Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
A Roche-nak az új FlexLink Plus kanülje, ill. a ragacsa extra érzékeny bőrre lett kifejlesztve.

Nekem akkor szokott viszketni és pirosodni, amikor leveszem a ragacsot, de utána hamar megszűnik a probléma cca 10-15 perc múlva. Úgyhogy el tudom képzelni, ha arra a viszketős felületre kellene újból ragacsot tenni, hát..., elég nyűgös lennék.
Nálad egyértelműen az adott anyaggal szembeni érzékenység áll fenn. Agyalok valami jó megoldáson, csak hát ha az ember ki akar pattogni, akkor lehet kenni, mosni, fertőtleníteni, bármit, akkor pattogni és pirosodni fog.

Ne úgy képzeld el az én kiütéseimet, mint egy kipattogzott bőrfelületet! Egybefüggő vörös felület... Már erősen agyalok rajta, hogy tényleg felteszek egy képet, csak kerítek egy kábelet... :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ne úgy képzeld el az én kiütéseimet, mint egy kipattogzott bőrfelületet! Egybefüggő vörös felület... Már erősen agyalok rajta, hogy tényleg felteszek egy képet, csak kerítek egy kábelet... :)
Láttam, mutattad. Azóta rosszabb a helyzet? Akkor is eléggé pöttyöske voltál. Egy labor vizsgálat nem nyugtatna meg? Mondjuk ahol bőrgyógyi ikszeli be, hogy mit is vizsgáljanak.
Büdös kölkéit faggasd ki, hogy hová bújtatták aztat a kábelet. :D
 

tímeácska

Őstag
Láttam, mutattad. Azóta rosszabb a helyzet? Akkor is eléggé pöttyöske voltál. Egy labor vizsgálat nem nyugtatna meg? Mondjuk ahol bőrgyógyi ikszeli be, hogy mit is vizsgáljanak.
Büdös kölkéit faggasd ki, hogy hová bújtatták aztat a kábelet. :D

Hogy rosszabb-e? SOKKAL!
Labor... De... Csak ahhoz dokihoz kellene menni... :D:D:rohog:
 

manocs

Új tag
Leáll az adagolás és sipít a pumpa, hogy aszongya: Nincs beadás? Vagy csak a segédtű görbe amikor kihúzzátok? Mert az gyakori, de nem befolyásolja a beadást. Nekem is volt ilyen nincsbeadásos problémám, akkor váltottam ferde kanülre.(Silhouette) Ja és belövővel használtam/használom.
 

lizzi

Őstag
Tímeácska nekem is volt olyan kanül aminek a ragacsa alatt viszketett a bőröm nagyon , volt már olyan ,hogy az egész dobozzal olyan volt és amikor elfogyott és újat kezdtem elmúlt!!próba cseresznye:)
addig is kenegesd shea vajjal ,csodákat tesz!!!!
 

somcsika

Aktív tag
Tegnap du. 4-kor hívott Szadni, hogy megint 18 a cukra és egyértelműen felfele megy. A pumpatrénerünket felhívtam azt mondta, hogy próbáljuk meg a 9 mm-es tűt. Anyuka kocsiba ült és vitte, mire beértem a kollégiumba már 20 volt a cukra. Szúrt egy újat a 9-esből és kivette a régit, és megint el volt görbülve, pedig úgy csinálta ahgyan ti ajánlottátok, hogy tartson rá.
Amit kivett azt előző este szúrta be és akkor még biztosan jó volt, mert reggelre szépen lehozta a cukrát 7-re és aztán ebéd után kezdett felfele kúszni.
Amit tegnap szúrt a nagyobból vacsora időra már 8-ra lejött, szóval működött, kiváncsi leszek délutánra mi lesz.
Már tiszta ideg vagyok bele. A héten eddig még minden nap szúrtunk. Ami összességében nem nagy megterhelés a napi 7 szúráshoz képest, de így hogy fogunk kijönni a féléves szerelék mennyiségből?
És még egy rossz hír, másfél évvel a gyerekem betegségének kiderülése után én is cukorbeteg lettem. Bár még orvosnál nem voltam, és a családom előtt is titkolom, de reggel már 5-7, 6, 6,2-vel ébredek, (korábban mindig majdnem hogy hypoval ébredtem 3,8-4-4,1 ) a reflux miatt pedig most nem nagyon tudok enni. Tehát az első eredmény egy olyan eredmény, hogy tegnap 3 órakor ettem utoljára 4 korpovit kekszet. Azt gondolom, hogy ha rendesen vacsoráznék akkor szerintem egy 7-8 cukor körül lenne a reggeli induló értékem. Szóval nem vagyok egy naiva típus, tudom, hogy ez már az.
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.
 

