C-peptid

Zsu77

Új tag
Hallottam már orvostól olyat, hogy sokkal egyszerűbb a cukrot kordában tartani, ha nincs egyáltalán saját inzulin elválasztás, mert egyszerűen "nem kever be" a saját+kívülről bejuttatott inzulin változó mennyisége. Úgy értem, hogy a saját inzulin szépen folyamatosan fogy (inzulin ellenes autoantitestek jelenléte miatt), így a szervezetben levő össz. inzulin mennyisége állandóan változik... Ahogy fogy a saját inzulin, csökken az összes inzulin, így nő a vércukor értéke, a kívülről bejuttatott inzulint pedig ennek a csökkenésnek/növekvésnek megfelelően növelni kell. Huhh, nem tudom, mennyire voltam érthető...

De olyat is hallottam már, hogy a kívülről bejuttatott inzulinnal "meg lehet kímélni" a maradék szigetsejtet, így relatíve kevesebb inzulint kell adni. Bár, erre rácáfoló orvosi véleményt is hallottam már: sokáig kérdés volt, hogy esetleges korai (gyermekkori) szűrővizsgálat jelleggel meg lehetne-e előzni a későbbi diabetes kialakulását. Ennek megfelelően végeztek kísérleteket nagyon korán (talán csak IGT, IFG szinten tartó betegeknél, bár, erre nem esküdnék...) észlelt diabeteses betegeken, és azonnal, már éppen hogy csak emelkedett vércukor mellett megkezdték az inzulin adását. De sajnos a végeredmény az lett, hogy így sem lehet megelőzni, (legfeljebb késleltetni) a totális diabetes kialakulását, illetve, csak elenyésző hányadnál volt elkerülhető a diabetes... (Itt is valószínűleg az inzulin ellenes autoantitestek játszanak szerepet...) Így a szűrővizsgálat ez irányba jóval költségesebb lenne, mint a kialakult diabetesesek kezelése...

Gondoltam, ide is beillesztem... :) Most már, hogy van helye is... ;-)

Ez a téma rendkívül érdekes...Honnan lehet megtudni a valóságot ezekről?Mostanában engem is pont ezek a kérdések foglalkoztatnak...(illetve szoktam filózni)
1.Mit is tesz az exogen inzulin?Mert ugye azt mondjuk,hogy a remissziós fázis magához téríti a még meglevő béta-sejteket: ergo: erősíti az inzulin-termelést.Ez 1-es diab.Igen ám,de jönnek a 2-es diabosok orvosai és azt mondják: adjunk minél előbb inzulint,ne várjunk 3 gyógyszer szedéséig,mert egyrészről az exogen inzulin kíméli a hasnyálmirigyet,a beteg vércukra egyenletesebben tartható,ha úgy kap egy kevés inzulint,hogy még van sajátja,másrészről ugye azok a fránya szövődmények...No akkor most: erősíti az endogen inzulin-termelését,vagy kíméli a hasnyálmirigyet,ugye 2-es diabnál hip.inz. van,ami kimerüléshez vezet,szóval melyik is?Az utóbbi fix,hogy igaz,de akkor vajjon mi lép életbe a remissziós fáziskor?Vagy pont a kímélés,a kisegítés az,ami úgymond leveszi a terhet és megkönnyebbül?Mert ugye,ahogy az antitestek elkezdik szétlőni a bétasejteket,a megmaradtakra annál több munka hárul,mert át kell venni az elpusztultak munkáját is,ami nem lett kevesebb.Ezek szerint elindul egy olyan relativ többlet-termelés,ami a megmaradtakat a kimerülés felé tereli,ráadásul fix,hogy nem tudnak eléggé teljesíteni-már kevesen vannak hozzá.Tehát ha az antitestek nem is lőnék szét,a végkimerülés biztosan végez velük.
Talán ez...És akkor talán ez ad magyarázatot arra,hogy kinél,mennyi idő alatt alakul ki az 1-es diab: milyen gyorsan "dolgoznak" az antitestek és a megmaradtak mennyire ügyesek...
2.Azt mondjuk,hogy izulin ellenes antitestek.Milyen antitestek léteznek?Vagyis ezek egyrészről megtámadják a béta-sejteket.De rátámadnak-e magára a vérben levő inzulinra is?Na és mi az az inzulin-receptor,mert ellenük is van antitest,ezt már tudom.
Úgy kb. most ennyi jutott eszembe.
 

