Kipróbált édesség receptek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az, hogy Gábor virágom 'Mi finomság sül itt?' felkiáltással feltépte a sütőajtót - benne a piskóta! -, nem indokolja a tészta vastagságát (vékonyságát :)). :hurra:
Nekem nem kell ahhoz nyitogatni a sütőajtót, hogy a piskóta vékonysága-vastagsága olyan látványt keltsen a kész terméken, mintha az zember a Holdat szemlélné a krátereivel együtt. Még ezek a hullámvölgyek sem lennének gond, de ahol éppen völgy van, ott olyan gumiszerűen összetömörödik a tészta. Ízre jó, de ha én azt a vékonyságot még félbe kívánnám vágni, mondjuk hogy lekvárot kenjek bele, akkor lézerkéssel kellene felvérteznem magam. Na nem is sütögetek gyakran piskótátot. Minek, úgyis mindig a sütő győz, elöl-hátul ömlik ki belőle a meleg. :rohog:
 

misamaci

Aktív tag
Ez egyre jobb:dr_31: Az én mézes sütim pedig olyan volt, mint a rágógumi, de az még mind semmi. Amikor a család böcsületből mégis csak eszett (volna) belőle, akkor meg kis kanál kellett, amivel le lehetett választani a szájpadlásra ragadt mézes sütikéket. :rohog:
Deni azóta is emlegeti, hogy nem kéne birkóznom a kis kanalas-rágógumis mézes sütivel. Ő egyáltalán nem várja el tőlem ezt a nagy terhet. ;) Büdös kölke :rohog: :rohog::rohog:
Lehet, hogy most így új ismeretekkel felvértezve mégis terhelnem kéne magam? :D


:rohog::rohog::rohog::rohog::rohog: ....nem tudom mit túrázol ezen .... törökmézet készítettél és kész ... :rohog::rohog::rohog::rohog:
 

manocs

Új tag
Huh, jelentem kb 2,5 kg mézes büszke (és fáradt) birtokosává váltam:hurra:
Ebből van kb 1 kg diabos... szerintem simán elajándékozom a nagy részét, (elhallgatva azt a tényt, hogy diabetikus mézzel és fruktózzal készült) mert az életben nem fogy el...
Tavaly csak vártam-vártam, hogy majd megpuhul, aztán két nappal karácsony előtt begurultam és a fém (ezek szerint hibás lépés volt abba rakni:dr_24:) dobozba beleraktam pár szelet almát, karácsonyra tökéletes lett...:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Huh, jelentem kb 2,5 kg mézes büszke (és fáradt) birtokosává váltam:hurra:
(elhallgatva azt a tényt, hogy diabetikus mézzel és fruktózzal készült)
Ejha, ez már egy elfogadható születési súly ;):D
Ügyesen taktikázol :dr_31: A gyermek elől én is el szoktam hallgatni bizonyos tényeket, ha azt akarom, hogy fogyjon az étek. :)
 

bogesz

Új tag
Huh, jelentem kb 2,5 kg mézes büszke (és fáradt) birtokosává váltam:hurra:
Ebből van kb 1 kg diabos... szerintem simán elajándékozom a nagy részét, (elhallgatva azt a tényt, hogy diabetikus mézzel és fruktózzal készült) mert az életben nem fogy el...
Tavaly csak vártam-vártam, hogy majd megpuhul, aztán két nappal karácsony előtt begurultam és a fém (ezek szerint hibás lépés volt abba rakni:dr_24:) dobozba beleraktam pár szelet almát, karácsonyra tökéletes lett...:cool:
RECEPT????????????:dr_24:
 
Életem első cukorbeteg sütije egy egyszerű túrós rétes volt a mai nap folyamán, de amilyen egyszerű oly nagyszerű, mivel könnyű megcsinálni, illetve CH tartalma alacsony. 2 lap rétesből illetve 150g túróból állt össze a 20g CH egy egész rúdra! :)
 

manocs

Új tag
Hááát a cukros változat receptjét elég nehéz lenne rekonstruálni, mert mire befutottam a leírással,addigra már elkezdték összerakni a :"szerintem még egy kis liszt, meg még méz, meg vaj, meg mééééég fűszerek" technikával, de az eredeti recept:
25dkg méz+5dk vaj/margarin összemelegítve (finoman, akár mikróban)
3 tojás+10dkg porcukor+1ek fahéj+1 kk szegfűszeg (mi tettünk bele gyömbért és mézeskalácsfűszert is)+2dkg szalakáli.
Az egészet összegyúrni és 24 órát szobahőmérsékleten békében hagyni. (Na, EZ kimaradt) Aztán nyújtani, szaggatni, tetejét megkenni tojással (ez is elmaradt, mert akkor jobban tapad a máz) és 5-10 perc alatt kisütni 180C-on.
Készült kakaós változat is, végképp ad hoc összeállításban:o, de finom.:cool:

Cukormentes:
3,5 dl cukor (ez esetben fruktóz), 4,5 dl dibos méz, 1,5 tk szegfűszeg, 1,5 tk gyömbér, 2tk fahéj, 150g margarin, 3 tojás, 1 dl tej, 2l liszt, 2 tk szalakáli, 2 tk sütőpor
Mézet a cukorral felforraljuk, az összekevert tojást és tejet beleöntjük.(kicsit előtte le kell hűlnie, különben undi mézes rántotta lesz belőle!!:mad:)
Hagyjuk az egészet kihűlni.
A száraz hozzávalókat összekeverjük és beleöntjük a mézes cumót. Jól összegyúrjuk, majd légmentesen elcsomagoljuk, elrámoljuk egy tetszőleges szoba-hőmérsékletű helyre, majd 72 óráig rá se bagózunk.:cool: (már szerdán bekevertem)
Aztán nyújtjuk, szaggatjuk és 200C-on 10-05 perc alatt kisütjük.
 

misamaci

Aktív tag
Hááát a cukros változat receptjét elég nehéz lenne rekonstruálni, mert mire befutottam a leírással,addigra már elkezdték összerakni a :"szerintem még egy kis liszt, meg még méz, meg vaj, meg mééééég fűszerek" technikával,

:rohog::rohog::rohog::rohog: ... de az a legszebb, hogy így készülnek a legfinomabb sütik ... :rohog::rohog::rohog::rohog:
 

borka

Őstag
Életem első cukorbeteg sütije egy egyszerű túrós rétes volt a mai nap folyamán, de amilyen egyszerű oly nagyszerű, mivel könnyű megcsinálni, illetve CH tartalma alacsony. 2 lap rétesből illetve 150g túróból állt össze a 20g CH egy egész rúdra! :)
Remélem,hogy Te saját magadnak készítetted el!!!!!???????????????:):o
 

bogesz

Új tag
4,5 dl dibos méz,-NEM SOK EGY KICSIT??????????MENNYI LESZ BELŐLE?????
NA NEM ARÁNYAIRA GONDOLTAM,HOGY SOK HANEM PÉNZBEN!
 

bogesz

Új tag
Kiváncsian várom,saját fejlesztésű mézes receptem gyümölcsét! Még a hűtőben lapul! Ma fog megsülni! Ja és ma nem tudom megkostolni,mert megint bázis beállításom van,nem ehetek semmit!:mad:
 
Oldal tetejére