tímeácska

Őstag
Tegnap du. 4-kor hívott Szadni, hogy megint 18 a cukra és egyértelműen felfele megy. A pumpatrénerünket felhívtam azt mondta, hogy próbáljuk meg a 9 mm-es tűt. Anyuka kocsiba ült és vitte, mire beértem a kollégiumba már 20 volt a cukra. Szúrt egy újat a 9-esből és kivette a régit, és megint el volt görbülve, pedig úgy csinálta ahgyan ti ajánlottátok, hogy tartson rá.
Amit kivett azt előző este szúrta be és akkor még biztosan jó volt, mert reggelre szépen lehozta a cukrát 7-re és aztán ebéd után kezdett felfele kúszni.
Amit tegnap szúrt a nagyobból vacsora időra már 8-ra lejött, szóval működött, kiváncsi leszek délutánra mi lesz.
Már tiszta ideg vagyok bele. A héten eddig még minden nap szúrtunk. Ami összességében nem nagy megterhelés a napi 7 szúráshoz képest, de így hogy fogunk kijönni a féléves szerelék mennyiségből?
És még egy rossz hír, másfél évvel a gyerekem betegségének kiderülése után én is cukorbeteg lettem. Bár még orvosnál nem voltam, és a családom előtt is titkolom, de reggel már 5-7, 6, 6,2-vel ébredek, (korábban mindig majdnem hogy hypoval ébredtem 3,8-4-4,1 ) a reflux miatt pedig most nem nagyon tudok enni. Tehát az első eredmény egy olyan eredmény, hogy tegnap 3 órakor ettem utoljára 4 korpovit kekszet. Azt gondolom, hogy ha rendesen vacsoráznék akkor szerintem egy 7-8 cukor körül lenne a reggeli induló értékem. Szóval nem vagyok egy naiva típus, tudom, hogy ez már az.
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.