Zsu77

Új tag
Mira!
Mátémnak saját inzulin termelés mellett is, és C-peptid neg-vá válása után is enyhén fogalmazva is kaotikus anyagcseréje volt! Az egészen bizonyos, hogy 3 évesen már nem termelődött saját inzulinja, ugyanis, akkor volt C-peptidje <0,001. Ez a tipikusan 0-t nem írunk...
Azért arra is kitérnék, érdekesség szintjén, hogy miért nézték ekkor (már több, mint 2 év diabetes után) ezt az értéket Nála... Már több, mint 24 órája nem kapott inzulint a gyerek, de a cukrát nem lehetett 2 mmol/l fölé tornázni semmivel (Rindex 10, Glucose 20-30%, direktbe adott 40% Glucose, stb.), Glucagonra sem reagált a gyerek! Nos, akkor úgy döntöttek, hogy megnézik, termelődik-e saját inzulinja a gyereknek, és emellett a szérum inzulin szintet is nézték. Nos, ilyen elhúzódó hypo mellett, amikor valóban több, mint egy napja inzulint sem kapott a gyerek, se. inzulin <0,2 mU/l volt (ref.tart.: 2.8-24.9). Hát, ez az az eset, amire nem találtak magyarázatot, hogy akkor mitől hypozott olyan durván és sokáig a gyerek, ha inzulin szinte 0 volt a szervezetében?! Mert ugyebár, vércukor emelő hatású emberben termelődő anyagot többet is ismerünk, de vércukor csökkentőt alig... Illetve 1-et: ezt hívják inzulinnak...
Miután tudtuk, hogy nincs saját inzulin termelődése Máténak, utána még fél évig kb. havonta jelentkeztek ilyen epizódok Nála. És olyan érdekes, mert nálam is volt 3 alkalommal ijesztően hasonló eset... És nem találtunk rá okot, hogy mitől lehetett (sem étkezésbeli, sem inzulinozásbeli hibát nem találtunk)... A legutóbbi ilyen makacs hypozásomkor én is több, mint 16 órán keresztül teljesen inzulin mentesen voltam (kb. ennyi idő telt el úgy, hogy a beadott NovoRapid hatása már letelt), ekkor vettek le tőlem is C-peptidre vért, ennek az eredményét még nem tudom, de nagyon kíváncsi vagyok!

Timi!
Tudom,hogy "azok a fránya hipók",már a múltté,de mivel említetted,hogy mostanában kétszer is volt és miért...nem rég olvastam pl.olyat,hogy a máj képes valami olyasmire,hogy túlzottan visszatartja a cukrot.Örökeletes probléma,ha jól emlékszem,de most pont a hipo okokat tanulmányozom és azok között szerepel ez.Nem azt mondom,hogy: na látod,mert tudom,hogy a vénásan beküldött cukor elpárolgott a gyerekből,hanem hogy kereshető a cukor-hiány máshol is.Ehhez kéne nektek egy jó endos doki...;)
 

Zsu77

Új tag
Egyébként szérum inzulinszintet olyan esetekben szoktak nézni, amikor gyanítják, hogy túl sok inzulin került a szervezetbe... (Máténál is ezért nézték, de sajna, nem jött be Nekik a tippjük, nem én hypoztattam be a gyereket!) Ezzel egy időben C-peptidet is vesznek, mivel a C-peptid egyenesen arányos a termelődött saját inzulinnal. Ha a se. inzulin szint magasabb, mint a C-peptid, akkor az nagy valószínűséggel exogén inzulinra utal. Persze, vannak olyan esetek is, amikor egyéb okok miatt magasabb a se. inzulin szint (hyperinsulinaemia -túl sok inzulin termelődés-, hasnyálmirigy daganat, stb.).

