. :D

Nem hogy leszoktál a bagóról? Én akkor híztam meg 57 kg-ra, na azt sikerült leadni, de a 49 alá már nem tudok menni, igaz, nem is gyötröm magam. :dr_31:
 

dg

Őstag
Nem hogy leszoktál a bagóról? Én akkor híztam meg 57 kg-ra, na azt sikerült leadni, de a 49 alá már nem tudok menni, igaz, nem is gyötröm magam. :dr_31:

Még szerencse ! :) Én láttalak a Balcsin tankiniben (hogy teljes pontos legyek :p), és áldásom a jelen össztömegedre !!! :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még szerencse ! :) Én láttalak a Balcsin tankiniben (hogy teljes pontos legyek :p), és áldásom a jelen össztömegedre !!! :cool:
Hát persze, behúztam a hasam :cool:, meg ugyibár a bagó is visszakönyörögte magát. :rolleyes:
De azért el kell mondanom, hogy régen évekig hajtottam fémgombos farmert. Aztán végre megszereztem, imádtam, de az 44-45 kg-ig jött rám. Nem dobtam ki, nem ajándékoztam el, mert még mindig bízom benne, hogy visszafogyok bele. Ennek már vagy 7 éve, de tudjátok, még van vissza több, mint 40 évem, fogom én még azt a farost hordani. :hurra::dr_333:
 

manocs

Új tag
akkor szerintem te érted, szóval hogy fogyózik egy cukros? kevesebbet nem lehet enni?
Neeeeem, a bagó még megvan, csak erősen lecsökkentett mennyiségben. Egyesek szerint már a lényem része.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
akkor szerintem te érted, szóval hogy fogyózik egy cukros? kevesebbet nem lehet enni?
Neeeeem, a bagó még megvan, csak erősen lecsökkentett mennyiségben. Egyesek szerint már a lényem része.
Hát mennyiségre nem is lehet kevesebbet, de minőségben, összetételben lehet változtatni.
De azért meg kell mondanom, hogy bármikor, amikor én tudatosan törekedtem arra, hogy csökkentsem a súlyomat, vagy méginkább a körméretemet, akkor az rendre csődöt mondott.
Ami némileg hatott, az kizárólag a mozgás, de ebből is lassú ütemű. Na ezt nem úgy gondolom, hogy lassított felvételben futottam, hanem pl. pont a bagó abbahagyása utáni hízást úgy "faragtam" le, hogy kitaláltam, hogy télvíz idején nem bringával megyek a dolgozóba, hanem gyalog. Ez minden nap 35 perc volt oda, és ugyanennyi vissza. A lépteimet úgy irányítottam, hogy 3-5 perc sprint, 8-10 perc séta. Egyszer csak beértem. Kb 4 hónapig gyalogoltam így, ez hatásos volt.

Egyébként hagyom, hogy a testem hadd "hízzon", ahogy akar, mert úgyis "lefogy" anélkül, hogy én küzdenék érte.

Tudom jól, hogy sokaknál ez nem így működik, nekik a szigorú mindent betartás szükséges, de neked Manocs, minden bizonnyal ez a verzió áll fenn. Az a néhány kiló, ami rádment, de nem megy feljebb tovább, hagyni kell, mert vért izzadva is alig tudsz 2 kilótól megszabadulni, és csak sanyargatnád magad. Figyeld meg, a 2-3 kiló himbálózni fog rajtad is hol le, hol fel, minden küzdelem nélkül. Fogadd el, hogy "foghatóbb" lettél, a túlsúlytól még nagyon messze vagy. :)
Egyébként én megfigyeltem, hogy lehet, hogy a mérleg 1 kilóval többet mutat, mégis könnyebben begombolom a gatyókát, és fordítva. Vagyis a testzsír, izomzat átrendeződik. Tehát a kiló önmagában nem jelent sokat, legalábbis nem ennél a pár kilónál.
 

manocs

Új tag
Köszönöm!!!
Mozogni igyekszem, én is, ha tehetem, gyalog járok :D , nyáron meg bringával.
Az a baj a másfajta kajával, hogy hiába eszel abonettet, joghurtot, gyümölcsöt stb, abból 60ch-t benyomni képtelenség. Egyszerűen nem fér belém...
 

napocska

Őstag
Köszönöm!!!
Mozogni igyekszem, én is, ha tehetem, gyalog járok :D , nyáron meg bringával.
Az a baj a másfajta kajával, hogy hiába eszel abonettet, joghurtot, gyümölcsöt stb, abból 60ch-t benyomni képtelenség. Egyszerűen nem fér belém...