Szia Zsuzsi!
Szomorúan olvasom, hogy még mindig vannak malőrök a pumpával... Viszont én azt javasolnám, hogy - ha a 9 mm-s nem jön be - feltétlen próbáljátok ki a 45 fokos kanült!
Leírom, mire is alapozom javaslatomat:
annak idején, amikor Mátém pumpát kapott, még nem volt 4 éves. Elég vékonyka volt már akkor is, vagyis, inkább szikár :). Megkaptuk ugye a pumpát próbaidőre, és hozzá a kanülöket... Nos, Mátém a kis vékonyka gyerek, a 17 mm-es (!) TenderLink nevű kanülöket kapta... Először csak nézegettem a kütyüket, hogy hova és hogyan bökjem a gyerekembe azokat a dárdákat?! :o Miért nem azt a "gyerekbarát" és "barátságosabb" 8mm-s FlexLink-et kaptuk, ami 90 fokos, azaz merőleges kanül??? Aztán a trénerünk elmagyarázta, hogy miért is a 45°-os bökit kapta: mert KEVESEBB A TECHNIKAI MALŐR lehetősége a 45 °-nak! Ugyanis, a merőleges sokkal "könnyebben" meg tud törni, és elzáródni - ezáltal igencsak kedvét tudja szegni egy frissen pumpázni kezdő ember kezdeti lelkesedésének!
Aztán végiggondoltam én is a dolgokat - józan paraszti ésszel... :D - és valóban sokkal megbízhatóbban lehet alkalmazni a ferde kanült!
A 45°-s kanülöket több, mit 1,5 évig használtuk. Aztán elérkezett az idő, amikor Mátémnak felmerült az ovi lehetősége... Ezzel együtt a kérdések tömkelege fordult meg a fejemben: hogy a csudában fognak esetleg kanült szúrni a gyereknek, ha az esetleg kijön a játszás hevében???
Tudni kell, hogy a TenderLinknek nincsen belövője, azt úgy kell "manuálisan" beszúrni. A 90°-nak van csak belövőkéje, a LinkAssist. Gondoltam, megpróbálom a 90°-s kanült, mert a ferdét nem merte Mátém az akkor még csak 4 éves bucijával magába szúrni. Tűrte, és szó nélkül elviselte - ha én beszúrtam.
Na, kaptunk is 90°-s kanülöket, és belövőt is. Mátém minden probléma nélkül magába is csattintotta az elsőt... Meg a másodikat... És így tovább: tehát egyáltalán nem okozott gondot, ha "házon kívül és nélkülem" kellett megoldani a cserét! Így az óvónők is elvállalták, ha esetleg ki kell cserélni, vagy újat szúrni, ugyanis, a gyerek teljesen egyedül megcsinálta!
Aztán egyik nyáron úgy döntöttem, pihentetem az addigi területeket, és elkezdtem a felkarjába szúrni a tűket. És szép sorjában jöttek elő UGYAN AZOK a problémák, amiket most TI leírtok! Állandóan elzáródást jelzett a pumpa! Pedig, mindent úgy csináltunk, ahogy előtte, már volt is pár év rutin a kezemben, de mégis, valami miatt fel-felmászott a gyerek cukra! Mi is állandóan cserélgettük a kanülöket, nem engedtem, hogy a gyerek egyedül cserélje a kanült, gondoltam, ő vét valami hibát, vagy a belövő nem műxik helyesen, nem egyenesen lövi be a kanült - ezért kézzel szúrtam neki. A kanülök ráadásul NEM VOLTAK ELGÖRBÜLVE, teljesen egyenesen virítottak kihúzás után is!
Aztán 2 hét kínlódás után rájöttem: az a 8 mm pontosan akkora távolsága a kanülön, amennyire a gyerekem bőrétől az izomszövet elhelyezkedik! Mintegy "befogta" a kanül végét az izomszövet, mint mikor befogom a fecsi kónuszát és a száránál (farkánál) elkezdem nyomni, de nem megy!!! Mivel valami van a kivezető nyílása előtt: az én ujjam, úgy mint Mátéban az izom...
Na, tettem még egy próbát a karjában: fogtam egy 45°-s kanült, és azt szúrtam be... Aztán 2 nap múlva, teljesen jó cukrok mellett egy másikat... Aztán egészen addig voltak szúrva a kanülök a felkarjába, ameddig úgy nem gondoltuk, hogy pihentetjük a karjait, és visszatértünk a pocakjához. Itt ismét teljesen jól működtek a 90° és 45°-s kanülök is! Így igazolódni látszott feltevésem... ;)

Nos, ezért merem azt javasolni, hogy próbáljátok meg a 45°-s kanülöket is! Próba szerencse! Lehet, hogy "kellemetlenebb" a beszúrása, de nem szabad, hogy már az elején ilyen technikai malőrök miatt Szandi (és a TE!) kedved emiatt teljesen elmenjen a pumpától! Hiszen emlékszel, mennyire bíztál a pumpában, hogy jobbak lesznek Szandi eredményei...!;) Akkor légyszíves, egy próbát megér, nem?