Hú,ezekhez kellene segítség...
1.mit értesz egyenes arányon?
2.megkaptam az eredményt,mingyá dokihoz kell rohannom és úgyis jólmegmongya,de hogyan lehet őket összenézni?A se-inz-t mIU/l-ben,a c-peptidet pedig ng/l-ben adták meg.Totál más számok...:?
 

Zsu77

Új tag
Szeretném, ha Mindenki, akinek C-peptid érték a kezei között van, megosztaná ennek eredményét a nagyközönséggel...

Na,hát én hoztam egyet,összevetve se-inzulinnal.Erre kaptam azt,hogy diéta tovább,kontroll szükség esetén:

Se-ins.(mIU/l)(0',30',60',90',120',150',180'): 2,6-23,6-44,0-35,8-31,4-26,2-23,1
C-peptid(ng/ml)(0',30',60',90',120):0,8-3,0-6,0-5,8-4,9
C-peptid 0,8 Ezt valamiért kétszer írták le.Vagyis leírták ezt és utána kezdték 0'-től.Na akkor leírták megintet...
 

Sani

Új tag
Ez a téma rendkívül érdekes..
Na és mi az az inzulin-receptor,mert ellenük is van antitest,ezt már tudom.
Úgy kb. most ennyi jutott eszembe.

Sziasztok!

Régen jártam erre, és tényleg érdekes témát, kérdéseket feszegettek.

Inzulinreceptor:
Az inzulin hatásához egy olyan molekuklára van szükség, amely érzékeli a jelenlétét. Ez az inzulin receptor a sejtek felszínén helyezkedik el. Az inzulin kötődésekor a receptor molekuláris anatómiája megváltozik, aktiválódik, és a sejten belül elindít olyan folyamatokat, melyek eredményeképpen a glükóz transzportjáért felelős molekula a citoplazmából kihelyeződik a sejtfelszínre, és lehetővé válik a glükóz felvétele.
A mozgás mennyisége az inzluinreceptorokat tartja karban: elindítja a szervezetben az új receptorok képzését, ami 6 -8 órán keresztül hat.
Az inzulin receptorok élettartama 24 óra.
A receptorok újraképződése teljesen esetleges és a fizikai aktivitáson múlik.
Én ezért szoktam minden nap 0,5 - 1 órát sétálni ( a napi mozgás mellett). És jó bármilyen sport, mozgás, csak az legyen előre megtervezett ( az esetleges hypo elkekrülése végett, ) és rendszeres.
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!

Régen jártam erre, és tényleg érdekes témát, kérdéseket feszegettek.

Inzulinreceptor:
Az inzulin hatásához egy olyan molekuklára van szükség, amely érzékeli a jelenlétét. Ez az inzulin receptor a sejtek felszínén helyezkedik el. Az inzulin kötődésekor a receptor molekuláris anatómiája megváltozik, aktiválódik, és a sejten belül elindít olyan folyamatokat, melyek eredményeképpen a glükóz transzportjáért felelős molekula a citoplazmából kihelyeződik a sejtfelszínre, és lehetővé válik a glükóz felvétele.
A mozgás mennyisége az inzluinreceptorokat tartja karban: elindítja a szervezetben az új receptorok képzését, ami 6 -8 órán keresztül hat.
Az inzulin receptorok élettartama 24 óra.
A receptorok újraképződése teljesen esetleges és a fizikai aktivitáson múlik.
Én ezért szoktam minden nap 0,5 - 1 órát sétálni ( a napi mozgás mellett). És jó bármilyen sport, mozgás, csak az legyen előre megtervezett ( az esetleges hypo elkekrülése végett, ) és rendszeres.

