Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Mindenképpen, ha csökkenteni akarsz a bázison, előbb a %-os csökkentést javasolnám, mert azzal hamar "utána" tudsz menni a dolgoknak, ha "mégsem jönne be"... És, nem utolsó sorban, sokkal pontosabban be lehet így állítani a valós bázis-inzulin szükségletet (szerintem), mint a sacc/kb bázis direktben történő csökkentésével. Ha 1-2 nap múlva kevés a -10%, akkor -15% (a Ti pumpátokon asszem így jön a következő érték...). Amikor látod, hogy beállt a gyerek cukra, és stabil reggelre (hypomentes), akkor érdemes átállítani a bázist is.

Közben pedig mérés-mérés-mérés! :cool:
 

linus

Tag
Teljesen normális, és természetes, hogy kevesebb inzulinra van szüksége, mint a kórházi beállításkor... Ugyanis, mióta otthon vagytok, sokkal többet mozog Nóri, nem úgy, mint a kórházban... Ebből következik hogy a mozgás miatt kevesebb inzulin kell. Szerintem elég sokaknál volt ez így. Főleg gyerekekre jellemző ez nagyon! A kis hiperaktívakra...:)
Mindenképpen, ha csökkenteni akarsz a bázison, előbb a %-os csökkentést javasolnám, mert azzal hamar "utána" tudsz menni a dolgoknak, ha "mégsem jönne be"... És, nem utolsó sorban, sokkal pontosabban be lehet így állítani a valós bázis-inzulin szükségletet (szerintem), mint a sacc/kb bázis direktben történő csökkentésével. Ha 1-2 nap múlva kevés a -10%, akkor -15% (a Ti pumpátokon asszem így jön a következő érték...). Amikor látod, hogy beállt a gyerek cukra, és stabil reggelre (hypomentes), akkor érdemes átállítani a bázist is.

Egyesével lehet állítani a százalékon, de azt gondolom 3% vagy 6 % nem egy nagy mennyiség ilyen kis órai egységeknél. Remélem a bólus változtatással sikerül ezt megoldani. Mert éjjel meg szállunk felfelé ha jó a cukra lefekvés előtt.
Köszi szépen!
 

poe

Őstag
Szia Linus!

Kaja után kb másfél órával, 1,5-2 mmol/l-t kellene emelkedni a vc-nek. Ha nem így vín, valami nem stimmelt a bolus körül.
5,0 mmol/l érték alatt nem célszerű lefeküdni aludni, ilyenkor legalább egy kis narancslevet igyon.
Én először a bólust tenném rendbe, a bázishoz csak utána nyúlnék. A 10%-os lépcső egyébként ok, szerintem.
 

linus

Tag
Szia Linus!

Kaja után kb másfél órával, 1,5-2 mmol/l-t kellene emelkedni a vc-nek. Ha nem így vín, valami nem stimmelt a bolus körül.
5,0 mmol/l érték alatt nem célszerű lefeküdni aludni, ilyenkor legalább egy kis narancslevet igyon.
Én először a bólust tenném rendbe, a bázishoz csak utána nyúlnék. A 10%-os lépcső egyébként ok, szerintem.

Azért is gondolom hogy este nem jó a bólus, mert a többi evésnél ez a vc emelkedés kb megvan, igaz néha 3-4 mmol/l is emelkedik de ez az elején belefér szerintem. Meg most a pumpával sok új dolgot eszik, amiket eddig nem, ezeket tapasztalom. Ezeken tudok javítani, de a vacsinál nem ez az első.
Penes időszakban még a ch adaghoz adtam plusz ch pótvacsira. Kakaót szoktam adni neki, mert nekünk semmit sem zavar be, nem zuhan tőle, nem emel. Kakaó maradhat vagy inkább gyümilevet igyon?
 

poe

Őstag
Nem pótvacsiként gondoltam, hanem azért, hogy felmenjen a vc 5-6 közé. A 4 körüli érték nagyon hipóhatár és a legjobban beállított bázisnál is van némi ingadozás, amivel hipóba csúszhat. Tehát bármi jó, ami nem vágja fel túlságosan a cukrát (lehet pár szem keksz is, de azt írtad nem akar már enni ilyenkor). Nem nagy mennyiség és inzulin nem kell mellé.
 

linus

Tag
Nem pótvacsiként gondoltam, hanem azért, hogy felmenjen a vc 5-6 közé. A 4 körüli érték nagyon hipóhatár és a legjobban beállított bázisnál is van némi ingadozás, amivel hipóba csúszhat. Tehát bármi jó, ami nem vágja fel túlságosan a cukrát (lehet pár szem keksz is, de azt írtad nem akar már enni ilyenkor). Nem nagy mennyiség és inzulin nem kell mellé.


Rendben, köszönöm szépen!
 

speterkoma

Új tag
A mepore tapaszt darabra is lehet kapni a XV ker.-ben a Margit patikában kb 340 ft körül,elég nagy úgy hogy szabdalni kell.Sajnos nekem a szélei lejöttek sima Balaton víztől.Üdv.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Én csak most kaptam meg a drInfo számát és meglepődve olvastam a pumpa körüli jogszabály változásokat. Gondolom, már itt is szóba került, nincs időm visszaolvasni.

Nos, a lényeg, hogy Katának már írtam régebben is, akkor tesztcsík témában, de most azt hiszem, a tettek mezejére kell lépnünk.

Nagyon szeretném, ha összegyűlnénk páran, megbeszélnénk, hogy mit szeretnénk elérni (pl vissza a régi, sőt még több támogatást a felnőtteknek is a pumpára, meg több tesztcsíkot, akár egyéni kérvénnyel, mert most ez sem megy igazán) és elkezdenénk az OEP nyakára járni. Nem érdekel, hogy ki szerint nincs ennek értelme, mert túl nagy hal az OEP meg nem vagyunk orvosok stb.