Cupp!
 

tímeácska

Őstag
És még egy rossz hír, másfél évvel a gyerekem betegségének kiderülése után én is cukorbeteg lettem. Bár még orvosnál nem voltam, és a családom előtt is titkolom, de reggel már 5-7, 6, 6,2-vel ébredek, (korábban mindig majdnem hogy hypoval ébredtem 3,8-4-4,1 ) a reflux miatt pedig most nem nagyon tudok enni. Tehát az első eredmény egy olyan eredmény, hogy tegnap 3 órakor ettem utoljára 4 korpovit kekszet. Azt gondolom, hogy ha rendesen vacsoráznék akkor szerintem egy 7-8 cukor körül lenne a reggeli induló értékem. Szóval nem vagyok egy naiva típus, tudom, hogy ez már az.
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.

Jaj, Zsuzsi Drága!
Mit csináljak Veled??? :)
Na, oké, megpróbálok egy kis lelket önteni Beléd! Mást innen messziről úgy sem tudok tenni... ;)

Drága szíve! Ugye tudod, hogy a "perszonális, önellenőrzésre szolgáló vércukormérők" NEM alkalmasak diagnózis felállítására, azaz, nem diagnosztikus eszközök! Benne is van szinte minden vcmérő tájékoztatójában! És ugye emlékszel arra is, amikor itt írtuk, hogy egy azon személynek 2-3 különböző vcmérővel mért értékei közt is vannak jócskán eltérések! Druszád, Zsuzsa éppen erről számolt be, amikor Tibusnak új cukimérőt vezettek be, hogy akkora volt a 2 gép közti eltérés, hogy inkább nem is méregette össze a gépeket napokon keresztül, hanem egyik nap a régit letették, az újat pedig elkezdték használni...
Ennyit az otthoni mérőkről...
Ha jól emlékszem, neked van pajzsmirigy-problémád, ami önmagában is eredményezhet magasabb cukikat, mivel thyroxin hormonpótláson vagy! A pajzsmirigy-hormon tabletta tájékoztatójában ez is szerepel, hogy vc emelő hatása van...
Ugye azzal is tisztában vagy, hogy nem éri meg a családod előtti titkolózás! Én is "eljátszottam" ezt, és azóta is gyötör a lelkiismeret, mert ha akkor elmondtam volna, lehet, hogy az életem máshogy alakult volna... Az egész családom élete... És nem utolsó sorban, a titkolózásnak van egy olyan hátulütője, hogy bizalomvesztő hatása is lehet... Hát, hogy a csudába is várnád el Szanditól (és a Többiektől!), hogy teljesen őszinte legyen Veled (akár cukorilag, és az élet egyéb más terén!), ha Te sem vagy az? Ugye, érted? Ne várjam el a gyerektől, hogy ne firkáljon a falra, ha én festékszóróval fújom a föstéket a falra?! Mert, ha más nézi saját elhallgatott dolgát, az csak egy ceruzavonás a falon, de a másé, aki ráadásul számon is kér Tőle, na, az mindjárt 5 liter olajfesték...
Szóval, ha javasolhatom, mindenképpen mondd el a Többieknek a félelmeidet, és addig, amíg emberjavító :)D) nem látott, éhgyomros és OGTT laboreredményeid nincsenek, addig ne könyveld el magad! Kérlek! Sokkal rosszabbat teszel Magadnak (testileg és pszichésen is, összegezve pszichoszomatikusan), ha mindenáron azt kívánod bebizonyíttatni az orvosokkal, hogy márpedig Te is diabos vagy! Most az a cél, hogy megcáfolják a diabetest!!! Értve vagyok, vagy értve vagyok?! ;)
(És nem, nem vagyok hajlandó lent hagyni a mélyben - ha így, ha úgy is alakulnak a vizsgálati eredményeid! Ki foglak rángatni, ha tetszik, ha nem, felőlem jelentheted a moderátoroknak is az üzenetemet! ;):))
 