Hu.Kétszer olvastam el,de megértettem!:D
Ennek alapján neked mi a véleményed,ha azt hallod,hogy insulin receptor antibodies,vagyis szószerint: inzulin receptor antitestek.Mi történhet ebben az esetben?
 

Zsu77

Új tag
Na hoztam egy grafikont is.Ezen egy egészséges,nem diabeteses egyén inzulin-görbéje van ábrázolva.Legalul a barna vonal az.Tisztán látszik,hogy 10.30-ra az inzulin szint csaknem a kiindulási értékre tér vissza normális esetben.
 

Csatolások

  • NormalBGGraphs.jpg
    NormalBGGraphs.jpg
    51.5 KB · Olvasás: 19

Sani

Új tag
Inzulin receptor antitest?


Nem értek hozzá, csak átgondolva eddigi ismereteimet erre tudok következtetni:
Az antitest valamit idegenként ismer fel a szervezetben, tehát ebben az esetben az inzulinreceptort és az ellenanyag termelődés által megpróbálja elpusztítani.
De hogy van-e ilyen és hogy ez mivel járhat, ennek a magyarázatát szakemberekre bízom. ;)
 

Zsu77

Új tag
Éééééés: találtam valamitet!

Receptorbetegségek
- Graves-Basedow betegség
a TSH-receptor elleni antitest TSH szerő hatása
-myasthenia gravis
antitestek a nikotin típusú ACH-receptorok ellen
-a diabetes mellitus bizonyos típusai
az inzulin-receptor elleni antitest az inzulin kötıdését
utánozza  deszenzitizáció az endogén inzulinnal szemben

-pseudohypoparathyreoidismus
kóros G protein mőködés  a parathormon kötıdése nem okoz
cAMP szint növekedést
- asztmás betegek katekolaminokkal szembeni csökkent érzékenysége
b-adrenerg agonisták rendszeres használata  down-reguláció

Forrás: <cite>www.humanelettan.usn.hu/uploads/ED_Hormbev_AOK_09_SzGyP.pdf

Ezek szerint nem pusztít,hanem forgalmi dugót okoz?...Mi az a deszenzitizáció?
</cite>
 

Zsu77

Új tag
<cite>Ezt itt viszont nem magyarul írták...Ezt orvosul írták...De ami érthető belőle,az a kevés is,hát az is marha érdekes...;)Nagyon jó anyag.

www.belklinika.com/nef/2evf/diabetesmellitus.ppt

Például említi,hogy az 1-es diabhoz társulhat más autoimmun eredetű baj is,köztük az Addison kór,ami önmagában is simán felelős hypoglikémiáért.
</cite>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<cite>
Ezek szerint nem pusztít,hanem forgalmi dugót okoz?...Mi az a deszenzitizáció?
</cite>

Én sem tudtam, rá kellett keresnem, viszont én ezzel a magyarázattal nem értem az eredeti környezetet.
Íme:
deszenzitizáció

Szó szerint: "elérzéktelenítés"; Orvosi szakkifejezés, egy (gyerekkori) trauma újra felidézése (egyfajta pszihológiai kezelés), ezáltal az aggasztó érzések fokozatosan elveszítik ijesztő voltukat.
 

Zsu77

Új tag
Én sem tudtam, rá kellett keresnem, viszont én ezzel a magyarázattal nem értem az eredeti környezetet.
Íme:
deszenzitizáció

Szó szerint: "elérzéktelenítés"; Orvosi szakkifejezés, egy (gyerekkori) trauma újra felidézése (egyfajta pszihológiai kezelés), ezáltal az aggasztó érzések fokozatosan elveszítik ijesztő voltukat.

Nagyon durva.
 

Pupuda

Új tag
Segítség!

