Paleolit táplálkozás

borka

Őstag
Na, pörögnek a dolgok. Csevegtem a doktornővel, dióhéjban összefoglalnám.
Először is, ugyanúgy csak nagy vonalakban ismeri a paleolit diétát, mint mi.
Áltudományos alapokon nyugvónak, kártékonynak, sablonokban gondolkodónak és az I-es típusú diabetesben teljesen használhatatlannak/haszontalannak tartja ő is. Nem csak fiziológiai, hanem pszichés szinten is, mert újabb, nagyon szigorú étrendi megkötéseket jelent.
Az ennél is jobb hír az az, hogy felkeltettem az érdeklődését és ígéretet kaptam tőle, hogy utánajár a dolgoknak, hogy tényleg érdemben tudjon róla nyilatkozni. ;)

:dr_24::dr_24::dr_24:

Sándor
 

Csatolások

  • 17.gif
    17.gif
    11.7 KB · Olvasás: 43

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az ennél is jobb hír az az, hogy felkeltettem az érdeklődését és ígéretet kaptam tőle, hogy utánajár a dolgoknak, hogy tényleg érdemben tudjon róla nyilatkozni. ;)
Ez szuper, köszi, köszi :dr_24::dr_24::dr_24:. Végre mi sem csak a saját logikánkon, és eddigi ismereteinken tengődünk. Én már nagyon várom. :)
 

tapíros

Új tag
Milyen példát tudsz még mondani a melléfogásokra?

Másik balfékség: Egyél marokszám vitamint!! Csak azt felejti el közölni, hogy bizony azt túl is lehet adagolni. Nézzük pl. az antioxidánsokat. Ha sokat eszik belőle valaki, olyan jól hatnak a szervezetben, hogy az egészséges sejthalálozást is lecsökkentik, így a megélt vén sejtek hajlamosabbak a degenerálódásra, daganatra.
Egy élelmes, jóakaró vitamingyártó azonnal rátapadt a vitaminfaló szendistákra, tuti üzlet. :cool:
Nem lepne meg, ha a gyógyszermaffiát cikiző Szendi részesedést kapna a vitaminostól.
 

dg

Őstag
Másik balfékség: Egyél marokszám vitamint!! Csak azt felejti el közölni, hogy bizony azt túl is lehet adagolni. Nézzük pl. az antioxidánsokat. Ha sokat eszik belőle valaki, olyan jól hatnak a szervezetben, hogy az egészséges sejthalálozást is lecsökkentik, így a megélt vén sejtek hajlamosabbak a degenerálódásra, daganatra.
Egy élelmes, jóakaró vitamingyártó azonnal rátapadt a vitaminfaló szendistákra, tuti üzlet. :cool:
Nem lepne meg, ha a gyógyszermaffiát cikiző Szendi részesedést kapna a vitaminostól.


Juj...
Lektorálta ezt a könyvet valaki??? :mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az ennél is jobb hír az az, hogy felkeltettem az érdeklődését és ígéretet kaptam tőle, hogy utánajár a dolgoknak, hogy tényleg érdemben tudjon róla nyilatkozni. ;)
Apropó, ha kell, szívesen felajánlom olvasásra a dokinak a kincstári példányomat. Ezért ne adjon ki petákot. :rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az tény, hogy a könyv minden fejezete tele van hivatkozással, beidészéssel, stb-vel. Némelyek olyan régiek, hogy a neten már csak hűlt helye van, az egyebek pedig nem ellenőrizhetők, mert csak le van írva. Az angol nyelvű forrásanyagot senki sem fogja megvenni azért, hogy ellenőrizzen.
 

tapíros

Új tag
Tegnap a Zárórában Szendi. :(
Ott elárulta magát, azt mondja rájött, hogy nem kell igazat írni a cikkekben, mint régen. :p Egy darabig irogatott a szakmának, de azok nem hederítettek, így most a hiszékeny embereket vette célba.

