Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kezdő pumpás koromban még csak a 17 mm-s TenderLink volt, és használtam minden gond nélkül. Aztán amikor bejött (de még nem forgalmazták) a 90 fokos FlexLinket, kaptam néhány darabot kipróbálásra, tesztelésre. Annyira megtetszett, hogy mindjárt sikítottam is, hogy inkább cserélek, de én a Flexet szeretném használni. Ugyanakkor a velem együtt kezdő pumpás társaim nem kedvelték meg annyira a Flexet, ők még a mai napig a 17 mm-s Tendert használják.
Azóta kaptam 13 mm-s Tendert is (a kezdetekkor az sem volt), de még nem próbáltam ki. A Csigutól kapott próba Rapid-DLink volt még nagyon jó, de mégis visszatértem a Flex-re, nekem ez a legegyszerűbb, főleg a belövője miatt.
 

somcsika

Aktív tag
Somcsika!
Hogy érzed, elfogadtad Szandi diabját?

Már éreztem úgy, hogy igen, de ha a lelkem legmélyére nézek akkor csak azt tudom mondani, hogy NEEEEEM.<!-- google_ad_section_end -->

Februárban amikor rosszul lettem, akkor komoly halálfélelmem volt, és átvillant az agyamon, hogy mi lesz Szandival nélkülem. Ki fog rá majd vigyázni? Ki fogja majd neki elmondani, hogy mit és hogyan csináljon? És azóta vagyok az egésszel úgy, hogy nem tudom elfogadni.
 

tímeácska

Őstag
Már éreztem úgy, hogy igen, de ha a lelkem legmélyére nézek akkor csak azt tudom mondani, hogy NEEEEEM.<!-- google_ad_section_end -->

Februárban amikor rosszul lettem, akkor komoly halálfélelmem volt, és átvillant az agyamon, hogy mi lesz Szandival nélkülem. Ki fog rá majd vigyázni? Ki fogja majd neki elmondani, hogy mit és hogyan csináljon? És azóta vagyok az egésszel úgy, hogy nem tudom elfogadni.

Éreztem...
Nem szabad, hogy a félelmeid irányítsanak, mert a félelem MEGBÉNÍT!

Egyébként meg... Szerintem térjünk át ide... http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/187-cukorbeteg-kamasz-27.html :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Bejött Európába az OmniPod, Anglia, Hollandia, Németország és Svájc érintett (ez utóbbiban gyártják). Érdekelne, hogy van itt valaki, aki ismer valakit, aki Európában él és használja?
 

napocska

Őstag
Tegnap du. 4-kor hívott Szadni, hogy megint 18 a cukra és egyértelműen felfele megy. A pumpatrénerünket felhívtam azt mondta, hogy próbáljuk meg a 9 mm-es tűt. Anyuka kocsiba ült és vitte, mire beértem a kollégiumba már 20 volt a cukra. Szúrt egy újat a 9-esből és kivette a régit, és megint el volt görbülve, pedig úgy csinálta ahgyan ti ajánlottátok, hogy tartson rá.
Amit kivett azt előző este szúrta be és akkor még biztosan jó volt, mert reggelre szépen lehozta a cukrát 7-re és aztán ebéd után kezdett felfele kúszni.
Amit tegnap szúrt a nagyobból vacsora időra már 8-ra lejött, szóval működött, kiváncsi leszek délutánra mi lesz.
Már tiszta ideg vagyok bele. A héten eddig még minden nap szúrtunk. Ami összességében nem nagy megterhelés a napi 7 szúráshoz képest, de így hogy fogunk kijönni a féléves szerelék mennyiségből?
És még egy rossz hír, másfél évvel a gyerekem betegségének kiderülése után én is cukorbeteg lettem. Bár még orvosnál nem voltam, és a családom előtt is titkolom, de reggel már 5-7, 6, 6,2-vel ébredek, (korábban mindig majdnem hogy hypoval ébredtem 3,8-4-4,1 ) a reflux miatt pedig most nem nagyon tudok enni. Tehát az első eredmény egy olyan eredmény, hogy tegnap 3 órakor ettem utoljára 4 korpovit kekszet. Azt gondolom, hogy ha rendesen vacsoráznék akkor szerintem egy 7-8 cukor körül lenne a reggeli induló értékem. Szóval nem vagyok egy naiva típus, tudom, hogy ez már az.
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.