Sziasztok, örülök, hogy rátok találtam, és még a C-Peptid meghatározást is olvastam.
Pár hónapja kezdtem hypoglycaemiássá válni, bár ha belegondolok, mindig megvolt, mert annyit ettem mint egy ló, és kb. óránként éhes voltam. Viszont szép vékony voltam, mert akkor még a pajzsmirigyemet nem ette a saját immunrendszerem és nem volt hypothyreosisom.
Most vizsgálják a C-Peptidemet, és a háziorvosom szerint ezt a vizsgálatot csak azért nézik, hogy megállapítsák nem saját magát inzulinozza-e valaki, és próbál így beteggé válni. Mi értelme lenne, nem tudom.
Bár olvastam a meghatározást, de azért még nem vagyok meggyőzve teljesen. Kicsit degradálónak tartom ezt a fajta feltételezést, de inzulint még látni sem láttam, nemhogy szúrkálnám vele magamat. A dokim szerint nagyon ritka, hogy valakinek alacsony a cukra.
Egyébként meddig jó a C-Peptid értéke, és mi történik, ha nem lesz jó az értékem?
Köszönöm a válaszokat.
Pupuda
 

Zsu77

Új tag
Az inzulin hatásai - a sokrétű feladat...
Máj
A glikogén szintézis fokozása
A lipogenezis fokozása
A glükoneogenezis gátlása
Harántcsíkolt izom
A glükózfelvétel és metabolizmus serkentése
A glikogén szintézis fokozása
A protein szintézis fokozása
A zsírsav oxidáció gátlása
Zsírszövet
A glükózfelvétel és metabolizmus serkentése
A lipogenezis fokozása
A lipolízis gátlása
 

blaci

Őstag
Szia kedves Zsu!
Érdekes felsorolás, remélem amolyan témaindítónak szántad. Kicsit el is gondolkodtam rajta. Rá kellett jönnöm viszont, hogy mivel eddig még nem nagyon foglalkoztam ehhez hasonló témával mélyebben, nem is igazán értem. De sikerült kíváncsivá tenned. Ígérem, utána fogok olvasni, de ha van/lesz egy kis időd írnál kicsit bővebben ezekről…? Köszi előre is!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki most elmegy egy kicsit guglizni…! :D
 

