Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ugye úgy mentem be az orvoshoz, h nem szedtem már be a levemirt reggel (a prof.kérésére) és el is kezdett felszaladni az értékem, 9,3 volt 9kor, 7kor meg 4,9. Aztán amikor beindult a pumpa, már le is ugrott 7,3-ra és javasolták egy zsömle megevéséhez a 3 E inzulint, előtte erre 5-6 kellett. 1-2 óra múlva meg felment már 13 ra a cukk, hát nemtom, vagy a bázis lett kevés vagy a bolus? Mivel nem akartam, h feljebb menjen, rádobtam 1 E-t.
A pumpázás első napjaiban, inkább heteiben mondhatni teljesen rendben lévő, hogy ugra-bugrál a cuki, hiszen a szervezetnek is alkalmazkodni kell a megváltozott dózishoz, és adagoláshoz. Persze jobban örülnénk, ha minden simán menne, de azért ez nem így szokott történni. Néhány nap után már sokkal jobban lehet látni, hogy hol kell több, és hol kell kevesebb inzulin. Akkor már azt is jól ki lehet silabizálni, hogy a bázishoz vagy a bólushoz kell nyúlni. Egyszerre a két adagoláson (bázis-bólus) nem érdemes változtatni, mert hatással vannak egymásra is, és ha valami nem jön be, akkor nem lehet tudni, hogy a bázis vagy a bólus változtatása volt a helytelen.
A korrekciókkal óvatosan bánj, legalábbis az első időkben, mert ha egy túlkorrigálással hipot okozol, akkor a megfelelő beállítást nem lehet elvégezni. Idővel azt is kitapasztalod, hogy pumpával hogy érdemes korrigálni (nyújtottan beadni vagy %-osan variálni), ami nem olyan lórugás, mint a pennel egyszerre beadva.
Csak ügyesen, hajrá pumpával csicsika. :D
 

masnii

Új tag
A pumpázás első napjaiban, inkább heteiben mondhatni teljesen rendben lévő, hogy ugra-bugrál a cuki, hiszen a szervezetnek is alkalmazkodni kell a megváltozott dózishoz, és adagoláshoz. Persze jobban örülnénk, ha minden simán menne, de azért ez nem így szokott történni. Néhány nap után már sokkal jobban lehet látni, hogy hol kell több, és hol kell kevesebb inzulin. Akkor már azt is jól ki lehet silabizálni, hogy a bázishoz vagy a bólushoz kell nyúlni. Egyszerre a két adagoláson (bázis-bólus) nem érdemes változtatni, mert hatással vannak egymásra is, és ha valami nem jön be, akkor nem lehet tudni, hogy a bázis vagy a bólus változtatása volt a helytelen.
A korrekciókkal óvatosan bánj, legalábbis az első időkben, mert ha egy túlkorrigálással hipot okozol, akkor a megfelelő beállítást nem lehet elvégezni. Idővel azt is kitapasztalod, hogy pumpával hogy érdemes korrigálni (nyújtottan beadni vagy %-osan variálni), ami nem olyan lórugás, mint a pennel egyszerre beadva.
Csak ügyesen, hajrá pumpával csicsika. :D


Köszi, nem nagyon akarok variálni én, majd kialakul..egyelőre jók az értékek azóta, h beszedtem egyet. Remélem éjjel sem borul fel semmi és reggel is elfogadható lesz.
Majd még jelentkezem biztosan:D

Mindenkinek szép estét:)
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok,

Pumpával kapcsolatosan szeretnék tőletek egy pár dolgot kérdezni, főleg az éjszakai bázissal kapcsolatosan.

Bázis ütemek:
00:00 - 04:00-ig 0,7 E
04:00 - 21:00-ig 0,75 E
21:00 - 00:00 -ig 0,7 E

A probléma csak az, hogy este jó eredménnyel 5-6-7 közötti eredménnyel vekszik és reggelre 10 körüli vc eredményekkel ébred.

Csináltunk 2 éjszakai mérést is,
1 nap 5,6 -al feküdt, éjfélkor 4 és hajnal 3-kor 10 és reggelre 10,7
2 nap 6,2 -el feküdt, éjfélkor 5,9 és hajnal 3-kor 10,5 és reggelre 11

Pennel már tudnám, hogy hogy módosítsak rajta, de pumpával még nem nagyon tudok, és nem is merek. Kontrollra valószínűleg csak jövőhéten tudunk menni, mert akkor kap egy szenzort és akkor lesz szabad a link is.