Hát, egy ébredési 6,2-nél még tuti, hogy nem gondolnék diabra, bár én is eléggé hajlamos vagyok rémeket látni állandóan

Egyszer olvastam egy jó pólófeliratot :)
"Hypochondria is the only disease I don't have." (a hipochondria az egyetlen betegség, amim nincs :))
 

sünike

Új tag
Kedves Somcsika!
Amikor én a kezdő csomagot megkaptam a Medtronictól QUICK-SETtet kaptam(9mm)...aztán az első puma szírénázás alkalmával(már novorapiddal,nem sóoldattal) kétségbeesetten hívtam a trénerem, hogy mit csináltam rosszul. Végigzongoráztatta velem a hibalehetőségeket...az utolsó pont a szerelék kivétele volt a pocimból...Meg is lett a hiba:a szerelék derékszögben volt elhajolva!
Másnap csengetett a futár a cégtől és Silhouette (13mm) kaptam én 20-25 fokban lövöm be (van egy brutálisan kinéző,de teljesen ártalmatlan belövőkéje):), azóta is ezt használom és nekem bevált. Nagyon szeretem a kis "kémlelő ablakot" rajta, mert így hamar látom ha baj van(ik), begyullad esetleg a szerelék!;)!
Sünike;)...aki, egy próbát megér!:cool:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
És még egy rossz hír, másfél évvel a gyerekem betegségének kiderülése után én is cukorbeteg lettem. Bár még orvosnál nem voltam, és a családom előtt is titkolom, de reggel már 5-7, 6, 6,2-vel ébredek, (korábban mindig majdnem hogy hypoval ébredtem 3,8-4-4,1 ) a reflux miatt pedig most nem nagyon tudok enni. Tehát az első eredmény egy olyan eredmény, hogy tegnap 3 órakor ettem utoljára 4 korpovit kekszet. Azt gondolom, hogy ha rendesen vacsoráznék akkor szerintem egy 7-8 cukor körül lenne a reggeli induló értékem. Szóval nem vagyok egy naiva típus, tudom, hogy ez már az.
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.
Én pedig 1 hete mértem a kisebbikemnek 6.3 éhomit, 7.8-at 2 órával kaja után, majd másnap kaja után 8.4, erre még epret evett a lelkem, aztán 9.2-t. Remegtem, paráztam, bőgtem, aztán felhívtam a nagybátyámat (Békefi Dezső). Aki majdnemhogy hülyének nézett... mert ezek nem jelentenek semmit szerinte. Perzse, egy 2-es diab más, de ne felejtsd el sohasem, hogy átmenetileg is előfordulhat ilyesmi, főleg, ha eleve stresszes vagy! És ezek nem magas értékek, az ujjbegyből való mérés pedig MINDIG tartalmaz egy jó adag hibaszázalékot, ezért sem szabad ezeket ennyire komolyan venni. De simán meggyőződhetsz arról, hogy minden ok-e orvos nélkül is, ha egy nagyobb adag ch után másfél órával mérsz. Az a fontos, az számít. Ezek az éhomi értékek szerintem nem rosszak. Apámnak pl többször volt a vérvételén 6.5 éhomi és NEM CUKROS, pedig már 68 éves. Anyámnak is volt már 6 fölötti és nem cukros. Nem jelent semmit! Ha refluxod is van, akkor nyilván nagyon stresszes vagy (nekem is van, már 3 hónapja nem tudok vele mit kezdeni, gyógyszerrel sem, mert a stressz nem szűnik), simán lehet, hogy emiatt v annak emelkedettebb értékeid és semmi köze a diabhoz.
 

tímeácska

Őstag
Az nem csak akkor pozi, ha 10 feletti cukrai is vannak valakinek?

De, illetve annak közelében - a veseküszöbtől függően, ami egyénenként eltérő lehet!
Ha a diab eshetőségét akarja kizárni, akkor figyelembe kell venni, hogy a diab jelenlegi diagnosztikus határértéke éhgyomorra eléri vagy meghaladja a 7,0 mmol/l-t, a bármely időben mért 11,1 mmol/l-t elérő, illetve az azt meghaladó érték!
Bár igaz, hogy kóros éhgyomri vcértéknek a 6, illetve e fölötti értéket lehet tekinteni - helyenként ezt a határt 5,6 mmol/l-nél húzzák meg, de ezen értékek fölötti, de 7 alatti pp vércukor még nem=diabetessel!
Az IGT (kóros glukóztolerancia) és/vagy IFG (emelkedett éhgyomri vércukor) más tészta... ;)
 

tímeácska

Őstag
Egyébként megkülönböztetünk plazma glukóz és teljes vérből nézett vércukor értékeket!

Emelkedett éhgyomri vcértékeknek számít (IFG)
éhgyomri plazma cukor 6,1-7 mmol/l között
teljes vérből 5,6-6,1 mmol/l!