Zsu77

Új tag
Igen,mindenképpen érdemes őket szétszedni,bár ezek élettani kérdések,szóval funkcionálisak.Egyenlőre pont tegnap bratyiztam össze azzal a ténnyel,hogy inzulin az érfalak simaizmaiból is elő tud bújni,vagy a szívizomból.No ez nem tartozik az egészségre ártalmatlan dolgok közé,de amit igazából mondani akarok,hogy persze idővel minden folytatásra kerülhet,bár...remélem nem feledem el.Számomra rendkívül érdekesek az élettani kérdések,jobb,mint a filozófia... :) Talán jobban is,mint amit majd a szakmám igényel,de,egyszerűen érdekesek,na! :)
De azért gondolom nem minden kínai neked sem ezekből akár első olvasásra is.
Igazából mindegyik olyan,hogy elmondod mi az,aztán megkérdezed,hogy jó,de hogy néz ki ez folyamataiban?Legalábbis én ilyen vagyok,mitokondriális szintig szeretek menni.Hű,lehet teszek majd fel egy képet,hogy ez hogyan néz ki...:)Na ezért van külön biosz,meg külön élettan.Mint elmélet és gyakorlat.Én például ezt sosem gondoltam volna.Na,nem tudom,hogy érthető-e.
Azért írjak?Na jó...rászánom az időm.Nehéz megítélnem,hogy mi lehet kínai,vagy mi nem.Bocs,ha valamit feleslegesen mondok el belőle.:)A szintézis az előállítást jelent.A lipogenezis az zsírképződés.A glükoneogenezis nagyon leegyszerűsítve az,amikor nem szénhidrátból nyeri a cukrot a szervezet.Rendkívül energiaigényes feladat a számára egyébként és kifejezetten káros folyamat,krízis helyzet és nem szokványos egyáltalán-bár ahogy elnézem abnormális világunkat,már lehet,hogy annak számít...persze-persze a nem szokványost biológiai szempontból értettem,na.Szóval...a máj állítja elő (nem sorolom fel) olyan enzimekből,amik,ha mondjuk egy huzamosabb éhezés esetén nincsenek pótolva,a szervezet saját magát kezdi megenni.Ebben egyébként a már korábban elkezdődött zsírbontás miatt (akinek van egyáltalán zsírdepója,lám milyen védelem tud lenni ínséges időben...)pont a ketontestek okoznak gátat,mert csodák csodája,egy bizonyos idő után a ketontestek lecsökkentik az agy energiaigényének cukoralapját(érthető,amit akartam mondani?).No meg normális esetben tulajdonképpen ezt maga az inzulinhormon gátolja,be van tehát szabva ez a renitens magatartás szépen.Remélem jól összegeztem a summát.Na,a harántcsíkolt izom...Tudod van a sima,meg ez,meg a szívizom.Ezen izom az,amit te mozgatsz az akaratoddal.A sima az,amit nem te irányítasz.(bevallom utálom a szövettant...)Mit írjak még...Zsírsav oxidáció...hát csábít,hogy ne magyarul írjam,de félek,hogy azután meg adhatok egy külön órát abból,hogy mi mi...:)Na de a lényeg tulajdonképpen nagyon egyszerű: energianyerés zsírból.:)A lízis pedig mindig valamilyen vesztést jelent.Szóval summa summárum: ha tetszik,ha nem,az inzulin ilyen szempontból igenis "hízlal".Na,csak ha ezeket nézzük,azért a hízáshoz mi is kellünk...:)
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok, örülök, hogy rátok találtam, és még a C-Peptid meghatározást is olvastam.
Pár hónapja kezdtem hypoglycaemiássá válni, bár ha belegondolok, mindig megvolt, mert annyit ettem mint egy ló, és kb. óránként éhes voltam. Viszont szép vékony voltam, mert akkor még a pajzsmirigyemet nem ette a saját immunrendszerem és nem volt hypothyreosisom.
Most vizsgálják a C-Peptidemet, és a háziorvosom szerint ezt a vizsgálatot csak azért nézik, hogy megállapítsák nem saját magát inzulinozza-e valaki, és próbál így beteggé válni. Mi értelme lenne, nem tudom.
Bár olvastam a meghatározást, de azért még nem vagyok meggyőzve teljesen. Kicsit degradálónak tartom ezt a fajta feltételezést, de inzulint még látni sem láttam, nemhogy szúrkálnám vele magamat. A dokim szerint nagyon ritka, hogy valakinek alacsony a cukra.
Egyébként meddig jó a C-Peptid értéke, és mi történik, ha nem lesz jó az értékem?
Köszönöm a válaszokat.
Pupuda
Kedves Pupuda!
Ha majd még erre jársz,légyszíves írj az eredményeidről és hogy hogyan állsz mostanság.Azért már nem olyan ritka ez.Amikor én elkezdtem ezzel szüttyögni,akkor én is úgy gondoltam,de internetes világunk felfedte a száraz valóságot: elég sokan lettünk.A hipoglikémia semmi esetre sem önálló betegség.Legfeljebb katalizátor...he-he.Sajnos az egészségügy elég siralmas állapotban van,tehát: esélyünk sincs.A prevenciót épp most véreztetik el,aztán mi jön még...Ám egy kis önmenedzselés mindent megold.Vannak valóban életveszélyes helyzetek,pl,ha valaki inzulinomás,azt mondjuk már betegségként tartják számon,elég súlyos és elég ritka is.Laboroddal elsősorban ezt szűrik,nem az öninzulinozást...Na,ez viszont tényleg ritka.De köze nincs ahhoz,amit a "mi" akár organikus,akár funkcionális hipoink jelentenek.Ügyes légy,egyél többször komplex szénhidrátokat és ne hízz meg.Ha lenne túlsúlyod,azt jobb leadni,bár...ehhez a hypothyreosist kezelni kell.Sokan kérdezik,hogy akkor most cukorbetegek?Azt a választ kapják: nem,ez "csupán" szénhidrát anyagcserezavar...Én úgy mondanám: nem,még nem.Viszont ha ügyesek vagyunk,nem is leszünk!:)
 