Mi vagyunk a betegek, mi vagyunk, aki elszenvedik a rendeleteket, miközben megállás nélkül azt halljuk az orvostól, hogy sok vc mérés a jó, a pumpa a jó, az egészséges ételek, a mozgás, ami szintén a pumpával a legjobban megoldható. Miért fognánk be a szánkat, amikor ennyire átnéznek rajtunk és a mi életünket teszik tönkre? Mit gondoltok, ezentúl mennyi felnőtt fog pumpát venni 240 ezerért és félévente 70ezerért a szerelékeket? (kb ennyit számoltam) Ahelyett, hogy egyre kevesebbet kellene fizetni ezekért a dolgokért azért, hogy minél több embernek lehessen pumpája, hogy egészségesebbek lehessünk és, hogy az OEPnek se kerüljünk majd nagyon sokba, ha már a dialízis fog életben tartani minket.
Felfoghatatlan az egész és nem látom, hogy bárki is tenni akarna valamit, csak a sopánkodás és kesergés megy.

Aki szeretne valami ilyesmiben részt venni, jelezze és ha összegyűltünk néhányan, akkor találkozni kéne, hogy megbeszéljük a "hogyant".
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Én csak most kaptam meg a drInfo számát és meglepődve olvastam a pumpa körüli jogszabály változásokat. Gondolom, már itt is szóba került, nincs időm visszaolvasni.
Igen, beszéltünk róla, de nem rágtuk körbe annyira a dolgot. Fájni csak a felnőtteknek fáj, és egészen biztos, hogy lesznek többen, akik nem tudják majd megigényelni, vagy meghosszabbítani a pumpás kezelést.

Engem az lepett meg, hogy úgy adták elő, hogy "eredményt" értek el, mivel a gyerkőcök 98%-os támogatással juthatnak a pumpához. Hát az nem eredmény, hogy úgy emelnek a támogatáson, hogy egy rétegtől elvesznek. Így csak "átteszik" a pénzt (támogatást) az egyik zsebből a másikba. Az egyik zseb a felnőtteké, a másik a gyerekeké.

Véleményem szerint nincs különbség felnőtt és gyerek pumpás kezelése között, legalábbis nem 18%-nyi. Eddig is drágább volt a felnőttek pumpához való jutása, de nem volt ilyen jelentős a különbség (85% és 90%) Ha azt vesszük alapul, hogy egy pumpás kezelést egy családi költségvetésből kell megfinanszírozni, akkor ez a nagy különbség igencsak igazságtalan.

Jelenleg az össz pumpás kezeltek 60%-a felnőtt, és 40%-a gyermek. Ez az arány hamarosan meg fog változni, ha nem tesznek valamit.

Hogy mi tudunk-e tenni valamit? Összefogással biztos, legalábbis meg kell próbálni, mert ha itt sírunk egymásnak, akkor nem fog változni semmi, legfeljebb a gyerkőcös szülőktől megkapjuk, hogy irigyek vagyunk, a gyerekektől sajnáljuk a támogatást, vagy savanyú a szőlő. Így is biztos vagyok benne, hogy néhány szülő másképp gondolja, mint mi. Gondolom az érv az lenne, hogy mi felnőttek el sem tudjuk képzelni, hogy egy gyerkőc diabos életvitele mennyivel nehezebb. De, el tudjuk képzelni, de azt be lehet látni, hogy azt a nehézséget pénzzel nem lehet semmissé tenni. Félő, hogy ha érünk is el valamit, akkor azt csak annak árán érjük el, hogy elvesznek a gyerekek támogatásából.

A Roche egyébként megpróbált tenni az ügy érdekében, hogy a felnőtteknek legalább megmaradjon a 85%-os támogatás, ha nem is emelik, de sajna eredménytelenül.
 

tímeácska

Őstag
Molli! Én nagyon szeretnék és a mögöttem álló újság is segíthetne talán!

Én is segítek (már ha számít ez valamit..), remélem, eredményesek leszünk!!!
A talin minden esetre erről is KELL beszélnünk, és természetesen, ahogy Molli is említette, össze kell jönnünk egy megbeszélésre. Vagy kettőre! Vagy háromra...! (Függetlenül a mostani talitól!!!)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Remek, emberek, gyűljünk :)
Nofre, Kata, Timi, már négyen vagyunk, plusz az újság :)

Még mások is gyertek!
 

lizzi

Őstag
Én is benne vagyok, és küzdelemre fel!!!!
én tuti nem tudom kifizetni az emelt árat ,úgyhogy mindent megteszek a cél érdekében:)
és bízom ,remélem nem hiába:)
 

zsuzsa

Új tag
Mindenképpen mellettetek állok és támogatom a kzdeményezéseket én is. Mi most még nem vagyunk érintettek, sőt jövőre pumpát kell újra igényelnünk és örülök hogy mérséklődött a költség, de meddig? Vannak ismerőseim akik a felnőtté válás kapujában vannak, ill. a gyermekeik, kamaszok, és pumpások, bizony hamarosan egy két év múlva emelkedett áron fognak hozzá jutni, mert ugyebár a felnőtt korral nem jár együtt a kereset, ugyanúgy a szülő fogja finanszírozni. Nem szabad ilyen megkülönböztetést tenni, ezek a számok borzasztóan magasak, ki fogja felnevelni a felnőtt cukorbeteg gyermekeit, ha ő nem tudja magát megfelelően anyagiak hiányában kezelni, és a szövődmények kezelése mégtöbbet von el a családtól, kiesik a munkából, romlik az egészsége és stb... maximálisan mellettetek állok.
 
Oldal tetejére