Még egy balféksége a "koleszterin mitosz", amire hivatkozik. Elolvasta Uffe Ravnskov's A koleszterin mítosz könyvét és arra alapozza, de sajna azt már nem olvasta, ahol azt az elméletet, könyvben szereplő környezetből kiragadott bizonyításait cáfolják. Az is egy olyan tdománytalan iromány volt, ő meg bevette.:rolleyes:
Ne higyjetek neki, ez még mindig így van: a magas koleszterinszint egyik feltétele a szív és érrendszeri betegségeknek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Megint gondolkoztam ezen a témán ma (hja, elég sokszor eszembe jut :)).
Az az érdekesség most nálunk, hogy a kicsi, aki eddig tejfehérje allergiás volt, most 2 hete kap joghurtot és túrót és (koppkoppkopp) semmi baja eddig. Tehát vele most folytatnom kell a bevezetést, ez az orvosi kérés, előírás. A nagyobbiknál meg pont ma kezdtük el a tejmentes diétát orvosi utasításra, mert habár negatív az allergia tesztje, de a tünetei tejallergiásak és a doki azt mondta, hogy most 1 hónapig nulla tejtermék. Tehát felcserélődünk egyelőre, a kicsi fog most kapni mindenfélét, a nagy pedig semmit sem kaphat (de vicces életünk van). És akkor jövök én, akinek 2 napja bölcsesség fogat húztak és nem fogyaszthatok semmilyen tejterméket, mert kioldja az alvadékot a fog helyéről és nem tudna gyógyulni a seb (ez benne van a fogműtéti tájékoztatóban is). Szóval igen érdekes a tejhez való viszonyunk. Mivel 1 éve lassan, hogy valaki tejmentesen él a családban, egyrészt marha profi vagyok ebben, másrészt látom, hogy mi van, ha hosszabban nem eszik valaki tejterméket. (ha jól értem, Szendi nem a CH mentességre gondol, hanem a tej és gabona (és egyéb) mentes életre, a bennük lévő, immunrendszerre ható anyagok miatt)
A tejtermékekben lévő vitaminokat helyettesíteni kell. Hát ezt marha nehéz. Lehet, de tényleg nehéz és nem biztos, hogy olyan ételekkel lehet helyettesíteni, amik jobbak a tejtermékeknél az egészségünket tekintve. Pl a szójatermékekről tudjuk, hogy nem jók, pedig ez az első tejhelyettesítő. A rizstej, mandulatej, azon túl, hogy baromi drága, alig tartalmaz valami vitamint. Ezzel csak a tej állagát és ízét lehet helyettesíteni. És akkor ott vannak a zöldségek, gyümölcsök, melyekkel lehet pótolni a vitaminokat. De ha nagyon sokat fogyasztunk ezekből, akkor érdemes már figyelni, hogy ne agyon vegyszerezettek legyenek, akkor vegyünk biot. De ezek elérhetetlenek hosszú távon és tényleg megfizethetetlenek mondjuk egy 4 fős családnak. És akkor ha nincs nyár, kénytelenek vagyunk az agyonvegyszerezett, melegházi, akármilyen zöldséget, gyümölcsöt megvenni, persze ezek is marha sokba kerülnek. És mi van, ha a gyerek hosszú távon nem eszi meg ezeket? Akkor mivel pótolom? Adok neki mesterséges vitamint? Az valóban jobb az állományjavítókkal, édesítőkkel, tartósítószerekkel és a mesterséges vitaminforrásaival, mint a tejtermék? Ha emlékeztek, néhány hónapja még nem mondtam ilyesmit. De mostmár elég régóta élünk így és van tapasztalatom.
Az emésztésnek pl igenis jót tesznek a tejtermékek, hiába eszem pl rengeteg zöldséget, gabonát alig és édességet egyáltalán nem (csak cukros teát hipóra), ha nem eszem tejterméket napokig, szorulásom lesz.
Szóval azt akartam kihozni, hogy a tejhelyettesítők (és a glutén helyettesítők még inkább különben) más dolgok miatt veszélyesek az emberre. Én nem hiszem, hogy van bárki is a földön, aki azt mondhatná, hogy biztosan tudja, hogy a tejhelyettesítők és a glutén helyettesítők egészségesebbek, mint a tejtermékek és a gabona. És akkor a többi megszorításról nem is beszéltem most.
 