Az elmúlt napok BKV-s megmozdulásai az én gyalogló kedvemnek is jót tettek :). És olyan jól esik, hogy nem valószínű, hogy visszatérek a tömött buszon való reggeli préselődéshez. Hétfőn különösen klassz volt a frissen esett hóban sétálni. :cool:
 

edinaxy

Új tag
Szia Kata!

Nekem a 2,5 éves kislányom cukros, első mérésnél nézték az eredményeit, neki <69 volt, de 295 - 969 között jó elvileg. Idén nyáron újra megnézetem, ugyanis több minden dolog után próbálkozunk a paleo étrenddel. Szándékosan nem írtam diétát. Amerikában 3 családot találtam, akik ezzel tartják kordában a gyerekük cukrát. Az orvosunk azt mondta, ez lehet csak a mézeshetek kitolódása. A C-peptiden szeretném lemérni ( a VC mellett) javul - e az állapota. Ők írtak a diétáról:
http://michellestype1diabetes.blogspot.com
http://mikeanddebbie-mainfamily.blogspot.com/
http://livingwithouttype1.blogspot.com/

A C-peptid ha javul, akkor talán van esély ezen étrend melletti inzulin nélküli életre.

Üdv: Edina
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én január közepe óta a paleo könyv hatására egy csepp tejet sem ittam. Egyelőre ez még kevés idő ahhoz, hogy bármit is mondjak, de vannak már sejtéseim.
Én viszont nem reménykedem abban, hogy inzulinmentes leszek, ebben egyszerűen nem hiszek. Persze CH nélkül lehet, de kizárt dolog, hogy én felborítsam drasztikusan a CH-fehérje-zsír megfelelő egyensúlyát.
Az oké, hogy a CH-t csökkentem, de nem fogom 0-ra redukálni. Nem hinném, hogy az az egészség záloga. Még akkor sem, ha az őseink (a nagyon őseink, vagyis az ősemberek) nem ettek gabonát. Azóta eltelt néhány év, amit evolúciónak hívnak. 250 ezer év evolúciót nem lehet 2 hónap alatt semmissé tenni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Apropó tejivás. Ha a tejet megvonom magamtól azzal nem okozok semmi hiányt a szervezetemben, de a CH-ról nem fogok lemondani.

Érdekes egyébként a tej. A tej a tehén borja táplálására való. Akkor ott a kérdés, hogy az evolúció miért termeltet tejet akkor is, ha a tehénnek nincsen kicsinye? Valami oka csak van. Akkor mire való, ha nem meginni, vagy étket készíteni belőle? Persze a paleo szerint sajtot lehet enni.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Na, én most kb. ott tartok ezzel kapcsolatban, hogy a paleo táplálkozásra áttérők jóformán csak dinoszauruszokat ehetnek…még jó, hogy az ősember felfedezte a tüzet ezért nem nyersen kell megenni…
Egyébként én már lassan egy éve, hogy egyáltalán nem iszom tejet és semmiféle hiányát nem éreztem eddig…igaz, a mellőzés jótékony hatását se…
Üdv.,
Laci …aki szerint ez a paleo nem cukorbetegeknek való…persze mindenki maga dönt...!;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Apropó tejivás. Ha a tejet megvonom magamtól azzal nem okozok semmi hiányt a szervezetemben, de a CH-ról nem fogok lemondani.

