Insulinpumpa

christina

Őstag
Jelentem levizsgáztam csipogtam közben mert a cukrom elindult felfelé de nem volt semmi gond!
Szenzor egy nagyon jó dolog! Tegnap Alpok ma Kárpátok hegyvonulata látható de nem nyúlok még bele!Nagyon érdekes nekem nem hat azonnal a Novorapid várnom kell egy 15 percet!A menses előtti napok kaotikusak ott kell változtatnom!
Éjszakák viszonylag jók(5-8 között) hypó alig van!
A délutánok mindig változóak annyi mindentől függ a vércukrom alakulása mikor mit eszem mennyit mozgok!


Gratulálok Meli! Tudtam, hogy ügyes vagy!;) Puszi
 

gjutka

Új tag
Sziasztok!

Ezt az e-mailt kaptam ma, hátha valakinek újdonság az infó:

A www.diabetes.hu hírlevele

2011.04.18. Tisztelt Hírlevél-előfizetőink!

Jelenleg a cukorbetegség a világ népességének 7,5%-át – Magyarországon is közel egymillió embert – érinti, de az előrejelzések szerint ez az arány 2025-re közel meg fog duplázódni, így a Nemzetközi Diabetes Szövetség (IDF) a betegség, és annak szövődményei elleni harcban az ENSZ segítségét kéri, és azt szeretné elérni, hogy a legfontosabb egészségügyi problémák közé kerüljön a diabétesz az ENSZ idei szeptemberi ülésén.
Az IDF ezért elindított nemrég egy kampányt a saját honlapján, a www.idf.org lapon, ahol egy klikkeléssel lehet segíteni a szervezetet céljai elérésében. A weblapon jobb oldalon található az Essential care for all people of diabetes szürke mező Yes, I Agree (Igen, elfogadom) képe, amelyre kattintva automatikusan a rendszer elkönyveli a szavazatot.
Egy IP-címről, azaz egy számítógépről csak egyszer fogad el szavazatot a rendszer.
Küldjék tovább minél több ismerősnek, és klikkeljenek a cél érdekében. Még egy percet sem vesz igénybe.
Az IDF kéri tagországai és azok tagszervezetei segítségét, hogy minél több ismerősnek küldjék el, minél többen támogassanak bennünket.
Az áprilisi krakkói DEPAC konferencián adták át az IDF kérését.
Köszönjük a segítséget!
Kincses János, a MACOSZ elnöke
 

umbra08

Aktív tag
Vízálló pumpatok

Sziasztok!

Jó pár hónappal ezelőtt beszéltünk (írtunk :) ) róla, hogy páran szeretnénk beszerezni "olyan hiperszuper" vízálló pumpatokot. Jön a jó idő, fürcsi, homokozás, nekünk aktuális lenne, szeretnék venni Tökmagnak.
Már nem emlékszem, hogy ki írta, hogy hol lehet (külföldön?) beszerezni és mennyibe kerül és hogy együtt rendeljünk többet.

Ki az, akit esetleg még érdekelne ilyen tok?

üdv
umbra
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Engem érdekelne. Napocska talált egy magyar oldalt is, ott is rendelhetünk többen együtt.
Napocska, hol vagy? Újra elő tudnád varázsolni nekünk az elérhetőséget? :dr_24:
 

misamaci

Aktív tag
Bocsi! úgy látszik mégsem müxik a link ... most kipróbáltam itthonról is és itt se nyílik meg ...szal nem a munkahelyi hálózat blokkolta :(
 

poe

Őstag
Tényleg van a Medtronicnak, és a linkje most tényleg nem működik, gondolom, átmeneti hiba lehet.
A másik lehetőség honlapja itt van, böngésszétek, főleg az Mp3-hoz való tatyók lehetnek érdekesek:
http://aquapac.hu/flashindex.html
Mp3 lejátszó tokokkal óvatosan, nem biztos, hogy át van vezetve a vezeték, előfordul hogy kívül-belül van aljzat, számunkra akkor használhatatlan. ;)
 

napocska

Őstag
Mp3 lejátszó tokokkal óvatosan, nem biztos, hogy át van vezetve a vezeték, előfordul hogy kívül-belül van aljzat, számunkra akkor használhatatlan. ;)
Hát, az tuti, hogy olyat nem érdemes választani, amelyiken nem megy át a vezeték :) De biztos, hogy van nekik olyan, amin át lehet vezetni, még Te linkelted be korábban egy angol nyelvű leírásukat, hogy inzulinpumpákkal tesztelték, és mérték, hogy a csövön mennyi inzulin tud áthaladni, mikor a tatyóban van, mennyire szorul el a cső. (Inzulinpumpa topic, 384. oldal)
A Medtronicnál egyébként tavaly nyáron érdeklődtem, a vízálló tok után, és azt mondták, hogy semmiképpen sem javasolják, hogy vízbe merülésre használjuk, inkább a ráfröccsenő víztől óv meg. Ahhoz meg túl drága lett volna, úgyhogy letettem a vásárlásról.
 