tapíros

Új tag
"És akkor jövök én, akinek 2 napja bölcsesség fogat húztak és nem fogyaszthatok semmilyen tejterméket, mert kioldja az alvadékot a fog helyéről és nem tudna gyógyulni a seb (ez benne van a fogműtéti tájékoztatóban is). "

Csak a műtét után néhány órában nem lehet tejet inni. Amúgy meg kifejezetten ajánlott, mert nem kell rágni, mégis sok hasznos anyag van benne.Legjobb a hideg joghurt az rendbe tartja az emésztésedet is.
Próbálj meg sós vízzel öblögetni,( 1-2 ek só 1 p víz)
 

misamaci

Aktív tag
Hát, ez nekem nem indul el. Ezen a számtangépen egyébként sincs hang. Mondjuk az MTV-s videok otthon sem futnak, de még a dolgozós gépen sem.
Mindenki másnak elindul?

Egy kicsit lassan indul, nem egy youtube (elsőnek a lejátszót is betölti ... mert ugye nem jó az MTV-nek a szokványos flash videó ... saját kell :mad:)
Mondjuk hang nélkül lehet hogy tényleg nem lenne az igazi :D .... bár ki tudja
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
"És akkor jövök én, akinek 2 napja bölcsesség fogat húztak és nem fogyaszthatok semmilyen tejterméket, mert kioldja az alvadékot a fog helyéről és nem tudna gyógyulni a seb (ez benne van a fogműtéti tájékoztatóban is). "

Csak a műtét után néhány órában nem lehet tejet inni. Amúgy meg kifejezetten ajánlott, mert nem kell rágni, mégis sok hasznos anyag van benne.Legjobb a hideg joghurt az rendbe tartja az emésztésedet is.
Próbálj meg sós vízzel öblögetni,( 1-2 ek só 1 p víz)
Köszi :) Bár nekem azt mondták, hogy néhány napig ne egyek tejterméket, de mostmár a joghurt azért hiányzik, na :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egy kicsit lassan indul, nem egy youtube (elsőnek a lejátszót is betölti ... mert ugye nem jó az MTV-nek a szokványos flash videó ... saját kell :mad:)
Mondjuk hang nélkül lehet hogy tényleg nem lenne az igazi :D .... bár ki tudja
Talán jobb is, ha nem hallom. :dr_31:
Én sokáig kaptam a hírlevelet, aztán megjelent a paleo. Nagy hévvel megvettem a könyvet, miután olvastam a tartalmat. Aztán hamarosan megváltozott a véleményem az olvasottak által. Valami apropóból emilváltásba elegyedtem Szendivel, és hát nem igazán találtuk meg a közös nevezőt. (Nem én voltam az ő "embere".) Aztán egyszer csak nem jött már a hírlevél :(:rohog:;)
 

tapíros

Új tag
Talán jobb is, ha nem hallom. :dr_31:

Nézd meg feltétlen. Jó sok tanács van benne, hogyan legyünk sikeresek ha semmihez sem értünk.Szerencsétlennek sehol sem sikerült érvényesülni, ezért egy állandó közönséget célzott meg a nők ostobábbik rétegét,akik mindent bevesznek. Jó piac. Saját bevallása szerint is a (buta)nő tuti alap. De mi van ha a hülye tanácsait követve mind elhal?? :cool:
Néhány felismerése, ami remekül bevált nála is:
most már bármilyen hülyeséget meg lehet jelentetni nyomtatásban,
követni kell a divat témákat.
A vitákat elintézni a blogban (úgy hogy moderálni a vitatkozót.)
Nem tudom ő kit nevez kutatónak, mert ha olyanokat, mint ő akkor valóban úgy van, hogy az éppen divatos témákkal foglalkoznak. Egy igazi kutató az elég korlátolt és meghatározott területre van specializálódva.
Olyan jó lenne, ha egy felkészült riporterrel beszélgetne egyszer.
 
Oldal tetejére