Most, hogy már rájöttünk, hogy a 6 mm-es quick set volt a hibás a déltuánonként megemelkedő cukorért és átáltunk a 9 mm-esre így azzal már nincs problémánk.
Egyelőre ch. mentes napot nem akarok neki tartani, azt majd inkább a szenzorral, de addig is jó lenne egy kicsit finomítani rajta, mert így még ha erre a magasra ráreggelizik akkor nagyon fel szalad neki a cukra és nem tud a 2.órában tesizni, ha pedig rákorrigál akkor meg nem bírja ki a következő evésig hypo nélkül.
Mit csináljak vele?
 

somcsika

Aktív tag
Ja és még egy kérdés, állandóan lebuborékosodik a tartály.
Hiába légtelenítjük ki, és úgy néz ki, hogy nincs benne bubi, egy pár óra múlva tele van a cső is és a tartály is sok-sok kicsi buborékkal.
Jó lenne, ha erre is tudnátok valamit mondani, mert nem győzünk légteleníteni.
 

linus

Tag
Hajnali 3kor nem mértetek? Mert lehet hogy akkor van valami. Lehet akkor beesik neki.

Nekünk is volt ezzel gond, és azt mondhatom megszűnt a bubi, hogy így csináljuk:
az inzulinos patron kint van abban a légtérben ahol a tartály. Szobahőmérsékleten. Mert ha már ezek hője más, attól is bubisodik. Egy hőmérsékletűnek kell lenniük. Fontos a szilikon "szétkenése", mielőtt a tartályba szívod az inzulint. Mert ha van is bubi emiatt a tartály falán megmarad.
 

somcsika

Aktív tag
Jaaaaj, módosítottam, a hajnali értékeket irtam a reggelhez a reggel pedig lemaradt.

A felötltést úgy csináljuk ahogy modnták és mutatták, a szilikont szétkenjük, szobahőmérsékletű inzulint használunk, és a feltöltésnél nincs is benne bubi, de egy pár óra múlva a mozgástól valószínűleg tele van, a tartály is és a vezeték is.
 

linus

Tag
Nekünk ez akkor volt így mikor kivettem a hűtőből 1-2 órával a tartály csere előtt. Mert azt hittem elég lesz. :oops: Mióta együtt vannak, nem fordul elő. Vagyis néha persze, előfordul. De ritka.
Mennyi idő van a hűtőből kivétel és a tartály töltés között?
Mert ha mégsem egy a hőméréséklet és mozog Szandi akkor már jönnek is a bubik!
Mivel zárt a rendszer a mozgástól nem jöhetne a bubi.

Az elején ezzel sok gondunk volt, minden nap visszatekertem és légtelenítettem és pocsékoltam. Átérzem............................de tényleg.
 

masnii

Új tag
Sziasztok!

Szeretnék egyet kérdezni tőletek: volt már nektek olyan, hogy a csőben van vmi kis fehér folt, ami nem buborék?:)) Pont a tartályt cseréltem a pumpában, de a szerelék cucc még friss volt, így csak a csövet akartam feltölteni és visszaakasztani magamra, amikor nézem, hogy a csőben van vmi. Nem buborék mert nem ment odébb sem, meg máshogy is nézett ki. Olyasmi mintha megtört volna a cső, több helyen is. Nem szoktam semmi extra módon hordani, bekerül a gatyához, nem kötök rá csomót, se semmi, ennyi. A biztonság kedvéért inkább kicseréltem:)

üdv,
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Szeretnék egyet kérdezni tőletek: volt már nektek olyan, hogy a csőben van vmi kis fehér folt, ami nem buborék?:)) Pont a tartályt cseréltem a pumpában, de a szerelék cucc még friss volt, így csak a csövet akartam feltölteni és visszaakasztani magamra, amikor nézem, hogy a csőben van vmi. Nem buborék mert nem ment odébb sem, meg máshogy is nézett ki. Olyasmi mintha megtört volna a cső, több helyen is. Nem szoktam semmi extra módon hordani, bekerül a gatyához, nem kötök rá csomót, se semmi, ennyi. A biztonság kedvéért inkább kicseréltem:)

