Insulinpumpa

kmolli témája a 'Inzulinpumpa' fórumban , 2006 Szeptember 1.

  1. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    Zsuzsi, ez a 4 alkalom nagyon soknak tűnik. Egészen biztos, hogy itt valami technikai bibi van a háttérben, ahogy Mesüge is írja. Biztosan van valami megoldás, arra rá kell találni. Hova szúrjátok a kanült? Mert a vékony bőrfelület alá szúrt kanül tényleg "mozoghat", bár szerintem lehet a háttérben más is. Az a baj, hogy a ti kanüljeiteket nem ismerem.
    Jöttök a talira? Ott még a belövővel történő beszúrást is meg tudják mutatni a többiek, mert annak is vannak furfangjai.
     
    somcsika kedveli ezt.
  2. napocska

    napocska Őstag

    Csak egy tipp, hátha... Egyszer itt a fórumon írta valaki, hogy amikor a tűt kihúzzuk belövés után a már belőtt kanülből, akkor le kell szorítani a kanült, mert visszahúzhatja kihúzáskor a kis teflonszárat, ami aztán nem tud ismét visszailleszkedni, hanem elgörbül.
     
    tímeácska és pumpás kedveli ezt.
  3. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Igen, a szúrcsatornában, ha nem támasztunk ellen a kanülnek, akkor elgörbülhet, megtörhet!
    Ezek szerint a Medtronic-os kanülnek is van kihúzható "segédtűje", amit bebökés után el kell távolítani...
    Köszönöm Napocska az üzidet, így már képben vagyok én is...!:dr_24:
     
  4. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Pár napja "lekényszerültem" a pumpáról, de csak szigorúan tudományos és kutatási célból...
    Ugyanis, sajnos valami folyamatosan kiüt... Majd' fél tenyérnyi vörös-viszkető folt lesz az inzulinbeadás helyén, ami még ki is dudorodik...
    Egyelőre megy a totózás, hogy mitől lehet
    A, vagy a kanül anyagára vagyok allergiás
    B, esetleg a kanül ragacsára vagyok allergiás
    C, netán az inzulinra
    D, valami másra...?:o:
    Jelen pillanatban NovoRapidon és Levemiren "élek", Levemirt reggel-este 8-10 E-t adok be, NovoRapid maradt változatlan adagon, ugyan annyikat adok belőle, mint pumpával.
    Egyébként én rájöttem, hogy pumpafüggő vagyok! :D Folyton keresem magamon, éjjel-nappal... Fürdésnél is vigyázok a kanülre, ami most nincs is...:o :rohog:

    Eddigi tapasztalataim:
    nagyjából ki tudom zárni, hogy nem a kanül okozza a galibát.
    Viszont még mindig vannak oltári nagy kiütések a beadás helyén, független attól, hogy Levemir vagy NovoRapid lett beadva... Lehetséges, hogy az inzulin egyik összetevőjére - vivőanyagára - mutatok allergiás reakciót?! :o
    Ja, és minden penes beadás helye gyönyörű szépen belilul... Csodaszép a hasam...!:o Kértek fényképet? :D
     
  5. christina

    christina Őstag

  6. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Nemáááá! :rohog: Tudod, olyan szégyenlős vagyok... Meg gátlásos! :rohog:
    Egyébként is, most már nem olyan jók a fényviszonyok, a vaku nem adja vissza élethűen hasam csudás színeit... :D:rohog:
    Majd holnap? :)
     
  7. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Tudsz fogadni MMS-t? Nem találom a fényképelőgépről-lapostopra képet átpasszírozó kábelt... :D
     
  8. zgyuszi

    zgyuszi Tag

    Ha bluetooth van a telcsiden és a "lapostopon" is, akkor megoldódott a képlöködés!
     
  9. umbra08

    umbra08 Aktív tag

    Egy ideje elkezdtük a karjába is szúrni Tökmagnak, már 2x is görbült a vége, láttam, amikor kihúztam a kanült cserekor és a cukija is emiatt lehetett akkor magas. (Medtronic)
     
  10. erika74

    erika74 Tag

    Sziasztok!
    Kislányomnak is rengetegszer elgörbült a kanül (Quick Set).
    Egyetlen megoldást találtunk: ferde szerelék (Silhouette). Javaslom, hogy próbáljátok ki, ha még nem tettétek. És nekünk a jvasolt 0,7 fix feltöltés helyett 1,0 vált be, különben meglódul a cukra.
     
  11. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    Igen, én írtam, amikor felmerült ez a probléma. Akkor nekem azt javasolták, hogy kihúzáskor le kell nyomni a kanült, mert a kihúzáskor megnyúlik a bőr és az alatta lévő szövet. Amikor pedig "visszaáll" a bűrke, akkor a szövetben lévő vékony, puha teflonkanül megakad, és megtörik.
     
    somcsika kedveli ezt.
  12. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    Micsudi kérdés, még jó hogy na-ná hogy igen. :hurra:
     
  13. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    :rohog: Hát ezt meg kitől kaptad el? :rohog:
     
  14. christina

    christina Őstag

    Tudok, de viccőtem ám! Ne költsél mms-re. (bár megnézném szép pocakodat :rohog:)
     
  15. somcsika

    somcsika Aktív tag

    Mi a 6 mm-es quick-setet használjuk
     
  16. somcsika

    somcsika Aktív tag

    Kedves Erika,
    Próbaként már volt szúrva a ferde kanül, de az nem jött be neki. Egyébként éppen most telefonált, hogy megint meglódult a cukra, és nem tudja miért mert ebéd óta nem is evett semmit, most megint átdugta a régire.
    Majd reggel szúr egy másikat, elmondtam neki, hogy hogyan csinálja, hogy erősen tartson rá amikor kihúzza a tűt.
     
  17. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Úgy néz ki, hogy a NovoRapid és a Levemir beadási helyén is allergiás reakció mutatkozik...:o Ez így egyre izgalmasabb... :o
    Lassan megpróbálkozok a Lantus-Humalog duóval... Hátha...
     
  18. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    De ha valószínű nem a kanül ragacsa, teflon kanülje a ludas, akkor pumpával is kipróbálhatod a Humalogot.
     
  19. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Ezzel csak egy bibi van: ISZONYATOSAN viszket a ragacs alatt! :o A kiütések egyébként jócskán nagyobbak, mint a ragacs! És egy ilyen lobos égő viszkető felületen egy ragacsot elviselni, na, az se semmi... :(
     
  20. vighkata

    vighkata Utolérhetetlen :) – moderátor

    A Roche-nak az új FlexLink Plus kanülje, ill. a ragacsa extra érzékeny bőrre lett kifejlesztve.

    Nekem akkor szokott viszketni és pirosodni, amikor leveszem a ragacsot, de utána hamar megszűnik a probléma cca 10-15 perc múlva. Úgyhogy el tudom képzelni, ha arra a viszketős felületre kellene újból ragacsot tenni, hát..., elég nyűgös lennék.
    Nálad egyértelműen az adott anyaggal szembeni érzékenység áll fenn. Agyalok valami jó megoldáson, csak hát ha az ember ki akar pattogni, akkor lehet kenni, mosni, fertőtleníteni, bármit, akkor pattogni és pirosodni fog.
     

Megosztás