Érdekes egyébként a tej. A tej a tehén borja táplálására való. Akkor ott a kérdés, hogy az evolúció miért termeltet tejet akkor is, ha a tehénnek nincsen kicsinye? Valami oka csak van. Akkor mire való, ha nem meginni, vagy étket készíteni belőle? Persze a paleo szerint sajtot lehet enni.
Kata, lehet, hogy rosszul tudom, de én úgy emlékszem, hoyg a tehén is úgy működik, mint az ember, hogy azért van teje, mert szült, csak mivel folyamatos az inger (fejik ugye...), ezért termel tovább. Az ember is ilyen, ha folyamatosan feji valaki, hosszú évekig lehet teje.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én január közepe óta a paleo könyv hatására egy csepp tejet sem ittam. Egyelőre ez még kevés idő ahhoz, hogy bármit is mondjak, de vannak már sejtéseim.
Én viszont nem reménykedem abban, hogy inzulinmentes leszek, ebben egyszerűen nem hiszek. Persze CH nélkül lehet, de kizárt dolog, hogy én felborítsam drasztikusan a CH-fehérje-zsír megfelelő egyensúlyát.
Az oké, hogy a CH-t csökkentem, de nem fogom 0-ra redukálni. Nem hinném, hogy az az egészség záloga. Még akkor sem, ha az őseink (a nagyon őseink, vagyis az ősemberek) nem ettek gabonát. Azóta eltelt néhány év, amit evolúciónak hívnak. 250 ezer év evolúciót nem lehet 2 hónap alatt semmissé tenni.
A paleo sem ch mentes diétát mond és mint ahogy kiderült, az a cukros nő sem ch mentesen él, hanem napi 90gr ch-n. Ez tökéletes arány különben, ha sokat sportol valaki, akkor nyilván több kell ennél, de azt gyümölccsel, krumplival, rizzsel lehet pótolni a paleo szerint is. A paleoban a pláne a gyümölcs szerintem. Azt kell nagy mennyiségben fogyasztani, mellette a lassú ch-s zöldségeket (mindenfélét, rizst és krumplit is - vagy félreértettem és a rizst és krumplit nem lehet? De ezek nem gabonák...).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, lehet, hogy rosszul tudom, de én úgy emlékszem, hoyg a tehén is úgy működik, mint az ember, hogy azért van teje, mert szült, csak mivel folyamatos az inger (fejik ugye...), ezért termel tovább. Az ember is ilyen, ha folyamatosan feji valaki, hosszú évekig lehet teje.
Hát most megfogtál. Látszik, hogy nem is konyítok a mezőgazdasághoz és az állattenyésztéshez. Csak az emlékeim vannak, hogy a mamánál reggel kimentek a tehenek legelni, este hazajövet után a mama megfejte őket, és lett tejecske. De hogy ez mind egy kényszer fenntartott folyamat lenne, azt át sem gondoltam. Pedig milyen igaz. Egyedül azt tudtam, hogy amíg a mama tehén a kicsinyét táplálja, akkor a teje alkalmatlan emberi fogyasztásra, de hogy miért, mi van benne, azt már nem tudom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát most megfogtál. Látszik, hogy nem is konyítok a mezőgazdasághoz és az állattenyésztéshez. Csak az emlékeim vannak, hogy a mamánál reggel kimentek a tehenek legelni, este hazajövet után a mama megfejte őket, és lett tejecske. De hogy ez mind egy kényszer fenntartott folyamat lenne, azt át sem gondoltam. Pedig milyen igaz. Egyedül azt tudtam, hogy amíg a mama tehén a kicsinyét táplálja, akkor a teje alkalmatlan emberi fogyasztásra, de hogy miért, mi van benne, azt már nem tudom.
Nagyon érdekes, amit írsz, mert vannak helyek, ahol meg pont ezt az előtejet, kolosztrumot tartják a legjobbnak (a tej, ami akkor termelődik, mikor éppen kicsi a borja a mamának), sőt csináltak belőle valami szárított formában kapszulát is emberi immunerősítésre, de ez nekem már brutál durva volt... nem tudnám elképzelni, hogy egyek ilyen kapszulát.... máshol meg megeszi az anyuka a méhlepényét :) (emberekre gondolok :)) Fuj, nem túl guszta dolgok ezek :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagyon érdekes, amit írsz, mert vannak helyek, ahol meg pont ezt az előtejet, kolosztrumot tartják a legjobbnak (a tej, ami akkor termelődik, mikor éppen kicsi a borja a mamának), sőt csináltak belőle valami szárított formában kapszulát is emberi immunerősítésre, de ez nekem már brutál durva volt... nem tudnám elképzelni, hogy egyek ilyen kapszulát.... máshol meg megeszi az anyuka a méhlepényét :) (emberekre gondolok :)) Fuj, nem túl guszta dolgok ezek :)
Nem tudom állatéknál hogy van, de a kolosztrum az anyatej előteje, és embernek az valóban nagyon fontos, mert rengeteg immunanyag van benne, de embercsecsemőnek az anyja előteje jó csak.

A szoptatós állat tejét is kolosztrumnak hívják? Lehet, de én még mindig úgy gondolom, hogy szoptatós állat teje nem jó az embernek.
Valakitől kéne egy kis tudomány, mondjuk Misamaci, merre vagy? Szegény Misamaci, már megint anyáskodnod kell velünk. Ill, nem is sajnállak, gyere csak anyáskodni.

Az állat az ellés után megeszi méhlepényt, lehet hogy van olyan természeti nép, akik megeszik? Hát tényleg számunkra gusztustalan, de az is tele van minden fontos anyaggal. Nálunk úgy tudom gyógyszert készítenek belőle.
 

pusimelu

Őstag
Hát nem tudom de én szerintem nagyon drasztikus diéta lenne a mai kor emberének!
Nem iszom tejet vagy 5 éve de kávéba egy cseppet szoktam tenni tejpor néven!
Ha csak hús eszünk akkor meg köszvény nevű betegségünk lesz!
Én nem bírnék csak húson meg zöldségen élni egész biztos!
Zöldésgből sem ehetsz meg mindent ahogy olvastam!
Maradok a jól bevált diétámnál!
 
Oldal tetejére