Csökkent glukóztolerancia (IGT)
éhgyomri plazma cukor 7 mmol/l fölötti
teljes vérből 6,1-7,8 közötti
OGTT (cukorterhelés) 2 órás értéke 7,8-11 mmol/l közötti!
 

somcsika

Aktív tag
Köszönöm lányok a válaszaitok, most egy kicsit jobban érzem magam tőle.

A refluxom kb. 2,5 hónapja van, csak most kb. 2 hete nevezték nevén a tüneteimet, hogy ez reflux. Kevesebbet kellene stresszelnem. De egyszerűen ez nem nagyon megy, mert folyamatosan érzem a gyomromban azt a remegő érzést amit miatt még idegesebb vagyok. Éjszakánként nagyon rosszul alszom. Lehet, hogy egy kiadós pihenés megoldaná a helyzetem.
 
Kedves Somcsika!

Nagyon régen nem írtam, mert két hétig a kórházban voltam megint, most jöttem ki, a végére már nem tudtam enni, csak két kefírt, meg két zsemlét. Nagyon fájt a gyomrom, meg hátul a hátam. A kórházban megtükröztek, és ott derült ki, hogy gyomornyálkahártya gyulladásom van, körkörösen, reflux, meg rekeszsérv, ami nem zárja le a gyomrot, és jön fel a sav.

Kaptam gyógyszert, nem igazán jobb a helyzet, ráadásul még szédülök is.

6-szor kell ennem kicsiket, és ugye a Lantuson vagyok, meg a Novorapidon ami három étkezést jelent, és az nekem nem megy. 6 szor eszem, és leszúrkálom.

Van itt valaki,aki ezzel kínlódik? Hogy lehet ez megoldani?

Köszi,

Moncsi
 

masnii

Új tag
Sziasztok:)
Amióta kitaláltam, h kipróbálom a pumpát én is, azóta csak arról olvasgatok kb, főleg itt. Tök jó ez az oldal, csomó kérdésem meg is van már válaszolva:) De azért még lesz tuti, pl egy amire nem emlékszem, hogy a korábbi bejegyzésekben pont olvastam e: alvásnál, ha pl csak úgy lerakom a pumpát, vagy akár zsebbe, akkor nem mozdítja ki a kanült a helyéről vagy oldódik fel a bill.zár és adagol még cuccot nekem? :D

Köszi,
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok:)
Amióta kitaláltam, h kipróbálom a pumpát én is, azóta csak arról olvasgatok kb, főleg itt. Tök jó ez az oldal, csomó kérdésem meg is van már válaszolva:) De azért még lesz tuti, pl egy amire nem emlékszem, hogy a korábbi bejegyzésekben pont olvastam e: alvásnál, ha pl csak úgy lerakom a pumpát, vagy akár zsebbe, akkor nem mozdítja ki a kanült a helyéről vagy oldódik fel a bill.zár és adagol még cuccot nekem? :D

Köszi,
Szia Masnii!
Örülök, hogy tetszik az oldal és gondolkodsz a pumpán.
Alvásnál a pumpát szinte mindenki máshol érzi kényelmesnek viselni, akár kis zsebben, akár maga mellett az ágyon. Ha valaki sokat forgolódik éjszaka, akkor az ágyon mellette verzió nem a legjobb választás, mert a madzag rátekeredik(het), és megzavarhatja az alvást. Talán még a kanül is kihúzódhat, de nem tudom, hogy volt-e valakinek ilyen tapasztalata. Sokkal gyakoribb a kis zsebben való elhelyezés, de nekem pl. nincs kis zseb, egyszerűen a pizsigatya gumis része tartja a pumpát, és meg is tartja.
A billenytyű zárat inkább a gyerkőcöknél szokták beállítani azért, hogy a lurkók ne adagolhassanak inzulint maguknak a gombok nyomkodásával. Mindegyik pumpánál a gombok úgy vannak elhelyezve, hogy a véletlen beadástól mentesek legyenek, a különböző bólus variációk pedig több gomb, vagy egy gomb többszörös megnyomásával indíthatók, tehát egy ráfekvéssel nem lehet úgy gombot megnyomni, hogy inzulint adagoljon. A pumpa tervezésekor ezekre a véletlenszerű emberi tényezőkre figyeltek, a jó használhatóság mellett a biztonság nagyon fontos szempont.
Ha van még valami, ami nem tiszta, kérdezzél bátran, az sem baj, ha már volt róla szó régebben. :)
Ui: tök jó az aláírásod.:dr_31:
 
Oldal tetejére