üdv,

Szia!
Mivel nem látom, hogy mi lehet ott a szerelékeden, így csak a leírtakra tudok hagyatkozni (szuper meglátás, nem?!:rohog:).
A leírtak alapján valóban lehet a cső megtörése... Az elején 1-2 alkalommal elbizonytalanított engem is, hogy mi a csuda lehet az, de ennek a kérdését, hogy bubi, vagy nem bubi, egy próba légtelenítés azonnal eldöntötte: valóban csak a szerelék volt megtörve! Annak pedig nincs kihatása - elvileg - a zavartalan inzulinadagoláshoz!
Javaslom, mivel már lecserélted a szerelékedet, a "kidobott" szereléket "törd meg", hajlítgasd, nyomkodd, csavargasd, hogy lásd, keletkeznek-e hasonló elváltozások a szereléken! Szerintem lesznek! ;)
 

Blonde

Új tag
Nem okoz gondot!

Szia!

Nincs jelentősége annak a bubinak amit látni véltél előfordul néha hogy ilyen a szerelék.
Nem lesz gond 8 év tapasztalata.
És ha netán a rendszer levegős lenne elég ha csak lecsatlakozol és adagolással kinyomatod a levegőt a csőből majd vissza csatlakozol.
Remélem tudtam segíteni!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
hogy a csőben van vmi kis fehér folt, ami nem buborék?:))
üdv,
Igen találkoztam vele én is. Először én is légtelenítettem, aztán láttam nem megy tovább a fehér folt. Később ugyanazt csináltam, amit Csigu ajánlott, és az valóban megtörés, de az inzulin továbbítása nincs akadályozva.
Aztán jobban utána jártam a dolognak, és megtudtam, hogy a cső (biztonsági okból) dupla falú, és valószínű emiatt (is) látszik, ha valahol megtörik a cső.
 

tímeácska

Őstag
Igen találkoztam vele én is. Először én is légtelenítettem, aztán láttam nem megy tovább a fehér folt. Később ugyanazt csináltam, amit Csigu ajánlott, és az valóban megtörés, de az inzulin továbbítása nincs akadályozva.
Aztán jobban utána jártam a dolognak, és megtudtam, hogy a cső (biztonsági okból) dupla falú, és valószínű emiatt (is) látszik, ha valahol megtörik a cső.

Igen, dupla falúak!
Én próbáltam már jó erősen csomót kötni rá, meg elszakítani, de nem sikerült... Csak nyúlik, de nem szakad! Max. a csatlakozásoknál, de ott is csak hatalmas erőhatások után! ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, dupla falúak!
Én próbáltam már jó erősen csomót kötni rá, meg elszakítani, de nem sikerült... Csak nyúlik, de nem szakad! Max. a csatlakozásoknál, de ott is csak hatalmas erőhatások után! ;)
:D Én használt csőre fűztem gyöngyöt, szuper rugalmas, nem olyan, mint a damil. :D Lehet, hogy már meg is van az alapanyag a diabos karkötők gyártásához? ;)
 

masnii

Új tag
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, igen megtörés volt. Kipróbáltam, hogy jól összenyomtam, meg tekergettem stb és u.olyanok történtek vele, a fehér foltok :) De, hogy ez hogy történt magától a gatyámban...:))))

jauuuéjt mindenkinek:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Írnátok nekem a diamesco pumpáról?Én csak olvasok róla de lehet hogy ti már látttatok!
Láttam, és fogtam is, meg nyomkodtam is, de ettől nem hiszem, hogy többet tudnék róla, mint amit te is olvasol. Talán még annyit sem tudok róla, mint a te Veodról, amit szintén tapiztam, megszeretgettem.
 

tímeácska

Őstag
Láttam, fogdostam. Szavahihető emberek szerint tudja amit kell, de engem a minősége nem győzött meg. Szerintem inkább 2-es típusúaknak alternatíva.

Igen, én is így gondolom, és nagyon sok írásban valóban a 2-es típusú diabéteszeseknek is javasolják. Esetleg még az idősebb 1-es típusú korosztálynak is tökéletesen megfelelő, akik nem kívánnak, esetleg nincs kompetenciájuk a bólusvarázslóhoz, és a folyamatos szöveti vércukormérést sem kívánják igénybe venni...
 

poe

Őstag
Mondjuk én az idősebbek esetében meg óriási hibának tartom az angol nyelvű menüt, még akkor is, ha vannak mellette piktogrammok.
 
Oldal tetejére