Ujjszúró

Sziasztok!:dr_31:
Tegnap kicserélték a mérőműszeremet, mert a "Cabrio már matuzsálem" (dokibácsi mondta) egy Partnerre. DE! Mivel nagyon figyelmes vagyok, csak itthon vettem észre, hogy nincs hozzá szúró. A Cabrióhoz volt, úgy örököltem. A kérdésem: Nem jár hozzá szúró? Van egy tartalék, mert a Cabrióé eltört, használhatatlan. De ennek sincs már sok hátra.
Tudtok valami megoldást ajánlani??
 

borka

Őstag
Sziasztok!:dr_31:
Tegnap kicserélték a mérőműszeremet, mert a "Cabrio már matuzsálem" (dokibácsi mondta) egy Partnerre. DE! Mivel nagyon figyelmes vagyok, csak itthon vettem észre, hogy nincs hozzá szúró. A Cabrióhoz volt, úgy örököltem. A kérdésem: Nem jár hozzá szúró? Van egy tartalék, mert a Cabrióé eltört, használhatatlan. De ennek sincs már sok hátra.
Tudtok valami megoldást ajánlani??

Sajnos a csere nem tartalmazza a szúrót, így azt bár melyik gyógyszertárba vásárolhatsz.
Viszont figyelmedbe ajánlom a következőt: Diabétesz Családi Centrum nyílik - május 8
Lehet,hogy itt is hozzájuthatsz majd ingyenesen. Általában ezeken a rendezevényeken előszokott ilyesmi fordulni.
 
Köszönöm, Borka. Lehet, hogy felutazom Pestre, még sosem voltam ilyen rendezvényen.
(Csak 6 hete vagyok inzulinos cukorbeteg)
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm, Borka. Lehet, hogy felutazom Pestre, még sosem voltam ilyen rendezvényen.
(Csak 6 hete vagyok inzulinos cukorbeteg)

Szia Marcsi! Érdemes ilyen rendezvényekre tényleg ellátogatni! (Főleg, ha diabos ismerősök/barátok is csatlakoznak...;):D)
Mint írod, csak 6 hete vagy inzulinos... Ebből a mondatból nem derül kis világosan, valamiért mégis úgy érzem, mintha előtte 2-es típusú diabos lettél volna... Régi elavult matuzsálemi Cabrio-d is van/volt... :) Mesélhetnél egy kicsit a diabodról, pl. hogyan derült ki, hogyan éled meg egyáltalán az "inzulinosságot", mi az ami esetleg nehézséget jelent/jelentett, stb.? Mert Mi olyan de olyan kíváncsiak vagyunk ám...! Igaz, Többiek?!:dr_31::cool:;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mert Mi olyan de olyan kíváncsiak vagyunk ám...! Igaz, Többiek?!:dr_31::cool:;):D
Hát persze, csak nem mertem szólni. :rohog::rohog::rohog:

Marcsi, a hétvégi rendezvényen jó eséllyel adnak egy bökőt grátiszba, tavaly én is kaptam az Egy Csepp Figyelem rendezvényen. Arra idén novemberben várunk téged is. :)
 

tímeácska

Őstag
Jelentem, szerintem ma egy újabb gyógyszertárból sikerült magamat kitiltani! :D:rohog: De okosan aszonták, hogy olyan ujjszúró nincs is... Én meg... :mad:
 
Sziasztok!
A nagy érdeklődésre való tekintettel röviden összefoglalom diabos múltamat a kíváncsiabbaknak. Tehát: 2006 augusztusa, új munkahely, üzemorvos. Vérnyomás: 215/110, cukor 16. 1 hó betegácsi, gyógyszerek, de semmi más. (diaprel, duopril, fenobrat, meforal 850). Így éldegéltem szépen, havonta doktornéni nézegette a vérnyomást, cukrot, csóválta a fejét, de nem tett semmit. ( még azt sem mondta, hogy diétázzak). 2010. húsvét előtti péntek: szabi, hogy készülhessek a népvándorlásra. Ehelyett ágynak dőltem, étvágytalanság, fáradtság, hányinger, remegés, stb. Ha meforált vettem be, remegés elmúlt. Aztán ápr. 6-án dokinéni. Ott kiderült, hogy a vérnyomásom 170/110, a cukrom 25. Mentő, kórház.
Szóval a kistarcsai kórházban voltam 10 napot. Kivizsgáltak, gyulladás a szervezetbe, baci a vérbe. Rögtön inzulint kaptam, meg antibiotikumot vénásan. Élmény volt, mivel mindig rettegtem a tűtől. Aztán rájöttem, ez a tű nem AZ a tű, és innen már minden ment, mint a karikacsapás. (Humulint kapok)
Most itt tartunk. Nagyon rendesek voltak velem, le a kalappal. És diabos dokibácsi is elég kedves, bár határozott. 11-én megyek hozzá, aztán vissza a melóhelyemre. Már nagyon várnak, remélem üzemorvos nem fog kötözködni.
Most itt szemezgetek, tanulgatok, már egy kis füzetet telejegyzeteltem, de már kezd látszani az eredmény.
Hát ennyi "röviden". Aki kérdez, annak szívesen válaszolok.
 

somcsika

Aktív tag
A kicsi likas ujjú Hangyára senki sem gondol???:(:(:(
Én gondolnék, de hát még az enyém sem biztos. Így is azt mondta a sógornőm, hogy nem igér semmit, továbbította az üzenetet és a képeket a sogoromnak és ha lesz annyi ideje akkor valahogy megoldja.
Én már csak akkor leszek biztos benne, ha a kezembe lesz.
Ne haragudj.
 

sünike

Új tag
Én gondolnék, de hát még az enyém sem biztos. Így is azt mondta a sógornőm, hogy nem igér semmit, továbbította az üzenetet és a képeket a sogoromnak és ha lesz annyi ideje akkor valahogy megoldja.
Én már csak akkor leszek biztos benne, ha a kezembe lesz.
Ne haragudj.

Kedves Somcsika!
Dehogy haragszom!!!:cool:Má mé is tenném?:oNem vagyok én olyant!!!
;)
 

somcsika

Aktív tag
Kedves Somcsika!
Dehogy haragszom!!!:cool:Má mé is tenném?:oNem vagyok én olyant!!!;)
Akkor megnyugodtam, már azt hittem, hogy mindenkit magamra haragítok csupán csak a lehetőséggel is, ;)pedig még tényleg nem biztos, hogy lesz belőle valami.

Kb. másfél hónap múlva megyünk Görögbe, hátha nekik már van és ha akkor még itthon nem lesz, majd üzenek, hogy lehet az igényeket összeírni. :)Természetesen csak akkor ha itthon még addig nem lesz.
 

sünike

Új tag
Akkor megnyugodtam, már azt hittem, hogy mindenkit magamra haragítok csupán csak a lehetőséggel is, ;)pedig még tényleg nem biztos, hogy lesz belőle valami.

Kb. másfél hónap múlva megyünk Görögbe, hátha nekik már van és ha akkor még itthon nem lesz, majd üzenek, hogy lehet az igényeket összeírni. :)Természetesen csak akkor ha itthon még addig nem lesz.


:dr_24::dr_24::dr_24:
 
Oldal tetejére