tímeácska

Őstag
Szerdán megyek dokihoz, addig is valami cukorcsökkentő teát iszom.
Kérlek, ne igyál egyelőre a dokival való találkozásod, és esetleges laborvizsgálatok előtt SEMMILYEN cukorcsökkentő teát, mert az tévesen befolyásolhatja a vizsgálati eredményeket! Szerdáig SEMMI baj nem lehet, ha ugyan úgy, és ugyan azt eszed, amit eddig! Azzal, hogy most változtatsz az életviteleden, esetlegesen csak ronthatsz a vizsgálat "hitelességén", ugyanis, nem arra kíváncsiak a dokik (és gondolom Te sem!), hogy na, hogyan működik a szervezeted, ha eleve vccsökkentő szereket szedsz, hanem arra szeretnének fényt deríteni, hogy "alapjáraton" hogy működsz! ;) Tudod, ételallergia vizsgálatnál is éppen az a lényeg, hogy a folyamatos allergénnel-találkozásra hogyan reagál a szervezet, nem arra, hogy na, mi van akkor, ha nem találkozik az allergénnel.


És valld be őszintén, ha egy ilyen vccsökkentő teakúra után odamennél a dokihoz, és a laboreredményed azt mutatná, hogy nincs diabod, akkor megnyugodnál, vagy azt gondolnád, hogy ááá, úgyis csak a vccsökkentő tea miatt jók az eredményeid, ergo mégis diabos vagy, csak a tea "használt"...???? ;)
 

somcsika

Aktív tag
Igen, igen, értem, de most enni úgysem tudok, most pár nap alatt leszaladt 3-4 kg (szerintem 1 hét alatt) a tegnapi étel adagom jó ha 8 korpovit keksz volt és egy nyilas joghurt. Mihelyst eszek azonnal a torkomban van minden, borzasztó rossz a közérzetem, folyamatosan büfögtett (bocs, de ezt nem tudtam szebben irni).
A pajzsmiriggyel kapcsoaltosan, pontosabban a gyógyszerrel kapcsolatosan tudom, hogy van vércukoremelő hatása, de hát már 6 éve eszem és ilyet még nem tapasztaltam.
Na jó akkor a mai teát még megiszom, mert már megcsináltam, de holnaptól nem iszom.
Szerintem ha diabos is lettem, akkor a Jó Isten Szandi által próbált rá felkészíteni.
 

poe

Őstag
Szia Zsuzsi!
A többiek már szinte mindent elmondtak, úgyhogy én most rövid leszek. ;)
Most fejezd abba ezt a "diabos lettem, de nem szólok senkinek" hülyeséget! Egyrészt ezek a mérések valóban nem alkalmasak diagnosztizálásra, azt a dokira kell bízni. Neked meg önmagadban és a jó eredményben kell bízni! :) Másrészt, te is jól tudod, hosz a lányodat is úgy neveled, hogy a diab - de bármely más betegség, fogyatékosság - nem szégyellnivaló dolog. Nagyon nagy hiba magadba fordulni és emészteni magadat rajta. A családod, szeretteid, barátaid azért vannak melletted, hogy segítsenek, megértsenek, erőt öntsenek beléd.
Szóval ennek szellemében egy nagy kalappal, én hiszem hogy nem lesz gond a vizsgálattal. :cool:
 
Aztán a trénerünk elmagyarázta, hogy miért is a 45°-os bökit kapta: mert KEVESEBB A TECHNIKAI MALŐR lehetősége a 45 °-nak! Ugyanis, a merőleges sokkal "könnyebben" meg tud törni, és elzáródni - ezáltal igencsak kedvét tudja szegni egy frissen pumpázni kezdő ember kezdeti lelkesedésének!
Aztán végiggondoltam én is a dolgokat - józan paraszti ésszel... :D - és valóban sokkal megbízhatóbban lehet alkalmazni a ferde kanült!