napocska

Őstag
A termék szám: 154 (Radio Microphone case), az általad linkelt oldalon inzulinpumpa tokként fut, itt a magyar oldalon az Mp3 cuccok közt, de ugyanaz a kettő.
 

borka

Őstag
Tavaly amikor szó volt erről megnéztem mindegyik aquapac tasakot,alaposan átfogattam őket. Az eladó már majdnem rám szólt,hogy jó hogy nem fordítom ki őket.:)

Sajnos az aquapac termékek erre acélra nem megfelelőek,:(mivel a tasak záródása ÉK alakú. Az infúziós vezetéket vagy elvágja,vagy pedig nem engedi összezáródni a tasakot.:rolleyes:
Az Mp3 lejátszó tasakjába bele van építve a csatlakozó darab, amit nem lehet kicserélni az infúziós vezetékre.
Sajnos más megoldások után kell nézni.
A medtronic-os pumpa tok pedig nem jó minden pumpához.

Sándor .......aki agyal a témán.
 

umbra08

Aktív tag
Hát, az tuti, hogy olyat nem érdemes választani, amelyiken nem megy át a vezeték :) De biztos, hogy van nekik olyan, amin át lehet vezetni, még Te linkelted be korábban egy angol nyelvű leírásukat, hogy inzulinpumpákkal tesztelték, és mérték, hogy a csövön mennyi inzulin tud áthaladni, mikor a tatyóban van, mennyire szorul el a cső. (Inzulinpumpa topic, 384. oldal)
A Medtronicnál egyébként tavaly nyáron érdeklődtem, a vízálló tok után, és azt mondták, hogy semmiképpen sem javasolják, hogy vízbe merülésre használjuk, inkább a ráfröccsenő víztől óv meg. Ahhoz meg túl drága lett volna, úgyhogy letettem a vásárlásról.

Nem, nem akarunk vele vízbe menni, csak gondoltam, ha kicsit pancsizik a víz szélén, vagy homokozik, akkor a vízálló tokkal biztonságosabb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tényleg van a Medtronicnak, és a linkje most tényleg nem működik, gondolom, átmeneti hiba lehet.
A másik lehetőség honlapja itt van, böngésszétek, főleg az Mp3-hoz való tatyók lehetnek érdekesek:
http://aquapac.hu/flashindex.html
Én is köszi, mert csak a fotója volt meg, de most már az oldalt is elmentettem. Tényleg érdemes lenne alaposabban szemügyre venni, hogy tényleg használható-e pumpához. Ahhoz túl drága, hogy ne legyen jó.
 

barbanya

Új tag
Sziasztok!

"Sorstársak" keresése közben akadtam erre a fórumra. 17 éve vagyok cukorbeteg, és immár 3 hónapja pumpás. (Medtronic Paradigm Veo). Babát szeretnénk, és ezért sikerült a kezelő csapatnak rábeszélnie a pumpa kipróbálására. Bár a macera vele nem kicsi, már 2 és fél hónap után sikerült egy 5,8-as HgA1c-t produkálnom, úgyhogy marad... Szívesen venném olyanok segítségét, akik hasonló cipőben járnak, babázni szeretnének, vagy már babáznak is. :)
 

borka

Őstag
Tavaly amikor szó volt erről megnéztem mindegyik aquapac tasakot,alaposan átfogattam őket. Az eladó már majdnem rám szólt,hogy jó hogy nem fordítom ki őket.:)

Sajnos az aquapac termékek erre acélra nem megfelelőek,:(mivel a tasak záródása ÉK alakú. Az infúziós vezetéket vagy elvágja,vagy pedig nem engedi összezáródni a tasakot.:rolleyes:
Az Mp3 lejátszó tasakjába bele van építve a csatlakozó darab, amit nem lehet kicserélni az infúziós vezetékre.
Sajnos más megoldások után kell nézni.
A medtronic-os pumpa tok pedig nem jó minden pumpához.

Sándor .......aki agyal a témán.

Drága Katám !

AZ AQUAPA-OT FELEJTSÉTEK EL. Csak a medrtonic-os cucc jöhet számításba,ill amin agyalok !!!!!!!!!!

Sándor
 
Oldal tetejére