Zsu77

Új tag
Na,erről beszélt a dokid...
A Münchausen-szindróma. A neurózisnak egy ritka formája, amikor a beteg hosszú kórelőzményt ad elő, vagy látványos betegségtüneteket produkál, gyakran áll kórházi kezelés alatt, láthatóak rajta a kezelések, műtétek nyomai. Betegségük bizonyítékát gyakran öncsonkítással hozzák létre, kórosan hazudnak, agresszívek és makacsak.
Az MS esetén a beteg szándékosan tesz kárt magában, vagy okoz, produkál betegséget, hogy ezzel vívhassa ki az orvosok és ápolók figyelmét. Tehát a betegségek és a sérülések előidézése a tünet. A Münchausen-szindróma nem azonos a hipochondriával. Aki hipochondriás, valóban meg van róla győződve, hogy ő beteg, míg az MS-ben szenvedők nem betegek, de azok akarnak lenni. Nem is szimuláció, mert nem valamilyen cél érdekében színlelik a betegséget.
A betegség diagnosztizálását nehezíti, hogy az MS-ben szenvedő páciens nagyon jól hazudik, de gyanakvásra adhatnak okot a következő tünetek:
  • sokféle heg, vágásnyom a testen,
  • az orvosi szaknyelv, kifejezések meglepő,sokszor az orvosnál is mélyebb ismerete,
  • nem teljesen érthető vagy követhető tünetek, amelyek hirtelen megváltoznak, vagy a kezelés hatására újabbak születnek,nagyon jellemző,hogy a mindenkinek használó kezelés nála nem használ,sőt az állapot "rosszabbodik"!!!!
  • a tünetek többnyire akkor jelentkeznek, ha az illető egyedül van,
  • a beteg nagy hajlandóságot mutat, szinte kiprovokálja a különféle műtéteket, vizsgálatokat,
  • a beteg kórelőzményében sokféle orvos, intézmény és város neve szerepel!!!Ez az egyik legszembetűnőbb...
  • drámai történetek betegségekről, kezelésekről, kórházi élményekről,
  • gyakori és hosszas kórházi tartózkodás(úgy kell kidobni és ez ellen minden lehetséges tünetet bevet,ha kell eszközökkel produkál) és sok látogató,
  • csillapíthatatlan vágy gyakori vizsgálatokra és kockázatos operációkra,
  • gyakran fellépő igény fájdalomcsillapítókra és egyéb gyógyszerekre.
De a c-peptidet nem erre találták ki.Azt mindig együtt nézik a se-inzulinnal...
 

blaci

Őstag
Kedves Zsu!
Köszönöm szépen, hogy kicsit bővebben is írtál a fenti témáról. Teljesen érthető, szóval folytasd nyugodtan. Igyekszem én is tájékozódni mindenféléről, olvasgattam már ezt –azt ezekkel a dolgokkal kapcsolatban is, de így azért jobb (…és főleg lustaságom révén kényelmesebb!), hogy rendezetten, összeszedetten, a lényeget kiemelve, sőt talán ami a legfontosabb, hogy leegyszerűsítve megfogalmaztad. Gondolom így a többiek is szívesebben elolvassák és megértik, hogy miről is van itt szó. (kb.) Mondjuk ezek már nem olyan dolgok amikkel az átlag beteg napi szintem foglalkozik, de mindenképpen érdekes! Remélem írsz még ha lesz időd és kedved…jöhet más ill. új téma is…!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki kíváncsian várja a folytatást!:D
 
Oldal tetejére