Sziasztok!
Egy apró saját tapasztalat: a 45°-os kanül, ha valóban 45°-ban szúrom, elég mélyre megy. Net-en böngészve találtam, hogy 20°-45° között javasolt használni. Nekem a kb. 25-30° jött be.
Üdv:
Gyuszi
 

tímeácska

Őstag
Aztán a trénerünk elmagyarázta, hogy miért is a 45°-os bökit kapta: mert KEVESEBB A TECHNIKAI MALŐR lehetősége a 45 °-nak! Ugyanis, a merőleges sokkal "könnyebben" meg tud törni, és elzáródni - ezáltal igencsak kedvét tudja szegni egy frissen pumpázni kezdő ember kezdeti lelkesedésének!
Aztán végiggondoltam én is a dolgokat - józan paraszti ésszel... :D - és valóban sokkal megbízhatóbban lehet alkalmazni a ferde kanült!

Sziasztok!
Egy apró saját tapasztalat: a 45°-os kanül, ha valóban 45°-ban szúrom, elég mélyre megy. Net-en böngészve találtam, hogy 20°-45° között javasolt használni. Nekem a kb. 25-30° jött be.
Üdv:
Gyuszi

Igazság szerint valóban, ha megnézem a Tender-t, akkor azt nem pontosan 45°-ban szúrja be az ember, vagyis, bebökésnél a kanül ragacsos része és a tű kisebb szöget zár be szerintem... Szerintem...
Ha 45°-ban szúrnám, akkor egy icike-picike "kanyart" kellene tennie a teflon csövecskének...
Éppen az általad említett "túl hosszú" "probléma" miatt a Roche 13 és 17 mm-s kanülöket gyárt, annak idején a 17 mm-s is jól passzolt a 3,5 éves gyerekemhez, és a 13 mm-s is remek volt! Talán annyi volt a méretek közti "különbség" nálunk, hogy a "húsosabb" részekhez a 17-es volt jobb, viszont a vékonyabb zsírszövettel rendelkező testrésznél - mint a felkar -, csak a 13 mm-s volt jó!
Szerintem ez a "45°-os" kanül elnevezés azt jelöl(het)i, hogy max., vagy közel 45°-ban ajánlott bebökni! ;)
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Egy apró saját tapasztalat: a 45°-os kanül, ha valóban 45°-ban szúrom, elég mélyre megy. Net-en böngészve találtam, hogy 20°-45° között javasolt használni. Nekem a kb. 25-30° jött be.
Üdv:
Gyuszi

A TenderLink használati útmutatójában, a 279. oldalon ezt írják:
"Vezesse a bevezetőtűt (C) gyorsan és egyetlen mozdulattal a bőr alá 20-45°-os szögben."
Tehát, remélhetőleg minden "45°-os" kanült használó ember elolvasta/elolvassa a használati útmutatást, mielőtt először használná a Tender-t (vagy bármelyik másik kanült/eszközt)! ;)
 

tímeácska

Őstag
Még egy kis idézés...
" Azoknak a személyeknek, akik bőr alatti zsírszövete igen kevés vagy igen sok, gondosan kell eljárniuk a bevezetés szögének vagy a kanül hosszúságának megválasztásakor. Előfordulhat, hogy a kanül az izomszövetbe vagy az epidermisbe kerül, ahol a gyógyszer felszívódása kisebb mértékű vagy lehetetlen.
...
Miután a bevezetőtűvel átszúrta a bőrt, a lágy kanült gyorsan végig kell tolni, mert egyébként megtörhet a bevezetés során, ami miatt a gyógyszer beadása lassabbá vagy akadályoztatottá válhat."
 
A TenderLink használati útmutatójában, a 279. oldalon ezt írják:
"Vezesse a bevezetőtűt (C) gyorsan és egyetlen mozdulattal a bőr alá 20-45°-os szögben."
Tehát, remélhetőleg minden "45°-os" kanült használó ember elolvasta/elolvassa a használati útmutatást, mielőtt először használná a Tender-t (vagy bármelyik másik kanült/eszközt)! ;)

Hát, igen! Túlzottan megbíztam az oktatásban, mivel a pumpa használatáról valóban a könyvben sem találtam többet.
A kanül használatát is megtanultam, "csak" ez a kis apróság hiányzott...
 
Oldal tetejére